Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A családomban a sógornőm jehova vallásba lépett át már vagy 20éve. Szeretném megtudni milyen vallás ez? Miben különbözik más vallásoktól? fórum

A családomban a sógornőm jehova vallásba lépett át már vagy 20éve. Szeretném megtudni milyen vallás ez? Miben különbözik más vallásoktól? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6
170. Milup2 (válaszként erre: 2. - 82a31ed4c7)
2017. aug. 10. 17:42
Nemhogy karácsony nincs nekik, de más ünnepet sem ünnepelhetnek...A mai világban elég nehéz ezt kisgyerekes családoknak betartani(oviban, iskolában mindent ünnepelnek már, készülnek az ünnepekre, farsangolnak....), szerintem..ismerősömék cirka 20 év után idén szakítottak ezzel a vallással...Idén már ünnepelnek...;)
2017. júl. 30. 07:26
Sokkal többet ártottak, mint gondolnád. A gyerekemről van szó. Így már talán elhiszed...
168. bc681dac13 (válaszként erre: 167. - Sajtostallér)
2017. júl. 29. 23:23
Mit ártottak neked ezek? Egymás közt megvannak, és nem kell beállni közéjük. Ha valaki "meghülyül" miattuk, az hülye is volt. Melyik egyház vezetőin nem profitálnak jól?
2017. júl. 29. 21:12

A legembertelenebb gyülekezet.Báránybőrbe bújtatott farkasok. Persze "távvezéreltek"

Álszentek a javából...de nekik ez van tanítva, bele beszélve az elméjükbe. És szegényeknek ez a természetes, hisz nem is veszik észre, hogy irányítják az elméjüket.

Egy biztos, a vezetőik olyan pszichológiát alkalmaznak, ami még irigylésre méltó is lehetne...Persze csak ha nem a saját hasznuk miatt alkalmaznák ezeknek az embereknek a megvezetését...Ebből élnek a vezetők, mégpedig busásan!!

Sajnos, családon belüli tapasztalat ez az egész szekta, és az aknamunkájuk, ahogyan eltávolítják a családtól ezeket az embereket!! Mondom, hogy a legembertelenebb banda!! Közben meg fennen hirdetik a család szentségét!!

166. PiciCic (válaszként erre: 165. - PiciCic)
2017. jún. 23. 20:49
*nagymamámat
165. PiciCic
2017. jún. 23. 20:48
Ma temettük nagymamáját aki katolikus volt.A fia aki a nagybátyám Jehova és mindenki megkérdezése nélkül Jehova szertartás szerinti temetèst intèzett.Hozzáteszem rajta kivül senki sem Kehova.Eddig nem érdekelt h milyenek a jehovák de ma láthattam h èrzéketlen,erőszakos,elmebeteg gyökerek.A Mamám nézeteit semmibe véve szó szerint lezavarták a szerzartást.Virágot,koszorút nem hoztak.Olyan ostobaságokat neszéltek,hogy csak nèztünk,hogy ez most komoly??? Nagyon kiakasztott ez a dolog.AKi teheti kerülje el nagy ívben ezeket a barmokat.
164. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 163. - 2bed2dfa3a)
2015. márc. 18. 06:48

andarea = regisztráció

Csak névcsere történt.

163. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 162. - Sajtostallér)
2015. márc. 18. 06:45

Tudok ennél durvábbat is. Aki elhagyja a vallást, azzal a rokonok kötelesek megszakítani a kapcsolatot, ha nem egy lakásban élnek. Ez lehet az anyja az apja, a gyereke, bármilyen közeli hozzátartozó.

Ha netán egy házaspár egyik fele hagyja el a vallást, nem ritka, hogy a másik fél a válás mellett dönt, mert nem akar egy "hitehagyott"-tal élni.

Azokkal a rokonokkal, akik nem tartoznak a vallásukhoz, egy idő után már főleg csak azért tartják fenn a kapcsolatot, mert újra és újra próbálják őket is megnyerni a tanításaiknak. Ha egy kívülálló rokonuk jól ismeri a Bibliát, és jól tud érvelni belőle a tanításaik ellen, egy idő után azzal sem sűrűn akarnak találkozni.

Egy link a tisztánlátás kedvéért:

[link]

Itt megtörtént esetek olvashatók:

[link] tags/olvas%C3%B3im_k%C3%BCldt%C3%A9k

Egy rövidfilm, ami megmagyarázza, miért lehet "agymosás"-nak nevezni a módszert, amivel elérik, hogy a hozzájuk csatlakozók egy idő után fanatikus hívőkké válnak:

[link]

2015. márc. 17. 20:40

Még egy ilyen mérgező tanításokkal teli vallás nincs a világon! Családrombolóak, mert nincs se névnap, se születésnep, se karácsony, semmilyen ünnep, csak Jézus halálát ünneplik áprilisban.

Szerencsétlen gyermekeiknek is ebben kell felnőniük!

És ezek a szerencsétlen agymosott jehovák fel sem fogják, hogy ellenőrzés alatt van az életük, a vénak tanácsa nélkül nemigen tehetnek semmit sem.

Az őrtorony vezetése meg busásan megél a sok félrevezetett ember pénzéből. Ébredjetek!!!!!

161. 31bc25d879 (válaszként erre: 157. - Ff553687de)
2015. márc. 11. 13:20
Szerintem ők tudják is. Vagyis JHVH: a négy betűs tetragramma. Lehet ejteni jehovának, jahve-nek is.
2015. márc. 11. 05:12
nem unnepelnek semmitsem esha betegek nem engedik a veratomleszteszt.......
159. sajtostallér (válaszként erre: 156. - Ed04de8868)
2015. márc. 1. 20:57
Minden szavaddal egyetértek!!!!!!
158. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 157. - Ff553687de)
2015. márc. 1. 17:41
Nincs Jehva:) Helyesen: JAHVE:)
2015. márc. 1. 17:22

Magán véleményem: Jehova tanúinak illene tudni egy alapvető dolgot ;)


Nincs Jehova, csak JEHVA


Erről ennyit :)

2015. febr. 28. 15:19

Jehova Tanúi egy SZEKTA!

Jobb távol maradni tőlük!

Magukkal a személyekkel általában nincs baj, sok köztük az őszintén hívő, becsületes, jószívű ember. A tanítások azonban mérgezőek. A fogékony embereket egy idő után ezek a tanítások képesek agymosott hívőkké tenni. Az eredmény: széthullott családok, mentálisan beteg emberek, akik mindeközben meg vannak győződve arról, hogy Isten útján járnak.

155. julika66 (válaszként erre: 125. - MelisUK)
2014. okt. 30. 08:34

Nos akkor most ellemezzük az irottakat.


Te azt írtad,,Más a Bibliájuk,,-Jehova tanúinak nem más a Bibliájuk,ellentkezőleg , a többi fordítás más,ugyanis ők igyekeztek visszahelyezni pl az isten nevet oda ahol az eredeti szövegben a héber ,görög és arám nyelven benne van. Jehova tanúi,nagyon komolyan veszik a bibliát éppen ezért állítottàk vissza azt az eredeti szöveg szerint.


,,Terjeszteniük kell a vallásukat házalásos módszerrel - ami nem valami szép dolog, sőt kifejezetten zavaró,, Az én válaszom ere-Igen valóban ezt teszik és ezzel csak önmagukat igazolják, ugyanis Jézust ezt várja el az ő követőitől hisz ő maga és a tanítván,ai is ugyanezt tették , tehát aki elitéli a tanukat azért mert hírdetnek Jézust és az apostolait is elitèli a Cselekedetek 5rész 42versben megtaláható hogy az apostolok is ezt tették Jézus utasìtására ,, és házról házra,mindennap szakadatlanul folytatták a tanítást és a jó hír hirdetését a Krisztusról, vagyis Jézusról.,,


,, A fizetésük valamennyi részét be kell adniuk a köösségi pénzbe,,-írod te, ez újból téves Jehova tanúinak sehová nem kell kötelességszerüen adót vagy bármi más illetéket fizetni,sőt kimondottan elitélik az egyházi adózást. Kizárólag önkéntes adományokból fedezik költségeiket, aki tud adni az ad aki meg nem az nem ad ,,Ingyen kaptátok, ingyen adjátok!” írja a (Máté 10:7, 8). Jézus igaz követői tehát nem kérhettek pénzt a szolgálatukért.


Nagyon fura módon értelmezik a saját kis Bibliájukat, pedig ha már Istent is Jehovának nevezik, akkor tudhatnának kicsit ógörögül is, hogy utánanézzenk az eredeti részeknek.

(Már ami ógörögül van, pl Pál apostolt ajánlatos görögül is tanulmányozni, fantasztikus, sőt, ajánlatos a különböző bibliafordításokat összehasonlítani, oltári különbségek vannak. Sőt, érdekes az egyes apostolok sztorijait is összehasonlítani, azok sem egyeznek ám meg! :P)


,,itt újból közbeszólnék nos a tetragrama vagyis a JHVH megtalálható az eredeti szövegbe, nos most hogy a magáhangzókat minden nyelven màsként pótolták ez tény , példának okáért , íme a János név több nyelven kiejtve ,lengyelül: Jan, Janusz

németül Johann, Johannes, Hans, Jan

olaszul: Giovanni

oroszul: Ivan

portugálul: João

románul: Ion, Ioan

spanyolul: Juan

szlovákul: Ján

szlovénül: Janez

namármost , ha engem Jánosnak hívnak akkor teljesen mindegy hogy melyik nyelven milyen fórmában ejtik ki, lényeg hogy használják nemde?

-Továbbá ezt írod Azt nem tudom, hogy a Jehovák is egy véleményen vannak e a pietistákkal, akik szerint a tudatlan ember sokkal jobban megértheti a Szentírást, mint a tudósok, sőt, ők a tudósokat és az egyetemen tanulókat és oktatókat még sátánistáknak is nevezik...

Vannak érdekes dolgok.,,

-hát tényleg vannak érdekes dolgok és amit én egyáltalán nem értek hogy valaki hogy mer ilyen felháboríto dolgokat állítani olyan dolgokról miknek nem jár utána , ez amit itt írtál híven tükrözi hogy teljesen mellékvágányon vagy és olyan dologról írsz véleményt amit amit nemhogy nem ismersz hanem teljesen félre ismersz


A többit amit írtál már nem is kommentálom mert teljesen minősíthetettlen.....azt ajánlom neked hogy ne vélleményezz amig nem infórmálodsz ,ugyanis nem bőlcs dolog. Elősször is rádnézve mivel csak egy buta ember ír olyanról vélemenyt amihez nem ért

másodszor a felelőtlen álítgatás nem veszélytelen szórakozás, azon veszed észre magad hogy idézést kapsz a biróságra hírnév megrongálásásért valótlan hamis infórmáció terjesztéséért ,és még csak le sem tudod tagadni , hisz nyilvánosságra hoztad. Én szívesen állok rendelkezésedre neked és nemcsak hogy fölvilágosítsalak mit hisznek Jehova tanúi és mit nem, és miért hiszik úgy és miért nem.Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok bárkinek,aki nem kötekedés vagy vitatkozás céljából teszi, hanem egyszerüen infórmálodni szeretne

154. julika66 (válaszként erre: 127. - 9303141eea)
2014. okt. 30. 06:16

Tévedés, nemhogy nem fogadjuk el hanem Minta imának tekintjük ,tehát egy alapnak amire fölépítheted saját imádat.



Mit foglaljunk bele az imáinkba?

ÚGY tartják, hogy Jézus mintaimája hangzik el a leggyakrabban az összes keresztény ima közül. Akár így van, akár nem, annyi bizonyos, hogy ennek az imának, melyet általában az Úr imájaként vagy a miatyánkként ismernek, nagyon sokan félreértik a célját. Több millióan vannak, akik mindennap, olykor még naponta többször is elmondják, de nem gondolkodnak el rajta. Ám Jézus sohasem akarta, hogy az emberek gépiesen ismételgessék ezt az imát. Honnan tudjuk ezt?


Közvetlenül azelőtt, hogy Jézus elmondta a mintaimát, így szólt: „Mikor imádkoztok, ne mondjátok újra meg újra ugyanazt” (Máté 6:7). Vajon ezek után arra készült, hogy ellentmondva önmagának megszabja, milyen szavakat kell megtanulniuk és ismételgetniük a követőinek? Semmi esetre sem! Jézus a mintaimával azt tanította meg nekünk, hogy mit foglaljunk bele az imáinkba, és világosan meghatározott egy fontossági sorrendet, melyet észben kell tartanunk, amikor imátkozunk

Például mit is jelent

„Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved,,

vagy

Jöjjön el a királyságod”

Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is”.......nos sajnos sokan nincsenek tisztába affelől hogy mit is kérnek.

153. Amee
2009. máj. 15. 11:51
Az en edesanyam Jehova tanui. En is tanulmanyoztam vele, de bennem semmi tobb nincs, minthogy szeretem a teremtonket.Ha valaki Jehova tanu-it hall, rogton ellenkezik, kifogasolja es ha meg mas emberekkel is talalkozott, rogton azt mondja a "Jehovasok". Eloszor is, nem Jehovasok, hanem "Jehova tanui". Es azert tanui, mert nem a vilag megvaltasan agyalnak, es nem is teritenek,nem gyozkodnek- csak gondolkodasra birnak. Semmi tobb. Celjuk, nem a meggyozes, hanem az informacio atadas. De nem rohatnak fel semmit sem az sokasag ellen se. Hiszen a mai vilagban annyi minden van mar a levegoben, hogy azt se tudja az ember, hova szippantson. Ezert ertheto, hogy ha mar semmiben sem biznak. Jehova tanui is csak emberek. De tudni kell, hogy a hazug egyszer kiderul, es a gyulekezetbol is kikozositik. Jehova. Ez a nev sok embernek nem mond semmit, csak egy szektat. De egy egyszeru elmelet. Mindenkinek van neve. Ha ranezel valamire, vagy valakire, mindennek van neve. Meg Isten fianak is, Jezusnak is van neve. Epp ezert Istennek is van neve. Az "Isten" csak egy jelzo- "teremto". A vilag "ura", a mindenek folott allo. De neki is van neve: Jehova. Sok ember szamara a Jehovai tanui gyulekezetbe allas azert negativ, mert a vilag rendszerrel ellentetben ezek az emberek sok mindent kihagynak az eletukbol. Van csaladjuk, ok is szeretnek, ok is jarnak iskolaba, ok is ereznek vagyat, ok is olyanok, mint masok. Csak annyi kulonbseggel, hogy a legfontosabb feladatuk Isten- Jehova-, tanitasait es elveit, torvenyet alkalmazni az eletben. Es mivel a mai vilag romlott rengeteg szempontbol, a tanuk feladata sem konnyu. Emberi butasagokkal kell szembesulniuk, mikozben ok is folyamatosan meg vannak kiserve, es magukat is erositeniuk kell. En olyan vagyok, aki nem jar gyulekezetbe, nem beszelgetek Jehova tanuival, nem olvasom a bibliat. De megprobalok jol csinalni a dolgokat es megkoszonni minden segitseget. Ha szolok hozza barhol, barmikor, barhogyan, Jehovahoz szolok, nem Istenhez. Magamba szoktam beszelni, es megis tudom nem vagyok egyedul. Mert Jehova odafigyel minazokra, akik tiszta szivvel kerik a segitseget. Nem ugy, mint apam szokta, hogy szidja ossze-vissza, aztan meg panaszkodik, hogy neki semmit sem segitett meg. En azt mondom, nem minden adodott meg, amit kertem tole, de rajottem, hogy mi lehetett az oka annak, hogy nem "nem segitett", hanem ravezetett a megertesre. Jehova szamomra nem csak Isten, hanem egy barat, akitol kerhetem a segitseget, ha szuksegem van ra. Es rengeteget koszonhetek neki, tenyleg. Es elszegyenlem magam, ha hirtelen rosszra gondolok es vele kapcsolatban. De Jehova az alazatossagot tiszteli, es megbocsat, ha kell. Sok ember megfosztja magatol azt az erzest, mikor keresztek meg jelkepek nelkul egyszeruen keri Jehova segitseget. Nem az euromilliost megnyerni, hanem olyan dolgokban, minthogy itt allnak megint a drogos jypsik az ajtom elott, kerlek segits, hogy ne kopogjanak be hozzam, es nem akarjanak aztan eroszakoskodni, mert en keves vagyok ahhoz, hogy megvedjem magam egyedul. Soha nem is kopogtak be hozzam, vagy apu idoben hazaert. Apro dolgok, de biztonsagban ereztem megis a tudatatol magam egy kulfoldi orszagban es drogos lepcsohazban, konnyen betorheto ajto mogott. Sot. legutobb sokat imadkoztam azert, hogy segitsen nekunk, hogy apuval elkoltozhessunk a kozeljovoben a jypsik ovezte veszelyes helyrol. Azt kertem tole, hogy foutra kerulhessunk normalis lakasba, hogy az elsuhano gardas autok szeme elott legyen a hazunk. Harom honap sem telt bele, es Dublin belvarosaba kerultunk, tagas forgalmas foutra, tarsashazba, es egy modern, nagy lakasba, aminek a nappalija, es a ket kisszoba ablaka a foutra nez, es sarki epulet. Mellettunk a Canal-folyik, a belvaros 11 perc gyalog. Ez egy hatalmas segitseg volt tole, mert vegre biztonsagban erezhetem magam itthon, merek hangot kiadni, eszembe sem jutt labujjhegyen maszkalni. A landlord nem kert depozitot, apamnak nem volt osszegyujtott penze, megis a leheto legjobb helyre kerultunk. Es ezt csak is Jehovanak koszonhetem! Meg sok midnent, sokat tudnak meg irni rola. Szoval, en csak azt mondhatom, hogy Isten-Jehova-, igen is letezik, es figyel arra az emberre, ki oszinten ker tole. Nagyon fiatal vagyok, utaltam a hittant mindig is, buliznom kene es eszetlenul pasiznom, de azt hiszem a normalis ertekekre gondolni sokkal nagyobb ereny, mint, hogy elrontani az eleted. Es az eletem reszeve valt a tudat-es a bizonyitott teny, hogy mindig lesz valaki, aki segit nekem, ha tenyleg megerdemlel. Es o Jehova. A nem kepzeletbeli-, sokkal inkabb elfogadott baratom.
152. MelisUK (válaszként erre: 135. - Efgabi)
2009. márc. 27. 10:46

Nekem teljesen úgy tűnik, hogy igenis értelmezik a Bibliát mind a Jehovák, mind még sok más vallás hívői. Azzal is, ha már összegyűjtik egy kis füzetecskébe a "lényeget", már az is értelmezés. Mi van akkor, ha nem az a "lényege"? Mindenkinek magától kell rájönnie, nem? Bármely szöveget totálisan félre lehet érteni, ha valaki elkezdi magyarázni, a saját szavaival elolvasni. És ha már "szent" szövegről van szó, akkor a vallásos emberek miért nem hagyják, hogy a szöveg mutatkozzon meg nekik, miért beszélnek róla bármit is, miért értelmezik?

Akkor lehet értelmezni, ha mégsem szent szövegként fogadjuk el, hanem pusztán történeti hagyatéknak - és ugye a történeti hagyatékokat nem szabad vakon igaznak elfogadni, hanem utána kell járni, hogy tényleg úgy volt-e, le kell ellenőrizni, kritika tárgya alá kell venni, hogy bizonyosak lehessünk mondandójában.

151. MelisUK (válaszként erre: 147. - 769918d4ef)
2009. márc. 27. 10:36

A fórum legfőbb értelme, hogy vita alakuljon ki egyes emberek között. (A vitán nem a káromkodást és hasonlókat értem, hanem értelmes emberek eszmecseréjét és a saját igaza mellett való kiállásának menetét. Ettől szép a vita.)


Az egyéb vallások szemléltető példaként lettek fölhozva, nem pedig megbántás céljából.

Egyébként a vérre visszatérve, a művér megengedett? Nem tudom, hogy hallottatok-e róla, de magyar találmány és nem nagyon veszem észre, hogy használatban lenne és nem tudom, hogy miért. Olyan drága lenne vajon az előállítása? Nap mint nap a rádióban minden reggeli közben a véradáshoz mindenféle megsiratós történeteket adnak le, hogy adjunk vért. Miért nem használják vajon a művért?


A pietisták pedig korábbi vita kapcsán kerültek fel, ebből adódtak is félreértések, pedig csak összehasonlításokról volt szó. A pietisták is egyfajta szélsőség, a Jehovák is, minden vallás egyfajta szélsőség és vannak bennük közös elemek, melyek következtében feltehető a kérdés, hogy ha még szélsőségesebbek lesznek, akkor akár a Jehovák is sátánistáknak nézhetnék a tudósokat, stb. Ezek persze csak felvetések.


Én tisztességgel meglátogattam a lehető legtöbb féle templomot, hallgattam Istentiszteleteket, hittanra is jártam, Jehovák is jártak föl hozzám szombatonként traccspartira, muszlimokkal is beszélgettem az élet nagy dolgairól, mindenkit meghallgatok kívülállóként, de én magam mégsem vagyok vallásos. Kíváncsian tanulmányozgatom továbbra is a szent szövegeket - is ugyanúgy, mint bármely más hagyatékot. Szívesen vitatkozom kívülállóként az egyes vallási felekezetekhez tartozóként - bár néha tényleg a fejem fogom az elvakultságtól, de persze nem feltétlenül az én kívülálló nézetem a helyes. Inkább kívülálló leszek és nem tartozom egyik felfogás hívei közé sem, úgy vélem, így reálisabban láthatom a dolgokat, nagyobb rálátásra, szélesebb megértési horizontra tehetek szert. (Legalábbis nagyon remélem.)

:P

Have a nice day!

150. 5e48d37001 (válaszként erre: 147. - 769918d4ef)
2009. márc. 27. 00:20

Szia!

Ne is foglalkozz vele,hogy miket írkál a hölgy.Én nagyon egyetértek a hozzászólásaiddal amit ehhez a témához írtál,és ezzel meg teljes mértékben.

Mindig vannak és lesznek olyan emberek,akik képtelenek elfogadni,hogy másoknak eltérő véleményeik lehetnek ,mint az ővék.Ez önmagában még nem baj,de szőrszálhasogatva,sértő,kiotató módon reagálnak egy-egy hozzászólásra csak,hogy bizonygassák a saját igazukat.És ez ami a gusztustalan az egészben.

Ne is törődj vele ,hogy mit írt Én minden egyes betűdddel egyetértek.Ha van rajta ékezet,ha nincs:))

149. MelisUK (válaszként erre: 146. - 6eead9eb79)
2009. márc. 26. 20:56
Az biztos, a "csordaerkölcs" ellen nehéz mit tenni. Ha van egy irányító, akkor rengeteg butaságot képesek tenni az emberek, nem látva, hogy azok mily esztelenségek. Láthatjuk Hitler esetét is, vagy nézzük csak A hullám című filmet, ami tökéletesen bemutatja ezt a fajta esetet.
148. 769918d4ef (válaszként erre: 145. - MelisUK)
2009. márc. 26. 20:20

Istenem de jo hogy vannak egyes emberek akik mindenhez ertenek es-habar nem hisznek a biblia hitelessegebe-megprobaljak helyes utra terelni a vallasosokat:P


NA TENYLEG TOBBET NEM SZOLOK SEMMIT CSAK ENGEM NAGYON MULATTATNAK AZ ILYEN OKOSSAGOK:)

147. 769918d4ef (válaszként erre: 141. - MelisUK)
2009. márc. 26. 20:11

Ha annyira "ertelmesen"es "figyelmesen"olasal ,akkor miert kotsz bele abba hogy az "U" beture nem tettem ekezetet?Eszrevehetted volna hogy az egesz szoveget ekezet nelkul irtam(...akinek ez nem tetszik akkor ne olvassa:).Tehat nem csak az"U"betun nem volt ekezet.De ha valaki mindenaron hibat akar keresni ,az talal is mindenben...Na de en pontot teszek az "i"re:P,es nem vitatkozok tovabb.(...pedig lett volna jo par hozzaszolasom ahhoz amiket irtal)


Es hidd el en is annyira jartas vagyok ugy bibliai es vallasi temakban-mint masban is-,hogy szivesen osszemernem a tudasom a tieddel.Ugyhogy alapom van vitazni ,csak eszem is van hogy tobbet ne folytassam.(szerintem varjunk ezzel amig lesz egy ilyen jellegu TV show,hatha meg nyerunk is valamit:P)


Nem tudom mi volt az a folozofia a muszlim meg a "nem tudom milyen"vallasrol,mert tudtommal a kerdes feltevoje a "jehovakrol"kerdezett...nem kell tulbonyolitani a dolgokat,csak azert hogy megmutasd hogy ezekrol is tudsz.

Es kulomben a csaladi konyvtarunkban 5 kulombozo forditasu biblia talalhato,csak ugy megjegyzem...es kepzeld el meg olvassuk is!:)(ha ragaszkodsz hozza felsorolhatom)Es en is tobb templomban meg gyulekezetben voltam,tobbek kozott a"jehovaknal"is voltam regebb,es kimondottan tetszett!Es annak ellenere hogy nem tartozok(me'g)semmilyen vallashoz en hiszek istenben es a bibliaban es mar 1x elolvastam elejetol a vegeig es tenyleg egyedulallo konyv amit megeri Isten szavakent elfogadni.

Reszemrol be van fejezve a tema de ezt meg kellett irjam,mert attol hogy nem villogok a vallastortenelmi meg bibliaismero tudasommal meg ne nezzenek hulyenek.


N en befejeztem,atadom a szot ha akarod kotekedhetsz a helyesirasommal vagy okoskodhatsz tovabb(...engem nem zavar,a legkisebb gondom is nagyobb ennel)


SZEP NAPOT

PEACE:)

146. 6eead9eb79 (válaszként erre: 145. - MelisUK)
2009. márc. 26. 19:40
Látod én is írtam,hogy van amiben nem értek velük egyet,de mint írtad ha te akarod megmagyarázni nekik a dolgokat sértésnek veszik.Én is próbálkoztam kudarcba fulladt,de egy barátságot ezért nem adok fel.Meghallgatom és továbblépek rajta,kár velük vitázni,mert meggyőzni úgysem tudod.
145. MelisUK (válaszként erre: 143. - 6eead9eb79)
2009. márc. 26. 10:38
Valóban nem. De a butaságot, tudatlanságot, elvakultságot el lehet ítélni és lehet próbálni segíteni rajtuk, hiába a vallásuk előír valamit az embereknek, attól azok, akik jobban értenek bizonyos dolgokhoz, azok segíthetnek rajtuk. Bár a vallást követői ezeket nem segítségnek vélik, mint ahogy abban az esetben sem, amikor a pestisjárvány idején nem hagyták a családoknál a tetemeket, hogy ne haljanak meg a többiek is, hanem erőszakkal elvették és elégették a tetemeket.
144. MelisUK (válaszként erre: 140. - 769918d4ef)
2009. márc. 26. 10:34

Te mindent elfogadsz tekintélyi alapon, ami le van írva? Miért gondolod, hogy a Biblia csupa igazságokkal van tele? Ugyanúgy, ahogy bármilyen más hagyatékot, a Bibliát is emberek írták és bizony a történelem leírása sem igaz minden egyes ponton, hanem az adott ember értelmezésében van leírva, amit persze idővel folyamatosan változtatnak, hamisítgatnak annak érdekében, hogy az egész történelmet, a tudósok tevékenységeit haladásnak véljük mi jelenben élő emberek. Össze-vissza hamisítgatnak és sokszor igen nehéz ezeket észrevenni.

A Bibliát sem kell elfogadni makulátlan igazságnak, főleg ha összehasonlítod az ugyanazon történetekről íródott részeket, már akkor is láthatsz különbségeket, sőt még ha másik féle fordítást veszel a kezedbe, akkor még nagyobb különbségeket vehetsz észre.

Minden fordítás egyben értelmezés is, szóval többszörösen értelmezett szöveget fogsz a kezeid között a saját nyelveden.

A Bibliában is ugyanúgy megvannak a hamisítások, mint a történelemben, kihagynak részeket a "könnyebb érthetőség", a megkérdőjelezhetetlenség és a könnyebben egy csordába terelhetőség végett.

Ha érdekel a forrás, akkor itt van: Thomas S. Kuhn: A tudományos forradalmak szerkezete


Vért egyébként csak olyat ömlesztenek át másba, ami egészséges, hisz megvizsgálják a vért a levétel után. Néha persze lehetnek hibák, hisz emberek vagyunk. Nem az okozza a vérátömlesztésnél a problémát, hogy ilyen-olyan beteg embertől kapod, hanem azt, hogy még nem áll a tudomány olyan szinten a vérrel kapcsolatban, hogy mindent tökéletesen tudjon róla. Például már rájöttek, hogy nem elég szimplán a vércsoportnak és a pozitív vagy negatívnak egyezni, mert ha két A Rh negatív vért összehasonlítanak, akkor az nem ugyanaz. Vannak még más összetevői is a vérnek, amik kicsapódást és ezáltal halált okoznak, nem csak a vércsoport. De ez szintén ritkán fordul elő és csak akkor, ha valakinek extra nagy mennyiségű vért kell adni.


Egyébként épp a vallások miatt történik rengeteg halálozás és betegség. Pl a pestisjárvány idején is - már nem tudom, hogy melyik vallásban - az egyik vallásban nem engedték elégetni a holttesteket, mert egy hétig a házban őrzik a vallásuk szerint a halottakat - épp ezért rengetegen meghaltak, hisz a tetemek fertőzőek voltak. És még lehetne sorolni, hogy a vallások miatt mennyi butaság történik a világban. Pl a muszlimok is csak szaporodnak, mert a vallásuk ezt mondja és nem engedi a védekezést, épp ezért olyan szegények, ezért van olyan munkanélküliség náluk, mert a vallásukat betartják...

2009. márc. 26. 10:28
Úgy látszik itt eléggé elmérgesedett a helyzet.Az én barátnőm és a családja is a Jehova követői,én viszont nem,de ettől még mi barátok vagyunk.Mindenki másban hisz és ezt tiszteletben kell tartani.Olvastam a folyóiratokat és a könyveiket,vannak nagyon érdekes dolgok bennük.Van amivel nem értek egyet,de hát ez van.Elég nagy a világ és úgy gondolom elférünk rajta mindannyian.Azért nem kell elítélni senkit mert ő másban hisz.
142. MelisUK (válaszként erre: 139. - 769918d4ef)
2009. márc. 26. 10:18

Nos, akkor elárulom, hogy igenis ógörög nyelven tanulmányoztuk a Bibliát az egyetemen - már ami eredetileg ógörögül volt írva, arámi és héber nyelven nem tudok, így azokat a részeket nem elemeztük. Lehet, hogy többet olvastam a Bibliát a "beszólásod" alapján, mint Te. Sőt, még hittanra is jártam és még istentiszteleten is voltam többféle templomban.


Úgy látom csupa "értelmes" ember gyűlt össze, azt se veszed ki az írott szövegből - amit ugye többször elolvashatsz, tehát jobban lenne esélyed a tanulmányozására, mint a szóban hallottaknak.

Akkor felvilágosítalak, hogy nem a Jehovák (igenis így mondom, ahogy még sokan mások is) mondják, hogy a tudósok és egyetemen tanulók sátánisták, hanem a pietisták és ha visszaolvasol mások hozzászólásait is megnézve, akkor láthatod, hogy sok mindenben egyet értenek a Jehovák a pietistákkal, például, hogy a Szentírás inkább a tudatlan emberek előtt nyílik meg.

Ha kíváncsi vagy a forrásra, akkor nyugodtan el is olvashatod - nem írok olyanokat, amiket csak hallomásból veszek és félreértek, mint ahogy Te gondolod, bár ha az itt leírtakat sem olvastad el elég figyelmesen, akkor szerintem ezt se fogod, de azért leírom neked a forrás helyét:

Holmi folyóirat (tudományos folyóirat) 1999. júliusi száma, ebből ez a cikk:

Kisbali László: "A filozófia bosszúja II, Gadamer esete a pietista hermeneutikával még egyszer"

Így már BIZTOS lehetsz abban - ha már te is szépen kiemelted a biztos szót -, hogy nem csak hallomásból tudok róla és nem vagyok biztos benne, hogy hogy is vannak a dolgok.

Akkor kezdj el vitázni legközelebb, ha van alapod is hozzá.

Amúgy nem haragszom. :P

141. MelisUK (válaszként erre: 138. - 769918d4ef)
2009. márc. 26. 10:07

Pontosan tudom, hogy "Jehova tanúi" és nem pedig "JEHOVA TANUI", mint ahogy TE írtad, gondolom ha elmentél legalább egyszer egy "Jehova tanúi királyság terme" előtt, akkor észrevetted, hogy hosszú ú-val kell írni, ha már nyelvtan órán nem tanultad meg még általános iskolában!

És igenis akik nem "Jehova tanúi" vallásúak, azok "Jehovák"-nak mondják őket, nem szoktál beszélgetni emberekkel? Főleg azok mondják még érdekes hangnemben, aki gyerekeket nem engednek az iskola területén sportolni, mert a "Jehovák" oda mennek vasárnapi összejövetelre, mert ugye nincs mindenhol királyság termük.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook