Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 hónapos kisfiam nem akar egyedül enni, van valami ötlet, mit tehetnék? fórum

21 hónapos kisfiam nem akar egyedül enni, van valami ötlet, mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


12. skuki
2012. jún. 3. 21:26
Az én lányom is 20 hónapos és most kezdi élvezni az evést egyedül. Én nem főzelék és leves evéssel kezdtem, azt nem hagytam, mert akkora malacka, hogy csak na. De a szendvicset és a kenyeret stb azt kis kockákban odaadtam neki. Azzal kezdte. Most már három kanállal eszik egyszerre. Persze én is besegítek, mert soha nem végeznénk az ebéddel, de már szépen eszik. Nálunk az ivás nem megy pohárból sajnos. A bölcsiről pedig annyit, hogy szerintem jót tesz nekik mindenképp. Gyereknek gyerek a játszótársa. Bizonyos idő után már nem elég, hogymindig otthon van anyával. Kell neki az újdonság, más gyerekek akivel ki tudja tombolni magát.
2012. jún. 3. 00:51

Én az öregebb korosztály vagyok, a legidősebbem 76-ban született. Sok minden változott azóta, de sok olyan dolog is változott, aminek nem kellett volna.

Abban az időben nem volt ennyire könnyű háztartást vezetni, az egyszerűbb dolgok is több időt igényeltek. Magára a gyerkőcre is kevesebbb idő jutott, igyekeztünk minél hamarabb önállóságra szoktatni. Evett is, úgy egy éves kora körül önállóan. Ott ült a kis székében, és mivel éhes volt, igyekezett enni. Én ott dolgoztam körülötte, mosogattam vagy főztem, setb...ha nagyon nem boldogult, segítettem.

Most amiket hallok, hogy közel három éves gyereket úgy etet az anyja, hogy ketten esznek...hát az eszem meg is áll.

Meg hogy nem iszik önállóan, képes felkelteni az anyját éjszaka....Nem azt mondom,hogy menjen ki vízért, de az odakészített innivalót azért megihatja szépen.

2011. jan. 20. 14:58

Nekem 19 hónapos a bébim,és egyedül eszik,elég szépen!Büszke is vagyok rá,de örülnék neki,ha még én etetgethetném:):)

A bölcsi pedig mindig meg fogja osztani az anyukákat!Van aki szeretne otthon maradni,de nem teheti,van aki meg beadja,mert dolgozna,és van aki marad,mert megteheti,vagy éppen nem,de akkor is marad,ezért senkit nem szabd elítélni,mindenki máshogy látja!

9. nikolbaba78 (válaszként erre: 1. - Stella73)
2009. júl. 3. 14:23
szia, az én gyerköcöm is 21 hónapos és még ő sem eszik mindig egyedül. Szerintem ez teljesen normális van aki még 2 évesen sem eszik egyedül. Az enyém pl elkezd enni az ő kanalával (már amikor) és pár kanál után én jövök szóval még nem tudnak ők teljesen maguktól enni szerintem az még idő mire ténylegesen egyedül fog enni.
8. nikolbaba78 (válaszként erre: 2. - Váradi Edina)
2009. júl. 3. 14:20

szia,

ne haragudj meg de szerintem ez egy tévhit. A mostani kutatások szerint sokkal jobb a gyereknek ha közösségbe kerül minnél hamarabb ugyanis ezek a gyerekek már nem olyanok mint a régebben született gyerköcök. Mindenben sokkal fejlettebbek és okosabbak. Egy idő után már az anyuka nem képes kielégíteni a játszókörét pl. egyre jobban vágyik a gyerek közösségbe. Otthon már kezd megunni minden játékot nem sok ujat tudsz neki mutatni. Ha jobban utánna olvasnál akkor kiderülne az is hogy nem igaz hogy problémásabbak azok a gyerekek akiket bölcsibe adnak. Sőt ellenkezőleg sokkal jobban feltalálják magukat és könnyebb őket az óvodába való beszoktatásra tanítani mint azokot akik 3 évig az anyukájuk mellett voltak. De mindenkinek más a véleménye csak ha kicsit jobban utánna néznél rájönnél hogy ebben a gyors rohanó világban már semmi nem olyan mint régen...

2009. febr. 7. 21:06
Őszintén szólva hát én nagyon kakásul állok anyagilag, de akkor sem adnám bölcsibe a fiamat. Az igaz, hogy ennek az egyik oka az, hogy 700g-mal született...
2009. febr. 7. 20:31
Az evésről ne is beszéljünk.
2009. febr. 7. 20:30
Csak hogy egy kicsit megnyugodj, az én kisfiam is 22 hónapos és még cumisüvegből itatom, mert nem hajlandó magában inni.
2009. febr. 7. 20:29

Persze, általában jobb otthon ennyi idős gyereknek, de nem mindenki teheti meg, hogy otthon maradjon vele olyan sokáig. Ezért még nem hiszem, hogy el kéne ítélni az illető anyukát, amiért bölcsibe adta. Az én kisfiam, igaz 29 hónapos volt, amikor bölcsibe került, de kifejezetten élvezi és nem hinném, hogy ettől bármilyen téren problémás lehetne. Ez szerintem marhaság.

Ami az evést illeti, az én gyerekem sem evett és ivott ennyi idősen magától, aztán úgy 27-28 hónapos kora körül egyik napról a másikra belejött és most már nem is hagyja, hogy segítsenek neki. Szerintem nem kell ezt olyan tragikusan felfogni! A bölcsiben nem lehet követelmény, hogy önállóan egyen, bár kétségkívül előnyös, de még nem kell elvárni egy ekkora gyerektől, hogy mindenben ügyes legyen. Ő lehet, hogy másban az. Szóval szerintem próbáljatok otthon gyakorolgatni, de ne görcsöljetek rajta, mert az esetleg csak dacosabbá teszi majd a picit és csakazértsem fogja azt csinálni, amit ti szeretnétek.

2009. febr. 7. 20:22
Tulajdonképpen nem a bölcsödével van bajom,hanem olyan anyuka válszát vártam aki már átment a gyermekével az etetés és az egyedül evés között lévő "rögös"úton.
2009. febr. 7. 20:16
Igen! Egy 21 hónapos kisfiúnak még otthon a helye. Semmi keresnivalója bölcsiben, mert kutatások igazolják, hogy az ilyen korán "beadott" gyermekek serdülőkorukban 70%-kal problémásabbak, mint az otthon játszadozó társaik.
2009. febr. 7. 20:09

Kisfiam most 21 hónapos és nem akar önállóan enni.Nekm ez nem tünt kórosnak ,mert itthon úgymond kétkanalasan etetjük.De a bölcsibe leültetik a kisasztalhoz és ott nem akar "rendesen" enni.A bölcsis nevelő szólt rám,hogy csinálni kell valamit.

Hátha van valakinek valami ötlete???!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook