Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te mit gondolsz, a vallás fontos a mai világban? fórum

Te mit gondolsz, a vallás fontos a mai világban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
80. cseko (válaszként erre: 52. - Júlia*)
2012. febr. 14. 20:34

A valásokkal kapcsolatba hozható áláspontokat nézeteket, metódusnaak nevezi az emberiség.


A látást az emberi lény szabadon megfogalmazhatja

a létezéssel kapcsolódó sokrétü élményével és élet hejzetével egységesen vagy külön külön is.


Mi lenne ha ezt a metódust el delegálnák egy kitalál élet térbe és ott vizsgálnák meg a vallást . ,Minden befolyásoló kötelék és kötelezetség elhagyásával, kizárásával.


Tehát mondjuk hogy egy felnőt koru emberi egyed férfi minden ismeret nélkül ki ürült memóriával.

Egy teljesen ismeretlen lét közegben. egy lakható bolygón egyedül találja ön magát.Hiszen nincsenek társai. Az organikus szükségletei kielégitésére törekedve a bene rejlő adotságokat hasznositva.

Külömboző praktimukat eszközöket kezd alkotni amelyek segiségével .Erőtvesz rendszeresen a könyezetében fellelhető álatokon,és más dolgokon.


AMI ITT NAGYON FIGYELEMRE MÉLTÓ.

Azon éri magát vagy felfedezi hogy a léte bisztositása annak következménye hogy kulomboző folyamatokat hoz létre valósit meg. Ha a külonboző dolgokat nem fogja össze egy eljárásba soha nem tud tőrt vetni a hatalmas álatoknak.

Arra is rá döben később,hogy a körulöte lévő természet is külömböző részek öszehangolt müködése okán müködik. És ki következteti ha nem következik be az egyik öszetevője ennek az együt mükódésnek . Mondjuk iszonyu szárasság vesz urrá a környéken.Tehát nem véletlenül ő aki folyamatokat kénytelen tervezni és inrovizálni Feltételezi hogy MAGA IS RÉSZELEM EGY FOLYAMATBAN.Amely folyamat egy azt ki fundáló személyiség cél sratégiálya a kitüzött siker érdekében.És ebből következően szeretne megismerkedni vele, kérdéseket feltenni méng saját magáról is.



Ezen felül tásat szeretne. egy emberi lényt akivel megoszthatja, örömét bánatát.

Ám ennek záloga egy szabályzat elfogadása a mások tisztelete megbecsülése szeretete.


Azt gondolhatnánk hogy ezeknek a dolgoknak az elfogadása emberi.

És szerényen azt álitanánk a felfuvalkodotság a valássoságal szemben nem hiteles

Mert a majom méng mindig nem lett emberré többezer év eltelvével sem.

Ezért nevezik a bibliát igazságnak világ szerte.

2011. okt. 30. 12:20
A szeretet a fontos,és a hit.
78. o.andi
2011. okt. 27. 04:58
Szerintem a HIT fontosabb...
2011. okt. 27. 03:28

Sok embernek a vallás ad erõt, abban bízik, ha padlón van elmormol egy imát. Az ilyen embereket ha arról gyõznénk meg, hogy nem fontos a vallás, akkor elveszne ez a kapaszkodójuk.

Szerintem az fontos, hogy mindenkinek legyen hite valamiben, aki a vallásban hisz, akármelyik vallásban, annak segít és igen, fontos.


Katolikus vagyok, de nem értek egyet mindennel, amit a vallás megfogalmaz. Azt viszont tudom, hogy minden népnek megvan a maga kultúrája, amiben nagyon fontos a vallás, hisz eszmék, tettek vannak a befolyása alatt.


Az már más dolog, hogy nem jó ha az ember túlzásba viszi a dolgokat...

2011. okt. 27. 02:35
18 év alatt fontos mindenképp, de nem túlzásba véve
2011. okt. 27. 01:34

Tulsagosan elkorcsositja az emberek latasvilagat a vallas, vagy inkabb a vallasok.

Nezzuk meg mi tortent a tortenelemben, a keresztenyseget eroszakkal vettek fel az orszagok (biztosan hianyosak az ismereteim, de nem tudok felidezni egyet sem, ahol az emberek fejethajtva hodoltak neki onkent es dalolva). Vagy nezzuk meg az arab orszagokat, ahol gyakorlatilag a nok csak hasznalati targyak, szinten a vallasnak koszonhetoen.

Vagy nezzuk meg a terrortamadasokat, szinten vallasnak koszonhetoen.

Vagy nezzuk azt, hogy az amerikai gyerekeknek KOTELEZO volt egy idoben imadkozni minden nap reggel iskolakezdes elott, termeszetesen kereszteny istenhez... es mi van a tobbi vallasu gyerekkel? Nekik is a kereszteny istennek kellett imat mondani. Kepmutatas az egesz.


En bizom abban, hogy az ember nem annyira egyugyu, hogy fontosabba tegye a vallast, hanem inkabb szepen lassan elfelejti azt.

A statisztikak szerint evrol evre nol az ateistak szama, pl. Amerikaban is (tavaly, ha jol tudom 6,5% volt, iden mar 7,2%, ami egy kereszteny orszagot nezve nem is rossz novekedesi arany).

2011. okt. 17. 13:44
Szerintem mostanság az emberek mindenféle hókusz pókuszokba kapaszkodnak. Ezobaromságokba, jóslásokba. Nem hiába ennyire mennek ma ezek a műsorok.
2011. okt. 17. 09:51
Igen , a vallas minden idökben , minden kulturraban fontos volt es fontos lessz.
2010. jan. 17. 16:46
Szerintem is a HIT és a tisztesség...
2010. jan. 17. 16:27
Szerintem nem a vallás fontos, hanem a hit.
70. b620454efe (válaszként erre: 41. - 580dbd446c)
2010. jan. 13. 17:08
A keresztelő, temetés, esketés..stb. szolgálat, az egyházi feljebbvalók kötelező térítést kötöttek ki. Kvázi: ára van. Azt hiszem minden templomban ki kell függeszteni.
2009. febr. 9. 10:24

Én hiszek abban, hogy a különböző vallások által megfogalmazott értékek fontosak, de ezek betartását senki sem követelheti meg senkitől sem.

Nem tetszik az erőszakos térítés, más lenézése, mert esetleg nem tartom olyan jónak, mint magamat...

68. SIldi
2009. febr. 9. 10:13
Bocsi, "miben hiszeL"
67. SIldi
2009. febr. 9. 10:13

A hit fontos... te miben hiszed?

Es hogy nyilvanul meg a hited? Csak ugy hiszel es kesz?

2009. febr. 9. 09:50
Nincs jó véleményem a vallásokról, de a hit mindig fontos volt, és most is fontos.
65. SIldi
2009. febr. 9. 09:35

Miert?

Eleg bonyolult tema ez, sajnalattal olvasom ezeket az egy szavas valaszokat...

2009. febr. 6. 13:04
Nem.
63. SIldi
2009. febr. 6. 12:17
Miert?
2009. febr. 6. 11:29
A hitre nagyon- nagy szükség van az életben.
61. Júlia* (válaszként erre: 60. - SIldi)
2009. febr. 6. 11:24

Arra utalok, hogy a szülőnek van joga is,

lehetősége is a meggyőződésének megfelelően "beskatulyázni" a saját gyermekét.

Én, mi nem tettük.

Úgy döntöttünk anno, hogy ezt majd dönthesse el a gyermekünk, hogy meg akar-e keresztelkedni.

Nem akar.

60. SIldi
2009. febr. 6. 11:01

Hat azt mondtad, hogy

"DE! vajon van-e jogunk a gyermekinket beskatulyázni valamelyik felekezethez? "


Erre megkerdeztem mire gondolsz, mikor beskatulyasarol irsz. Ha a keresztelorol (mert a kereszteles is lehet a beskatulyazasa - gondolom - kifejettem errol az en velemenyem)


Erre a kerdesre konkretan nem valaszoltal, hanem ugy altalanosan.


Valaszkent kibovitettem egy masik mondatod.

59. 60e8720bcf (válaszként erre: 57. - SIldi)
2009. febr. 6. 10:56
Na, de akkor miről beszélünk?! Egyetértek. A Szent Korona, meg bihóc-sipka...
58. SIldi (válaszként erre: 56. - Júlia*)
2009. febr. 6. 10:50

Hat ha nem valaszolsz konkretan, akkor megengedem magamnak, hogy kibovitsem a mondatod:


"A gyermek TESTI ES SZELLEMI fejlődésért a felelősség a szülőé. "

57. SIldi
2009. febr. 6. 10:48

Azt hiszem ezek az emberek azert tartjak a karacsonyt, husvetot, punkosdre nincs magyarazatom, mert:

Karacsonynak foleg mar mas jelentoseget adnak. Az ajadekozas napjai es egyaltalan nem latjak benne a vallasi telitettseget. A legjobb esetben megmarad a csalad unnepe, de mostansag mar baratokkal osszegyulnek es egy jo pias bulit csapnak.(persze nem azt akarom mondani, hogy kizarolag a csaladdal kell unnepelni, de az biztos hogy a karacsony nem arrol kell szoljon hogy kirugunk a hambol es nagybogonek latjuk az eget :) )

Husvet... na ennek nem tudom milyen lehet az atertekelt valtozata, teny az, hogy ebbol is lehet egy olyan "unnepet faragni" aminek a lenyege az hogy ismet kirugjunk a hambol.


Igaz, hogy az elkeseredett ember akarva akaratlanul is kimondja a "segits istenem"-et kritikus helyzetekben.


Sajnos sokak szamara Szent Istvan kiralyunk napja sem szol masrol, mint paraderol es egy jo kis tuzijatekrol :).

56. Júlia* (válaszként erre: 53. - SIldi)
2009. febr. 6. 10:46

2

"A gyermek fejlődésért a felelősség a szülőé.

Szabad választási és döntési lehetősége és joga van, akár tetszik ez a szomszédoknak, akár nem.


Tégy a belátásod szerint,

de hagyd, hogy ezt tehessék mások is."


Pontosan ezt értem alatta.

55. 60e8720bcf (válaszként erre: 54. - SIldi)
2009. febr. 6. 10:17
Sokan vannak a hit, egyház, vallás ellen, de akkor miért tartják a karácsonyt, húsvétot, pünkösdöt, ezek mind egyházik- keresztény ünnepek. És DR P. L szívsebész azt mondta, hogy egy ateistát sem látott felfeküdni a műtőasztalra.
54. SIldi
2009. febr. 6. 10:13

Azt hiszem: hogy konkretan valaszoljak a feltett kerdesre:

A vallasra mind kevesebb es kevesebb az igeny a mai vilagban. Ennek oka a rohanas, a stressz, sosincs idonk semmire. Szemely szerint reggel 8 elott kezdek, este 7-8ig, hetvegen egyaltalan, es gondolom sokan vagytok meg igy, vagy meg durvabban :).

Az ember lassacskan lemond arrol, ami nem letszukseglet, a vallast inkabb az oregebbek gyakoroljak: nem csak azert mert van idejuk, hanem azert is mert hisznek.

Ebben a rohano vilagban az ember sokszor feladja, elkeseredik, nemhogy nem hisz, de egyszeruen ez a kerdes meg se fordul a fejeben, vannak ennel egetobb problemai is.

A vallas, a hit fontos elem lenne, ha sikerulne idot forditani ra. Rosszra nem tanit az egyhaz, epp ellenkezoleg.

53. SIldi
2009. febr. 6. 10:02

"DE! vajon van-e jogunk a gyermekinket beskatulyázni valamelyik felekezethez? "


Ezen mit ertesz?


Vallasszabadsagot? MIndenki valassza meg, melyik egyhazhoz akar tartozni?


Szerintem a nyugati kereszteny egyhazak ugyanarrol szolnak, es szinte testveruk a keleti egyhazaknak.


Viszont egy magyar ember kulturaja sehogysem fer ossze az iszalmmal, vagy a tavolkeletiekkel.


Namar: ha arra celzol nehogy megkereszteljuk a gyerekunkket (= raelroltetunk egy vallast - fogalmaznanak egyesek) kockaztatod azt, hogy sosem lesz megkeresztelve az a gyerek - mert 25 evesen ebben a rohano vilagban kinek van meg ideje keresztelkedni. Es mivel a nyugati egyhazak hasonloak, kereszteles utan meg lesz boven ideje annak a gyereknek h bermalkozni vagy konfirmalni akar... ha egyaltalan akar.

52. Júlia* (válaszként erre: 49. - Ad04b33206)
2009. febr. 6. 08:13

Vagy valoban letezik valaki/valami aki fölöttünk all? (nem csak katolikusuk velemenye erdekelne + kerek mindenkit ne vegyek szemelyeskedesnek, ezek elvileg csak velemenyek. . . )


remelem igy mar nem lesz vita targya hogy a hit es a vallas ket mas dolog. Bar en igy is ugy erzem hogy ahhoz hogy azt mondjam vallasos vagyok ahhoz hinnem kell ezekben a dolgokban. Az mas dolog hogy hihetek mas dolgokban is ami nem vallasos eredetü. Nos jobban mar nem tudom megfogalmazni. :)


:-)

Nincs a Földön olyan ember, aki be tudná bizonyítani, hogy rajtunk kívűl nincs semmi.


Egy bizonyos, a Teremtő akár hogyan is nevezzük, ezt a végtelen Univerzumot nem pocsékolta el egyetlen "csillagra"/ a Földre.


Az egyházaknak,a papságnak semmi köze Végtelen Intelligenciához, vagy Teremtőhöz, Mindenhatóhoz, Istenhez abban az értelemben, hogy náluk az igazság.

Minden szülött teljesen egyforma esélyekkel érkezik.


Ha valaki választ egy vallást, tegye,

DE! vajon van-e jogunk a gyermekinket beskatulyázni valamelyik felekezethez?


NINCS!


Hol marad a gyerek szabad akarata,

a szabad választási lehetősége? ez az egyik.


A másik dolog,

ma, ebben a rohanó világban kell, hogy tartozzanak valahova az emberek, a gyerekek.

Nos, ha a szülő úgy dönt, hogy az egyház felé tereli a gyereket, és ezt jó néven veszi a gyerek, akkor még mindig sokkal jobb döntés, mintha egy narkós, vagy piás bandába verődne a gyerek, mert kellenek neki a hasonló korú társak.


Tehát, nem lehet kijelenteni, hogy ez rossz.

De az eddig leírtaknak nincs köze a Hithez,


mivel a Hit tapasztalatokon alapuló tudás, és nem pedig egyházi dogma.


A gyermek fejlődésért a felelősség a szülőé.

Szabad választási és döntési lehetősége és joga van, akár tetszik ez a szomszédoknak, akár nem.


Tégy a belátásod szerint,

de hagyd, hogy ezt tehessék mások is.

51. SIldi
2009. febr. 6. 06:51

"en magamon segitettem az Istennek akkor ahhoz megsincs köze"


Na pont a leglenyegesebb reszt nem tudtam elmondani.

A cselekves a tied, az embere. De szerintem a mondas azt jelenti, hogy cselekedeteted aldas kiseri, nem jonnek kozbe elemek, amik bonyolitjak az ugyedet, a cselekedeteidbol eppen az sul ki, amit szeretnel...

mintha Isten lathatatlan keze egyengetne az utat elotted :)

Persze, hogy nehez ezt igy felfogni, mert lehet sosem tudod meg, hogy valami csoda/szerencse/Isten folytan milyen akadalyok harultak el az utadbol.


Es igen, ez vegul is egy mondas, nem egy igeret :).

De mindenkepp a hivo embernek erot es remenyt nyujt, mig te - nem-hivo- lehet hamarbb feladod egy egy megprobaltatas miatt

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook