Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valaki tudna esetleg osztrák cégelérhetőséget, ahová csőszerelőket, hegesztőket keresnek? fórum

Valaki tudna esetleg osztrák cégelérhetőséget, ahová csőszerelőket, hegesztőket keresnek? (tudásbázis kérdés)

17. Serry (válaszként erre: 3. - Anyta28)
2009. márc. 15. 21:14
**zebra**-t keresd az ő cégük ezzel foglalkozik.
16. anyta28 (válaszként erre: 15. - Sziamiaú)
2009. febr. 5. 13:08
Szia! Köszönöm szépen!!!!!!!!!
15. Sziamiaú (válaszként erre: 12. - Anyta28)
2009. febr. 4. 21:31

Szia!


Megnéztem és igazad van. A kiállítástól számított 6 héten belül munkába kell(ett volna) munkába állnia, mert különben a munkavállalási engedély érvényét veszti

14. Sziamiaú (válaszként erre: 12. - Anyta28)
2009. febr. 4. 15:14
Akkor lehet, hogy elveszett a postán, mert autómatikusan kiküldik (ha jól tudom negatív válasz esetében is) a leendő munkaadónak és a munkavállalónak is
13. anyta28 (válaszként erre: 10. - 580dbd446c)
2009. febr. 4. 12:33
Holland cégről nem tudunk semmit, Ati németbe és Ausztriába volt eddig.
12. anyta28 (válaszként erre: 11. - Sziamiaú)
2009. febr. 4. 12:17
Igen, az tuti megvan de nem kaptunk még másodpéldányt. Ha meg nézed azt megköszönöm.
11. Sziamiaú (válaszként erre: 4. - Anyta28)
2009. febr. 4. 10:33

Az egy dolog, hogy mikor kérte meg az engedélyt a cég, az tulajdonképp a kutyát sem érdekli... Ami sokkal fontosabb, hogy mikor adták ki.

Azt tudjátok biztosra, hogy megvan? Megkaptátok postán a másodpéldányt?


Nálam 2 hónapba tellett, mire megkaptam, de fogalmam sincs, hogy mennyi időn belül kell munkába állni. Ha gondolod, akkor este megnézem otthon, hátha van erről valami az "apróbetűsben", mert a neten nem találtam semmit.

10. 580dbd446c (válaszként erre: 9. - Anyta28)
2009. febr. 4. 10:32

Szia!

Megköszönném! Írd meg privibe a számot. Meg pár szót amit esetleg tudni kel róluk, hogy tudjam mondani páromnak. Magyarul tudnak, vagy csak németül lehet velük beszélni? Mondjuk párom tud németül, csak hogy mire számítsunk :D

Én is egyedül vagyok két kicsivel mikor párom dolgozik, nekem sincs segítségem :S Ha itthon dolgozik akkor is az ország másik végén, aztán úgy vagyok vele, ha nincs itthon mindegy hol van, akkor legalább jó keressen.

A bullseye munkaközvetítő most küldött egy reg.lapot e-mailbe. Ők Hollandiába keresnek embert. Róluk nem tudsz valamit? Megbízhatók?

Nekünk már mindegy lenne, csak megbízható cég legyen,kifizessék a pénz. Már nagyon le vagyunk gatyásodva :S

9. anyta28 (válaszként erre: 5. - 580dbd446c)
2009. febr. 4. 09:48
Szia! Ha esetleg segít, vagy egyátalán Norvégiában érdekel benneteket a meló, tudok adni két osztrák számot, ők oda kerestek embert, nekünk sajna nem jó, mert magam lennék itthon, a család 450 km-re van tőlünk:(.
8. 580dbd446c (válaszként erre: 6. - Katácskák)
2009. febr. 4. 06:20
szt az néztük, és cselesen vmi 14e ftos regisztrációs díj van. De nem akarok hülyeséget mondani, nem biztos, hogy náluk van ez, de a nevükre emlékszem és nem volt jó. Ahol előre reg. díj kell ahhoz sose szabad menni!!! Az legtöbbször becsapás. Férjem csak olyan helyre ment idáig is ahová előre nem kellett fizetni. De azért megnézzük a címet megint, köszi, hogy segítettél.
7. katácskák (válaszként erre: 6. - Katácskák)
2009. febr. 4. 03:57
bocsánat, lehet, hogy kis betűvel van írva-már nem tudom, sajnos. :(
2009. febr. 4. 03:56
Nézd meg talán az www. EU-WORK.hu-n, ott vannak külföldi munkák.
2009. febr. 4. 00:04

Szia!

Ez a téma minket is érdekel. Férjem Németországba dologozott hegesztőként (, bár eredeti szakmája vízvezetékszerelő), és őket szeptemberben küldték haza :S Azóta nem talál rendes melót. Itthon elment dolgozni, de nem fizették ki a bérét...stb. Mi is feléltünk már minden tartalékunkat, és is GYESen vagyok. Most beadta a férjem két helyre az önéletrajzát: Németországba vízszerelőnek, Hollandiába hegesztőnek, de még nem tudunk róla semmit. :S

2009. febr. 3. 19:47
Ja és persze az engedélyt még dec 24.-étől kérte meg ez az új cég, ami persze céghez kötött. Az ams-nél azt mondták, ha 6 héten belül nem állítják munkába, elveszlik az engedély.
2009. febr. 3. 19:45
Szia! Köszi, igen azt tudom elég szar a helyzet, eddig kint dolizott párom, de praktikant vízummal volt, ami decemberbe lejárt, s mivel a december amúgy is a leállások hónapja, nem csinálták meg az engedélyét. Egy másik céget kerestünk, aki megcsinálta ugyan az engedélyt, de még itthon ülteti páromat. S hát mivel már két hónapja nem tud dolgozni, közben én veszélyeztetett terhességgel táppénzen vok, ami megint nem sok, már mindent feléltünk, csak a hitelünk van. Ezért gondoltam vki talán pár céget ismer. Hogy hamarabb találjunk munkát. Köszi válaszodat!
2009. febr. 3. 17:33

Szia!


Őszintén szólva nem látok túl sok esélyt, mert tegnap hozták nyilvánosságra, hogy drasztikusan nőtt a munkanélküliek száma, illetve azoké, akik rövidített munkarendben dolgoznak, de ezeken az oldalakon megnézheted, hátha találsz valamit:


ams.at, karriere.at, jobadler.at, flohmarkt.at


Ausztriában még 2011-ig munkavállalási engedélyt kell megkérni a munkáltatónak, ha külföldi (non-EU-s vagy új EU országból származó) munkaerőt akar alkalmazni. Nem tudom, hogy a jelen helyzetben megadják-e...

2009. febr. 3. 17:11
Ha valaki tudna estleg osztrák cégelérhetőséget, ahová csőszerelőket, hegesztőket keresnek megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook