Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elképzelhető, hogy egy 8 hónapos baba remeg, mert nagyon akar valamit? Mi lehet ez? fórum

Elképzelhető, hogy egy 8 hónapos baba remeg, mert nagyon akar valamit? Mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 2. 13:13

Szia!


Az én fiam is most kezdte ezt, ő is nyolc hónapos. Néhány napja felállt, és orrvérzésig gyakorolja. Nos, mikor erőlködik, és nagyon aarja, akkor remeg bele a kis feje. Én is aggódom, és beszélni fogok a dokival.


Judy

2009. febr. 7. 17:39
Szerintem ne ijedj meg nagyon, de azért mutasd meg orovsnak.
2009. febr. 7. 14:26

A nagylányom nem remegett,neki a feje "esett le".5 hónapos korában kezdődött,mikor már megtudta tartani a fejét.Játék közben mindig bólogatott,mindig csak baloldara.Elvittük ideggyógyászhoz,aki nem hitt nekünk.Azt mondta van ilyen bólogatós epilepszia,de az nem teljesen ilyen és a gyerek is szépen fejlődik(ha epilepsziás lenne megállna a fejlődés).Ezzel letudta és leakart rázni minket,mivel nem hagytuk magunkat,ő mondta,hogy akkor vegyük fel kamerával,mikor csinálja és mutassuk meg neki.Megmutattuk úgyhogy elküldött minket MR vizsgálatra,hogy nincs-e agydaganata.Szerencsére negatív lett az erdmény.Aztán mentünk tovább a Beteshda gyermekkórházba,hogy kizárjuk az epilepsziát.Ott is azt mondták negatív egy 10perces vizsgálat után,ami engem egyáltalán nem nyugtatott meg,úgyhogy kértem beutalót a Heim Pál-ba és ott ráraktak egy 24 órás EEG-t.Na akkor nyugodtam meg,mikor az EEG rajta volt a lányom fején egész nap és éjjel is,ő végig biccentett és negatív lett az eredmény.De csak ekkor könnyebbültem meg.Azt mondták agyi éretlenség és egy éves korára kinövi,hát 10 hónapos korára kinőtte,de kellettek a vizsgálatok,hogy ezt idegileg kibírjuk ezt az időt.Mivel kínlódás volt minden napom,mert a gyereket is zavarta,mikor "leesett a feje",tehát sírt és így telt az egész napunk,minden nap.

Persze semmi nem ment könnyen akkor sem,mindent úgy kellett kiharcolni,de keménynek kell lenni és végig kell csinálni.

2009. febr. 7. 14:00

Persze, legjobb, ha orvos nézi meg, de minél előbb, főleg, ha eddig nem észlelték!

Reméljük nem lesz semmi különösebb gond!!!

Szorítok nekik!!

2009. febr. 7. 13:56
Már szóltak az orvosnak, de csak hétfőn nézi meg, csak az anyuka nagyon ki van borulva. Időre született, simán, nem volt semmi gond, szépen fejlődik.Mondjuk én nem láttam ezt a remegést, de remélemaz akaratossága miatt lehet. Az én babámnál is előfordult ha nagyon akart valamit, igaz nem 30X egy nap. Én azt javasoltam nézzenek neki vércukrot, mivel van otthon vércukormérőjük, de én úgy vettem ki, hogy nem nagyon merik megbökni.
2009. febr. 7. 13:50
Fejlődésneurologiai vizsgálat szükséges mindenképp. Más tünetei nincsenek??? Rendes időre született, oxigénhiány nélkül???
6. edek
2009. febr. 7. 13:46

Az én kisfiam is remegett,olyan két hónapos korában.Kezeit remegtette,néha a lábát.Na meg a nyelvét is nyújtogatta.Dr.nő: nem akarlak megijeszteni,de ezzel a gyerekkel valami nincs rendben...MOndtam neki,mégis mondja el mire gondol.Nem volt hajlandó.Merthogy nem akar ijesztgetni..Ja! Ezzel tényleg "megnyugtatott".KOponyaultrahangra küldött.Mondjuk addigra én kikerestem a tünetek alapján,h. mire gondolt.Izgultunk is rendesen két hétig.Akkorra volt időpontunk.Szerencsére semmit nem találtak.(vízfejűségre tippelt)


Én is mindenképpen megmutatnám orvosnak!

5. contu (válaszként erre: 3. - 35c81b79eb)
2009. febr. 7. 13:38
Én is ezt tenném.
2009. febr. 7. 13:36
Ha tényleg nagyon zavarja a szüleit dolog megnyugtatás képpen.Lehet,hogy tényleg semmi komoly,de jobb félni,,mint megijedni.
2009. febr. 7. 13:35
Szerintem mutassák meg orvosnak.Saját tapasztalatból mondom,hogy vegyék fel kamerára,mikor a kislány ezt csinálja és mutassák meg szerintem gyermek neurológusnak.Én ezt tenném.
2009. febr. 7. 13:34
Nem tudom, hogy ez pontosan milyen remegés lehet. Az én 5 és fél éves fiam, ha izgatott, akkor remeg. Egész pontosan olyan, mintha repkedne. Beleremeg. Akkor csinálja, ha vmi pozitív dolog miatt izgatott. Például, ha ajándékot kap, társasjáték közben,... Pár másodpercig tart. Nála ez egészen biztosan genetikai dolog, ugyanis az apósomra ugyanez jellemző volt egész életében.
2009. febr. 7. 13:28
Sziasztok, elképzelhető, hogy egy 8 hónapos baba remeg mert nagyon akar valamit? Barátnőm kislányával napi 30x is előfordul. Nem i sírás közben és az arcából indul ki. Ők úgy látják akkor ha akar valamit, de nagyon agódnak. Mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook