Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Borostyánlánc babáknak, állítólag megkönnyíti a fogzást. Mik a tapasztalataitok? fórum

Borostyánlánc babáknak, állítólag megkönnyíti a fogzást. Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
28. f5baf9d0f0 (válaszként erre: 25. - Banocska)
2009. febr. 4. 13:58
Teljes mértékben egyet értek veled!
2009. febr. 4. 13:55

Sziasztok! Én a nagyon szkeptikus fajtából vagyok, semennyire nem hiszek ezekben a módszerekben! DE..

A kisfiam minden egyes fogával nagyon megszenvedtünk, sok-sok végigordított éjszaka, stb. Anyukám vette ezt a borostyánláncot! Még ki is röhögtem! Rátettük a gyerek nyakára, had örüljön a mama!És azóta minden fozás sokkal sokkal simább!!!!:) Komolyan!Tisztára meglepett engem is!:)

Amúgy meg: Nem tud a nyakára tekeredni, mert nem hosszú! Beakadni sem tud semmibe, pont ugyanezért! Álmoskán már fél éve rajta van, én csak ajánlani tudom!

26. Gica04 (válaszként erre: 21. - Banocska)
2009. febr. 4. 13:55
bajuk szerintem semmi képpen nem lesz.Én is azért probálom ki mert nagyon szenvedünk a fogzással.Az ecsetelők sem érnek semmit (legalább is nekünk semmit se ért)
25. Banocska (válaszként erre: 20. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 4. 13:55

ok, vettük sztem mindannyian az ezzel kapcsolatos negatív véleményed az előbb is :)

egyébként meg nem irigyellek ha minden alternatív dologhoz így állsz hozzá...


a németekről meg annyit, hogy éltem ott 8 évig, van velük tapasztalatom bőven, nagyon nagyot még nem láttam őket tévedni :)

dehát kinek a pap, kinek a paplan :)

24. böbe83 (válaszként erre: 21. - Banocska)
2009. febr. 4. 13:55

szerintem simogatással, szoptatással többre mész. elmúlik magától is ez az időszak.

én, mint orvos semmiképp nem alkalmaznám, már leírtam, h. miért.

23. d@nu (válaszként erre: 19. - Banocska)
2009. febr. 4. 13:53
Nem hiszem, hogy lenne a méretnek jelentősége, de bébinyakláncban szerintem nem igazán van méretbeli különbség.
2009. febr. 4. 13:53

Én magam is vettem,egyenlöre nem kell alkalmazzam,még csak uton van a baba.

De ez nem majmolàs.

Ha nem etszik,nem kell megvenni.

Ez egy természetes alapanyagbol készült lànc.

Hàtrànyom nem szàrmazhat belöle.

21. Banocska (válaszként erre: 18. - Böbe83)
2009. febr. 4. 13:52
hát igazából ezen nem gondolkoztam, nem is nagyon érdekel, ha azt mondják beválik, kipróbálom, jobb mint az éjszakai maratoni sírások! ezek szerint bajunk nem nagyon lehet belőle...
20. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 8. - F5baf9d0f0)
2009. febr. 4. 13:51

"Német nyelvterületeken generációk óta alkalmazzák fogzási fájdalmak enyhítésére"


Lehetne több eszük is. És annak is aki ilyen képtelenséget majmolni akar.

19. Banocska (válaszként erre: 16. - D@nu)
2009. febr. 4. 13:50

igen jogos, átfűzés lefújva :)

ezek különböző méretekben kaphatók (a kövek egyenkénti nagyságára gondolok), tehát van vékonyabb meg vastagabb is? van a méretbeli különbségnek jelentősége?

2009. febr. 4. 13:49
egyébként meg hogy hatna... milyen mehanizmussal... mindent én nem hinnék el a helyetekben
17. Banocska (válaszként erre: 8. - F5baf9d0f0)
2009. febr. 4. 13:47
huh, nagyon köszi a tájékoztatást, sokat segítettél :)
16. d@nu (válaszként erre: 11. - Banocska)
2009. febr. 4. 13:46
Nem szabad átfűzni. Úgy vannak elkészítve a láncok, hogy minden szemnél egyesével csomózzák őket, így ha elszakad a lánc, nem szaladnak le a szemek és kisebb a valószínűsége, hogy a bébi esetleg belső használatban is megtapasztalja a borostyán hatását. :)
2009. febr. 4. 13:46
szerintem ne akasszatok a baba nyakába semmit. Igazságügyi orvostan előadáson mutattak aolyan fényképet, amin egy baba azért halt meg, mert cumit akasztottak a nyakába, és az beszorult vhova, megfojtotta a gyerek magát vele. Azt mondták ritka, de sztem meggyőző érv bárminemű lánc stb nyakbaakasztása ellen
2009. febr. 4. 13:45
Minden mostanában szült barátnőmnek van, és nekik nagyon bevált. Az én fiam születése idejében sajna még nem volt...
2009. febr. 4. 13:45
A linket bemàsoltam,remélem hasznosnak tünik!
12. Gica04
2009. febr. 4. 13:44
Sziasztok!Én most vettem a kislányomnak még nem tudok mit írni róla de én csak jót hallottam eddig a borostyánkő használatáról.
11. Banocska (válaszként erre: 5. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 4. 13:44

nem nem viccelek :), annál drágább az időm.

A társaságunkba van 2-3 baba akinek van ilyen, és amint már mondtam, kinlódunk a fogzással, én se vagyok az a babonás fajta, de ha azt mondják javíthat a helyzeten, akkor lehet kipróbálnám, valami laza gummis dologra átfűzve hogy nehogy bántsa a nyakát.

10. d@nu
2009. febr. 4. 13:44

Itt olvashatsz tapasztalatokat:


[link]

[link]

2009. febr. 4. 13:44
Nem hiszek az ilyenekben, és félnék is a nyakába tenni, nehogy megfulladjon. Lehet kapni a gyógyszertárban ecsetelőt, vagy kenőcsöt, ami kicsit elzsibbasztja neki ha nagyon fáj. Én is használtam mindkét fiamnál.
2009. febr. 4. 13:44

Magától egy lánc sem tekeredik az ember nyakára (gyerekére sem). Ezt jól tudják azok, akik esetleg már évek óta, éjjel-nappal viselnek a nyakukban valamilyen láncot. FONTOS, hogy a már nagyobb, ill. felügyelet nélkül cirkáló gyerekekre, bölcsibe, oviba, játszótérre a biztonság érdekében már semmilyen láncot ne adjunk (aranyat se). Ők már amúgy is régen túl vannak a fogzáson…

Továbbá ne adjuk a láncot játékként kisgyerek kezébe, hogy azt rágcsálhassa. A borostyánlánc nem gyermekjáték!

A borostyánláncot a megfelelő óvintézkedések és körültekintés, vagyis szülői felügyelet mellett biztonsággal használhatjuk. Német nyelvterületeken generációk óta alkalmazzák fogzási fájdalmak enyhítésére.

Fontos, hogy az ágyban semmi kiálló dolog ne legyen, amibe esetleg beleakadhat, különben pedig megbújik a ruha alatt és a gyerekek általában tudomást sem vesznek róla. A lánc továbbá nem elég hosszú ahhoz, hogy pl. a kis kezük alá tévedjen.


„Tényleg használ a borostyánlánc?”

Az esetek többségében egyértelműen tapasztalják a lánc jótékony hatását, de volt olyan visszajelzés is, miszerint semmilyen változást nem tapasztaltak. A leírt hatásmechanizmus nem jelent tehát garanciát.


„Van különbség az egyes színek hatása között?”

Nincs semmilyen különbség. A választás csupán ízlés kérdése.

A borostyánkő (fosszilis fenyőgyanta) színét az anyagot évmilliók alatt ért szennyeződésektől kapta (a növekvő vasszulfid-tartalom és egyéb szennyeződések hatására lesz a kövek színe egyre sötétebb).


„Mikor kell hordania a láncot? Éjjel-nappal hordható a lánc?”

A kívánt hatás érdekében érdemes a láncot folyamatosan, akár éjjel is hordani. De kaptam már olyan levelet is, miszerint csak nappal adják a kicsire, és így is tapasztalták jótékony hatását.


„Mi van akkor, ha elszakad a lánc, és lenyel egy-két szemet a kicsi? Vagy a szájába veszi, rágcsálja a láncot?”

A borostyánkő teljesen veszélytelen, úgyszólván emészthető anyag – ha véletlenül el is szakadna a lánc, és egy szemet lenyelne a kicsi. Többet szemet nem is tudna lenyelni, mert minden szem külön van felcsomózva. A borostyánkövet porítva az ókortól napjainkig az emésztés könnyítésére, táplálék-kiegészítőként szokták fogyasztani (de szépészeti céllal kozmetikumokba is keverik), úgyhogy baj nem lehet belőle.


„Mennyi idős kortól hordható a lánc?”

Nincs alsó korhatár, de ajánlatos már 3-4 hónapos kor körül feladni rá, hogy mielőbb megszokja, ne idegenkedjen tőle. Idősebb babák esetleg már nehezebben fogadják illetve viselik el a láncot.

7. Banocska (válaszként erre: 3. - 9c8432d068)
2009. febr. 4. 13:41
igen én is emiatt tartok tőle...
6. böbe83 (válaszként erre: 5. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 4. 13:41
:D
5. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 2. - Banocska)
2009. febr. 4. 13:39
Most viccelsz?
2009. febr. 4. 13:38
én még nem hallottam róla,de érdekelnének a tapasztalatok,hiszen a kisebbik fiam épp fogzik.
2009. febr. 4. 13:37

Nincs tapasztalatom,de szerintem babona.

Még kárt is tehet benne,ha rászorul a kis nyakára.

2009. febr. 4. 13:37

Ti hisztek ebben? Mostanában sok kisgyereken látok, még csecsemőkorban adják rá, mert állítólag nem fáj annyira ha jön a foga, meggyorsítja a folyamatot stb.

Én félek nehogy megfojtsa magát vele éjszaka, elég nagy darab lánc, meg igazából nem is feltétlen hiszek ezekben, de nagyon szenvedünk a fogacskákkal, én már bármit megtennék ha beválik.. :)

2009. febr. 4. 13:35
Borostyánnyaklánc babáknak, Állítólag mekönnyíti a fogzást. Mik a tapasztalataitok?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook