Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alkohol és az ájulás fórum

Alkohol és az ájulás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Alkohol és az ájulás

1 2
34. jakabviola (válaszként erre: 32. - Fecomoni)
2016. okt. 30. 21:19

Sziasztok!

Mit tanácsoltok az elvonási tünetek enyhítésére egy 50+ alkesznak? (aki le akar szokni)

33. Pirosalma (válaszként erre: 32. - Fecomoni)
2009. márc. 24. 20:57

Szia, Móni!


C-vitamint? Mit csinál?

2009. márc. 24. 20:00
Sziasztok!Inni ,de jó is az néha.Csak nem szabad a rabjává válni.Pláne ha hajlamos is rá az ember.Nagyon sok kárt tesz benned,a családodban.De ha felöntöttél a garatra lefekvés előtt igyál meg egy pohár vizet,vegyél be c-vitamint.Nem lessz annyira vacak a másnap.Piásan mindíg csak pozitívan gondolkozz,még ha nehéz is!!!
2009. márc. 20. 22:57
Én még ha csak egy sört is ittam előző este, másnap egész nap érzem az ízét a számban, hiába mosok fogat 5 percenként. Ha meg úgy rendesen dehidratált állapotban vagyok másnap, akkor nálam a jegestea a nyerő :)
2009. márc. 3. 13:41
én szilveszterkor becsicsentem, de nekem csak másnap volt gondom. Kicsit szédültem, és valami bele menta szemembe, ami miatt egész nap nem láttam és egész nap bőgtem, mert annyira fájt. Viszont nekem az is gondom volt, hogy egész este nem ettem semmit és még reggel sem. Hányni nem hánytam volna, ha nem iszok meg reggelire egy jó nagy pohár szénsavas ásványvizet a savamra:S
29. survivor3 (válaszként erre: 28. - 5a5c6c6a02)
2009. febr. 17. 12:07

ÁÁÁÁÁ

Ilyen kis semmikkel nem megyek orvoshoz.

Úgy szégyeltem magam...

Annyira csúnya volt az orrom (amúgy se szép).

Hogy a fenébe ne érteném, hogy miről írsz!

Másfél órát gyalogoltam elsején hajnalban.

Úgy estem el, hogy az egyik kezemben egy üveg pezsgő volt. A másik kezem talán zsebre volt dugva (nem tudom) így történhetett meg, hogy arcra landoltam.

28. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 27. - Survivor3)
2009. febr. 11. 23:11
Jézus ereje! mit csinaltal?te is jol kiutotted magad akkor! valamennyire érted,hogy mirol irok,gondolom!és azota hogy vagy? voltál orvosnál?
2009. febr. 10. 10:40

Én is elestem január 1-én reggel 5 órakor.

Az arcomra. Jól kezdődött az év.

Pofára estem. Pont tegnap szedtem ki az orromból még egy apró kis követ. Bele volt gyógyulva az orromba. Az italtól estem el. Nem emlékszem rá, csak amikor a haverom felhúzott.

26. eunuch (válaszként erre: 18. - 5a5c6c6a02)
2009. febr. 10. 10:36

Egyetlen részegség agysejetek millióit pusztítja el! Szerencsére van belőle elég...

Nem kell mindjárt felkapni a vizet, he valaki véleményt mond. Nem vagyok antialkoholista, de életemben egyetlen egyszer voltam másnapos, 10 éve, csak a fejem fájt, és fáradt voltam, akkor megtanultam mi a mérték, azóta sem okozott semmilyen problémát az alkohol, de naggggyon jól megvagyok nélküle is, és úgy jól érzem magam. Mindenki úgy érti a cikket, ahogy akarja.

Azt is írhatom, hogy de okos vagy, hogy rájöttél, mivel gyógyítsd a macskajajt!

25. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 24. - Linksys)
2009. febr. 9. 22:56

persze, tudom, hogy mindenkinek meg van a saját véleménye! elfogadom, nicns ezzel baj, sőt meghallgatom és lehet, hogy még tanulok is belole, de nem szeretem a degradálást



u.i:sajnos jelentkezett a gazdija! :( pedig már majdnem beoltattam és akkor a nevemen lett volna a kutymorgo!

24. linksys (válaszként erre: 20. - 5a5c6c6a02)
2009. febr. 9. 22:32

Szia! Ne vedd sértésnek, ha valaki megírja a véleményét! Mindenkinek más a véleménye, és ezzel számolnod kell, ha egy fórumot nyitsz.Szerintem nem ellened irányul a megjegyzés, hanem az alkohol ellen.


Mással is ez megeshet, csak nem írja le.Különösebb kommentárt nem fűzök az esethez, esetleg annyit, hogy az már pozitívum, hogy tanultál az esetből és legközelebb odafigyelsz.Inni szabd/habár nem kötelező/, de ha mégis, akkor mértékkel.A mértékben van a lényeg! Mondom ezt én, aki teljesen antialkoholista.


u.i.:I.Don Vitót kereste már valaki, vagy te lettél a végleges gazdija?(láttam az adatlapodon a képet) :)

23. spinneli (válaszként erre: 16. - Eunuch)
2009. febr. 9. 21:17

én megköszönöm.

:)

2009. febr. 9. 21:15

no ez az!!!! de már mióta ilyenek az emberek!!! sok-sok éve...:( simán belerúgnak az emberbe minden ok nélkül...szomorú


miért baj az, hogy a másik megiszik egy-két pohárkával (nem napi szinten), vagy épp lerészegedik alkalomadtán....

21. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 19. - 318512f90e)
2009. febr. 9. 20:58
errol beszélek! annyira el van keseredve a magyar ember, hogy csak bántani meg sértegetni tudja a másikat! semmi jo indulat nincs bennuk, tisztelet a kivételnek!
2009. febr. 9. 20:57
senkinek se tartozom elszámolassal, csak magamnak meg a csládomnak, nem bizonygatok semmit! jo tanácsként irtam le a torténetet, lehet, hogy nem kellett volna beleirni, hogy ezentul ugy iszom, hogy, de igenis megtranultam egy életre!az h mások csak a rosszat látják benne arrol én nem tehetek! és nem csak ugy tudja az ember jol érezni magát ha iszik,mármint alkoholt, képzeljétek anélkul is tudtam bulizni! ez akkor igy jott ki!
19. 318512f90e (válaszként erre: 18. - 5a5c6c6a02)
2009. febr. 9. 20:56
egyszerűbb, ha ráhagyod az emberekre, túl sok köztük a rosszindulatú...de tényleg nézd meg a mai magyar mentalitást, csak a rosszat akarják a másiknak, segítség meg nuku...pffff
18. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 16. - Eunuch)
2009. febr. 9. 20:53
nah, szép! szerinted mindennap iszom? ezt nem ugy irtam, hogy akkor hajrá igyon mindenki és legyen másnap viz meg cola melletted! csak....mindegy, félelmetesek az emberek! mindenben csak a rosszat látják! imdáom a magyar mentalitast! mi a legjobb válasz mindenre, hajrá, igyál, pusztitsd az agy meg májsejtjeidet! jézusom! lehet, hogy nem véletlenul tart itt az ország ahol! ne haragudj, de ha olvastad volna, nem ez a lényege! kéne olvasni a sorok kozott ember!
17. 318512f90e (válaszként erre: 7. - 5a5c6c6a02)
2009. febr. 9. 11:20
szerintem nem kell magyarázkodni, nem tartozol senkinek sem elszámolni valóval!!!! így jött ki a lépés, tanultál belőle. én is szoktam inni, de nem mindennap csak ha buli van...
16. eunuch
2009. febr. 9. 10:08

"Csakis úgy fogok inni ezentúl, hogy tudjam, másnap van csoki, cola, víz az ágyam mellett!"

Hát igen! Ez a fontos, INNI! Ebből a semmitmondó történetből csakis ez a konzekvenciát lehet levonni. Még véletlenül sem azt, hogy esetleg keveset, vagy egyáltalán nem iszom a jövőben. Csak így tovább! Vannak módszerek, amelyekkel több alkoholt lehet elfogyasztani, végig kell próbálni, aztán pusztítani az agy- és májsejteket, meg a többit. Sok sikert a mértéktelen alkoholfogyasztáshoz mindenkinek!!!

2009. febr. 9. 09:53
Még ilyet!Én sosem iszom egy pohárral sem,de anyám alkoholista,folyamatosan merevre issza magát,enni nem eszik és még soha nem ájult el!Vagy azért,mert alkoholista?
2009. febr. 9. 09:41

Én még a szagától is berúgnék, mivel életemben nem ittam alkoholt, és még a 46 éves Bátyjám sem... És jól megvagyunk nélküle... Nálunk az egész Család ANTIalkoholista, és nélküle is jól tudjuk magunkat érezni...

Egyébként én soha sem értettem, hogy miért kell ahhoz alkohol, hogy Valaki jól érezze magát????

Nélküle nem megy?? Mi a jó benne??

Meg egyébként is... amennyi megpróbáltatáson mentem keresztül, és az egész életem csak szenvedés, és kínlódás, hogy küzdök egy életen át, mégsem sikerül semmi, mert van, Akinek az ölébe hullnak jó dolgok egy életen át, anélkül, hogy a kisujját is mozdítaná, és van, Akitől a sors egy életen át elvesz MINDIG MINDENT, de soha sem jutott eszembe, hogy a sok megpróbáltatás mellett akár csak egy kortyot is igyak, és tompítsam a tudatom vele...

2009. febr. 9. 01:44
-m :D
12. Bosziii (válaszként erre: 11. - E584b61b26)
2009. febr. 9. 01:42
Csak "Emmiatt" ne is :D Seráfütty,akkor nem táncolunk...(csak alszunk... XD ) Jóéjt "Kati" :DDDDDDDDDDD
2009. febr. 9. 01:30
Emiatt nem szoktam inni alkoholt!Katit meg nem könnyü táncba vinni bizonyos okok miatt!:)
10. Bosziii (válaszként erre: 9. - E584b61b26)
2009. febr. 9. 01:28

Húhaaa...akkor könnyű Katit táncba vinni :P

Jössz táncolni,kérsz egy pohár akármit ? :P:P:P Heheee... :D :)))))))))))

2009. febr. 9. 01:24
Én egy pohár akármitöl is elájulok!
2009. febr. 9. 01:08
Ajulás még nemvolt...de néha egy pohár fincsi bor jöhet,az vérnevelő ! :D ...és ha alkalom van pezsi... :D nem zuzósan,csak egy pötit :D :P :P :P
2009. febr. 9. 01:04
hát néha én is orulnék, ha utálnám az alkoholt, csak az a baj, hogy nagyon sokan vagyunk a társaságban és sok a szulinap! :) bár mondjuk most volt kettő is egy nap és nem ittam semmit! :) Csak bulikban iszom, máskor nem! tulzás nincs a cikkben meg nem valos se! ha igy gondolja valaki akkor áldásom rá! mivel még nem voltam ájulos helyzetben ígyhát fogalmam se volt, hogy mi történik velem! konkrétan nem nagyon emlékszem! a dokik mondták, hogy leesett a vérnoymásom meg valoszinuleg a cukrom is!nem én találtam ki, mivel nem vagyok orvos! :) de utána mondták, hogy mik lehetnek az elojelei, és mit kell csinalni olyankor! megjegyeztem, de nem szeretném alkalmazni, nem szeretnék soha tobbet elájulni! borzalmas érzés, hogy kiesnek dolgok, azt se tudod h mi tortént veled,és utána ugy kellsz fel,hogy el van repedve a bordád, meg kék zöld vagy,és az agyad még mindig ott tart amit elotte mondtál vagy csinaltal! ergo nekem az volt a fejemben még, hogy mennem kell dolgozni, és tagadtam azt is h elájultam,illetve nem vágtam,hogy mi történik korulottem!miért van az anyukám is meg a bátyámis megijedve, miért jonnek mentok! azóta én se iszom pezsgot csak koccintok maximum de utána teszem is le a poharat!szinte azota csak összesen ha egy üveg rosét ittam meg akkor sokat mondtam, így több mint egy honap után!
2009. febr. 8. 14:04
Nekem meg biztosabb megoldasom van az ilyesfajta ajulasokra...en sosem iszom semmit amibe alkohool van.,..;) mert uuuuuuuuuuuuuuutaaaaaaaaaaaloooooooommm az alkooholt! es pont...:) de viszont iszok sok kolat ami szinten karos...es hat igy en sem lehetek angyal.....
2009. febr. 8. 13:24

Sziasztok!


A cikkben van néhány túlzó és a valóságnak nem egészen megfelelő állítás (a cukorfogyasztás és a vérnyomás kapcsolata stb.), de a figyelem felkeltésére - ami a legfontosabb - kitűnő!


Viszont egy mondat szemet szúrt:

"Csakis úgy fogok inni ezentúl, hogy tudjam, másnap van csoki, cola, víz az ágyam mellett!" - ezt viszont nem tartom bölcsnek. A másnaposság (főképp vízvesztés és acetaldehid-mérgezés; vércukorszint-csökkenés is lehetséges, bár ez jól táplált emberekre nem jellemző) - tulajdonképp ezt élte meg valószínűleg a cikk írója - elkerülésésére a legjobb mód az alkoholfogyasztás mérséklése, a leírtak csak részben jelentenek megoldást.


Ha már mindenképp isztok, igyatok keveset, de legalábbis ne sokat!:-) És fogyasszatok mellé ételt is, szénhidrátot mindenképp!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook