Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az Utazás Kiállításról mi a véleményetek? fórum

Az Utazás Kiállításról mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 3. 07:06
Szerintem érdemes mindig kilátogatni mint érdeklődő egy utazási kiállításra, én is ki szoktam menni, igaz én is tapasztalom, hogy leginkább a nagy utazási irodák vesznek részt rajta, de mindig vannak új és kisebb irodák is, illetve olyan lehetőségeket nyújtó standok, amik nem átlagosak, valamilyen különlegesebb üdülési lehetőséget nyújtanak, felkeltik ők is mindig az érdeklődésemet.
2009. febr. 8. 16:02

Mi elszoktuk dönteni merre és mikor szeretnénk nyaralni és azon a tályon nézünk szállást a neten.Fényképek vannak mindenhol a szállásról, még nem csalódtunk sehol. Nagyon sok kedvezményes szállás van, tavaly is 4-et fizettünk és 5-ik ajándék volt.

Semmi gondunk soha a netes előfoglalással.

13. d8908b786a (válaszként erre: 7. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 8. 15:40

Már tavaly is február végén volt. Idén is akkor lesz. 02.27-28 ill 03.01.


Én arra szoktam használni, hogy prospektust gyűjtsek. HIába a net, nekem mégis szükségem van arra, hogy lássam papírformátumban.


Ha van pénzed be is fizethetsz illetve ha gyorsan átnézed a katalógusokat akkor kiválaszthatsz egy "First Minute" utat, ami általában 15-20%-kal olcsóbb. Viszont kb. ezek alatt szoktak lenni a last minute ajánlatok, ha bátor vagy és kockáztatsz.


Az egyik pavilon külföldi a másik hazai kiállítók színhelye. Ide is-oda is érdemes belesni.

12. Grácia (válaszként erre: 10. - 7abb7adbf0)
2009. febr. 8. 15:37
Anno pár éve képviseltem ott egy kisebb céget mint kiállító, és csak nagyobb cégekkel találkoztam. Hozzánk nem is nagyon jöttek oda, mert nem egy nagy utazási iroda voltunk stb. stb..
11. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 9. - Bogárka62)
2009. febr. 8. 15:16
Igazad van, idén pár nappal előrehozták!
10. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 8. - Grácia)
2009. febr. 8. 15:15

Ezért említettem meg azt, hogy magyarországi üdülő- és szálláshelyek RÉGIÓBA csoportosulva állítanak ki. Mert nemcsak a belépőjegy drága, hanem a kiállítói hely is és ezért van igaza Gráciának, hogy magán szálláshely kiadó nem tudja vagy nem akarja megfizetni a standhelyet.


:-((

2009. febr. 8. 15:13
Sziasztok! Mi tavaly voltunk a kiállításon az idén febr.27-től van! Befizettünk egy görögországi nyaralásra, jó volt! Az idén is kimegyünk!
8. Grácia (válaszként erre: 6. - Edb6c38cef)
2009. febr. 8. 15:09
Érdemes körbenézni, de a kisebb cégek nem fognak kiállítani ott pl ha magán szálláshelyet keresnél nem nagyon találsz...
2009. febr. 8. 15:09

Azért ez nem ilyen egyszerű.


12 évig voltam kiállító az UTAZÁS-on. Először is márciusban van és nem februárban. Ha vidékről jössz, kapsz utazási kedvezményt. A belépőjegy nagyon drága, most már bőven 1000-en túl van.


A tömeg hatalmas! Nemzeti standok vannak amellett, hogy Magyarország régiói is bemutatkoznak. Természetesen mindenhol vannak kedvezmények, ha most foglalod le a nyári szállásodat és kifizeted a kirótt előleget, ami akár 50% is lehet.


DE:


Nagyon jó orrodnak kell lenni ahhoz, hogy egy eddig ismeretlen cég részére (vagy akár ismert...) letegyél pár tízezer vagy százezer forintokat, mert itt is dúl a szélhámosság és elég sokan nyárig tönkre is mennek vagy csak azért vesznek részt a kiállításon, hogy megszedjék magukat.

Csak megemlítettem, volt rá példa.

A zöme azonban, legalább a 99%, promóció céljából vesz részt a kiállításon.


Én 12 évet húztam le ebben a szakmában, megismertem elejét, hátulját. 12 év alatt nem vitt rá a lélek, hogy szállást foglaljak egy kis egyedi kiállítónál, csakis nemzeti standokon, ahol a nemzeti promóciós szervezet (akkoriban nálunk OIH-nak hívták, Országos Idegenforgalmi Hivatal) összegyűjtve és ezzel mintegy garanciát vállalva értük, vette át ezt a szerepet is az egyéni kiállítóktól.


Szóval jó nézelődést, sok sikert! De csak óvatosan!


(Tényleg nem azért, hogy vészmadárkodjak, de egy ismerősöm mai napig perben áll a Jorgos Travel-lel [persze, elveszíti], mert márciusban felvette a zsozsót, méghozzá a teljeset, így 20%-kal volt "ócsóbb" a meg nem valósult nyaralás. Aztán szeptemberben, ha még emlékeztek rá, csődöt jelentett, majd az irodája is "felgyulladt", stb., szóval se pénz, se posztó. De hát őneki nem volt szerencséje. Millióknak meg van:-)))))

6. edb6c38cef (válaszként erre: 4. - Grácia)
2009. febr. 8. 14:55
Hát, mint nézelődő, járókelő:))
5. edb6c38cef (válaszként erre: 3. - Dus)
2009. febr. 8. 14:54

Köszi. Akkor mindenképpen kiemgyek, és rászánom az időt.

Igaz, idén magyarországi nyaralást tervezünk. Olyat is találok, vagy csak külföldit?

2009. febr. 8. 14:49
Mint kiállító vagy mint járókelő?
3. dus
2009. febr. 8. 14:48

Igen, érdemes!

Én már voltam párszor és nagyon sok újdonság, érdekesség és akció szokott lenni! Érdemes foglaltatni is, mert ilyenkor sokkal kedvezményesebbek az utak.


Menj ki nyugodtan, de számolj rá legalább 2 napot, mert annyi idő kell, hogy mindennek nyugodtan utána tudj járni, tudj nézelődni és a sok-sok ajánlatból választani!

A Hungexpo helyén van, de ha autóval mész, számíts a hatalmas tömegre és a sorra, ami befelé hömpölyög a kiállítás területére.

2009. febr. 8. 14:33

Volt már valaki ilyenen? Állítólag minden év februárban szokott lenni az expo helyén.

Érdemes elmenni, és ott foglalni nyaralásra helyet?

2009. febr. 8. 14:32
Az Utazás Kiállításról mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook