Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » APEH probléma - megéri fellebbezni, vagy fizessem a részleteket? Tanácsokat, véleményt szeretnék. fórum

APEH probléma - megéri fellebbezni, vagy fizessem a részleteket? Tanácsokat, véleményt szeretnék. (tudásbázis kérdés)

2009. márc. 7. 10:48
Megkaptam a kérelemre a válaszlevelet, kaptam halasztást, meg még a pótlékokat is elengedték, amit szintén kérvényeztem! Úgyhogy egy szavam sem lehet...
7. alyce (válaszként erre: 4. - Ritkó)
2009. febr. 17. 10:24
Erről tájékoztattak engem is, és ebből az apropóból vontam vissza a fellebbezésem, és inkább írtam egy kérelmet:)
6. nyta
2009. febr. 17. 07:47

volt olyan az Apehnél,hogy ezer éve kifizette a tartozást,és hirtelen mindent elfelejtett a számítógép:)

olyan is aki befizette,és az Apeh visszautalta,hogy nem tudják miért kapták:)

az utóbbi még a jobbik eset....

5. nyta
2009. febr. 17. 07:40
a lényeg az hogy nem szabad gafyni,mert sok tartozás amit kiküldenek,mintha nem is lenne.
2009. febr. 16. 22:53

A fellebbezés igenis sokba kerül, mert illetékköteles. Kiadsz több tízezer forintot és lehet, hogy nem hoz semmi eredményt.

Inkább levelet kell írni, és úgy megkérni a részletfizetést stb. dolgokat.

3. alyce (válaszként erre: 2. - Nyta)
2009. febr. 16. 22:39

Igen, én is rájöttem már, hogy igenis reklamálni kell, ha valami nem tetszik.

Nos, azóta már megvan a megoldás. Felhívtam őket telefonon, és azt mondta a csaj, hogy ne fellebbezzek, hanem inkább írjak egy újabb kérelmet (a fellebbezés több tízezerbe került volna, a kérelem meg csak 2.200 Ft). Úgyhogy végülis kaptam most halasztást, március végén kell az első részletet fizetni. Úgyhogy szerintem lehet velük egyezkedni, csak igenis reagálni kell, és nem szabad a fejünket a homokba dugni!

2. nyta
2009. febr. 15. 21:33

Az Apeh ellen elég sok ember panaszt tett,vagy fellebezett.szerintem mindenképpen megéri fellebbezni!nem veszítesz vele semmit.

ráadásul sok olyan eljárás van,amikor még ők hibáznak és kérnek elnézést.hallottam olyanról akinek egyik nap kiküldték,hogy nincs tartozása,másnap meg felszólították,hogy fizesse be!nem bántom az Apeh dologzóit,de ha a közszférából jutott nekik nem csekély össegű prémium,(400.000-4.000.000)-igdolgozzanak meg érte!

2009. febr. 7. 10:48

Sziasztok! Nemrég vettem egy lakást, amiről tudtam, hogy illetékköteles, és azt is tudtam, hogy mennyi lesz kb.

A problémám az, amivel kapcsolatban tanácstalan vagyok, hogy kértem fizetési könnyítést. Meg is kaptam, de én a havi részletek nagyságát elég magasnak tartom (állítólag örüljek neki, hogy 18 hónapra megadták, mert nem szokták), és még bele is írták, hogy a lakásfenntartási költségeimet nem veszik figyelembe. Nos én ezt is megfellebbeztem, minek következménye az volt, hogy behívtak személyes elbeszélgetésre. A nő azt mondta, hogy vonjam vissza a fellebbezésem, mert úgysem fogok jobban járni. Ráadásul most nincs munkám sem, tehát valami kis haladék is kellene, amire szintén azt mondta, hogy fizetni kell. A barátom felvetette, hogy mi lenne, ha egyben befizetnénk 300.000-et. Természetesen akkor kisebbek lennének a törlesztők. Úgyhogy most ezt kell eldöntenem, hogy hagyjam-e bent a fellebbezésem, hátha jobban kivizsgálják, és talán jobban is járok, vagy inkább ne játsszak a tűzzel, és vagy fizessem a részleteket, vagy fizessem be a 300.000-et és úgy a részleteket. Mit ajánlotok? A barátom szerint, ha tartom a fellebbezésem, és netán visszavonják, akkor még mindig ki tudom fizetni a nagyobb összeget, és utána még mindig tudok részletet kérni a fennmaradóra...Szóval tanácstalan vagyok, segítetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook