Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha 9 éves gyerek messzebbre nem lát jól (kb. -1), rögtön szemüveg a megoldás, nem fog jobban ellustulni a szem? Vélemény, tapasztalat? fórum

Ha 9 éves gyerek messzebbre nem lát jól (kb. -1), rögtön szemüveg a megoldás, nem fog jobban ellustulni a szem? Vélemény, tapasztalat? (tudásbázis kérdés)


24. Ginfizz (válaszként erre: 23. - Margitnéni)
2009. febr. 15. 01:12
Köszi szépen!
2009. febr. 14. 19:33

Most találtam ezt az oldalt. Még nem néztem meg, de azt írják, hogy a gyerekek iskoláskori szemromlását megelőző masszázstechnikát mutatják be benne. Fogalmam sincs mi ez, de hátha segít valakinek.

[link]

22. Margitnéni (válaszként erre: 20. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 10. 12:35

Én sem értem, hogy miért. Évekkel ezelőtt elkaptam egy műsor végét szerintem a szegedi tévében, ahol erről volt szó. Éppen egy nő beszélt benne arról, hogy annyira rövidlátó volt, hogy szinte már alig látott, és igaz hogy nem teljesen, de tetemesen csökkentette a dipotriái számát, nagyon kitartó és következetes tornával.

Amikor a fiam szemüveges lett, és a doktornőnél érdeklődtem a szemtorna felől, majdnem szétharapta a fejemet,nem is mertem nagyon forszírozni.

Létezik látáshavító szemüveg is, az üzlet is, ott már gyanakodhat az ember, hogy rá akarnak sózni valamit. De ennél a tornával nem tudom mi a baj.

21. Ginfizz (válaszként erre: 19. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 10. 10:26
Nem kevertem össze. Másodszor is félreértettél. Mind1.
20. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 18. - Margitnéni)
2009. febr. 10. 09:39

"egész nagy dioptriás szemet is helyre lehet vele hozni. "


Akkor a szemészek miért nem azt alkalmazzák?

19. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 16. - Ginfizz)
2009. febr. 10. 09:37
De ne keverd össze a cukortól való látásromlást az optikai töréshibából eredővel mert semmi közük nincs egymáshoz.
18. Margitnéni (válaszként erre: 10. - Ginfizz)
2009. febr. 10. 09:36
Én már régóta érdeklődöm a szemtorna után, régen láttam róla filmet is, egész nagy dioptriás szemet is helyre lehet vele hozni. Mégis képtelen vagyok végigcsinálni minden nap. Hogy lenne ez elvárható egy gyerektől. Talán ha olyan lenne, mint a gyógytorna, és szakértő vezetésével csoportosan kellene végezni... Így aztán szemüvegesek vagyunk a fiammal, de még nem adtam fel a reményt, hogy nekifogunk.
2009. febr. 10. 09:28
Pénteken megyünk a Sote szemészéhez. Ott minden kiderül. Pesten tud valaki megoldást, hogy jó minőségű, de "olcsó" szemüveget csináltassunk? Nincs rá keret sajnos, de muszáj lesz.... Van valami tipp, hogy a szemüveg választásakor mire figyeljek egy örökmozgó kisiskolásnál? Mi az ami mindenképp fontos lehet? Gondolom a rugalmasság, strapabíróbb legyen és talán a "karcmentes" lencse. Egyéb? Erre ad az OEP valami támogatást (lencsére, keretre)?
16. Ginfizz (válaszként erre: 15. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 10. 00:51
Nem is arra írtam! De az apjától örökölhet ilyen rossz dolgokat, vagy hajlamot. Neki pl. a cukortól romlik a szeme, mint velejáró. Se a rossz látás hajlamát, se a diabetest nem kívánom senkinek, főleg nem a gyerekemnek.
15. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 14. - Ginfizz)
2009. febr. 9. 23:20
A rövidlátásnak semmi köze a cukorhoz.
14. Ginfizz (válaszként erre: 13. - Viragneni)
2009. febr. 9. 23:02
Remélem nem fog sokat romlani rohamosan... :( Az apja szemüveges, de cukros is. Aggódom picit.
2009. febr. 9. 22:36

Nekem 9 évesen -0,5-t írtak fel nem igazán hordtam a szemcsit (szégyeltem) de romlott a szemem akkor elhatároztam mindig viselni fogom.... Úgy is romlott. Most ott tartok hogy -7,5-ös kell :(

Az érdekesség: sem a szülők sem a nagyszülök, unokatesok nem szemüvegesek.....

Mi hárman vagyunk testvérek és mind a hármunknak rövidlátásunk lett :(

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Vereskati)
2009. febr. 9. 21:20
rejtett kancsalságot nehéz észrevenni
11. vereskati (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2009. febr. 9. 21:10
Bocs, de nem az óvónôknek (bár nekik is) de ezt a szülôknek kellene látni:))
10. Ginfizz (válaszként erre: 4. - Margitnéni)
2009. febr. 9. 21:09
Köszönöm, ezt a szemtornát én is meg fogom kérdezni. De mondjuk nem bízok abban, hogy a gyerek korrektűl tudná csinálni, még felügyelettel se. Olyan jó lenne, ha edzéssel visszaerősödhetne egy szem, mint törés után a végtag. Lehet, tudatlan vagyok a témában, mert nem volt szemüveges a közeli hozzátartozók között.
9. Ginfizz (válaszként erre: 6. - 87ac0a653f)
2009. febr. 9. 21:07
Köszi, nem fogok belőle hiúsági problémát csinálni, csak nekem mindig jó volt a szemem és a családban is. (kivéve az idősek) Így semmi tapasztalatom nincs, hogy most mit és hogyan. Meg hallottam olyat, hogy elkényelmesedik a szem ha lencsével segítik, korrigálják. És egy gyereknél még bízni szerettem volna abban, hogy javul, ha edzik. Bár nekem mostanra romlott a szemem, én se látok már úgy távolra, mint előtte, de nekem az irodai munka tett be biztos.
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - 87ac0a653f)
2009. febr. 9. 20:17

ezt a rejtett kancsalságot óvónőknek észre kellett volna venniük!

akkor takarással lehet, hogy jobban lehetett volna korrigálni a látását!

2009. febr. 9. 20:16

Nekem is -1D-s a szemem hosszú évek óta (bár én 20 évesen kaptam szemüveget), így tökéletesen tudom, milyen szemüveg nélkül "látni" - kényelmetlen.

A gyermekednek is nagyon kényelmetlen nézni az iskolában a táblát, mert homályos. Rengeteg energiát elvesz a gyerektől, hogy próbálja követni a táblára írottakat, nem beszélve arról, hogy hunyorog, mert úgy élesebben lát, de ez meg nem jó sem a szemnek, sem a szem körüli ráncoknak!

2009. febr. 9. 20:12
Sziasztok!Az én 10 éves fiamnak is gyengék a szemei,nem is gondoltam volna,h ennyire.Ő csak bandzsított néha,azt hittük,hülyül.Aztán amikor a suliban is elkezdte,elvittük szemészetre.Persze,h rögtön szemüveget kapott!Végül is jogos,mert tényleg nem játék az ember(gyerek)szeme világa.Ezt el is magyaráztuk neki,és szó szerint várta a szemüveget-attól is tartottunk,h utálni fogja(csúfolódás,stb miatt).Szóval ne aggódj,ha a szemész szemüveget javasol.Végül is ő tudja.Ha attól tartasz,h csúfolni fogják miatta,ne tedd,mert mégiscsak a gyerekedről van szó,akinek is minden jót!Üdv:)
2009. febr. 9. 20:09

Nem fog ellustulni a szeme, ettől ne félj. Ha nem lát, kell a szemüveg.

ű

2009. febr. 9. 20:07

Szia! Saját tapasztalatomat mondom. Valószínű rövidlátó a gyerek, én is az vagyok. Megkaptam kb. ennyi idősen én is a szemüveget, hordtam is és tényleg romlott is a szemem. Voltak barátnőim, akiknek szintén ilyen dipotriás szemüvegük volt, de nem hordták hiúságból (nem is láttak), de a vége az lett, hogy nekik is ugyanúgy romlott, végül is nekik is hordani kellett a szemüveget, ha látni akartak.

Valahogy mégsem vagyok szemüveg párti, pláne egy kisgyerek esetében. A fiam is rövidlátó lett, annak idején kérdezgettem a szemtornáról a doktornőt, de mereven elutasította. És valahogy az egész elmaradt. De lehet, hogy ez lenne a megoldás, még én is reménykedem, hogy javulhatna a gyerek szeme, bár ő már 18 éves lesz.

2009. febr. 9. 20:02
Tudomásom szerint kell a szemüveg, de talán egy negyed dioptriával gyengébbet adnak mint ami a legkényelmesebb lenne, de ez a különbség, gyakorlatilag semmi. Nem vagyok szakember, a szemorvosra hallgassatok inkább!
2009. febr. 9. 20:01
Van amikor a szemüveg a jó megoldás!
2009. febr. 9. 19:55
Ha 9 éves gyerek messzebbre nem lát jól (kb. -1), rögtön szemüveg a megoldás, nem fog jobban ellustulni a szem? Vélemény, tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook