Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? fórum

Jó dolog-e a bébikomp? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. ápr. 5. 17:36

Elkezdtem végigolvasni az összes hozzászólást, aztán úgy a harmadik oldal után feladtam.

Rengeteg vélemény, rengeteg tapasztalat. A legtöbb arról szól, hogy anyuka beleteszi a kompba a gyerkőcöt, amikor dolga van.

Lehet én csinálok valamit nagyon rosszul...

Van kompunk, használjuk is. De nem úgy, ahogy itt nagy általánosságban le van írva. Nem a mozgásfejlődés kétségbevonható segítése miatt.

Kisfiam 6,5 hónapos. A kompot örököltük. Ha beleteszem, akkor ott vagyok mellette, és együtt játszunk a komp tálcájára rögzíthető mindenféle hangot kiadó játékokkal. Nem is löki magát, nem közlekedik a lakásban a komppal, csak "ül" benne, és játszik. S teszem hozzá nincs benne órák hosszat.

Egyéb iránt nem mászik, de ezt sem írom a komp "rovására", mivel most kezdtük "használni". De kétségbe sem vagyok esve, mivel a párom és az én mozgásfejlődésemből is kimaradt a mászás. Sőt. Párom testvére sem mászott, s mégis itt vagyunk. Járunk, és semmilyen negatív hatása nem volt eddig eme babakori hiányosságnak (s egyikünknek sem volt gyerekként kompja). Ezt figyelmen kívül hagyva pedig a kisfiam egészséges mint a makk. Igaz: magasságban és súlyban is az életkorának megfelelő "norma" fölött van.

426. egypt (válaszként erre: 425. - Radírpók)
2014. márc. 21. 12:52
Akkor szerencsétek volt. De ez nem jelenti azt, hogy a bébikomp jó dolog, sok gyereknek, mint itt is olvashattad, mindenféle problémája lett belőle. Ez olyan, mint a dohányzás, nem mindenki hal bele, de sokan igen. Én a gyerekim egészségét nem veszélyeztetném fölöslegesen, ha nem muszáj.
2014. márc. 21. 08:54

Én használtam mindkét gyerkőcnél. Imádták és sosem történt semmi baj vele.

A gyerekeim már 17 és 20 évesek, szépek egészségesek én nem lettek tőle sem ortopéd, sem egyéb problémáik...

2014. márc. 21. 06:22

Csak nagyon rövid ideig legyen abba..

Napokba téma volt a rádióban.

2014. márc. 17. 13:43
Én csak rosszat hallottam róla, így nem is használtunk ilyet. De meg is tanultak járni szépen nélküle is. :)
2014. márc. 17. 13:42
Mi nem használtuk, pedig volt. Hagytam, a gyerek a saját ütemében azt csináljon, amit akar. 8 hónaposan enélkül járt. Seggre esett néha, de én ott voltam vigasztalni. 8 és fél hósan ment.
2014. márc. 17. 07:21
Én személy szerint soha nem használnám annyira károsnak tartom.Nem is használtam a saját gyerekeimnél. Viszont legalább 3 példát tudok amikor komoly bajt okozott.
2013. máj. 13. 17:10
Keresztlányom most 9 éves. Amikor kicsi volt használták a kompot. Persze a gyereknek tetszett, anyu is elvolt, nem volt vele annyi gond. Igy aztán kimaradt egy-két igen fontos mozgásfejlődési szakasz, részben vagy egészben.Mi lett a következmény? A gyereknek egyáltalán nem megy a matek. A szakvélemény az lett, hogy nem fejlődött ki még az agyában ez a gondolkodásmód. Mondanom sem kell szenvednek vele eleget: magántanár 3*egy héten, mégis bukásra áll, külön fejlesztés, stb. Persze bizonyítani nem tudom, de én a komp hibájára írom ezt az esetet. Nem szabad használni!
419. f3000dc5ef (válaszként erre: 407. - 7a91235518)
2011. aug. 22. 13:22
NEM kell! persze, hogy tetszik a gyereknek a feje előrébb jár mint a teste, mindent felfedezne és egy kompban ez gyorsabb mint "gyalog" ! pont ezért nem szabad beletenni----ez fogja ösztönözni, hogy magától mozogjon, ez hajtja előre, ettől fog izmosodni!
418. Kyller (válaszként erre: 412. - Fd8e423e9e)
2011. aug. 21. 14:59

Kedves Judit, koszonom a valaszodat.

a "kicsifiam" mindent magatol csinal, nem eroltetem, nem ultetem, tudom, hogy nincs lemaradva a fejlodesben es nem is aggodom az miatt, hogy meg nem ul magatol.

Mint mondottam, nem a bebikompban el a gyerek es magamtol en sem vettem volna neki egyet...

2011. aug. 21. 14:04
a mi ortopéd orvosunk szerint is össze kellene törni mind !!!!!!!!!!!! csak káros a gyereknek
2011. aug. 21. 13:26

A mozgásfejlődésnek megvannak a szakaszai, de a komp egyik részében sem szerepel.

(Lehet, hogy nem túl jól fogalmaztam.)

415. Dóry87
2011. aug. 21. 13:26

Nekem is egy gyógytornász ismerősöm mondta, hogy nem szabad!


A bébikompot az olyan mozgásszervi gyerekeknek találtál ki akik nem tudják megtartani magukat!!!!

Csak a játékkészítők kitalálták mekkora pénzt lehet belőle szakítani!:S


Én semmiesetre sem ajánlom!:)

414. egypt (válaszként erre: 412. - Fd8e423e9e)
2011. aug. 21. 13:20
Aztán ott a sok lúdtalpas, gerincferdüléses, hanyag tartásos gyerek, már oviban is egyre több sajnos...
413. egypt (válaszként erre: 407. - 7a91235518)
2011. aug. 21. 13:18

Olyannyira káros,hogy az USÁ-ban betiltották. A baba olyan testhelyzetben van benne, ami mesterséges, és így tanul meg "járni", nem úgy, ahogy azt kéne. Nem érett erre még a gerince sem. Ha már tud magától járni, akkor már nem árt neki, de akkor meg minek?

Nem értem, miért nem a védőnőnek hiszel. Kérdezz meg egy gyógytornászt a témáról, ha a védőnővéleménye nemelég.

412. fd8e423e9e (válaszként erre: 408. - Kyller)
2011. aug. 21. 13:07

mert először mászniuk kell, és utána ülni, és egyáltalán nincs lemaradva, tilos a gyereket ültetni, MAGÁTÓL!!!! kell felülnie


egyébként sírva tudnék fakadni, hogy szinte MINDEN gyerekes ismerősöm ülteti a gyerekét, sajnos még védőnők is!!!

2011. aug. 21. 13:06

Gyógytornászunk mondta: Tilos!!!


Bébikomp, más járássegítők, kiságyban-járókában való tartás - minden TILOS!!! nem fog a gyerek kúszni-mászni, és majd baj lesz a gerincével, lúdtalpas lesz, azonkívül ha a kúszás-mászás kimarad még később tanulási és viselkedési zavarai is lehetnek.

410. csilla80 (válaszként erre: 407. - 7a91235518)
2011. aug. 21. 13:04

En egyaltalan nem ajanlom,mivel ket gyerekorvos,es tobb csaladorvos ismerosunk is ellenzi... amig nem megy a gyerek,addig rontja a gerincet,utana meg minek???

Es ismeroseim korebol tapasztalat,hogy aki hasznalt es naponta "benne felejtette" a gyereket par orara,sokkal nehezebben indult el a gyereke. Olyant is tudok,hogy orvoshoz fordultak 16 honaposan,hogy a gyerek nem megy,es csak labujjhegyen akar allni,a doki megtiltotta a bebikomp hasznalatat es a gyerek megtanult lassan allni es jarni...

2011. aug. 21. 12:59

szia.

Nálunk is akarták a nagyszülők, mondtam, hogy ne vegyenek, mert nem fogom beletenni. Sok véleményt olvastam annó, nem egészen egy éve, már nem emlékszem mindenre, de engem meggyőztek arról, hogy nem szükséges és árthat. Általában a gyógypedagógusok, gyermekorvosok, védőnők, tehát a szakemberek ellene vannak.

Itt egy ellenvélemény, rögtön kidobja a gugli: [link]

összességében én pl. jobban hiszek egy gyógypedagógusnak, mint egy hozzá nem értőnek, aki használta, de "nem lett baja a gyereknek"

408. Kyller
2011. aug. 21. 12:52

az en fiam 6 honapos mult. mar porog-forog, kuszik, de magatol meg nem ul. kb 2 hete probaltuk ki a bebikompot. nincs benne ejjel-nappal. csak annyi idore teszem bele, amig el nem farad, ez kb napi 2x 10-15 percet jelent.

mi ismerosoktol kaptuk es hamarosan adjuk tovabb fiatalabb babanak. en szemely szerint nem vettem volna, mivel 2-3 honapnal tovabb nem hasznaljuk.

2011. aug. 21. 12:44

Sziasztok!


Kisfiam elmúlt 7hónapos, egyedül ül,és már próbálkozik a felállással.Nagyiék akarnak neki venni bébikompot.de a védőnőnk nagyon ellene van mindig lebeszél róla.

mi a véleményetek róla?nektek van-e?és mikortól ültetéttek bele a babát?

az én kisfiam múltkor kipróbálta egyik barátnőmnél nagyon tetszett neki síkit ha most meglátja:)

2011. máj. 25. 19:06
szerintem nemcsak a fiziumot, a pszichikumot is nézni kell... a lányomat kifejezetten frusztrálta, hogy helyt akar változtatni, és nem tud, tök rossz kedve volt egész nap, nyűglődött, feszültségekkel volt teli. Aztán jött a komp, és boldog lett. Fizikai ártás-nem-ártás ide vagy oda, azt gondolom, így sérült kevésbé... (persze semmiféle mozgásbeli következménye nem lett...)
2011. máj. 25. 14:22

ha összesen napi 1-2 órát ölt benne abból nem lehet baj. Nem szabad benne felejteni és akkor nincs gond.


nekem a nagyobbik el volt benne, de a kics pár perc után ráunt, el is tettem

404. Anname (válaszként erre: 403. - Papp Szilvia)
2011. máj. 25. 14:01
Szerintem erre az enyhén döntött etetőszék is jó,illetve a babahordozós autósülés!
2011. máj. 25. 13:54

visszatérve amúgy nehéz kérdés....


szerintem nem árt a babáknak...(SZERINTEM!!)


7.5hónaposan talán még nem is ér le a lába, hogy a súlyát megtartsa..mert ugye sokan azt mondják hogy azért nem jó mert korán teszik bele a babát és a súlyát cipeli ideje korán és a gerincének nem tesz jót...akkor sztem állítsd fejjebb, hoyg épp hoyg leérjen a lábaujja:P akkor is elesz egy dbig benne:)

tnézz olyat ha veszel aminek kivehető a tálcája, mert ha megunja a játékot rajta akkor kiveszed és bármi mást oda tudsz neki tenni...


pl én főzéskor mindig tetem neki oda egy egy szelet valamit amit rágcsált addig:DDD vagy épp vmi izgi dolgot a konyhából...tölcsér,citromfacsaró(műanyag), ilyeneket:DDDD fő a változatosság:DDD

402. Papp Szilvia (válaszként erre: 399. - Strangangel)
2011. máj. 25. 13:50

hűű, jó fiatalka:DDD


közben visszaaludt az enyém:P


eszmbe jutott egy hátrány...hiába volt leengedve rendsen neki, mindig lábujjhegyen állt, és utánna is amikor kinőtte, vagyis nem akarta használni mi meg eltettük akkor is sokszor láttam hogy úgy megy kapaszkodva hoyg nem teszi le a sarkát...akkor nagyon szidtam a kompot:D de megtanulta azt is hogy nem olyan fárasztó a járkálás ha leteszi...


írták itt lejjebb hogy a szobahinta is jó arra hogy ellegyen benne....meg a rugós amit az ajtófélfára rögzítesz... a szobahinta gondolom az aminek van ilyen váz része és akkor ki tudod vinni a konyhába is...

401. strangangel (válaszként erre: 400. - Papp Szilvia)
2011. máj. 25. 13:47
Köszi..még kitalálom!!Szia!
2011. máj. 25. 13:46

az elején tuti élvezni fogja hisz új dolog...aztán pl rájön hogy ha halad vele sokkal több mindent ér el:DDD

szvl igazából erről az oldalról nézve jó dolog...


nem volt benne el nekem se sokáig, de pl eltettem az ágy alá és akkor vettem elő hogy észrevegye és akarjon vele játszani amikor főzni akartam...így megoldódott...


na meg persez volt hiszti is amikor megunta de 1-2perc után látta hogy ez van, és ment útjára...:DDD


egy jó tipp viszont:D ne huzogsd, lökd túl sűrűn nehoyg azt higyje hogy ez a természetes hogy halad azzal hogy a lábait nem mozgatja:DDD

én először ezt tettem, és ráfaragtam, de megtanulta miután nem cisnáltam többet:D


megébredt..mentem lányok...

399. strangangel (válaszként erre: 398. - Papp Szilvia)
2011. máj. 25. 13:45
7,5 hónapos..., és mindig állni akar, hiába én nem akarom.:-)
2011. máj. 25. 13:42
mennyi idős?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook