Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy császárnál újra csak a függőleges vágást alkalmazzák? fórum

Igaz, hogy császárnál újra csak a függőleges vágást alkalmazzák? (tudásbázis kérdés)


1 2
60. youlcsi (válaszként erre: 58. - 710b866d3f)
2011. dec. 26. 13:49
nálam is sürgős császár volt, baba szülőcsatornában. vízszintesen vágtak... talán annyi, hogy nem figyelte a doki, hogy szép egyenes legyen... de ez már nem látszik, csak frissen volt feltűnő, hogy girbe-gurba :)
2011. dec. 26. 12:52
Sziasztok, nekem mindkettő sűrgösségi volt éd visszintesen csinálták, szerintem doki -függő is:-)
2011. dec. 25. 19:45

Én is csak sürgősségi császárnál hallottam függőleges vágásról.

Az én hegem is bikinivonalban, vízszintesen van.

2011. nov. 3. 19:55
Érdekes. Engem függőleges metszéssel császároztak. Nem tudom miért. Semmi bajom nem volt vele tudom a vízszintes esztétikusabb de nem érdekel szépen begyógyult nem zavar...
2010. aug. 4. 19:22
CSAK sürgősségi császárnál!!!!
55. Wididóri (válaszként erre: 1. - Adrienn17)
2010. jún. 15. 20:34
Engem függőlegesen császároztak, mert farfekvéses volt a baba, elzáródott a köldökzsinór, visszafelé fejlődött, szóval sűrgős volt a császár a baba élete miatt, aki sajnos mégsem maradt életben. Én úgy gondolom, hogy sajnos ilyen extrém rossz helyzetekben, mikor nagyon sűrgős, hogy kint legyen baba, igen hosszában vágnak, mert előbb ki tudják kapni az orvosok. És harántfekvésben is előfordulhat, hogy hosszában császároznak.
54. agis (válaszként erre: 19. - 68f3da251d)
2010. márc. 22. 14:56
Ritkán végeznek császármetszést altatásban. Sokkal inkább spinalis érzéstelenítést alkalmaznak.
53. Pen13
2010. márc. 22. 14:52
Ja, és én Kaposváron szültem, de Dombóvárról csak jót hallottam.
52. Pen13
2010. márc. 22. 14:50

Hali!

Én február 25-én szültem és tőlem megkérdezte a doki, hogy melyik vágást akarom. A többiektől nem kérdezték, mindenkit vízszintesen vágtak, bikinivonalban, egyáltalán nem látszik.

2009. márc. 21. 21:54
Én 8 hónapja szültem és vízszintesen vágtak, nekem is szép a sebem nagyon!
50. Rea69
2009. márc. 21. 21:38
Én 20 hónapja szültem császárral, de engem visszintesen vágtak,le a kalappal a doki előtt,már nem is látszik a heg.
2009. márc. 21. 20:58
Én mindkét gyerekemet császár metszéssel hoztam a világra. De nálam mindkétszer VISSZINTESen vágtak. A bikini vonalon. Nagyon szép maradt a hege. Alig látszik. A két császár metszés között két és fél év telt el nekem.
2009. márc. 9. 16:35
Na ez meg miféle pletyka? A függőleges vágásnál igen nagy volt a hegszétválás veszélye. Ezért tértek át a bikinivonalra. Szebb is, jobb is.
2009. márc. 9. 01:17

Nekem is császárom volt, bikinivonalban vágtak.


Volt viszont egy szobatársam, őt függőlegesen vágta az orvos, de azért mert a terhesség végére valami belgyógyászati problémája lett, a műtét közben azt is meg akarták nézni neki. Hallottam az orvosát, hogy csak akkor vágnak így, ha valami egyéb komplikáció van, és nagyon sajnálta szegényt.

2009. febr. 15. 10:34
Én októberben szültem császárral,és nekem bikinivágást csináltak.Igaz külön kértem rá a dokimat,hogy ha lehet úgy vágjon már.
45. HLivia
2009. febr. 5. 20:07

nem igaz

húgom most szült császárral

2009. febr. 5. 20:00
Nekem volt egy "normál" császárom, majd egy sima szülés, utána meg egy sürgősségi császár /levált a méhlepény!/mindkét császár bikinivonalban van, nagyon picit látszik csak.
43. brigibaba (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2009. febr. 5. 19:40

én ezt is céfolom mert nálam életmentő császár volt mivel 200 fölé ment a vérnyomásom , levinni nem tudták és nagyon rossz volt az NST!

És vízszintes bikini vágásom van!

nem volt 2 perc és kint volt Bence!

42. 68f3da251d (válaszként erre: 40. - 3b41f6053f)
2009. febr. 5. 16:28
Igen, sokat nézem a Spectrumot. :-D
41. 3b41f6053f (válaszként erre: 40. - 3b41f6053f)
2009. febr. 5. 15:45
Akarom mondani tv nézés útján?
40. 3b41f6053f (válaszként erre: 39. - 68f3da251d)
2009. febr. 5. 15:44

Sn199 te tényleg olvasás útján tudsz ennyit a császárról????


Ja és király a naplód!:)

39. 68f3da251d (válaszként erre: 37. - HUBERTUS 33)
2009. febr. 5. 14:33

Alább viszonylag részletesen és közérthetően leírtam a magyarázatot, megspórolhattad volna a tippelgetést. Másrészt pedig ostobaság, amit írsz, mert a magzati fekvés, állás és tartás nem befolyásolja a bőrmetszést irányát. Ikerterhesség esetén egy nagy X-et kellene vágni?? Vagy ferde fekvésnél ferdén? :-DDDDD

A második-, vagy akárhányadik császárnál pedig nemcsak kellene, hanem lehet is tudni, hogy hogy „vágták belül” Kizárólag haránt irányban lehet, hacsak nem Hafelmetsző Jack operált és szándékosan szerette volna kettévágni az anya hólyagját.

:-)))

2009. febr. 5. 09:19

Sziasztok!


Nekem eddig 2 műtétem volt,mind a kettő bikinivonalban.


Az első sürgősségi,altatásos,a második spinális érzéstelenítéssel,de akkor is szinte fél óra alatt döntöttek az azonnali császárról,a férjem alig ért be.Este 10 után csinálták.


A harmadik(és egyben utolsó) hónap végén lesz.Remélem azt is bikinivonalban végzik.

2009. febr. 5. 00:28
Szerintem a baba fekvése is adhat okot a függőleges vágásra...de ez csak tipp...am nemtudom.A második császárnál tudni kell elsőnél hogyan vágtak belül....
36. 68f3da251d (válaszként erre: 34. - Banocska)
2009. febr. 4. 22:59

Kb. 12% a sűrgösségi és 10% az elektív, vagyis előre tervezett császármetszések aránya.

Az orvostudomány meg hiába fejlődik, ha az emberi hasfal meg az istennek se akar megáltozni és például keresztbe növeszteni a hasizmohat, mert a hölgyeknek úgy csinibb lenne.

35. Mókicaaaa (válaszként erre: 33. - 68f3da251d)
2009. febr. 4. 22:36
Hát biztos hogy nem tűnik el..sajna...
2009. febr. 4. 21:54

huh hát ezt rossz hallgatni... igazából lehet hogy tudatlannak tűnök majd, de a függőleges vágás alatt azt a régi (lentől fentig hasfelmetszést" kell érteni, vagy ca ugyan akkora mint keresztbe csak függőlegesen?

azért a ami orvostudomány már én úgy gondolom annál fejlettebb kéne hogy legyen minthogy hosszába felvágjanak csak mert altattak vagy sietni kellett nem?!

(mellesleg így hallomásaim alapján szinte több a hirtelen jött császár , ahol vajúdás alatt derül ki h az lesz, vagy egyéb komplikáció miatt de szintén nem tervezett, mint a sima időzített császár, mégsem hallottam még (eddig) SENKIT akit így vágtak volna... sztem ez azért eléggé ritka...

legalábbis remélem...pf...

33. 68f3da251d (válaszként erre: 32. - 3dc5a222b9)
2009. febr. 3. 22:57

Császármetszés során nem végeznek hasplasztikát. Soha, mert tilos. Nem lehet szarakodni a bőrrel, mert sietni kell. A hegkimetszést viszont el kell végezni, méghozzá gyorsan. Nem csoda, hogy nem sikerül mindig tökéletesen.

Tornával a hegvonal nem változik meg. Krémekkel sem.

2009. febr. 3. 22:53

Két császárom volt. Mindkettő függőleges vágással történt. Az első után szépen elhalványodott a vonal. De a legutóbbi igen csúnya lett. A második műtét előtt (mert erről tudtuk, hogy az lesz) kérdezte az orvosom, hogy tervezünk-e még harmadik babát. Mondtam, hogy nem. Erre jött a válasz, hogy akkor alaposabban el lesz "dolgozva". Azt is mondta, hogy kimetszi az előző heget, még örültem is, kicsit összébbrántja a bőrt majd...

Olyan "jól" sikerült a kimetszés, hogy a hasam asszimetrikus lett. A vágás felfelé elferdül és van egy kisebb púp a hasamon.

Mikor megemlítettem ezt neki, mondta és szinte legyintett, majd egy kis tornával rendbejön.

Hááát, nem jött...

2009. febr. 3. 22:31
Nekem vízszintesen vágták, de ezt szinte csak emlékezetből tudom:-), mert bár 2 éve volt, nem látszik. Bugyivonal alatt "szőrmentén", azt sem túl szélesen, pedig én kicsi vagyok a baba meg nagy volt. Kb egy év alatt tűnt el.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook