Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Gyilkostó fórum

A Gyilkostó (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Gyilkostó

2008. dec. 30. 03:27
Újra ott jártam gondolatban s ezért tavasszal társas utazással elmegyek megint.
2008. nov. 27. 19:26
Tőlünk nincs is messze mégse volt még alakalmam elmenni oda ... de majd egyszer
2008. nov. 27. 19:14
A Gyilkos-tónál mi is voltunk még a 80-as évek elején. Olyan szép élményben volt részünk, hogy azt elfelejteni nem lehet. Szeretnék még egyszer odajutni, megnézni mi lett belőle.
2008. okt. 2. 18:18
Kedves Akác ! Ezt a gyönyörű tavat és a vidéket ezelőtt 20évvel kellett volna látni. Akkor egyetlemn butik, giccsárus sem tartózkodott istt, sem a Békási szorosban. Természetesen ennek ellenére is szép a vidék annak, aki most ismerkedik vele először.
20. akác56 (válaszként erre: 19. - Akác56)
2008. aug. 8. 10:19
élmnben= élményben
2008. aug. 8. 10:18
Én nemrég jöttem haza arról a környékről!Leírhatatlan élmnben volt részem! A sok gyönyörúség teljesen elvarázsolt!!Még szeretnék oda eljutni!
18. zezsua
2008. aug. 8. 09:12
A napokban voltunk arra.Csodálatosan szép.Sajnos esett az eső a tónál még müsor is volt csak az eső elmosta.Annyian voltak alig lehetett parkolni. Felmentünk a békás szorosig na az tényleg páratlan csak az volt a baj,hogy még ott is esett ráadásul én vezettem és nem volt ildomos mást néni mint az utat,mert nagyon meredek.
17. dogiz
2008. márc. 14. 18:21
Már kétszer voltam a Gyílkostónál, egyszer sokerült csónakáznunk, egyszer pedog a Békási szorosig mentünk, jobbanmondva egészen túl a faluig. Csodaszép tájak.
2008. febr. 24. 20:23
Tényleg nagyon szép az a rész,de az utak katasztrofális állapotban vannak!Ha vkinek túrázni támad kedve,kicsit fentebb a Békás-szorosban egy csodálatosan tiszta vizű hegyi patakocska mellett fel lehet menni több száz méter magasra.Persze nem turistaútvonal,de a a látvány megéri a bátorságot.
2007. okt. 23. 08:33
A nagy fiam volt nyáron az iskolai énekkarral Gyergyószentmiklóson és környékén. Rengeteg képet készített és nagy élményben volt része (részük). Szívesen visszamennének. Sajnos még én sem jártam azon a vidéken, én is boldogan megnézném élőben is.
14. caravell (válaszként erre: 10. - Évike38)
2007. okt. 1. 15:48
1500 Ft-tól felfelé (gyereknek néha 1000)
13. caravell (válaszként erre: 11. - 6c78107ff2)
2007. okt. 1. 15:47

Mi iszonyatos szemetet nem láttunk és bűzlést sem éreztünk: merre jártál? Kint voltunk 14 napig, körbejártuk Erdélyt és nagyon sok szépet láttunk. Egyedül a WC-kel volt bajunk (hiányoztak vagy nem voltak a legtisztábbak)meg Fogaras környyékén kevés a szállás.

A Gyilkos tó gyönyörű, felmásztunk a Kis Cohardra, a tó fölött sziklaszirt, kábé 2-3 órás út (jelzett), pazar kilátással. Találkoztunk Gyergyón Hoxás barátnővel, érdekes volt, nagy élmény és az egész család nagyon kedves volt! Mi is mindenképpen visszamegyünk!

12. arboc
2007. szept. 30. 12:44

Apropo macik

Tusnadfurdon, a Tulipan vendeglo mellett minden este 10 ora korul lejon vagy 5-6 maco, altalaban 20-30 ember gyul ossze bamulni. Erdekes elmeny, hogy ott a maci eloben toled 5 meterre semmi korlat nelkul

2007. aug. 21. 00:30
Két hete jöttünk haza és ért jó és rossz is.A Gyiloks -tó a hegy egy részének leszakadásából keletkezett.Elzárta a Békás folyót a lezúduló szikla és több mint egy évig tartott míg azt a völgyet megtöltötte vízzel a folyó. Úgy tudom 1837-ben történt.A jó oldal: A természet gyönyörűségeket alkotott és a Hargatában élő emberek is nagyszerűek és barátságosak.A rossz oldal: Iszonyatos szemét van minden felé és bűzlik a folyó partja.
2007. aug. 19. 22:43

Most nyáron voltunk ott. Nagyon tetszett.

Sok helyen olvastam, hogy szoba kiadó.

Valaki tudja mennyi forint vagy lei egy éjszaka/fő?

Szeretnénk a Csik részt is megnézni.

9. Teráz (válaszként erre: 8. - Dobos)
2007. júl. 18. 19:51
Szia! Mi most jöttünk haza,bejártuk Erdélyt,CSODÁLATOS !!!!!Csíkszépvízen ,a Kishavas Panzióban szálltunk meg.Nagyon elégedettek voltunk,fantasztikus erdélyi ételekkel vártak minden este!Ha bepötyögöd a Google-be A Kishavas Panziót,minden infót megtalálsz.A tulajdonosnő egy tünemény,Magdikának hívják,akár máris beszélhetsz vele.Erdély szerlmese lettem,ne hagyjátok ki !!!! Mintha egy mesevilágban jártunk volna :) Mindenképp vissza megyünk!!!
2007. júl. 18. 19:22
Nagyon régota tervezzük mi is.hogy kimegyünk de még eddig elmaradt,szállás miatt.
7. eee466847e (válaszként erre: 6. - Anita72)
2006. nov. 7. 14:33
Én 10 évvel ezelőtt jártam Erdélyben. 8 nap alatt sok gyönyörűséget láttunk. Valóban láttunk tiltó táblákat a medvék miatt. Azt tudom mondani amit te is. Meg kell nézni, ha van rá lehetőség. Az emberek nagyon kedvesek, barátságosak.
2006. nov. 7. 14:16
Én 1991-ben voltam ott, csodaszép. A Békás-szorosnál is jártunk, lenyügőzőek azok a sziklafalak. Állítólag arrafelé sok a barnamedve. Mindenkinek ajánlom és egész Erdélyt!!
5. Hápi (válaszként erre: 4. - Icus)
2006. okt. 23. 12:03
Sajnos a tó 80-100 év távlatában el fog tünni...(Feltöltődik hordalékkal)
4. Icus
2006. okt. 22. 12:58

Én sajnos mág nem voltam ott, de kollégám odavalósi és hozott be képeket. Hát tényleg fantasztikus, előtte még nem is hallottam róla. Remélem egyszer eljutok Erdélybe, mert gyönyörű hely lehet.


Én azt hallottam, földrengés következtében kelettkezett a tó, egyik napról a másikra. Ahogy még ma is kiállnak a facsonkok a tóból, az valami lenyűgőző!

3. Hápi (válaszként erre: 2. - Df30cb1959)
2006. okt. 22. 11:22
Több monda van a tó kialakulásáról, amit irsz az egyik legnépszerűbb.
2006. okt. 18. 22:17
Egyik nyáron Bucin tetőn nyaraltam és nem hagytam ki a Gyilkos-tót sem.Legyűgöző a táj,szerintem mindenkinek megkéne tekinteni.Volt egy idegenvezető aki körbevezetett a környéken és közben mesélte,hogy azért hívják Gyílkos-tónak a tavat,mert egy lányt elrabolt valami bandita fazon és akkor a lány azt kívánta hogy ha nem lehet a szerelméé akkor inkább haljon meg és így beomlott a hegy és a völgyelzáródás következtében keletkezett a tó.ez csak egy monda természetesen,(a lányos sztoriig)de nagyon érdekes és szép volt a hely.ha tehetném megint elmennék és megnézném az átalakításokat!
2006. okt. 17. 16:07
A keleti kárpátok egyik gyöngyszeme a Gyilkostó-Békás szoros nemzeti park, amit egy erdélyországi utazásnál nem szabad kihagyni a meglátogatandók sorából.A terület Gyergyószentmiklóstól egy 27 km hosszú uton közelíthető meg.

Ugrás a teljes írásra: A Gyilkostó

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook