Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szinte mindig jéghideg a lábam. Mit tegyek? fórum

Szinte mindig jéghideg a lábam. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. jan. 28. 16:32
2 kávéskanál őrölt mustármag a meleg lábfürdőhöz. Nagyon jó.:)
74. Foxxx
2013. jan. 28. 16:27
Nekem is hideg szokott lenni a talp részem de inkább a láb ujjaim szoktak azok lenni de nem állandóan a kezem az nem nagyon szokott hiedg lenni. Igaz erre azt szokták mondani hogy mozugjunk én szivesen el mennék funi de hát télvan nem nyár :S ha valaki tudna valamit ajánlani ezen kivül akkor jó lenne :)
2013. jan. 2. 08:58
Pamutzokni. Nekem is szinte folyamatosan hideg volt a lábam télen, hiába vettem fel két zoknit, este volt, hogy nem tudtam miatta aludni. Egészen véletlenül vettem fel egy pamutzoknit, abban a pillanatban már csak a lábam éreztem, a hideget nem. A címkéje szerint kínai termék, szóval nem valami csodazokni. Azt nem tudom, hogy mi az összefüggés, csak fázott a lábam vagy van-e más is, de legalább ez elmúlt.
2012. dec. 26. 15:49

Nem csak kezem lábam még a orrom is jégel azonos,

de arra még nem találtak ki orr-pulcsit.


Alacsony a vérnyomásom. Lakásba 24 fokvan de néha még a ráz a hideg. (Káposzta lé van a vér helyett bennem)

71. MelisUK (válaszként erre: 70. - Ritkó)
2009. febr. 16. 14:46

Akkor neked is csak az alacsony vérnyomás okozza a hideg lábakat és kezeket. Az alacsony vérnyomáson pedig jobb nem változtatni, ha nem súlyos, hisz mondhatni egészségesebb, mint a normál.

De ha napi renszerességgel mozogni kezdessz, akkor változhat a hidegség. Én is ezt teszem. Sőt, ha bármikor extrán fázom a végtagjaim miatt vagy bármi miatt, akkor is még pluszban ugrálok egy kicsit, máris jobb - persze csak ideiglenesen.


Az nem gond, ha zokniban alszol. Napközben is hordj jó meleg mamuszt, így nem fog gondot okozni a higed láb. Én is állítgattam a fűtést mindig magasabbra, de nem segített, csak a számla lett hatalmas, a párom meg szenvedett a melegtől. Most egészséges 20-22 fok közötti hőmérséklet van a lakásunkban, plusz vastag zokni és a mamuszom és nem fázom. :D És minden este tornázom egy kicsit.

70. Ritkó
2009. febr. 16. 14:06
Ja és a vérnyomásom is alacsony.
69. Ritkó
2009. febr. 16. 14:06

Sziasztok!


Nekem is mindig hideg a lábam, már ott tartok, hogy zokniban alszok, annyira fázik :(

A kezem annyira már nem higed, régebben az is hideg volt mindig, de már most nem, lehet öregszem? :)

68. agis
2009. febr. 16. 14:04
Vegyél fel zoknit. Komolyabban: valószinűleg elégtelen perifériás keringés áll a háttérben.
2009. febr. 16. 12:11

Nekem is gondom van a kéz- és lábhidegséggel. Rájöttem, hogy mi az oka: az alacsony vérnyomásom. De nem olyan nagy probléma ez, nem is nevezhető betegségnek, sőt, még tovább is él tőle az ember. (Persze a drasztikusan alacsony vérnyomást azért kezelni kell, de ha nincs túl sok panasza az embernek, pl. nem ájul el naponta többször, akkor nem kell kezelni.)


Rettentő sokat segít, ha elkezd az ember mozogni napi rendszerességgel.

Plusz a lábunkra jó meleg mamuszt kell húzni, olyat, ami oldalt, alul és felül is bundás.

A kezünkkel nem lehet igazán mit tenni, én személy szerint néha fölmelegítem a combom között őket, olyankor, ha nagyon fázom tőlük.


Szóval, mozgás és mozgás, ez az, ami felpezsdíti a vért. Állítólag mozgás hatására szépen lassan meg fog változni a hidegség érzete.

2009. febr. 16. 11:46

sziasztok!

Nekem is hideg a kezem ,lábam s ahogy az egyik hozzászóló mondta :a lábamra zoknit húzok de a kezemmel mit tegyek? a férjem mindig szíd ,hogy súroljam össze,tegyem rá a füttőtestre,de ez csak pillanatnyi megoldás.

Gyógyszert nem szoktam szedni.A kezem csak nyáron meleg ,mikor kint és benn legalább 25 fok felett van a hőmérséklet.

Ha a perifériás vérkeringéssel lenne gond ,a melegben is pont olyan hideg kellene legyen,szerintem...

65. 75bb1970ba (válaszként erre: 58. - Emrus)
2009. febr. 16. 11:43
Én is szedek Betalocot, és állandóan jéghideg a lábam. Soha nem gondoltam, hogy a kettő között összefüggés van.
64. emrus (válaszként erre: 63. - A1baa7edcc)
2008. nov. 17. 07:55
Hát igen megoldódott a gondom, de azért Supin férjének a javaslata sem lebecsülendő.
63. a1baa7edcc (válaszként erre: 60. - Emrus)
2008. nov. 16. 10:44
No, ezt nem tudtam, de legalabb megoldodott ez a problemad.
62. supin
2008. nov. 16. 10:10
A férjem szerint 1 feles és bemelegszel!!Sőt!!!
61. sereva
2008. nov. 16. 08:21
Orvohoz kellene menni.
60. emrus (válaszként erre: 59. - A1baa7edcc)
2008. nov. 16. 07:43

A vérnyomásra is jó, de általában ritmuszavarra

írják.

Én már régóta szedtem és a múltkor azt kérdezte a házi orvosom, hogy nem fázik-e a lábam, de mondom nagyon, akkor lecseréljük a betalocját, mondta, és meg is tette és azóta nem fázik a lábam.

59. a1baa7edcc (válaszként erre: 58. - Emrus)
2008. nov. 15. 20:03
Azt szivritmuszavarokra adjak, nem vernyomasra, vagy igen?
58. emrus (válaszként erre: 50. - SF)
2008. nov. 15. 20:01
Nem szedsz Betalocot?
2008. nov. 15. 16:43
Olyan a talpam mintha jégkockákon sétáltam volna
56. niko76
2008. nov. 14. 15:59
huzzál zoknit
2008. nov. 13. 19:29

az enyém is jég hideg kezem lábam, néha csak vacogom az égyban,

én is meleg zokniban alszom,

pedig meleg a szoba 23-24fok van,

de én majdnem meg fagyok:)

54. SF (válaszként erre: 53. - Ea19b3e51c)
2008. jún. 3. 11:40
:-)) Az enyém is!
2008. jún. 3. 11:20
vegyél fel zoknit. A férjem csak békalábúnak hív:))))
52. SF (válaszként erre: 51. - Szeditke28)
2008. jún. 3. 11:16

Nálam a cukorszint is rendben van.

Apám családja volt ennyire fázós, mint én.

2008. jún. 1. 13:22

Az inzulin rezisztensek és cukorbetegeknek is hideg a lába mindig.

Ez is lehet egy ok.

Persze a fentieknek vagy van tünete, vagy nincs.

Sokszor a gyerekvállalásnál jut el egy nő oda hogy ezt megnézesse.

Én így tettem. És kiderült az IR nálam, úgyhogy azért jégcsaposkodik a lábam.

50. SF
2008. jún. 1. 13:05

Úgy látom, senkinek nincs érdemi javaslata egészségesen is fázó embereknek.

Sajnos én is egy vagyok a sok közül. Napközben kevésbé fázom, de ahogy leülök, máris ráz a hideg. Sokszor annyira fázik a lábam, hogy elaludni sem tudok tőle. Nem használ a mozgás, nem alacsony a vérnyomásom (magas vérnyomással kezelnek!), nincs érszűkületem, a Ginkó helyett akár vizet is ihatok, a hatás ugyanaz, hiába zokniban, vastag pizsomában, 3 takaró alá fekszem le aludni, akkor is fázom! Ja, és depis se vagyok!

49. zsütyi (válaszként erre: 48. - 1164)
2008. febr. 17. 20:49

Az a helyzet hogy télen-nyáron ruha nélkül alszom. Próbáltam már pizsibe is, de nem megy. Rámcsavarodik a ruha, meg húzódik..

De betakarózok paplannal, pléddel és úgy nem fázok. Meg télen még a melegvizes palackot is beteszem a lábamhoz.

48. 1164 (válaszként erre: 47. - Zsütyi)
2008. febr. 17. 19:56
miben szoktál aludni nyáron? mert nekem is mindig hideg a lábam.
2008. febr. 13. 18:30

Nekem is hideg kezem-lábam. A lábamat még csak elviselem, mert arra tudok meleg zoknit húzni, meg melegvizes palackot teszek az ágyba, de a kezeim...

Egyszerűen fogni nem bírok, annyira ledermednek az ujjaim. Amikor dolgoztam - irodai munka - ki kellett néha mennem a mosdóba, meleg vizet engedni a kezeimre hogy írni tudjak meg gépelni.

Most is jéghidegek, de csak nem ülhetek kesztyűbe a szobában. :)

46. Rozália (válaszként erre: 45. - 1164)
2007. dec. 15. 09:45
Én nyáron normálisan mezitláb vagyok a papucsban, vagy szandálban, csak ha cipőt kell húzni valamilyen oknál fogva, ahhoz term. harisnyát veszek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook