Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szilikon kuglóf forma fórum

Szilikon kuglóf forma (beszélgetős fórum)


16. jkiacz (válaszként erre: 15. - B0e26fe96f)
2009. febr. 12. 20:51

Szia mokushalacska!!!!


Küldöm neked a receptet,meg akiket érdekel!



Feketeerdei meggyes kuglóf


Hozzávalók: 22 dkg vaj vagy margarin, 25 dkg cukor, 1 cs. vaníliás cukor, 5 tojás, 35 dkg liszt, 1 cs, sütőpor, 1 ek rum, kevés vaníliaaroma, 10 dkg olvasztott csoki, 125 ml tejszín, 1 üveg meggykompót lecsepegtetve, 2 ek meggylé

A csokit megolvasztjuk.

A margarint, cukrot, vaníliás cukrot, vaníliaaromát, rumot nagyon habosra keverjük. Egyenként, fél-fél percig a tojássárgákkal tovább keverjük krémesre. A sütőporos lisztet felváltva a tejszínnel és meggylével hozzákeverjük. Kétfelé vesszük. Az egyik felébe az olvasztott, de már kihűlt csokit belekeverjük. A felvert tojásfehérjét kétfelé véve beleforgatjuk a tésztákba. A végén a sárga tésztába a liszttel megszórt meggyet keverjük. Kanállal váltakozva a kétféle tésztát a formába tesszük.

180 fokon 60 percig sütjük. Nekem még 15 perc kellett, a tetejét a végén sütőpapírral lefedtem. Tűpróba ajánlott!

Fehér csokimázt lehet rácsurgatni díszítésként.

15. b0e26fe96f (válaszként erre: 13. - Jkiacz)
2009. febr. 9. 17:25

Szia!engem a fekete erdei meggyesed érdekelne,hátha én is tarolok vele!!:):)

A sima fém kuglóf formát sem szabad telerakni tésztával,ahhogyan szinte semmilyen sütőformát sem!!Örülök a sikerednek!!!Próbáld ki a Mennyei Narancsos Kuglófot is,a recepek között megtalálod!!

14. jkiacz (válaszként erre: 11. - Sodrófa)
2009. febr. 8. 22:20

Szia Sodrófa!


Ha mész vásárolni kérdezd meg nekem ha nem felejted el a honlapcímüket!

Én is tudok küldeni neked honlapcímet ahol vásároltam a szilikon kuglófformát .Nagyon jó kis bolt.Rengeteg minden van nekik.Jó áron.

13. jkiacz (válaszként erre: 12. - B0e26fe96f)
2009. febr. 8. 22:16

Halihó!


Megcsináltam és az első sikerűlt a feketeerdei meggyes,nehéz de egyben omlós lett! A súlya miatt megijedtem,de mikor felvágtam akkor már megnyugodtam.Nagyon nagy sikere lett.

A márványos kuglófot is megcsináltam de az annyira nem sikerűlt.Kakaós része omlós lett,a sárga része kicsit tömör.Tudom is,hogy miért!Akkora hülyeséget csináltam hogy csak na.Ilyen receptet még az életemben nem láttam.Úgy kezdődött,hogy fel kell verni a tojásfehérjét és abba kell beletenni a sütőporos lisztet aztán a tojássárgáját meg az olajat meg stb.Kicsit furcs volt nekem is de mikor megláttam a tészta állagát azt hittem rosszúl leszek.Feltaláltam magam és fel javítottam a tésztát.Végül az sem lett rossz.Sikere volt annak is.

A formával kapcsolatban meg annyi,hogy kivajaztam de nem szabad tele rakni tésztával mert kifolyna.

Első tapasztalat hogy tényleg ki kell hagyni hűlni a kuglófot a formában mert külömben szét esik.Összeségében elégedett voltam,vagyok!:)

Ha kell a recept akkor szóljatok.:)

12. b0e26fe96f (válaszként erre: 9. - Jkiacz)
2009. febr. 8. 19:38
Hogy sikerültek a sütik????
2009. febr. 8. 11:22

sziasztok.

ma elmentem megint ebbe az üzletbe, de vasárnap sajnos zárva van. Mindegy legalább a címet tudom - Pengő utca. A bolt neve pedig desszertmester.

2009. febr. 8. 00:57

helló!


én hallottam egy két rossz dolgot a szilikonos formákról, (nem mindegy, hogy milyet veszel, mert az egyszerű kínai termékekből mindenféle anyag kioldódik a süteményedbe...hát igen, bár a drágább szilikonos formák is Kínában készülnek..)

Viszont ma találtam egy kincsesbányát a Mammut mögött egy kis utcában. (Forint?, Fillér?, Pengő? utca, vmi ilyesmi)

Rengeteg sütéssel kapcsolatos termék, eszköz. Fizetés után megyek bevásárolni, azután beszámolok..

9. jkiacz (válaszként erre: 8. - B0e26fe96f)
2009. febr. 6. 20:36

Ma vettem meg a kuglóf formát!

Feketeerdei meggyest sütők! Miért is ne a nehezebbel kezdjem!:)

Kiváncsi leszek hogy milyen lesz!

Aztán még egyet kell csinálnom de az meg egy Márványos kuglóf lesz.

Szia.:)

2009. febr. 5. 11:58
Nincs mit!Várom a visszajelzést,milyen letta süti!!!:)
7. jkiacz (válaszként erre: 5. - B0e26fe96f)
2009. febr. 5. 10:47

Köszönöm a segítséget!

Így már könnyebben tudok választani!:)

2009. febr. 5. 10:37

Nem tudom mikor,de tettem fel egy klassz kis kuglófreceptet a receptek közé!Próbáljátok ki,mert valóban olyan mint a neve!!!


Mennyei narancsos-kuglóf Isteni finom!!!

2009. febr. 5. 10:36
Én is olyan 1500-1800 között vettem kb 1 éve,nagyon szeretem!!!Könnyű vele bánni!Azt nem tudom mi a különbség,de szerintem a szilikonos,csak egy bevonat van rajta,a szilikon pedig teljesen az ...gondolom!!Nekem szilikon van,kék!De van szilikon muffin,és olyan őzgerincformám is.Nagyon ügyes kis dolgok!Szerinetem érdemes pénzt költeni rá.nekem süti még egyikbe sem tapadt bele,bár én még ezeket is kimargarinozom,lehe,hogy feleslegesen...:)
2009. febr. 4. 13:42
Sziasztok! Pont tegnap mondta anyósom hogy ilyet vesz szüli napomra! Sógornőmnek van azt mondja nagyon jó!
3. jkiacz (válaszként erre: 2. - B0e26fe96f)
2009. febr. 4. 13:07

Szia!


Berger típusúa tied?Mennyiért vetted?Ezt kb 1500Ft körül láttam!Szerinted megéri,megvegyem?

Mire kell figyelnem a vásárlásnál?

Te tudod mi a különbség a szilikonos és a szilikon forma között?

2009. febr. 3. 20:37

Szia nekem is szilikon kuglófformám van!!Nagyon szeretem,nincs szaga de azért alaposan mosd át első használat előtt!

Én kivajazom a formát,még így is,hogy nem tapad,valahogy ez megmaradt bennem!!!!

2009. febr. 3. 20:23

Kedves fórumozók!


Segítséget szeretnék kérni szilikon sütő formával kapcsolatban!

Szemezek egy Berger márkájú kuglóf formával.

Érdekel a véleményetek,hogy kinek milyen tapasztalata van vele kapcsolatban(mennyire veszi át a süti a sütő forma illatát,könnyen jön ki belőle a süti)?

A boltban azt mondták,hoyg első alkalommal ki kell vajazni,de a következő sütésnél már nem kell.

Álitóllag megbizható!?Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook