Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kútvölgyi kórház (Dr.Hegedüs Tibor) Van valakinek tapasztalata róla? fórum

Kútvölgyi kórház (Dr.Hegedüs Tibor) Van valakinek tapasztalata róla? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jún. 1. 16:37

Szia!


Még mindig 2in 1,szerintem sosem akar kijönni a picilány :(


Azt mondta a doki valószínű elszámolás és csütörtökig nem "bánt" holnap megyek megint a laborba,ctg stb... a méhszájam zárt...

remélem azért a héten már babázunk!


Remélem veletek minden rendben?!


Puszika

2009. máj. 24. 19:00

Szia!


Még egyben :(

Igaz azt írtam a doki kezd normális lenni,de a héten kiderült,hogy épp szabadságon lesz 31.-ig,úgyhogy azt beszéltük meg a szülésznővel.hogy jó lesz nekem az ügyeletes doki is,pláne hogy Ö úgyis ott lesz az elejétől. Ennyire izgi. Már nagyon várom kissebb-nagyobb jóslüim voltak a mai nap egy kicsit más,mint a többi hátha...tegnap este elfeledkeztem magamról és megindultam kb két lépést trappoltam mert nem nevezném futásnak(játszottunk a kutyával) azóta szúr és fáj ott lent,néha olyan,mintha izomláz lenne néha meg mintha a gyerek nyomna belülről a lényeg reggel alig bírtam lábra állni,most is úgy megyek ,mint aki ....art :)

Sokat keményedek és néha a derekam is be be görcsöl,hasmenésem is volt ma 2x,talán elkezdödőtt valami,van halvány sejtésem,hogy talán éjszaka megyünk,de nem akarom bebeszélni magamnak. Már nagyon várom lassan kezdek izgulni,de többnyire azon hogy mit fogok itthon hagyni na meg hogy ha nem a víz megy el akkor felismerjem a fájásokat.


Nem kell többször ctg-re mennem majd csak csütörtökön,sőt még méhszájat se néztek azt mondta sz.nő hogy majd csüt megnéz mindent addig pihenjek....kicsit furcsa jobb lett volna tudni,hogy nyitva vagyok vagy sem,de gondolom remélem csak úgy nem pottyan ki a manó :)


Mindjárt egy évesek vagytok,gondolom neked gyorsan megy az idő?! Nemsokára megszolal stb..

Ez a meleg nagyon kikészít,aludni már esélyem .sincs óránként járok wc re meg hasonlok. Persze ha lesy idom meg\rok mindent. most megzek mert idegesit hogz meghulyult a klaviaturam...



sok puszi nektek is$

2009. máj. 22. 21:20

Szia!!!!!


Ma épp gondoltam rád hogy vajon mi lehet veled!?Már csak 1 hét.............jajjjj tök izgi,gondolom nektek is.

Ha majd nem nagy kérés bár tudom hogy az ha megszületik picurka és majd ha már belerázkódsz a hétköznapokba akkor leírod milyen volt a szülés élmények érzések csecsemősök tapasztalatok.........

Nos én látod nem voltam ennyire előkészűlve a dokival hogy kérek e epit vagy sem ezt már csak a Napsugár szülőszobába kérdeztem a szülésznőnktől.Kíváncsi leszek nagyon hogy nálatok mi hogy fog zajlani,biztos fájni fog egy picit :0))))))) de a végeredmény az hogy ott tarthatod a babád a karodban az felér a világ összes kincséval :0)))

gondolom most már azért hetente legalább 2 alkalommal menned kell ctg-re.

Látod a tűtől én is mindig rettegtem de már semmi bajom sincs(pedig nagyon nehezen találják mert annyira rossz a vénám,amikor az oxotocint kötötték volna be a végén már úgy kellett aneszteziológust hívni mert senki nem tudta bekötni a kanűlt).

Egy kicsit dicseksze Dorkuval,már tud állni,minden hol mindenbe felkapaszkodi nagyon kis ügyi csak nem mer leűlni szerintem fél :0) és akkor ordít hogy menjek a megmentésére....nagyon kis cukorka.Bár mostanság vannak vele "bajok" is mert jön a foga és olyan kis hisztis egész nap semmi sem jó az esti alás is elés körülményes.........de remélem már nemsokára kibújik a foga,mert már 2-3 hete ez megy és olyan rossz hogy nem tudok rajta segíteni. :0(No meg a meleget is elég rosszul viseli,de ahogy írtad itt van a strand szezon és lehet pacsálni,kíváncsi leszek az elős ilyen pancsolására,tuti odáig lesz érte.


Remélem szép könnyű szülésed lesz,nagyon drukkolok értetek!!!!

Addig is pihenj,igyad a málnalevélteát!! :0)

Sok puszi

2009. máj. 6. 18:03

Szia!

Nem szeretnék júniusig várni :D

Ha ma jönne akkor is késő lenne,de persze egyszer úgyis ki kell jönnie.

Megvettük a babkocsit,narancssárga a mózes és kékesszürke a spőrtrész,nagyon szép nem éppen könnyű,bár így pocakosan már semmi sem tűnik könnyűnek.


Sokkal kedvesebb a doki,jobban odafigyel,ha ott vagyok azonnal jön,megkérdezi mi újság stb.. szokatlan Tőle :)

a szülésznő fiatalos fekete vállig érő vagy egy kicsit rövidebb haja van,nem túl magas... nehéz így leírni,de teljesen meg vagyok elégedve vele.


Iszom a málnalevélteát nem is olyan szörnyű..

Nekem a szülésznőt kell hívnom,ha beindulunk azt mondta kb egyszerre fogunk érkezni,nem kértem érzéstelenítőt legalábbis epit nem a többit meg majd meglátjuk,csak már tartanánk ott.Vannak jósló fájások és akkor mindig megörölök na megyünk? de sajna abba marad.

Apróságok vannak még,de igen jó a tudat,hogy már bármikor jöhet akkor sem leszek ideges,mit kell a férjemnek itthagyna még beszerezni stb.. jobb így hogy én rendeztem mindent.

Nem tudom mikortól kell mennem heti többször ctg-re most csak 1szer megyek a héten.

Szerdán kell mennem uh-ra meg labor stb...kicsit elegem van a sok vérvételtől,igaz kezdek hozzászokni,de mindig remegek utálom a a tűt.:)



Örülök hogy jól vagytok,szerencsés vagy hogy nem kell neki a cumi én se szeretném cumiztatni a picit. Mi nem voltunk a börzén,de nem is kell van egy csomó rucink,bár igaz ami igaz 56-os és 62-es elég kevés,de onnantól meg nem férek.


Ti is vigyázzatok magatokra,lassan lehet menni strandolni biztos Dorka bizti fogja élvezni.


Puszika majd jelentkezem,vagy remélem már jelentkezünk :))

2009. máj. 6. 13:54

Szia!


Huhhhhhhh,már mindjárt itt az idő.Én már ilyenkor tökre bevoltam sózva :0))))))

Gondolom akkor most nyugodt vagy hogy kész van minden,sokkal jobb így hogy tudod minden oké,ha előbb is jönne a picurka akkor is nem várja otthon szétszórtság meg kupi.

Mikor kell heti szinten többszőr is menned nst-re?

A szülésznőd hogy néz ki mert én csak onnan tudom beazonosítani :D

A dokid mibe változott,mert nálunk ahogy nőtt Dorka a pocakomba egyik ilyen vizsgálatnál már nem azt mondta a Sipos dr. hogy a magzat hanem azt hogy a baba,egyből összenéztünk párommal :0)))))))

Tök jól néz ki ez a Quinny buzz babakocsi de úgy látom ennél is 3 különböző funkciók vannak?.

Nos ez a zárt méhszáj még nem jelent semmit,bár nálam úgy volt hogy augsuztus 20-án kellett bemennünk a szokásos nst-re,akkor nézett a dokink egy méhszájat és csak enyit mondott "-Nos hmmmm!!!" Én erre kérdezem hogy "Mi a baj???"."-Dorottya!Nyitva van a méhszája egy újjnyira!"

én erre köpni nyelni nem tudtam mert fogggggalmam sem volt hogy akkor mihez viszonyítva fog érkezni Dorka baba.A doki végűl csak annyit mondott hogy ha hétvégén megindúlna a szülés akkor is hívjam nyugodtan,meg ha éjszaka 2-kor jön rám akkor is hívjam és ő legyen az elős akit felhívok.Megeggyeztünk.........ehhez képest aug. 22-én este elkezdődtek a fájások.23-án éjszaka meg megszületett Dorka :0)))))))

Ja a reményt meg ne add fel előbb utóbb úgyis ki kell onnan jönnie :D:D:D:D


Mi nagyon jól vagyunk !Dorka már olyan dolgokat művel hogy eszméletlen!!!!!Feltud már űlni egyedűl,azóta nem lehet lelőni tud már rendesen kúszni a térdén mert eddig gurúlt meg úgy kúszott mint egy kiskatona a szögesdrót alatt :D

ja és 3-4 napja már felkapaszkodik az asztalba vagy a tv-állványba ,kiságyba és térdepel........innen meg már csak egy lépés a felállás,szerintem még 1 max 2 hónap és már meyeget.Egy kicsit viszont aggódom amiatt hogy nem dumál valami sokat,inkább sikonyál meg úgy csinál mint a kávéföző mikor lefőtt a kávé......viccesnek vicces de csak nagyon ritkán mondogatja hogy bbbbabababbbabab,meg mamamamamamam nenenennenmmmenenemenemenemenemen.Ezért folyamatosan papa,bababnyiynyinyinyi,nyünyünyü............amit eltudsz képzelni már minden marhaságot mondok neki de ő csak kinevet kis szaroska IMÁDOM!!!!!!!A fogacskája sem akar kibújni,még mindig csakaz a kettő van allúl,bár a védőnpő azt mondta az jó ha később búj ki mert annál szebbek egészségesebbek lesznek a fogai.Ha igaz az hogy a cumi torzítja a fogakat akkor nyugodt vagyok mert pl.ma is odaadtam Dorka szájába a cumiját de ő kivette azonnal és csak a kezébe fogta,nem szereti !!!!!!

Ja voltunk ezen a kismamruha baba börzén jó volt,kicsit orczy feelingje volt meg egy kicsit turis sőt turizás votl a lényeg mert mindenki kipakolt és ami megtetszett már a tiéd is lehetett pár száz ft-ért. A pelenka baromi olcsó volt kinn mi huggiest használunk(szerintem az a legjobb,nem folyik ki belőle semmi mint a papmpersből meg a liberóból).No a dm-be vagy más helyen olyan 4200-4300ft a 3-as 86db-os pelenka az kint a börzén 3000ft.volt szóval tökre megéri!!!!!!!!Megyünk majd a rendes nagy börzére az novemberbe lesz,na ott felvásároljuk a pelenka pavilont:D:D:D

Most "csak" momentán ennyi jutott eszembe hehehehe!

Gondolok rád majd hétvégén!!!Bár ha tippelhetnék azt mondom június 1-én születik a kicsi lány(ááááááááá csak vicceltem ,ugyanis én is akkor születtem :0))

Addig is vigyázz magadra és jó egészséget!

Puszi

2009. máj. 5. 19:55

Szia!


Végre ide jutottam,hogy írni is tudok.

Jól vagyunk,még egyben :) egye türelmetlenebbül,de érdekes módon ezt az időszakot élvezem a legjobban,leszámítva persze a derék,láb,stb fájást :))


A vizem a megemelt vízhajtótól lement,már csak akkor dagadok meg,ha sokat megyek.Babókat sokat mozog,szerdán megyek uh-ra akkor gondolom megbecsülik mekkora.

A szülésznő nagyon kedves,nagyon aranyos,a doki is kezd észhez térni egyre normálisabb.

Úgyhogy minden ok,a galéria is kész kimostam,kivasaltam a rucikat,elvileg holnap megvesszük a babakocsit,most találtunk egy akciós Quinny Buzz kocsit,hát meglátjuk...Még egy két-dolgot be kell szereznem,de már teljes készültségben vagyok. Szeretném ugye,hogy a hétvégén megérkezzen a Drága,de mivel teljesen zárt a méhszájam már a reményt is kezdem feladni :(

Persze úgyis Ő dönti el,de már nagyon-nagyon várom.


Remélem jól vagytok?

Mesélj egy kicsit mostmár többet leszek.

Puszi

2009. ápr. 15. 15:10

Szia!

Jajj te szegény! De ne féljél nem lesz semmi baj,ha meg mégis be kell feküdnöd a legjobb kezekben leszel.Ők csak elővigyázatosak.Bár nem értem mert az én dokim is kivolt hogy kicsit magas a vérnyomásom,mindig nézte a fehérje szintem(akkor csak elkűldött pisilni,majd valamit belelottyintott a vizeletbe és már látható is volt..)hozzáteszem sosem volt ezzel baj,meg a vérnyomásom is akkor volt magas mikor ő vágy más doki mérte az utolsó 2 hónapban naponta kellett otthon mérnem a vérnyomásom de 116/60-nál magasabb sosem volt a pulzusom volt mindig magas de az érthetővolt mert gyorsabban kelett dolzgoznia a baba miatt.A vizesedés nálam már a 2-3 hónapban jelen volt és ez csak rosszabodott,volt olyan hogy nem tudtam felvenni a csizmám...........ja a várandósság végére 2 számot nőtt a lábam 38-ról,40-esre jó mi?????A nődokink annyit mondott hogy ha 140 felé menne a vérnyomásom azonnal menjek be...........erre nem volt példa pedig mikor bemetnünk szűlni és megmérték elsőre 160 volt a vérnyomásom de ezt betudták az izgaolmnak :0)))))) így is volt. A haskeményedést sem értem mert nálam szinte folyamatosan kemény volt a hasam és sűrűn volt összehúzódásom,nekem nem lehetett csak úgy megnyomkodni hogy hol a baba mert nnyira kemény volt a hasam,pláne este akkor már olyan kemény volt hogy párom nem mert hozzáérni mert olyan volt minhta egy kicsi érintéstől szétrepednék.........nem fájt meg kellemetlen sem volt csak néha viszketett.Mindezek ellenére nekem nem modták hogy feküdjek be mert ez nem jó vagy nem normális....inkább örűlj hogy ilyen alapos és figyelmes a dokid.

Velünk minden oké,tegnap elmentünk a játszótérre és hintáztunk egy jó nagyot!!!Nagyon tetszett Dorkának,de inkább csak nézelődött össze-vissza nagyon kis husi volt :0)Van már egy kaja amit nem szeret és az a paradicsomos kaja,tök mindegy mi van benne ha kiszagolja a parit akkor ki nem nyitja a száját.

Azt időtől teljesen oda van,csak nézi a zöld fákat meg bokrokat,no meg én is örülök hogy nem félórás procedura az öltöztetés.

Míg el nem felejtem ma néztem a csak csajokat(mert nagyon bírom Ábel Anitát)és annyira megörűltem ......még pityeregni is elkezdtem mikor viszont láttam a Kútvölgyyi korház csecseős nővérkéjét....asszem Seffer Erzsébet de ott csak Böbe nővérnek hívja mindenki.Arról beszélt hogy milyen fontos a szoptatás és nagyon sok anyuka meg orvos azt hiszi hogy jól kel lakatnunk a babát de csak az igényeit kell kielégíteni......beszélt arról hogy az a korház ahol ő dolgozik annak a híve hogy az első perctől szopjon a pici,a nap 24 órájába az anyuka együtt lehet a babával........és ott ha még épp nincs tej az anyukának akkor apótlást nem cumisüvegből kapjaák a babák hanem pici pohárból(én is ebből adtam Dorkának a pótlást)bár van ott egy másik csecsemős aki meg a fecskendőre eszküszik de a pohár sokkal jobb.Ha majd már ott vagy a babóddal akkor csak a Böbe nővér tanácsait fogadd meg mert eszméletlen nagy tudású az a nő!!!!!! A Dorka igaz eleinte nem tudott magától szopizni mert olyan pici volt a szája,ezért azt csináltuk hogy elkezdtük csak simán majd mikor már bepipúlt akkor a bimbóvédővel.Egyszer volt olyan hogy rendesen kapta el és akkor pikk pakk 60ml-t meg is evett,senki nem akarta elhinni....akkoriban mi voltunk ott a "problémás szopók".íEsküszöm nem hazudok,30-40 perceket űltek mellettem és össze vissza fogdosták a cicim váltottuk a pózokat és gyakooltunk gyakoroltun,persze látták rajtam hogy nagyon akarom szpoiztatni a kicsim.......sajna a korházból úgy mentünk haza hogy csak bimbóvédővel tudott Dorka szopizni,de otthon is azt csináltam amit benna korházba és kb amikor a 2.3. napunkat tőltöttük otthon Dorka egyszer csak elkapta a rtimust és akkor már tudta mit kell csinálni.igaz éjszaka mindig elfelejtette de 5 10 perc után rájöt...........én olyan boldog voltam hogy el sem tudom mondani....:0))))))))))))

visszatérve arra ha be kell feküdnöd mire megérkezik a babóka addigra már tök profi leszel.

Majd ha lesz egy kis időd írjál hogy akkor hogy döntött a dokid.

Addig is vigyázzz magadra és nagyon jó egészséget Nektek!!!!!!!!

Puszi

2009. ápr. 15. 09:36

Szia!


Jó rég nem jártam erre sajnálom.

Voltam az orvosnál,semmi jóval nem kecsegtetett.

Bíró Zsuzsit ajánlotta pénteken kell mennem hozzá toxicológiai vizsgálatra vagy mi és valószínű,hogy be kell feküdjek.Reggel este vérnyomást kell mérnem és megemelte a vízhajtó adagom. Közölte azt is hogy szerinte hamarabb jön a baba. Ez mind azért mert nagyon ödémás vagyok. Szép kilátások,de amúgy minden rendben. Nagyon sokat izeg-mozog,de mellette sokszor be is keményedik a hasam. Na most kezdek egy kicsit félni!


Remélem veletek minden rendben,Dorka élvezni a jó időt?!!


Puszi

2009. ápr. 6. 16:52

Szia!

Semmi baj hogy csak most válaszoltál!Gondolom van mit csinálni,no meg azért pihenni is kell egy kismaminak! :0))

A vége felé azt olvastam hogy természetes hogy gyakran keményedik a pocak,bár én elég korán kezdtem mert nekem kb. a vakbélműtét után pár héttel olyan 21-22 hetesen már a végéig folyamatosan kemény volt a hasam,sőt nekem nem volt ilyen hogy Dorka feje leszállst volna a szülőcsatornáda,nem ment lejebb a hasam.HA megnyomkodtad akkor olyan volt mint ami mindjárt kipukkadt :D:D Én is azt hittem hogy olyan augusztus 10 15-e körűl jön babó de nem ,bár nem is bántam mert azért titkon tudtam hogy 23-a lesz.De páromat nagyon szerettem ugratni hogy asszem menni kéne......csórit most már sajnálom hogy így ugrattam.Nekem még az volt hogy 1 héttel a szülés előtt egyik este 10 perces fájásaim voltak este,elkezdtem jegyezni az időpontokat de aztán elálmosodtam és reggelre már elmúlt.na rá 1 héttel ugyanez csak aztán már élesbe ment minden. :0))))))

Nem hiszem hogy bálnának néznél ki inkább egy szép kismamának nézel ki......én elég nagy darab vagyok de a pocakomat imádtam,sőt ha feszesebb ruhákat hordassz ,akkor még cukibb a pocak látványa.

Nincs mit megköszönni,kíváncsi leszek mit mondd a doki a szül.nőről? Megnézted iwiwen?

Nem panaszkodz sokat,ezek nem panaszkodások!!! Csak te is olyan vagy mint sok kismama hogy agyalsz ,töpizel hogy lesz mint lesz de leginkább hogy mikor jön már.....??????

Rám párom egy kis időzített bonbaként nézet mikor már csak pár hét vot :0)

szombaton vásároltunk,autót takarított párom én csak aszisztáltam hozzá,majd vasárnap lazítottunk majd kora délután egy óriásít sétáltunk a Kis-Duna parton,Dorka akkorát aludt hogy csak na...elnyomta a friss levegő.Séta után elentün egyet fagyizni,Dorka manó kapott egy pici kóstolót de inkáb a tölcsérét harapdálta ,mert tegnap már kibújt a 2.fogacskája :0))

Az ünnepre még nem trevezünk nagy felhajtást,majd jövőre mehet a tojásfestés,meg a csokinyuszi keresgetés :D:D:DHa megint jó idő lesz lemegyünk megitn valamerre csavarogni.

Nektek lesz valmi program vagy csak rokonlátogatás?

No megaek lassan mert Dorka elszenderített és most gond nélkűl tudok vasalni :0)

puszi

2009. ápr. 6. 12:03

Szia!

Bocsi,hogy csak most,de ez a galéria mizéria kikészít! Még mindig nincs kész,minden szanaszét nekem meg már nagyon fogy a türelmem.


Akkor ugyan olyan babakocsink lesz,mert mi is ezt a színt néztük ki,de hihetetlen,hogy télen még csak 99ezer volt most meg már 119. Én kis naiv azt hittem lemegy majd az ára,mert hogy 2008-as modell,de nagyot tévedtem. Most a tesz-veszen lehet rendelni utánajárok mert ott még mindig 100 alatt volt a múlt héten!


Babóka kissé furin viselkedik,nagyon sokszor (főleg esténként) bekeményedik a hasam és egyre jobban az az érzésem,hogy közeleg a nagy nap! Bár lehet,hogy csak bebeszélem magamnak! :))


Nagyon örülök a jó időnek,végre nem kell kabát sőt napközben még pulcsi sem,a hátulütője csak annyi,hogy így jobban látszik hogy mennyire bálna vagyok! Már ibolyát is szedtem és egyre sűrűbben viszema kutyát is sétálni és végre elég a papucs :D


Köszönöm a szülésznő nevét,jövőhéten megyek a dokihoz kiváncsi vagyok Ő mit mond. Remélem innentől felgyorsulnak az események és ha Picurka mégsem jönne ki május elején,akkor észre sem veszem hogy múlik az idő!


Sokat panaszkodok mi? Tudom. Néha már saját magamtól is kivagyok!


Ti mi jót csináltatok a hétvégén? És az ünnepek hogy fognak telni?


puszi

2009. ápr. 1. 13:48

Nos akkor tényleg kis szerelem babátok van,én őszinte leszek a fogamzásgátló abbahagyása után 3 hónapra rá jött hozzánk Dorka.Sosem gondoltam volna hogy ilyen hamar jön,mert én kis naív pesszimista biztosra vettem hogy akár 1 de lehet hogy többe is tellik mire babánk lesz,mert annyiszor hallani mostanság hogy nem sikerűl a baba még hosszas évek múltán sem.Én 2007 december 24-én végeztem el a tesztet reggel és akkor ott volt félreérthetetleül a két csík :0))))))))))))))

27.-én meg a nőgyógyész is megerősítette a hírt :0)

És a 11.évfordulónkon jött Dorka bár ezt előtte már megbeszéltem vele.Mint ahogy te is én is azt gondoltam hogy előb fog jönni,de végülis a 39.héten sikerlt kibújnia Dorkunak :0)

Jajj míg el nem felejtem a szülésznőm neve: Zsigáné Vörös Grazyna(krazsina),iwiwen is fent van,nagyon kis fain csajszi.

Mi is tegnap nagyon sétáltuk,bár ha őszinte leszek én annyira nem szeretem a meleget főleg a 35-40 fokot,víz közelébe elviselem de amúgy.........ugye augusztus végén szültem és addig nagy pocóval elég rossz volt a nagy nyári meleg(főleg panelba).

Bocsi hogy ilyen részletekbe rtam de féltem hogy megint minden elszáll!

Most meg megyek mert Dorka szétszedi a lakást :D:D:D:D

2009. ápr. 1. 13:34

Már ahogy a 2 perrcest is elhagytam és folyamatossá váltak a fájások akkor állandó vizsgálat a fájás közben,akkor már sok volt a vér is(párom meg képes elájúlni,így kiment,de ekor már annyira mindegy volt hogy ott van vagy nincs mert csak azzal voltam elfoglalva hogy valahogy azt csináljam amit mondanak no és hogy mindjárt vége végre megláthatom és magamhoz ölelhetem a babám........Ahogy később kiderűlt azért ment ki már Zoli mert nem bírta nézni ahogy szenvedek és üvöltök.......(még kint a folyosón is halotta......hát csórit azért valahol sajnálom de persze magabb jobban....hehehehehe

De ha gondolod az interaktivitásomnál végig olvashatod a várandósságom meg a szülés történetem.

Arra azonban kíváncsi vagyok hogy te kérsz e majd fájdalom csillapítót vagy ha már odajutsz hogy nem bírom tovább.....akkor kapsz e ha kérsz?! Mert én úgy voltam vele hogy amíg bírom bírom de ha már nem megy akkor kérni fogom,a Garzynától kérdeztem is hogy van e,mondta hogy van injekció,epi meg valami nevető gáz féle(na én erre a gázra lettem volna kíváncsi :0) )

53. Dorottya84 (válaszként erre: 52. - Dorottya84)
2009. ápr. 1. 13:25

mikor telefonálni ment ki no meg mikor én pisiltem mert az oxitocin infúzió meg a ctg miatt csak épp hogy picit felállhattam,és hát én csak magányosan tudok pisilni :0)

Már a vége felé olyan 2-3 perceseknél láttam párom arcán(már amikor nyitva tudtam tartani a szemem) láttam hogy rossz neki hogy nem tud rajtam segyteni,ugyanis hiába rimákodtam a fájdalomcsillapítóért nem adtak.

2009. ápr. 1. 13:22

Szóval.Mi is a ABC desing van háromkerekű,fekete metál narancssárga vázzal.

[link]


Mi a kikába vettük asszem olyan 130 valahányezerért,de az a jó a kikába hogy van egy olyan lehetőség hogy amit ott vásárolsz a babosztályon arról kapsz egy listát,és ha megszületik a pici és bemutatjátok az anyakönyvi kivonatot,akkor az addig ot vásárolt termékek összegének 15%-át visszakapjátok vásárlási utalványként amit már bérmelyik részlegen elkőlthettek.Mi még "nyertünk is rajta"mert 6 hét helyett 8 hét alatt érkezett meg a kocsi így kivertük a balhét engedtek egyből 10ezer ft-tot(bár én tovább mnetem volna még ,de párom egyből rábólintott) és asszem szeptember végén megkaptuk egyből az utalványt 17500ft értékben.A brendonba is van brendon pontgyűjő kártya,azt az első 4D-nél kaptuk,csak az nem annyira kedvező bár nem is olyan rossz.A kika jó csak kevés a választék.

Mi a cumisöüveget meg a melszívót a brendonba vettük és a tommee tippee-t,nem olyan drága és szerintem nagyon jó!

Nos mi anno úgy beszéltük meg hogy párom addig lesz benn míg elnem kell kezdenem nyomni,de már a burokrepesztésnél kiment miután meglátta hogy a dokink felnyúl egy hosszú fogóval vagy mivel és én meg fogösszeszorítva várom hogy most mi van(mondanom sem kell hogy nem közölte a doki hogy mit fog csinálni,akkor jöttem rá mikor már folyt ki a combomnál a magzatvíz...)de végűl az orvos visszatesséklete párom. végi ott volt kivéve 1-2 alkalommal

2009. ápr. 1. 13:09

Szia!

az ideg szét..........kb negyed órája írtam neked a levelet mire basszus elszállt minden és most újra kezdhetem..........ááááááááááááá

50. 1fb4953049 (válaszként erre: 49. - Dorottya84)
2009. márc. 31. 19:41

Szia!


Milyen babakocsitok van? Mi valami ABC desing-et néztünk ki nem olcsó ez sem a Brendonba kerül 109ezerbe,de ez az amibe mind ketten beleszerettünk :)).

Igen gondolom,hogy megnézik én is megszoktam a másokét,hátha látok valami jobbat.

Kaptam nagyon sok kisfiús rucit,többnyire vadi újak,gondoltam eladom 300-400ft os darabáron és akkor veszek lányosakat,de nem hozná vissza még a belépő árát sem a börzén. Nézelődni nem hiszem,hogy kimegyünk félek hogy elköltenék egy csomó pénzt feleslegesen.Budaörsön van egy nagyker oda fogok menni megvenni a még hiányzó rucikat(sapka,egy-két rugi,hálózsák stb)

Cumit a corába veszek van az Aventnek kezdő készlete,ott a legolcsobb azt hiszem.Mózeskosár,kiskád,kiságy már van,na ,meg a szoptatós párna amit ugye én használok :))

Nem félek a szűléstől inkább türelmetlenül várom,még mindig van 8 hét,bár szerintem csak 6.

Megmondod a szülésznőd nevét? Nincs kedvem visszaolvasni :P.

Apás lesz,jobb ha bent van,már csak azért is mert legalább átérzi a fájdalmam stb. Ha csak kézhez kapna egy babát,nem tudná elképzelni mennyit szenvedtem,bár már most is nagyon megértő.

Nekünk fiúnevünk nincs kivéve a Csaba,mert hogy vigye tovább a nevet,de nekem nem tetszik,eddig akartam hogy legyen több nehogy ne tudjak mást mondani,de ugye azt mondták 100% hogy kislány!


Igen romantikus a fogantatás,ugyanis szeptember 5.-én fogant hajnalban,nekem 4.-én volt a szülinapom és az ajándékaim között szerepelt egy jegggyűrű is :D! Ugyhogy igazi szerelemgyermekünk lesz! Most lemegyünk sétálgatni a kutyuval...olyan jó idő van,már nem kell kabát!

2009. márc. 31. 18:22

Szia!

Ha gondolod kérdezz rá a az én szülésznőmre,én csak ajánlani tudom.

Ilyen cukors vizes ivászat nálam sem volt,csak egy zsemle meg tej (amit utálok),majd várni asszem 1 órát és szurkálás....

Na igen ezt a pénzes kézfogást már utólag nagyon bánom mert nem érdemelte meg a dokink.......

Nagyon jól hangzik pedig ez a név hogy Kerkyra.De a fennmaradó 3 név is nagyon szép.....Nos ami a fogantatást illeti,tiszta romantikus és ohhhhhh(ügyesen összehoztátok :0)

Nálunk ha őszinte akarok lenni akkor én kb. úgy a 16.hétig megvoltam győződve arról hogy fiúcskánk lesz(egy degenerált kollégám erre azt mondta hogy egy nő megérzi ha f@sz van benne),de a vakbélnél meg a rózsaszín kiskönyvnél már ezt kétségbe vontam,mert úgy voltam vele hogy egy kisfiú nem lett volna annyira kemény mint egy kislány.....ugye mi nők erősebbek vagyunk!!!!!!!És akkor a műtét után már sejtetem hogy lányka van odabenn.......ez ki is derűlt a 20-21 hetes 4d uh.-nál.Azt mondta a doki hogy a diplomáját rámeri dobni hogy lány :D:D:D:D.párommal megbeszéltük ha mégis fiú lenne akkor visszamegyünk a doki diplomájáért :0)

Mi inkább fiúnevekkel voltunk jobb helyzetebe: Armand,Zsombor és Rua(ez egy ősi magyar név,Honfoglaló Attila nagybátyát hívták Ruának, de ezt is úgy kellett volna engedélyeztetni,bár ha a következő poronty fiúcska lesz ez csak 2.névként jöhet szóba.De aztán kitudja.......

A lánynevekkel hadilábon álltunk,nálam csak egy jöhetett szóba és ez volt a DORKA!!!!!!!Már kiskoromba elhatároztam hogy nekem Dorkának fogják hívni a lányom........páromnak nem tetszett annyira ő inkább Zsófi,Alexandra jajjjjjjj na én ezektől kilettem...de végülis felhomályosítottam hogy én vagyok vele várandós én szülöm meg én döntök!!!!!!!! Így majd 1 hét alatt már bele is szerelmesedett a Dorka névbe. :0)

Csak már most bajba vagyok hogy a következő babó is lány lesz akkor ajjajjjjj......épp valameylik nap böngésztam végig elejétől a végéig a lány utóneveket,de egyik sem az amire azt mondom hogy vaóóóóóóó(most ezeket írtam ki magamnak hogy Alina,Amira Amina,Mia,Nadin,Nina,Romina,Zóra,Zorka)de ezek hát nem is tudom!!!!!!!

Ja amitől kivagyok mikor kérdezik hogy "hogy hívják???????"mire én vagy az apukája "Dorka" JAjj úgy hívják mint az anyukáját ...............ilyenkor tiszta pipa vagyok és fortyogok magamba próbálok lehiggadni és szép kedvesem elmagyarázni hogy ő Dorka én pedig Dorottya,igaz a Dorottya névből ered az összes (Dóra,Doloresz,Teodóra..stb.) de nem egy és ugyanaz. De már próbálok ezen fellűl kerekedni.

Milyen ruhákat akartál kivinni bababörzére?Ilyesmivel foglalkozol vagy .......?És csak nézelődni venni a lánykának valami kis rucit,játékot? Én kiváncsi vagyok az újdonságokra,tuti ott bírnék hagyni eg kisebb vagyont :0)

Voltunk ma egy nagyot sétálni és megint megállítottak a babakocsi maiatt,szinte minden alkalommal a nők Dorkát ajnározzák a férfiak a babkocsit.Nem egy szokványos kinézetű kocsi.De néha olyan rossz mikor sétálunk Dorkával és a többi babakocsis kismama látom hogy fixíroz hogy milyen a babkocsi és látom rajtuk hogy egyből végigmérnek és látszikahogy na a burzsuly ...!!! Igazt nem volt olcsó 8bár van ennél drágább is) mi úgy voltunk vele hogy olyan kocsit veszünk ami tartós és kiszolgálja a következő porontyot,ja és nem utolsó sorban kb. 1.éves koráig tuja majd használi.

Most egyből az jutott eszembe mikor a ruhácskákat kzdtük el megvenni.Mint két szerencsétlen (főleg a sapiknál)csak nézegettük hogy ez tuti nem lesz jó,meg az nagy lesz az pont jó.......stb.

Már múltkor is meg akartam kérdezni hogy apás szülés lesz?És hogy félsz vagy tartassz a szüléstől? Vagy csak izgalommal várod és majd ha ott leszel akkor fogsz majd csak félni....?

2009. márc. 31. 13:59

Szia!


Nekem mindig van uh. de csak ennyi,nem szokta megnézni a méhszájat,furcsállom is,den Ő biztos tudja mit csinál!

Most beszéltem a szülésznővel,épp szabadságon lesz,ugyhogy meg kell várnom míg legközelebb megyek a dokihoz (még 2 hét) és megkérdezni kit ajánl még?!

Voltam már terhelésesen,de nekem csak étkezés utáni volt,nem kellett cukros vizet innom. :D

És mivel nekem Budaörsön rendel a dokim,mindent ott csinálnak,kivéve az Afp. azt a Kútvölgyibe csinálták.Na meg a ctg-re is oda megyek majd.Mi nem adunk "pénzes kézfogást" én úgy gondolom,hogy majd ha megérdemli kap rendesen a szülésnél.

Nem igazán tudjuk még,hoyg mi lesz a Drágánk neve,mert szerettük volna a Kerkyrát (korfu ógörög neve,ott fogant a pici) engedélyeztetni,de elutasították.Most a Maja van a porondon,de lehet még Zoé,Jázmin. E három név közül fogunk dönteni.

Akartam menni én is a bababörzére,de szerintem nem megyünk,mert akartam vinni ki ruhákat de nagyon drága az asztalbérlő hely.

Nektek milyen nevek jöttek szóba?

47. Dorottya84 (válaszként erre: 46. - 1fb4953049)
2009. márc. 28. 17:49

Szia!


Te mázlista!!!!!!! Pedig rajtam is látszott hogy nem a jóllakottságtól vagyok kikerekedve :D.és mégsem(többek között ezért sem szeretek csepeli lenni met itt nem valami kedvesek az emberek,pedig 18 évig laktam itt).

Neked mit csinál a dokid ilyen vizsgálatok alkalmával? Mert nálunk a Sipos,minden alkalommal uh.akkor előtte vagy utána méhszájvizsgálat,és persze a végén kértem az igazolást tőle a téppénzhez.Ja és persze a pénzes kézfogás amit mindig párom intézett.

Te már voltál a terheléses cukorvizsgálaton,én most hiába próbálok visszaemlékezni de kb ilyen idős terhesen lehettem mint te ,a kútvölgyibe kellett mennem csak a másik tömbe.Majd a 36-37 héten egy újabb vizsgálatra ,de akkora rendes volt a dokink mert mondtuk hogy sietünk és így nem kelett átmenni hanem ott levette egy nővér a vérem a dokink a hüvelykenetet és kész voltam 5 perc alatt.Kíváncsi vagyok hogy a te dokid mit csinál???Ja meg Sipos mindig riogatott a méhlepény öregedéssel,elmeszesedéssel....és mikor orvos mérte a vérnyomásom akkor magas volt de ha nővér vagy asszisztens akkor ideális. :0)))

A szülésznővel csak lebeszéled hogy felfogadod meg hogy mikorra várható a baóka? Tényleg ha kíváncsiskodhatok hogy nevezitek el a picurkát?

A bababörzére elakarok menni,mert már az előzőre is elmentem volna szívesen de akkor már későn értesűltem róla.De most ott a helyünk.

2009. márc. 28. 15:50

Szia!


Már nem is tudok mit írni a szemedre,csak annyit hogy tényleg szívből sajnálom!

Viszont ha tudod akkor tényleg műttesd meg,mert csak jól járhatsz vele!


Nekem nincs rossz tapasztalatom,eddig mindig átadták a helyet és előre is engednek,sőt a férjem a múltkor sorban állt 3 magnummal és kérdezte tőle a bizonsági őr.hogy csak ennyi? Mir e Ő azt mondta igen egy kismamának lesz és képzeld Őt is előre engedte mindenki este zárás előtt öt perccel legalább 3 ember volt előtte. Vannak még csodák :D.

Most kaptam egy csomó ruhát, éppen mosom,mert pincébe voltak és majd 38 hetesen kimosom megint meg kivasalom stb...

2 hét múlva megyek a dokihoz,jővőhéten megtényleg fel kéne hívnom a szűlésznőt.

Mentek bababörzére?

2009. márc. 27. 21:34

Szia!

Mi mind a két alkalommal a brendonban voltunk mozizni. 12 ezer ft.volt adtak egy 35-40perces dvd-t(amin az egész vizsgálat rajta van)+ egy kép babókáról.

Jó hogy említetted hogy minden bajom van........ugyanis ma voltam szemvizsgálaton,kb.6-7 hónapos várandósan voltam mert kontaklencsét szerettem volna,meg is vizsgáltak nem volt semmi extra de mondták menjek vissza azért szülés után mert az erőlködéstől változhat a szemgörbület és ez fontos a kontaklencsénél.........jó,vissza is mentem december környékén,de akkor már éreztem hogy kicsit romlott,erre azt mondta a dokinő hogy a szopiztatás miatt lehet hogy romlik da abbahagyom majd a szopit valószínű visszaáll.Nos nem így lett sőt!!!!!!!!!!!!!!december óta -1 dioptriát romlott a szemem.Még a dr.nő is meglepődött kérdezte hogy volt e cukrommal gond meg vérnyomással de semmi bajom nem volt a 9 hónap alatt............szóval most ettől kicsit bereccsentem.Még vrok és ha tovább romlik akkor megműttetem mert ha tovább várok és minnél nagyobb a rdioptria akkor kevesebb a valószínűsége hogy 100% lesz a műtét. :0(((((((

Gondolom hogy türelmetlen vagy én is már alig vártam hogy minden meglegyen,de viszont túl korán sem akartam mindent megvenni.....a ruhácskákat csak olyan 38 hetesen mostam ki,ott vidúltem teregetés közben hogy milyen kis furi a sok apró ruha a szírítón.........ez még most is így van ha teregetem Dorka ruháit :0)

Nos elég sok felesleg van rajtam, a """jellel irónikus próbáltam lenni:D Már eleve túlsúllyal indúltam neki a babvárásnak,a szülés után 10-12kg ment le,de azóta............

Ahogy mondod ez az egy vígasztal hogy a sétával legalább mozgok,no meg jön a kúszok mászok ide oda korszak :D:D:D:D és talán ettől beindúl.No meg mindehova gyalog megyek egyedűl is meg Dorkával is ,majd szerintem te is tapasztalod hogy babkocsival elég nehézkes a közlekedés.Itt Csepelen csak 35 busz van lesüllyesztve,ha más buszra akarok fellszállni akkor segítséget kell egy embertől kérnem(na ezért nem buszozom).ja meg az üzletekbe való bejutás vagy csak egy kisebb macth vagy sparba bemenni babakocsival.....áááááá,botrány!Ésa z a tapasztalatom hogy a kedves segítőkész emberekből sajnos elég kevés van. :0( Már azon kivoltam hogy nagy pocakkal át sem adták a helyet(max 2-3 alkalommal volt példa rá hogy hellyel kínáltak),ez meg már egyenesen felejtős hogy babával vagyok akkor egy sorba előrrébb engednek.......kihalt manapság sajnos a jóneveltség.(tisztelet a kivételnek).

Mikor mész legközelebb a nődoikhoz?

2009. márc. 27. 12:15

Szia!

Az előző 4d- n 20 hetesen voltunk és 13 ezerért kaptunk 10 perces dvd-t és ami kissé lehangoló.

Most viszont az újpesti uh voltunk és nagyon jó volt!Persze már a baba is nagyobb,de 45 perces volt a vizsgálat az egész megvan dvd-n, az összes kép cd-n és kaptunk egy fotot is,mindezt 12 ezerért!

100% hogy kislány :) nyújtogatta a nyelvét,mosolygott ,de az arcát mindig takarta a kezecskéje!

Mi a Mom Parknál lakunk.

Te szegény,tényleg minden bajod van :)

Az én körmöm is benövős félek is,hogy műteni kell majd,de eddig nekem mindig sikerült igaz,nem szép :D de legalább nem fáj.

Lassan kész vagyunk a galériával,jöhet a takarítás,meg a baba butorok stb... nagyon türelmetlen vagyok,plán hogy most láttuk is!

Nem lehet olyan sok felesleg rajtad,gondolom a 17-ből legalább 15 lement? Nem bírnám itthon rávenni magam,hogy tornázzak, így is nehéz elmennem a kismamatornára sosincs kedvem,de mindig rájövök,hogy jól tettem hogy ráerőszakoltam magam :D

Mostmár jön a jó idő mehettek jó sokat sétálni meg ilyenek ilyenkor könnyebb fogyni is.

2009. márc. 25. 20:37

Szia! No mesélj mi volt ma a 4d,jól sikerűlt a babamozi? Mi kétszer voltunk,előszőr 21-22 hetesen majd 33 hét környékén mind a két alkalommal prímán lehetett látni Dorkut.

Én is így voltam vele hogy mindjárt babázhatunk de közbe meg még úúúúúúú mennyi hét van hátra!!!Értem miről beszélsz.

Baba mama tornára nem járunk mert még kissé nyominak érezném magam hogy nem tudok mindent megcsinálni(van "némi" felesleg rajtam),no meg nem rég műtötték a lábújjam(plasztikázták mert be is nőtt és vadhús is volt......szóval elég brutál,most ezzel járok hetente dokihoz).De itthon mostanába szoktam hasizomra "gyúrni" mert elég plötty vagyok :0( de van baba mama torna dvd-m szóval adott minden.

Amúgy csepeli vagyok, és te merre laksz?

Most lesz 1 éve májusba hogy megint csepeli vagyok,mert előtte 5 évig erzsébeti lakos voltam :0)

2009. márc. 24. 16:58

Háát én is sok mindenben bízom a szülést követő idöszakban,mert néha már tényleg tehernek érzem :)

minden vágyam hason aludni egy jót és nagyon szeretném a nyári ruháimat hordani. Most épp galériázunk olyan jó lenne sok mindenben segíteni,de nem nagyon engedik egyedül meg nem hagynak,nem is értem miért :)

Holnap megyek 4d-re már alig várom,hogy lássam a picit és remélem jobban sikerül,mint az előző!

Ma voltam tornázni és most jól esett,egyre jobban fáj a hátam :(

Nem nagyon vagyok babonás,csak még mindig van 9 hét hátra és olyan "korainak" tartok mindent,mellette meg ugye mindennel el vagyunk késve :)

Magamon sem tudok kiigazodni,megértem a családom ha Ők is bután néznek rám,hogy mit is akarok :D

Ti jártok baba.mama tornára? Merre laksz?

2009. márc. 23. 21:39

Ez ismerős nekem is ,én babonából sem akartam hogy megvegyük a holmikat.Csak a kiságy ,matrac,pelenkázó asztal volt meg majd kb.júliusba kezdtük el megvenni a többi dolgot.De már saját magam agyára mentem azzal hogy az utolsó hetekbe,már napi szinten többszőr is néztem a mama-baba kelengyés listám és azon stresszeltem hogy jézusom még az nincs amaz nincs,már szülés időpontja előtt kb.2 héttel ott volt a kiságyba bekészítve a korházi csomagom,szóval feleslegesen volt ezen görcsölnöm. A sejtbankba is kb. a 36-37. hét körűl mentünk,de avval ráértünk. A szüléstől abszolút módon nem féltem,de nem is tarottam tőle,az interneten néztem dülledt szemekkel a szülés videókat.

No nálam is volt ilyen érzés hogy hamarabb jön Dorka,(de ez kicsitfuri volt mert én nem emlékeztem a az utolsó mensi első napjára,így csak hasra ütöttem,d e a dokik szerint 39.hétre szűltem.Ja és azt viszont már szinte a legelejétől tudtam hogy én augusztus 23-án fogol szűlini,Dorkával már a 30,hete tlépve megbeszéltem vele heti rendszerességel hogy aug.22-én kezdje el a mozgolódást és 23-án jjjön ki.(ugyanis akkor ünnepeltük páromal a 10.évfordulónkat) no az én okos ,ügyes kislányom 22-én este az ágynemű felhúzása után jelezte 10 percesekkel hogy van valami,de én nem akartam neki nagy jelentőséget tulajdonítani mert márt előtte egy héttel is volt hasonló 10 perces fájás,így lefeküdtam aludni,páromnak nem is szóltam.Reggel az első wc-nél,kijött a nyákdugó és akkor hívtam párom........szóval Dorka hallgatott rám,és majdnem lecsúszott mert 23:28 perckor látta meg a Holdvilágot :0)

A másik meg amit nem értek én seem a várandóság előtt szinte soha semmi bajom nem volt most meg ááááááá,nemrég műtötték a lábam,a hátam egész 9 hónapig sosem fájt,most meg nem tudodk 5-10 percnél tovább feküdni rajta,nem értem,ja és a térdem szülés után úgy fájt vagy 2 hónapig hogy kín volt a wc re ráűlni meg felállni......de abban bízom hogy ez azért változni fog.

A férfiakban azt bírom hogy tényleg szolidaritást vállalnak velünk kismamákkal...... :0)

40. 1fb4953049 (válaszként erre: 39. - Dorottya84)
2009. márc. 23. 09:00

Ez öröm hír,mármint a férjemnek,mert engem csak ritkán ébreszt fel a horkolásom. Igen néha én is önfejű vagyok,most éppen galériázzuk a szobát utána nagytakarítás,lassan el kell kezdenem vásárolgatni,mert bevallom őszintén a kiságyon kívül semmi nincs meg,mert mindig úgy gondoltam hogy ráérünk még és most kezdek bepánikolni,és van egy furi érzésem,hogy hamarabb ki akar majd jönni,bár mindig megkérem,hogy maradjon bent ameddig csak lehet :)

Mikor kiejtem a számon hogy majd függöny mosás stb... mindenkinek égig szalad a szemöldöke,de hát muszáj megcsinálni valakinek és ha nem én akkor senki :)

Akkor Te is kaptál betegségből eleget terhességed alatt és után egyaránt. Mi is épp azt beszéltük,hogy elötte alig voltunk betegek és most mind a ketten mindenféle nyavalyától küszködünk,éb mert érzékeny lett a szervezetem a párom meg szolidaritásból :)

39. Dorottya84 (válaszként erre: 38. - 1fb4953049)
2009. márc. 22. 15:13

Sajnos már nem szopiztatok mert Dorka rákapott a cumisüvegre mikor én elakptam egy vírusfertőzést és olyan gyógyszert kellet szednem hogy a lefejt tejem a csapba öntve végezte.Mikor már kezdhettem volna újra a szopiztatást akkor már sehogy sem akart visszaállni Dorka ,a fejés ment egy darabig majd nem tudtam mindent lefejni és így szépen lassan elapadt :0((((( De 3 -3.5 hónapos koráig szopizott.

Én elég önfejű voltam én sosem kértem semmiben segítséget,még szülés előtti napon csináltam egy nagytakarítást,előtte meg pár nappal létráról szedtem le a függönyöket...bár visszagondolva ez egy elég meredek húzásom volt. :D

Én is rettenetesen horkoltam de szülést követő egy héten beűll mintha elvágták volna,szóval azóta csend van :D:D:D

38. 1fb4953049 (válaszként erre: 37. - Dorottya84)
2009. márc. 21. 15:42

Köszönjük szépen! :)


Igen ismerős az érzés,sav,víz stb...a megrendelt gyűrű nem jön rá az ujjamra annyira vizes az ujjam,ráadásul én nem tudok papucsba járni,mert még ahhoz hideg van. Az esti pisilést már megszoktuk,bár próbálok este keveset inni,de nem nagyon megy mindig szomjazom :),ülve alszom,mert akkor nem mar annyira a sav és nem horkolok :D

Nem egy leányálom az biztos.Főleg hogy tényleg rá vagyok szorulva a páromra és furi rájönni,hogy sok minden már nem megy egyedül.


Jó problémás szülésed volt,gondolom még szoptatasz, majd utána lemennek a kilók.

A lényeg hogy egészségesek vagytok!

37. Dorottya84 (válaszként erre: 36. - 1fb4953049)
2009. márc. 21. 12:05

Gratulálok az esküvőhöz: ÉLJEN AZ IFJÚ PÁR!!!!!

Hányni én sem hánytam csak már a 3.hónaptól olyan volt a lábam mint egy mamuté annyira vizesedtem,kb. a 6 hónaptól napi szinten 8-10 renit vettm be mert annyira fenn volt a savam,volt olyan hogy éjszaka arra keltem föl mert az orromon folyt vissza(rettenetesen fájt), folyamatosan pisilnem kellett,és mikor már ott voltam a szülés végénél a sokadik tolófájásnál sem jött Dorka és végűl elaltattak és megcsászároztak. Én mindezek ellenére (lehet hogy mazohista vagyok :D:D:D:D ) de imádom/imádtam!!!

Én 17kg híztam de ebből rengeteg volt a víz,ja és 2 számot nőtt a lábam gondolhatod nem jött rám a cipőm(egész nyáron papucsba rohangáltam).Bár most is van rajtam rengeteg felesleg de majd leadom. :0)

2009. márc. 21. 09:26

Nem irigyellek,mármint ami a műtétet illeti,viszont nem osztom a véleményed a várandósságot illetőleg.

Én nem nagyon élvezem,persze csodálatos,hogy egy élet növekszik bennem és mikor mocorog vagy ha hallgatjuk a szívhangot na meg az uh-k is élvezetesek,de minden "rossz" mellékhatást megkaptam,csak hányni nem hánytam.

Ráadásul most kellet rájönnöm,hogy mennyire hiú vagyok ez + 16 eléggé megvisel lelkileg és még biztos jön egy két kiló.

Ne érts félre tényleg örülök a babának és már most Ő a világ közepe,csak valahogy nem így képzeltem el a várandóságot.Épp ezért mi azt beszéltük meg a férjemmel (tegnap volt az esküvőnk) hogy amint lehet jöhet a következő ami remélhetőleg fiú lesz :))

De aztán kitudja? Lehet a következő más lesz és...

:)))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook