Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Borostyánlánc babáknak, állítólag megkönnyíti a fogzást. Mik a tapasztalataitok? fórum

Borostyánlánc babáknak, állítólag megkönnyíti a fogzást. Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
118. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 109. - Beszter3)
2009. febr. 4. 15:07
Csak nem mindíg használják a gyógynövényeket se mert valaki fogfájásra kamillát írt mikor az gyulladáscsökkentő. Fogínyt bedörzsölni inkább kakukkfű olaj az fertőtlenítő és fájdalomcsillapító is. Csak csecsemőnek ellenjavallt.
117. beszter3 (válaszként erre: 113. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 4. 15:06
Bravo!:)
116. diagonalt (válaszként erre: 109. - Beszter3)
2009. febr. 4. 15:05
A homeopátia és a borostyánlánc két külön dolog.Nem véletlenül mondták a régiek,h fűben-fában orvosság.
115. beszter3 (válaszként erre: 111. - Böbe83)
2009. febr. 4. 15:05
A homeopátia nem hókuszpókusz, hanem egy tudomány! Az, hogy te nem alkalmazod, nem hiszel benne, attól még az! Igen elismert ORVOS szakemberek alkalmazzák sikeresen!Ha meg az üzletről beszélünk, akkor igazad van, a gyógyszeriparnál nagyobb biznisz nem is kell!!!!
2009. febr. 4. 15:03

3 hónapos volt a lányom,mikor megvettük neki a láncot.Jó ötletnek tűnt,és egy próbát megér.Persze nekem is eszembe jutott az,mint ottokarnak,h hogyan párolog az illóolaj,ha nem történik semmi a láncban.No mindegy,fő a hit!

Első két fog még nem is volt vészes,de a következő kettő?!Azt hittem soha nem bújnak ki.Éjszakánként ezerszer keltünk,és nappal is tiszta zizi volt a kisasszony.Már a kíváncsiság is hajtott,h kipróbáljam milyen lánc nélkül,annál többször úgysem kelthetett volna fel egy éjjel sem.Semmi változás.

Lehet mondani,h mert biztos nem igazi borostyán,meg satöbbi,de onnét rendeltem,ahonnét a legtöbb ismerősöm.Nem végeztünk felmérést arról,h ez most kinek vált be kinek sem,de nekem személy szerint nem.Mondjuk amúgy is eléggé megviseli a fogzás,de higyjétek el lehet élni 4-5 óra alvással is:)

113. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 107. - Beszter3)
2009. febr. 4. 15:02
Amilyen kísérletet én elvégeztem azt műanyagok azonosítására széleskörben használják a lángbatartott műanyag bomlása közben jellemző szagú alkotórészek szabadulnak fel amiről meg lehet mondani hogy milyen műanyagról van szó.
112. Banocska (válaszként erre: 108. - Böbe83)
2009. febr. 4. 15:01

hát most nem igazán értem hogy mire gondolsz :) senki nem mondta hogy alapvető igazságokat akarnánk megcáfolni. De ahogy csak ennek a fórumnak a hozzászólásain is látjuk: van aki a tudományos "nem hathat" magyarázat ellenére úgy érzi igenis jobb a gyerekének tőle.

ezalapján ki vagyok én h azt mondjam áh, nem , butaság, nem adok a gyerekemnek egy ilyen lehetőséget hátha jobb lesz neki, mert én nem látok mögötte elég tudományos magyarázatot. Ez itt nem kifejezetten Rólunk szól. Hogy mi hiszünk e benne vagy sem.

Ez arról szól - legalábbis nekem - hogy ha kell a világ végére is elmennék (ami ugye mind tudjuk h nincs) ha ezzel a gyerekemen segíteni tudok.

az ő érdekében képes vagyok félrerakni bármilyen szkepticizmust, hitetlenséget, hisz ez csak az én álláspontom, és az én szegénységi bizonyítványom lenne ha minden olyat elutasítanék amivel én nem értek egyet, de neki mégis a javára válhat.

111. böbe83 (válaszként erre: 109. - Beszter3)
2009. febr. 4. 15:01

Lehet ezért olvastam el a könyveket. De akkor sem gondolom hatásosaknak ezeket a szereket, ha sokan alkalmazzák. Szerintem van ennek anyagi vonzata is. Persze jöhet mindenki most a gyszercégekkel ( mert ez szokott következni), de azért egy gyógyszer kifejlesztésekor sok vizsgálat zajlik, és csak azok kerülnek át arostán, amik hatásosak.

Nekem kell, h. tudjam pontosan melyik receptoron hat, hogy öli meg a bacit stb. Mind1.

De általános elv továbbra is a nem ártani. Szóval, ha fájdalmat csillapítja akárkinek, szedje.

110. ad04b33206 (válaszként erre: 75. - F5baf9d0f0)
2009. febr. 4. 14:57

"Nem allithatom hogy nem hasznal, hiszen nekem nincs, de en nem hiszek benne. " pontosan ezert irtam ezt.

amugy az en ismeretsegi körömben sok anyuka azt sem tudja mi ez. Es azert olyan soknak nem latok a nyakaban sem

109. beszter3 (válaszként erre: 106. - Böbe83)
2009. febr. 4. 14:55

Hát igen, egy orvos orvos szemmel lát! De az azért elgondolkodtató, hogy jó pár kollégád igen komolyan foglalkozik vele! Vagy azok mind hülyék...

Én is egészségügyben tevékenykedem, és orvosoktól tanultuk milyen tünetekre milyen homeos szert adjak! És humbug, vagy nem, beválnak! Fogorvoshoz is járunk egyébként, de addig is jó csillapítani a fájdalmat, amíg odaérünk! Csak mi nem Algopirinnel vagy ilyesmivel tesszük!

108. böbe83 (válaszként erre: 103. - Banocska)
2009. febr. 4. 14:52
azért ez nem ilyen egyszerű. Nem hiheted azt, hogy a víznek nem h2o aképlete. Van , ami nem hit kérdés.
107. beszter3 (válaszként erre: 105. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 4. 14:51
Meghajlok a tudása előtt uram! Most azonnal kapom is le a gyerek nyakából! :) Bááár, ha mégis a parafenomén történet az igaz...:))
106. böbe83 (válaszként erre: 102. - Beszter3)
2009. febr. 4. 14:50

én torokfájásra citromosteát, fogfájásra fogorvost.

vannak homeopátiáról szóló könyveink, tiszta zagyvaság van beleírva orvosszemmel. Tényleg igyekeztem megérteni. De nem megy be kell látnom. Ha emiatt nem leszek népszerű orvos, ez van, de legalább azokat a módszereket alkalmazom, amelyek tudományos bizonyítékokon alapulnak. És tudom mire, hogy hat, hogy ürül, milyen hatása, mellékhatása van és miért. Nekem ez fontos. A homeos készítmények leírásánál meg rizsa az egész.

105. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 93. - Beszter3)
2009. febr. 4. 14:49
NOS MIVEL ÉN GYAKORLATI SZAKEMBER VAGYOK ÖT PERCCEL EZELÖTT ELVÉGEZTEM EGY KÍSÉRLETET!! EGY DARAB BOROSTYÁNT GÁZLÁNGBA TARTOTTAM!! MAJD MEGSZAGOLTAM SEMILYEN TERPÉN ÉS ILLÓOLAJ SZAGOT NEM ÉREZTEM! MÁRPEDIG OLYAN TERPÉN ÉS ILLÓOLAJ NINCS AMINEK HA VALÓBAN FELSZABADUL NINCS SZAGA! AZ EZERFOKOS GÁZLÁNGBAN NEM SZABADULT FEL SEMMI AKKOR HOGY KÉPZELI BÁRKI HOGY 37 FOKON IGEN? NE ERŐSZAKOLJUK MEG A KÉMIÁT! TERMÉSZETESEN ÖNFENNTARTÓ ÉGÉS SE JÖTT LÉTRE EZ A MEGKÖVESEDETT ÁLLAGBÓL EGYENESEN KÖVETKEZIK!
104. Banocska (válaszként erre: 103. - Banocska)
2009. febr. 4. 14:48
* tudásod.
103. Banocska (válaszként erre: 96. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 4. 14:47

te figyu, azt várod hogy azt mondjuk: igen igazad van, ez baromság, nem hiszünk benne, tuti nem működik, hagyjuk is a fenébe. ?!

vagy mit?

mindenkinek van egy álláspontja, létezik nyilván végletes is mindkét oldalról, én nem próbállak meggyőzni hogy higgy benne, te meg legyél szíves nem azt állítani valamiről hogy hazugság, csak mert te nem hiszel benne. bővítsd a tudások némi toleranciával (is).

102. beszter3 (válaszként erre: 100. - Böbe83)
2009. febr. 4. 14:46
Ezek nem csodaszerek, hanem természetes készítmények. Nem szeretnék feltétlenül párhuzamot vonni! De azért én a torokfájásra pl. inkább adok Anginhell-t a gyerekeknek... Vagy fogfájásra Camomillát!
101. beszter3 (válaszként erre: 96. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 4. 14:43

Hát figyi! Akkor csak az lehet, hogy én egy parafenomén lévén annyira erősen hiszek benne, hogy ez átragadt az én 10 hónapos kisfiamra, aki ezt azzal hálálta meg, hogy azóta ha jön is foga, nem ordítja végig az összes éjszakát! Hát ez lehet! Köszönöm a szakértelmedet!!:)

Tudod mit? Én speckó teszek rá hogyan hat! Nekünk bevált!:))

100. böbe83 (válaszként erre: 98. - Beszter3)
2009. febr. 4. 14:43
a homeos csodaszerek
99. Pici04 (válaszként erre: 97. - Pemete)
2009. febr. 4. 14:42

Olvastam.;)

Különben szoptatas alatt en is azt kaptam.Engem rendbetett.

Pedig tenyleg beteg voltam.:)

Habar nem vagyunk egyformak.

98. beszter3 (válaszként erre: 92. - Böbe83)
2009. febr. 4. 14:41
Milyen "ezek a szerek", amik nincsenek köztük?:)
97. pemete (válaszként erre: 91. - Pici04)
2009. febr. 4. 14:41
Igen:)
96. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 57. - Beszter3)
2009. febr. 4. 14:40

"A kívánt hatás érdekében a borostyánt közvetlenül a bőrön kell viselni, mert a testhő hatására válnak ki az illóolajok a fosszilis fenyőgyantából. "


Ez hazugság! Megkövesedett gyanta miért párologna? És annyi esze lehetne aki ilyet állít hogy akkor a borostyán tömegének csökkenni kellene! Hogyan képzel el valaki olyan párolgást ami nem jár tömegveszteséggel?

95. pemete (válaszként erre: 89. - Beszter3)
2009. febr. 4. 14:40
Ezt látod nem tudom, mert nálam nem használtak ilyet, csak kéjgázt, meg oxytocint. De megfázásos megbetegedésre már kaptam amikor szoptattam, és semmit nem segített.
94. Banocska (válaszként erre: 85. - Beszter3)
2009. febr. 4. 14:40
meg tudnád mondani -akár priviben is- hogy hova jártok orvoshoz? nekünk is "elvileg" jó a gyerekorvosunk, de igazából én nem dobtam még hátast tőle... köszi :)
2009. febr. 4. 14:39
A borostyánlánctól jól elmentünk! Szerintem egy a lényeg! Ki kell próbálni! Aztán vagy bejön, vagy nem!
92. böbe83 (válaszként erre: 85. - Beszter3)
2009. febr. 4. 14:39
mondjuk nem tudnám elképzelni a férjem, ahogy homeos csodaszereket ír :) mindig olvassa a legújabb ajánlásokat. és ezek a szerek nincsenek köztük...
91. Pici04 (válaszként erre: 83. - Pemete)
2009. febr. 4. 14:39

Hasznaltal mar homeos dolgot?

Tapasztalatbol irod?

En nem vagyok nagy homeo rajongo,de van amikor tenyleg hasznal es nemcsak "kepzelt betegkent".;)

90. pemete (válaszként erre: 87. - Böbe83)
2009. febr. 4. 14:38

Én is ezt mondom. Előtte el sem tudtam képzelni ekkora fájdalmat, ilyen hosszú időn át. De ez nem rajtam múlott, hogy mennyi ideig tartott sajna:(

Visszatérve az eredeti témához én bizti nem raknék a gyerek nyakába semmit, nem gondolom, hogy bármi is párologna abból a megkövesedett gyantából.

89. beszter3 (válaszként erre: 83. - Pemete)
2009. febr. 4. 14:37
Sajna szerintem az nem igaz, hogy a homeopátia csak akkor használ ha hiszel benne! Én szüléseket kísérek, és hasznbálom fájdalomcsillapításra, vérzéscsillapításra, esetleg fájás erősítésre, ha azok nem elég hatékonyak! Ezekben nem elég hinni! Pláne nem lenne elég, ha én hiszek...:)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook