Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik a kedvenc szájvizetek és miért? És melyiket tartjátok a legrosszabnak? fórum

Melyik a kedvenc szájvizetek és miért? És melyiket tartjátok a legrosszabnak? (beszélgetős fórum)


10. MelisUK (válaszként erre: 8. - 15ed6b0320)
2009. febr. 10. 12:10

Persze nem szabad minden leírásnak hinni, hisz az alkoholos szájvizekre is csupa-csupa jó dolog van írva. A bitzos tényleg az, ha megkérdezi az ember a fogorvosát.


Az én fogorvosom pl. azt mondta, hogy fölösleges a szájvíz használata, az apumé azt mondta, hogy semmi pozitív hatása nincs a fogakra nézve, fölösleges.

De szerintem a lehellet végett mégis szükség van rá. A fogkrém sokkal rövidebb távra biztosít friss lehelletet, mint egy jó szájvíz.

2009. febr. 10. 12:02
még nem próbáltam még ki, bár más sokszor megfogadtam, hogy kipróbálom
8. 15ed6b0320 (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2009. febr. 10. 11:57
Talán igazad lehet,illetve a leírásnak,de...dolgoztam fogászaton és most sincsenek tőlem távol ezek a szerek:)
7. MelisUK (válaszként erre: 6. - 15ed6b0320)
2009. febr. 10. 11:53

Én ezt a leírást találtam:


"A Corsodyl szájvíz, chlorhexidint tartalmaz, mely hatóanyaga révén antibakteriális és gombaölő hatású is egyben. Szájfertőtlenítésre és öblögetésre használatos oldat. Segít az ínygyulladás és ínysorvadás megelőzésében, ugyanakkor gátolja a foglepedék-képződést." (www.gsk.hu/corsodyl-szajviz.aspx)


A leírás alapján szájvízről van szó.

Bár én még sose próbáltam, de ha valakinek bevált, akkor szerintem használja nyugodtan - vagy kérdezze meg a fogorvosát ezzel kapcsolatban.

2009. febr. 10. 11:29
A Corsodilt nem is szabad állandóan használni,mert az igazából nem szájvíz.Fogínygyulladásnál,aphtánál lehet alkalmazni,de csak 2-3 hétig,amig a panaszok el nem múlnak.Nem is értem,hogy tudod használni egyfolytában.Olyan kellemetlen,teljesen megszűnik az ízérzés.
5. eb3745168d (válaszként erre: 3. - MelisUK)
2009. febr. 10. 11:21
igen én is ezért szeretem. Jó az íze, mentolos változatban is lehet kapni! És nekem semmilyen rossz utóízt nem okoz. Viszont már próbáltam a cserszömörcés szájvizet, fúúú az nekem nagyon rossz volt. A páromnak viszont az jött be!
4. SDitti (válaszként erre: 1. - MelisUK)
2009. febr. 10. 10:58
Legrosszabb a DM-ben kapható citrom ízesítésű. Alkohol tartalmúakat nem használok. Igazából sok jó van, kedvelem a menta ízűeket. A magasabb árúak között is van jópár amit kedvelek: Oral-B, Meridol. A Corsodyllal vigyázni kell, mert a rendszeres használat elszínezheti a fogakat.
3. MelisUK (válaszként erre: 2. - Eb3745168d)
2009. febr. 10. 10:58
Ez elég komoly szájvíz lehet a leírása alapján, még nem láttam ilyet, lehet, hogy nálunk (Skócia) nincs. De a leírás szerint profi.
2009. febr. 10. 10:53
Én a Corsodilt szeretem. Nekem az bevált!
2009. febr. 10. 10:52

Már nagyon sok szájvizet kipróbáltam. Rájöttem, hogy az alkohol tartalmúak mind ROSSZAK - ez tudományosan is bizonyított, hisz az alkohol hatására bizonyos bacik, amik a nyelvünkön vannak, azok ként termelnek, az pedig nagyon büdös. Számomra az alkoholosokból is az Aquafresh az egyik legrosszabb, borzasztó lesz a szám íze tőle és már máson is éreztem, hogy a használata után milyen büdös volt a szája. Brr...


A LEGJOBBAK az alkoholmentesek, azokból is nekem egy olyan jött be, ami olcsó kategória, a Tesco szájvíz, ami zöld színű és menta ízesítésű. Egyszerűen isteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook