Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Velencei karnevál fórum

Velencei karnevál (beszélgetős fórum)


22. Szedrecske (válaszként erre: 21. - Szedrecske)
2011. febr. 26. 14:57
De hüle vagyok, most nézem, hogy jól elkéstem a válaszszal, sorry:)
21. Szedrecske (válaszként erre: 20. - B838f88be5)
2011. febr. 26. 14:56
Szerintem cska dombornyomottal lehet fiztni, ha bankkártyás fizetsi módot válazstasz, viszont ha lehet átutalással, akkor már mindegy ,hogy milyen kártyád van. Én is legoflaltam, és aztán átutalással rendeztem!
2010. dec. 13. 19:55

Sziasztok!


Az egyik velencei szálloda egyszerűen nem fogadja el a bankkártyám adatait garanciaképpen. (gondolom zárolni akarják ilyenkor a pénzt)

ERSTE Maestro kártyám van,nem dombornyomott...ez lehet a baj?Külföldön csak az a jó???Pedig a foglalásnál nem írta ki, és engedett foglalni.

Lécci segítsetek!!!

19. Noorah
2010. nov. 1. 13:04
Köszönöm a hozzászólásokat, máris sokat segítettetek!
2010. nov. 1. 11:42

Ja, Muranon a tengerparton érdemes keresgélni, mert a homokban lehet találni üvegszobrocskákat, amik selejtek, oda dobják ki, Én rengeteget hoztam el. :-)

Minden fagyi isteni. :-)

Ja, és a Dózse palotába is érdemes elmenni, Sóhajok hídján átmenni, megnézni a börtönt, stb...

17. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Noorah)
2010. nov. 1. 11:40

Voltam, de nonstop... Este indultunk, reggel behajózás Mestréről, este vissza, és vasárnap 8 óra körül már a Hősök terén le is tett a busz.

Voltunk Murano, Burano szigetén, egy sétahajózáson, egy vacsorán. Egyedül a gondolát nem vállaltam be. Az idő csodálatos volt, akkor febr. 12-én 22 fok volt! A forgatag fantasztikus, a hangulat is... Sajnos a székesegyházba nem jutottam be, pont 5 órakor bezárták az orrom előtt. A vanília fagylalt isteni, akkor €1 volt... A vaporetto már nem tudom, mennyibe kerül, a szigetek között más tömegközlekedési eszközről nem tudok. Muranon az üvegfújó üzemben lehet vásárolni apróságokat, ugyanígy Burano szigetén is, nagyon szép vertcsipke legyezők voltak - sajnos, nem vettem - ez €20 körül volt... Nagyon tetszett a farsangi sminkelés is €10 körül, nem mertem bevállalni...

A vacsora egy pohár ásványvíz, friss facsart paradicsom spagettival, rántott hús szerűség kis krumplival, csipetnyi kompót. Nem a magyar mennyiség, de ízletes volt, igaz, éhesek is voltunk nagyon... Természetesen fényképezőgépet mindenképpen, mert a látvány önmagáért beszél.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Felejthetetlen!!

2010. nov. 1. 11:39

Én 2x voltam, az elsőn még 2001-ben, akkor még nem volt akkora tömeg, mint 2007-ben, azt abszolút nem élveztem, tömeg volt, félteni kell az értékeket nagyon, mert simán kizsebelnek, minden időre megy, hogy ekkor és ekkor legyél itt meg ott.

Én kb.50eurót vittem, de ez régen volt, most nem lenne elég ennyi szerintem.

A Rialtot érdemes megnézni, de ha tudsz, üljetek fel egy vaporettóra (nem gondola, ez vízibusz, olcsóbb) úgy végig tudjátok nézni Velencét hajóról. Ha van lehetőség, menjetek el Muranora és Buranora, ott nincs olyan tömeg, és gyönyörűek.

biztosítást mindig érdemes kötni, azon az 1000Ft-on nem múlik semmi és bármi megtörténhet.

Az út nem fárasztó, de mikor hazaérkeztek, ha lehet, ne menj dolgozni, mert hulla leszel.

Öltözék: mivel tenger közeli város, változó...ha süt a nap, elég egy átmeneti kabát, ha nem, akkor télikabát...

remélem tudtam segíteni

15. c863b54f87 (válaszként erre: 14. - Noorah)
2010. nov. 1. 11:37

Szia. Én voltam már, de nem 3 naposon, hanem 2 naposon. Ami úgy volt két napos, hogy egyik nap este 7-kor indultunk, másnap reggel 6 körül értünk oda (Pécsről indultunk, így volt 12 óra a busz út). Áthajóztunk Velencére Punta Sabbioniból.Az nagyon jó volt, bár a hajón iszonyat hideg volt hajnalban, de a napfelkelte életem legszebb látványa volt.

Én azért vittem jó meleg ruhát, hisz ott a hajó a tömegközlekedés és azért azon hideg volt.Látnivaló például a Sóhajok hídja és a Szent Márk tér. A Szent Márk téren is lesz a karnevál, szerintem érdemes a közelében maradni.Nekem nagyon tetszett például egy halpiac is (szeretem az olasz kultúrát és a temperamentumot). Ilyenkor nagyon sok az ember, értékekre érdemes odafigyelni. A közelben van pár sziget, azokra is érdemes ellátogatni, Velencétől kb 1 óra hajóútra vannak talán, de ennek utána kell nézni, mert én már jó pár éve voltam, annyira nem emlékszek. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok:).

14. Noorah
2010. nov. 1. 11:29
ja, buszos út.
13. Noorah
2010. nov. 1. 11:29

Párom tegnap elszólta magát, hogy valentín napra (szülinapomra) meg akar lepni ezzel a 3 napos (1 éjszakás) úttal. Szóval érdekelnének tapasztalatok (mert már páran biztosan voltatok). Ha két nap utaztatok, egy napot ott aludtatok, ahol kaptatok reggelit, kb. mennyi pénzt vittetek? Hová érdemes mindenképp elnézni? Tömegközlekedés mennyibe kerül? Érdemes-e ennyi időre BBP biztosítást kötni? Mennyire fárasztó az út? Mennyire kell felöltözni :) stb...


Most nem tudok gépnél lenni, de megköszönném, ha páran válaszoltok! :)

12. viac24
2010. ápr. 5. 13:29

én tavaly februárban voltam,barátaimmal 4 napot!kötetlen volt és felejthetetlen!Gyönyörű!Idén sajna nem tudtam menni!de azóta is Velence megszálott lettem ;)

Szívem egy darabját ott is hagytam!Mi Mestrébe szálltunk meg,nagyon közvetlenek és barátságosak voltak!vonattal metünk Budapestről,Velencébe!

11. 53ee79a68b (válaszként erre: 10. - Eprecske83)
2009. márc. 9. 15:19
Jövőre mindenképpen. Bár most a fejembe vettem, hogy szeretnék külföldön dolgozni... Nem tudom mi lesz belőle..
10. Eprecske83 (válaszként erre: 9. - 53ee79a68b)
2009. márc. 9. 10:44
igen nagyon szép volt, egy életreszoló élmény, egyszer ha lesz lehetőségetek éljetek vele :)
9. 53ee79a68b (válaszként erre: 8. - Eprecske83)
2009. márc. 9. 10:25

Szia!


Maradtunk belföldön :) De akkor biztos nagyon szép volt és tetszett nektek. :)

2009. márc. 9. 10:12

Szia!

Kicsit későn írok, de mi voltunk. Pont a Valentin napos hétvégén. Nagyon jó kis utazást találtunk, és Bécsújhelyről mentünk ilyen szállásvonattal. Lefeküdtél a vonaton és felébredtél Velencében. Kaptunk reggelit is. Ott voltunk éjjel 23:30ig, majd visszaszálltunk a vonatra és felébredtünk Bécsújhelyen, ahova és ahonann egymásik vonat vitt mindket Sopronba,

Ragyogó napsütéses időnk volt!! Ezt a lehetőséget ajánlani tudom csak!

7. 53ee79a68b (válaszként erre: 6. - Öszitél)
2009. febr. 8. 19:33

Szia!

Nézegettem én is. Vannak nagyon jó ajánlatok, ez biztos.

2009. febr. 8. 17:54
Teletexen lehet nézni M1, TV2, RTL 401-től indulnak az utazási ajánlatok. Van benne több napos is, érdemes megnézni.
2009. febr. 7. 15:04

Én Velencére vagyok nagyon kíváncsi.. Volt egy nagyon kedvező árú utazás, de balgák voltunk és nem foglaltuk le.. Most meg már persze nincs hely..

De nagyon érdekelne ez a város, a forgatag...

2009. febr. 7. 13:17

Én még nem voltam, de majd egyszer. Helyette viszont márciusban London... Nekem az sokkal jobb. :-

(persze Velencére is kíváncsi volnék)

2009. febr. 7. 13:16
Mi nonstop voltunk, sajnos kifogtuk, hogy szakadt az eső minha dézsából öntötték volna. Rengetegen vannak, a kajáldákba sor állt, úgy kellett az asztalra várni. De megérte mert felejthetetlen élmény volt. Legközelebb mi is több napra szeretnénk menni.
2009. febr. 7. 13:07

Én csak ki akarok menni:)

Egyszer ki is fogok!!!:D

2009. febr. 7. 13:05

Sziasztok!


Szeretném kérdezni ki az, aki idén kilátogat?

Mi is szeretnénk menni barátommal, de ő busszal nem akar menni. Kocsival gondoltuk, de semmit se tudok, hogyan is lehetne megoldani. Szállást hol érdemes még nézni, gondolom már nem sok hely van...

De szívesen veszem mindenki írását, hogy milyen volt, mennyi ideig volt.. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook