Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felvételi 2009... Ti hová jelentkeztek? fórum

Felvételi 2009... Ti hová jelentkeztek? (beszélgetős fórum)

11. n.beja
2009. máj. 20. 19:19

Sziasztok!

Én még mindig nem kaptam ilyen regisztrációs számos levelet!!!Van még rajtam kívül ilyen?Vagy kezdhetek aggódni hogy mi lehet?

10. Veronika27 (válaszként erre: 9. - Szuszika)
2009. márc. 22. 18:52
Fuhh de durva! Csak megfordult a fejemben, de ezt tudva már nem vonz a dolog! Köszi a választ!
9. Szuszika (válaszként erre: 8. - Veronika27)
2009. márc. 22. 09:35

Szia!

Azt hiszem, az idei jelentkezésről már lekéstél, február 15. volt a határidő.

A jelentkezésnél neked is ugyanúgy ki kell tölteni a jelentkezési lapot, mint a most végzetteknek.

Annyiban más a te helyzeted, hogy a 10 évvel ezelőtti érettségidet nem fogadják el felvételiként, tehát le kell újra érettségizned a felvételi tantárgyakból. Meg kell nézni, hogy melyek ezek a tantárgyak, és közép- vagy emelt szintű érettségi kell-e hozzá. Érettségizni lehet októberben is, erre augusztus végén kell jelentkezni, egy általad kiválasztott középiskolában. Készülj fel rá, hogy ez is pénzbe kerül!

2009. márc. 21. 23:16
Sziasztok! Lenne egy kérdésem: ha mondjuk 10 éve érettségiztem, és most szeretnék egyetemre menni, akkor mi a teendőm, hova fordulhatok?
7. Kiss Ildikó (válaszként erre: 1. - E5d2e4f4bf)
2009. febr. 9. 13:53

Szia tigra!

Nagyon örülök, hogy indítottad ezt a fórumot :-)


A lányom Lili jövőre végez Miskolcon egy gimiben, humán szakon. Én állandóan a sulikat nézem a neten. A felvi.hu mindennapos látogatás alatt áll nálam. A DE szerintem tuti. Másodiknak azt fogjuk megjelölni, vendéglátás turizmus szakon. Első helyre a BGF Pesten, német nyelven, 360 pont kell hozzá.


A miskolci egyetem és a debreceni is híres. Aki nem jut be Pesten a kinézett sulikba, azoknak ez marad. Nézegettem az Egrit is.


Nekem ez a listám:


BGF-KVIFK

DE-AVK

EKF-GTK


A Corvinusra Pesten iszonyatos sok pont kell. De a BP Gazdasági-ra is magyar szakon 440-alatt nem lehet bejutni.

6. Szamóca01 (válaszként erre: 4. - E5d2e4f4bf)
2009. febr. 8. 07:28

Ne félj Debrecentől, jó hely :) Remélem sikerül bejutnod oda, ahova szeretnél!

Üdv

2009. febr. 7. 22:20

elírtam, bocsi...

1. Miskolc (ME) - egészségügyi szervező alapszak - egészségturisztika szakirány

2. Debrecen (DE) - egészségügyi gondozás és prevenció alapszak - népegészségügyi ellenőr szakirány

3. Debrecen (DE) - egészségügyi szervező alapszak - egészségturisztika szakirány

4. Eger (EKF) - Idegenforgalmi szakmenedzser (OKJ-s)

2009. febr. 7. 22:19

sziasztok! fontos döntés előtt állok, ugyanis február 16-ig be kell küldeni a jelentkezési lapot. Miskolcra jártam gimnáziumba, és nagyon megszerettem ezt a várost. Ezért gondoltam arra,hogy itt maradok, és az egészdégügyi karon tanulok tovább... Volt egy nagyon szimpatikus szak (egészségügyi gondozás és prevenció alapszak - népegészségügy szakiránnyal) de mint kiderült tegnap, nem indul csak a védőnő szakirány... az pedig nem szeretnék lenni :( érdekelne még az egészségturisztika is, de attól tartok, hogy nem lesz elég a pontszámom hozzá. Nehéz a döntés... Úgy tűnik, hogy ez lesz a sorrendem:

1. Miskolc (ME) - 2. Debrecen (DE) - egészségügyi gondozás és prevenció alapszak - népegészségügyi ellenőr szakirány

3. Debrecen (DE) - egészségügyi szervező alapszak - egészségturisztika szakirány

4. Eger (EKF) - Idegenforgalmi szakmenedzser (OKJ-s)

A baj csak az, hogy picit tartok Debrecentől... messze is van, és egyetlen ismerősöm sincs arra felé... :(:(:(

2009. febr. 7. 21:52
Én már túlvagyok ezen, de ha tanácsolhatom, közgazdasági pályára ne lépj, túl sok van belőlük. Én ha 14 lennék, kéttannyelvűt választanék. Azt látom nyerőnek felnőtt szemmel. Sok sikert!
2009. febr. 7. 21:50
Én tavaly felviztem,de megkérdezhetem,h téged mi érdekel?Hová felvételizel?
2009. febr. 7. 21:40
Felvételi 2009... Ti hová jelentkeztek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook