Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit tegyek, túlzottan igényelem az édességet!? Valóban a KRÓM a legjobb módszer? fórum

Mit tegyek, túlzottan igényelem az édességet!? Valóban a KRÓM a legjobb módszer? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. air
2013. ápr. 13. 17:03

5 tipp édesség helyett:


Fogyassz gyümölcsöt! Frissen, például gyümölcssalátaként vagy fagyasztott formában!

Válassz desszertnek könnyű gyümölcs- vagy tejtermékalapú édességet (gyümölcspuding, gyümölcshab, túrókrém, joghurt stb.).

Egyél aszalt gyümölcsöt, például datolyát, fügét, szilvát, mazsolát, barackot! Bár ezeknél is mértéket kell tartani, hisz cukortartalmuk igen magas, de a csokoládéval és a cukorkával ellentétben számos kedvező élettani hatásuk van.

Bár nem édes, de tökéletesen megfelel, ha valamit rágcsálni szeretnél: egyél olajos magvakat (mandula, dió, mogyoró, kesudió stb.), lehetőleg nyersen!

Keresd a teljes kiőrlésű gabonatermékből készült kekszeket, gabonaszeleteket!

Próbáld ki ,én a mazsolát szoktam:))

2013. ápr. 13. 16:13
littledevil70 - ez tökéletes, én is így tapasztaltam, mármint arra amit leírtál teljesen ráillik az amit én csinálok, és tartom a súlyom vagy fogyok. :)
44. 05c76ddffc (válaszként erre: 43. - Fe9e12ede0)
2013. ápr. 13. 16:00
Csak igazolni tudom amit leírsz. Átéltem. Inzulin rezisztens vagyok. Ezt az étvágyat bizony nehéz, legtöbbször sajnos nem lehet megállni.
43. fe9e12ede0 (válaszként erre: 40. - Sanyeee)
2010. szept. 28. 11:16

Ezzel nagyjából egyetértek. Ajánlom Dr.Légrády könyvét, nagyon jól elmagyarázza az emésztőrendszer működését. Reggel kellene a legtöbb zsírt bevinni, hogy kiürüljön az éjszaka termelődött epe.

Emésztőváladék az epével közös záróizmon távozik, tehát zsír nélkül csak alkoholos erjedés lehetséges. Könyvében szépen bebizonyítja mérésekkel alátámasztva, hogy a reggeli lekváros kenyér cukros teával öngyikosság.

[link]

Valamint a koleszterinfóbiásoknak is ajánlom, mert semmi értelme a csirkéről lenyúzni a bőrt.

(szakorvos írta, de úgy hogy laikusok is megértsék)

Inkább a krumplit meg a rizst kell megfelezni vagy kihagyni.


Felhívnám még a figyelmedet az inzulin reziszencia és leptinrezisztencia témakörre. Ezek megétése után lesz csak igazán érhető, hogy miért

falnak egész nap az elhízottak. Nem hiszik el, hogy sok órán át nem éhezek meg.... (én viszont tudom még zsírdisznó koromból, hogy ez mivel járt)

A leptin az egy olyan anyag, amit a zsírszövet (ez is endokrin szerv) termel, jelzi az agynak, hogy mennyire teltek a raktárak. Mikor felfedezték, azt hitték, hogy ez egy csoda fogyi szer lesz. Aztán jött a pofáraesés, hogy a kövérek agya nem reagált a leptin étvágycsökkentő hatására. Egyszerűen arról vol szó, hogy a kövéreknél kikapcsolódik ez a visszacsatolás. A kövér agya azt hiszi hogy éhinség van. Mielőtt kételkednél, gondold végig azokat az eseteket, mikor a nők se túl soványan se túl kövéren nem esnek teherbe. Mindkét esetben a szervezet azt hiszi, hogy éhinség van.

Inzulin rezisztencia ugyanaz, csak a sejtek inzulin jelenlétében sem veszik fel a cukrot.

Ha kihagyod a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, akkor az inzulin érzékenységed javulni fog. Sokkal alacsonyabb alap inzulin szint lesz a véredben, azonnal mozgósítani tudod a zsírraktárokat. (ilyenkor már a fogyás nem motiváció, de azt az energikusságot csak az érti, aki ár megtapasztalta)

2010. szept. 28. 11:01

Jut eszembe, tesómnál jártam Angliában, rittyentett nekem első nap egy angol reggelit. Mit mondjak, délután 5-ig nem éheztem meg (holott egész nap a várost róttuk).

Szóval, leállok én a reggeli tortaszeletekkel, úgy döntöttem.

41. 25a27430dd (válaszként erre: 38. - Fe9e12ede0)
2010. szept. 28. 10:57

Köszönöm, ez az ötlet nagyon jó. Ki is másoltam, ki fogom próbálni, mert ez már nem oké, amit most csinálok.

A Tied laktat is, ahogy írod, és táplálék szempontjából is rendben van. Köszi, hogy megosztottad.

40. sanyeee (válaszként erre: 38. - Fe9e12ede0)
2010. szept. 28. 10:42

Igen, látom nálad is a Reggelinek kell a legnagyobb étkezésnek lennie.. ez igy van.. hogy az anyagcsere beinduljon.. meg akkor még ledolgozod szinte bármint eszel..

Még ha nem vagoyk éhes akkor is eszek reggel. Szó szerint legyűröm:) de mosmtár rááltam..

PL ma reggel 6:30 körül is egy kontakt grillen készített csirkemell teljes kiörlésű kenyerek között, uborka, padaricsom stb-vel.. joghurt bele 20g zabpehely, vagy zabkorpa, mellé még egy fehérjeturmix, plusz természetesen vitamin pak (multi pro) mellé..


Ebédre 13:00 ig nem is tudok gondolni.. akkro meg csak rizzsel, zöldkorettel vagy netán tésztával valami natur husi szokott lenni..

Vacsira meg igazából változó az aktivitástól függ.. néha csak túrós kenyér (körözöttes).. vagy csak egy joghurt vagy fehérjeturmix(vegyes).


Számomra alapelv: ha megéhezek ESZEK!..

ha nem éhezek meg, de mégis pl ebédidő vagy vacsi van. akkor csak az kis mértékben viszem be a kellő tápanyagokat..

Vacsi után, alatt még mindenképp egy kanál lenmagolajat szoktam bevinni(sokkal olcsobb mint a kapszulás Flax), mivel este már szénhidrát nem de esszenciális zsír mehet a fehérje mellé. (ha jól tudom)


De mind emellett van, hogy csilis babot, vagy pacalt, töltött kápsosztát, vadast stb eszek ebédre.. de csak amenyni jól esik.. ami nem sok manapság :) akkor vacsira már tényleg nem kivánok semmit, max protein mix (nekem ez a nasi is).. :)

39. sanyeee (válaszként erre: 36. - Fe9e12ede0)
2010. szept. 28. 10:26

Nagyon szépen köszönöm, hogy kifejtetted pontosan is.. Mindig is szeretem megismerni a háttéranyagot, mert akkro jobban tudom mi -miért van..:)

Az ÉN NÉZETEMBEN a lényeg amit írtál:

"A fehérjebevitellel annyiban igazad van, hogy amíg elég proteint viszel be, addig abból állítod elő a vércukrot, nem a saját izmaidból. Valamint az is igaz, hogy a fehérjebevitel nem emeli jelentősen az inzulin termelést (kivéve pár dolgot, mint tej, marhahús), tehát a vérben nem jelenik meg annyi inzulin, hogy leálljon a glukagon hatása."

Mivel a túlzott inzulintermelés hatására a vérből kivont felesleges vércukor túlzott megcsappanása után érezzük a vágyat az édesség iránt..:)

38. fe9e12ede0 (válaszként erre: 37. - 25a27430dd)
2010. szept. 28. 09:28

Leírom ma mivel indítottam. Tegnap este elkészítettem ezt: Kb. 100 g hagyma (40kcal - 8g CH, 200 g karalábé 80 kcal 14g CH(gyufaszál vékony szeletekre vágva speckó reszelőn) 50 g szalonna (350 kcal), 25 g zsír (225 kcal), 100g, 3 tojás (210 kcal). Kb. 100g padlizsán (nem tudom mennyi kcal, tegyük fel 50, és tegyük fel 4 g CH) Összesen kb. 955 kcal(lecsó módján elkészítve) Ennek kb 2/3-át ettem meg, 1/3 rész barátnőm. Tehát ez kb 640 kcal.

Reggel fél ötkor. Délután 2-ig pár almán kívül nem eszek mást. Ez 9.5 óra. Óránként 67 kcal.

Ez kb. 17 g CH. Nekem ez reggelire elég. Pár almával kiegítve a CH-t több mint tökéletes. Ha észrevetted, kenyér, kifli, sütike, kakaóscsigabella nem szerepel az étlapomon. Ha azzal indítottam volna, most kopogna a szemem. A meglehetősen zsíros tojásos szalonnás kaja jobban jóllakat mint a sütike. Kalóriákból meg CH-ból láthatod, hogy a látszat ellenére nincs benne fölösleges kalória, tehát hízlalni nem fog.

Ez a "leesek a székről" ismerős téma. Mikor végleg kihagytam a péksütiket a menüből, néha hypoglikémiára jellemző tüneteim voltak. Pár hét után hozzászoktam. 9 órán át nem tudom mi az éhség, még sütikét is ehetnél előttem, nem csorogna a nyálam.

2010. szept. 28. 08:13

Érdekesek az írások.

Én hetek óta nem kívánok normális kaját. Most pár hete eleve mindennek a negyedét kívánom csak, mint amit eddig ettem.

De minden reggel bazi szelet sütivel kell, hogy kezdjek, mert leesek a székről. Nap közben is meglennék süteményen, csokin, nekem kaja nem is kéne. Szerintem nem normális:((

(Gyömölccsel kiváltani nem tudom, van itthon alma, körte, szőlő, ehetem én ládaszámra, akkor is sütiért vagyok megőrülve).

36. fe9e12ede0 (válaszként erre: 35. - Sanyeee)
2010. szept. 28. 07:56

Ettől azért picit bonyolultabb az anyagcsere. Kicsit kiegészítem, aztán majd a profik (Pirosalma, Vita1) kijavítják az én tévedéseimet is.

Glukagon termelést az alacsony vércukor váltja ki (energiahiány), inzulin termelést pedig az energiatöbblet. Glukagon hatására elkezdi a máj felszabadítani a glikogén raktárait. (70-75 g glikogén az durván 300 kcal. Ismerjük be ez nem túl sok. Közben elkezdődik az izomzat aminosavakra bontása is, hogy ebből a máj glukózt gyárthasson. Ugyanakkor a zsírok mobilizációja is elkezdődik.

Az éhezés posztabszorptív állapota max. 24 óráig tart. (bár kiadós edzés esetén gyorsabban bekövetkezik). Vércukor szintet 75%ban a máj glikogénbontása szolgálja, 25%ban a glukoneogenezis (tejsavból, zsírok bontásából fennmaradó glicerinből, meg egy pici aminosavból)

A máj glikogénjének elfogyása "csavar" egyet a folyamatokon. Ez az éhezés 3. napjáig fenáll. Tovább csökken az inzuln, nő a glukagon. Glukoneogenezis főleg az izomzat bontásából folytatódik. Szinte minden átáll zsírsavak bontására, leszámítva az agyat és az idegrendszert. Májban tovább fokozódik a ketonok előállítása, de ebben a fázisban az izomzat (+ belső szervek) használják fel őket.

3. napon kezd a pajzsmirigy hatására lassulni az anyagcsere, a szervezet pedig "fehérjekímélő" módba kapcsol, már az agy és az idegrendszer is ketonokra üzemel. (hosszú távon megőrizve az izmokat)

Ezt azért írtam le ilyen részletesen, hogy meg tudjam magyarázni, miért nem hiszek abban, hogy napi 5-6 étkezés kell ahhoz, hogy ne lassuljon az anyagcsere. A fehérjebevitellel annyiban igazad van, hogy amíg elég proteint viszel be, addig abból állítod elő a vércukrot, nem a saját izmaidból. Valamint az is igaz, hogy a fehérjebevitel nem emeli jelentősen az inzulin termelést (kivéve pár dolgot, mint tej, marhahús), tehát a vérben nem jelenik meg annyi inzulin, hogy leálljon a glukagon hatása. Atkins és hozzá hasonló fogyókúrák épp a szervezet ketonokra való átállítása miatt olyan hatékonyak, ekkor szinte csak zsírok és fehérjék (táplálékkal bevitt és saját raktárak) látnak el energiával.


Az én tapasztalatom az (na lehet vitatkozni, mert a hivatalos dietetika álláspontjával sok esetben szöges ellentétben áll), hogy annyi CH-t kell csak bevinni, amit az idegrendszer meg az agy felfal. Ez 2000 kcal napi energiaigény mellett kb. 120 g. (zöldségekből és gyümölcsökből megoldható) Amennyiben történt izomglikogént lemerítő munka vagy sport, akkor annak arányában növelni kell a CH bevitelt. Ilyen állapotban a zsírok mobilizálására mindig ugrásra kész a szervezet. Evés után nincs az a nyomott szieszta hangulat, még teli hassal sem esik nehezemre futni vagy tekerni. Nincsenek falásrohamok, nem remegsz a csokikáért stb.

35. sanyeee (válaszként erre: 32. - Fe9e12ede0)
2010. szept. 27. 21:59

Tudom, a számítás elég fapados, de az átlag embernek erre van szüksége, nem három körintegrálos és területi differenciálegyenletekre :)... súlynál valóban csak a tiszta izmot kellene nézni de akkor már a sok vizet, a csontot, béltartalmat stb le lehetne vonni, ezért lehet így átlagolni...igen több súlyt kell cipelni ezért is igényel a test több kalóriát, a kövér embereknek pl magas a pulzusa mivel az alapvető mozgás is már annyi energiát, oxigént igényel mint másnál "hátizsák" cipelése ..

Alapvetően te is ugyanugy látod mint én.. :)


Igen, a glükagon =sok fehérje idézi elő)elsősorban a bevitt tápanyagból nyeri az energiát, és ha az elfogy (ezért eszünk kevesebb kcal-t hogy elfogyjon - ha a fogyás a cél)akkor a rajtad lévő zsírból, és valóban picit az izombol is..


No, de az inzulin meg a legeslegvégső esetben fordul csak a zsírraktárhoz.. először a bevitt tápanyag.. majd éhségérzetet erősítve (kopog a szemed) ha kibirod akkor lelassítj az anyagcserét, az izmokat teljesen leépíti, hogy mozogni még azért bírj...és legutolsó sorban a zsírraktárat üríti, de ekkor már a immunrendszer is leépül.. beteges az ember stb.. ez nem egészséges.. a koplalásos fogyás nem jó.. de ezt már mindenki tudja..


összegezve (durván):

Inzulin termelés = hízás (sok "cukor" váltja ki)

Glükagon termelés = fogyás (sok fehérje váltja ki)

34. fe9e12ede0 (válaszként erre: 28. - Binky)
2010. szept. 27. 16:10

Inkább sütök saját műzliszeletet, boltiban szinte lehetetlen szója cukor és egyéb finomságok (adalékanyagok) nélkül venni. Fél kiló zabpehely, 3 leveses kanál vaj, 3 tojás, aszalt gyümölcs darabok ízlés szerint pld. 10 dkg ananász, fél marék aszalt barack tökéletes, kb. 1 dcl. kókuszreszelék, stevia por ízlés szerint. Fél marék törökmogyoró összezúzva. Mind összekeverve, majd annyi alma belereszelve, amennyit felvesz. (kb. fél kg). Ebből 36 forma szokott kijönni (muffinforma szerű, de csak másfél centi magas), 27 g körüliek (bolti 25 vagy 30 szokott lenni). 180 C-on 20 percig sül. Ha nedvesebb az alma, akkor még 15 percig szoktam hagyni 160C -on. Jó étvágyat!

Azért kell ilyen sok, hogy nekem is jusson pár darab :P

33. fe9e12ede0 (válaszként erre: 29. - Sanyeee)
2010. szept. 27. 15:56

Ezzel egyetértek, csak nem igazán lehet venni normális csokit. Olvasztott vajat (ghee-t használok, ebből elkészítek egyszerre fél kilót) kikeverem kakaóval. Egy kis xilit hozzáadásával nayon fincsi. De ha kedvem támad, felszeletelek egy banánt, majd erre öntögetem rá - vékonyan. Ilyenko xilit sem kell belé, banán elég édes.

Ez nekem annyira bejön, hogy nincs az a bolti édesség amiért elcserélném. Persze kiadós testmozgás után szokásom ilyen finomságokkal kényeztetni magam....

32. fe9e12ede0 (válaszként erre: 30. - Sanyeee)
2010. szept. 27. 15:47

Nekem ez a matek magas. Zsírszövetben csak 7.2 kcallal számolj.

Napi kalória igényedbe csak a zsírmentes testtömeget számold, az izmoknak van fogyasztásuk alapjáraton. Zsírszövet meg csak úgy van, annak a kalória fogyasztása elenyésző. Legfeljebb azért kell több kalória, mert több zsírt cipelsz. (vihetsz hátizsákban téglát helyette :))

Ha beindul a glukagon termelés, akkor az mozgósítja a raktárakat. (zsírból is meg fehérjékből is - persze inkább a megevet fehérjét éld fel mint a saját izmaidat) Hogy ne izmot kezdj lebontani, ennek ellensúlyozására tökéletes a súlyzózás. Jó nagyot dob a fogyás tempóján, izommegtartás mellett.

31. fe9e12ede0 (válaszként erre: 6. - 991217)
2010. szept. 27. 15:33
Tudtommal a króm nélkül az inzulin nem tudja bejuttatni a glukózt a sejtekbe. Fontos még a vanádium és a cink is. Szóval ezek nem étvágycsökkentők, hanem hiányuk borítja az anyagcserét. (de majd kijavítanak az okosok, akik a szakirodalomból ezt tanultásk az iskolában)
2010. szept. 27. 15:21

Egy kis matek ami bevált:

pl. 70kg-on kb 1700 kcal a szükséges kcal, hogy csak szinen tarts.. 1g zsír=9 kcal.(tény)

Ha 1200 kcal eszel (ezen belül fehérjedús- ez fontos) akkor naponta 500 kcal = 55,5 g zsírt adsz le.

Következtetés: 1 kg-ot (1000g) 18 nap alatt adsz le.

10 kiló ZSÍRT kb "csak" 180 nap vagyis fél év alatt adsz..

Ez nem túl biztató, de ez életmódváltásnál úgyis mind1 mert ez nem kúra..


De ez tiszta zsír!!! és ha nem sportolsz akkor mellette sajnos az izomból is menni fog.. igy kilóban lehet, hgoy többet adsz le de az nem jó..


(számolásban annyi hiba persze van, ha már fogytál pl 5 kg akkor kevesebb a kalória szükséglet igy kevesebbet adsz le naponta.. de viszonyításnak jó..)


103 voltam 88 vagyok, mindent eszek.. csak kcal-ra figyelek, azon belül a fehérjére, hogy a glükagon termelés beinduljon... (vércukrot a rajtad lévő zsírból vegye ne pedig éhségérzetet generálva evésre késztessen.. és onnan)

2010. szept. 27. 15:13
Nyugodtan ehetsz csokit is ha mellette normálisan, fehérjedúsan étkezel, és az igényelt kalóriamennyiségeden belül vagy.. Én 1,2 kcal/óra/ttkg számolok, ennyi csupán a "létezéshez" szükséges kcal, ez az aktivitással természetesen nő.. pl 60 kg-nál kb 1700kcal. fogyáskor értelem szerűen ez alá kell menyni fokozatosan..
28. Binky
2009. aug. 31. 22:46

Gyümölcstől sokáig elmegy a kedved a csokitól.

És legalább egészségesebb. Persze, hízlaló,de ma már a levegő is hízlaló. És nem mindegy, hogy gyümölcscukor, répacukor, vagy édesítő.


Amúgy szerintem tök jók a zabszeletek. Elég sok kalóriát tartalmaz, dm-ben lehet kapni, de gyorsan átmegy rajtad, nádcukorral van, nem leszel ragyás sem a csokitól, az emésztésednek is jót tesz, és őrület, olyan finom.


Én szoktam még reform muffint is sütni.

Csak egy kis zabkorpa, kicsi zsírszegény tej, édesítő, zsírszegény kakópor, só, 1 tojás.

Nem is olyan rossz:)

2009. jún. 1. 10:00

Nekem a zöldségtabbletta jött be..(Fields of greens)zöldárpa,tarackbúza,lucerna,méz,króm-pikolinát,Cayeenne bors-napi 2-3 db.

Szeretettel ajánlom!

2008. nov. 26. 18:10
Nekem bejött a krómtabletta.
2008. nov. 26. 18:05
Ragasztószalag.....:)
24. emagdi
2008. szept. 7. 09:28

én is nagy csokibolond vagyok... nekem ez a fokozatos csökkentéses módszer abszolut nem jön be.

az egyedüli ami eddig működött, az az volt, hogy ha egy hétig kibírom valahogy, hogy nem eszem cukros dolgot, akkor utána már nem is kívánom. csak ezt az egy hetet kell valahogy kibírni. (és utána nem "bűnözni", mert akkor lehet az egészet újra kezdeni)

persze mindenkinek más módszer válik be.

2008. szept. 7. 09:25
Az én tanácsom az lenne,hogy folyamatosan csökkentsd a cukor bevitelét, mert csak így fogod tudni "visszafogni" magad,ugyanis én már nem hiszek a különféle csodabogyókban!
22. Icus (válaszként erre: 6. - 991217)
2008. szept. 7. 09:21
Szerintem egy 25g-os csokival nem tudod magad degeszre enni:)) Legalábbis nekem még nem sikerült:) De, sok 25g-os csoki!:))
21. enci2
2008. szept. 6. 22:38
Én is nagyon édesszájú vagyok, én nem is akarok róla sohasem leszokni... Minek??? Olyan finom:)). Én egyszerűen nem teszek bele cukrot, és BL55-öt. Helyette cukorpótló, édesítő, valamint Norbi liszt, zabkorpa, pehely, néha tk. liszt, és kész a totál egészséges egésznap nyugiban ehető sütemény... Én így fogytam le.... Jah és még valami, amit egyszer megvonsz, azt a szervezeted annál jobban fogja követelni!!
2008. szept. 6. 16:54
Ebben is van valami szörnyűség....jó hogy eddig nem tudtam?!
19. 9778ca1817 (válaszként erre: 17. - Gyöngyi)
2008. szept. 6. 16:52

Jesszus!!!!

Csak ezt neeeeeeeee!!!!

18. 9778ca1817 (válaszként erre: 6. - 991217)
2008. szept. 6. 16:51
Tényleg. Mi értelme van a fogyinak, ha degeszre ennéd magad csokival? A króm a vércukor szintet szabályozza. Elméletileg nem kívánod tőle ájultan az édességet. Egyébként nem csodaszer. Akaraterő nélkül kutyafityét sem ér. Ne egyszerre mondj le mindenről. A fogyókúra nem egy kampány tevékenység, hanem egy -jó esetben- állandósult életvitel.
2008. szept. 6. 16:38
Norbi pudingot próbáltad? Szerintem a csokis finom.Csak 9 gramm szénhidtát van benne, az talán belefér.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook