Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Júniusra várom az első gyermekemet. Leszázalékolt vagyok, de részmunkaidőben dolgozom. Járna betegszabadság az én esetemben? fórum

Júniusra várom az első gyermekemet. Leszázalékolt vagyok, de részmunkaidőben dolgozom. Járna betegszabadság az én esetemben? (tudásbázis kérdés)


18. correct (válaszként erre: 16. - Sünmama)
2009. febr. 4. 16:47
Szerintem tudják. Azt is tudják, hogy van fizetett szabadság, mégis kirúgják az embert ha elmegy. Hiába törvény. Az van, amiről ők tudomást vesznek, a többi nincs. :(
17. correct (válaszként erre: 15. - Kohi)
2009. febr. 4. 16:46
:)
2009. febr. 4. 11:32
Köszönöm, de nem világos, hogy a munkahelyemen ezt miért nem tudják? Azt mondták, mivel nem pénzbeli, hanem természetbeli egézségbiztosítási járulékot vonnak tőlem, a rokkant nyugdíj miatt, semmire nem vagyok jogosult. Csak az a szomorú, hogy a nyugdíjam és a fizetésem összesen nincs annyi, mint egy átlag fizetés.
15. kohi
2009. febr. 4. 11:31
ugye-ugye...rövid de tartalmas. köszi
14. correct (válaszként erre: 13. - Kohi)
2009. febr. 4. 11:28
Mondjuk én a tiédet jobban értettem mint a saját találatomat :)
13. kohi
2009. febr. 4. 11:26

Correct- gyorsabb volt nálam. Gratula.

A lényeg mindkettőben benn van Sünmama.

Ügyes légy

2009. febr. 4. 11:26
Azért nem mindegy, mert kapásból szabadságot akarnak nekem ezekre a napokra beírni, ha mennem kell a kötelező vizsgálatokra, addigra meg elfogy a szabadságom, és nem kapok semmit. A páromnak 2 hónapja nincs munkája, felmondtak neki, a rokkant nyugdíjam meg a lakáshitelre sem elég. Ezért amíg lehet, muszály dolgoznom, bármilyen nehéz is.
11. kohi
2009. febr. 4. 11:25

"Az évi 15 napos betegszabadságot is igénybe veheti minden keresőképtelen munkavállaló. A részmunkaidős foglalkoztatottaknak azonban ilyenkor is arányosan csökken az erre az időre járó juttatásuk, hiszen a betegszabadság idejére a foglalkoztató a távolléti díj 80 százalékát köteles kifizetni dolgozójának."

-- most találtam.

10. correct (válaszként erre: 8. - Sünmama)
2009. febr. 4. 11:20

A munkavállalót a betegsége miatt keresőképtelenség idejére - ide nem értve a társadalombiztosítási szabályok szerinti üzemi baleset és foglalkoztatási betegség miatti keresőképtelenséget - naptári évenként 15 munkanap betegszabadság illeti meg. A munkavállaló keresőképtelenségét kezelőorvosának kell igazolnia.

Az év közben kezdődött munkaviszony esetén a munkavállaló a naptári évre járó betegszabadság időarányos részére jogosult, az igénybe nem vett napokat viszont nem viheti át a következő esztendőre.


A betegszabadság nemcsak a munkavállaló munkában töltött idejére jár, hanem a munkaviszony szüneteléseinek olyan időire is, amelyre a rendes szabadság jár.


A betegszabadság idejére járó juttatás a munkavállaló távolléti díjának 80 százaléka, de a kollektív szerződésben ennél magasabb összeg is kiköthető. Kifizetése a munkáltatót terheli.


Sajnos, hozhatja úgy az élet, hogy nem a munkavállaló, hanem az ő közeli hozzátartozója betegszik meg és szorul tartós, előreláthatólag 30 napot meghaladó otthoni ápolásra, gondozásra. (Közeli hozzátartozó a házastárs, az egyenes ágbeli rokon, a házastárs egyenes ágbeli rokona, az örökbe fogadott, mostoha- és nevelt gyermek, az örökbe fogadó, a mostoha- és nevelő szülő,a testvér, valamint az élettárs.) Ilyen helyzetben - a munkavállaló kérésére - a közeli hozzátartozó ápolásának idejére, de legföljebb két évre a munkáltató köteles fizetés nélküli szabadságot engedélyezni, ha a munkavállaló az ápolást vagy a gondozást személyesen végzi. A tartós otthoni ellátást és annak indokoltságát az ellátására szoruló személy kezelőorvosa igazolja.

9. kohi
2009. febr. 4. 11:19
?????
2009. febr. 4. 11:19
Júniusra várom az első gyermekemet. Le vagyok százalékolva, de részmunka időben dolgozom. Jelenleg beteg vagyok, táppénz nem jár, de úgy tudom, létezik betegszabadság. Tudtok erről valamit?
2009. febr. 4. 11:19
Várjatok, biztos most írja Sünmama...
2009. febr. 4. 11:18

Szia.


Hallgatlak.

2009. febr. 4. 11:18
Persze hogy probálunk segiteni! Mi a baj?
2009. febr. 4. 11:17
Mi a probléma?
2009. febr. 4. 11:17
Miben tudunk segíteni????????
2009. febr. 4. 11:16
Mi a kérdés???
2009. febr. 4. 11:16
Ha valaki tud, segítsen nekem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook