Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hallottatok már arról, hogy a tetőcserép átázik? Hogyan lehet garanciát érvényesíteni? fórum

Hallottatok már arról, hogy a tetőcserép átázik? Hogyan lehet garanciát érvényesíteni? (tudásbázis kérdés)


21. veddvidd (válaszként erre: 18. - 81002da781)
2010. dec. 26. 01:07

Sziasztok!

Az átázott Creaton cseréppel kapcsolatosan van fejlemény? Nagyon érdekelne.

2010. dec. 26. 01:06

Sziasztok!

Az átázott Creaton cseréppel kapcsolatosan van fejlemény? Nagyon érdekelne.

19. w.nora
2009. márc. 18. 21:47

Sziasztok!

De jó, hogy benéztem ebbe a fórumba, nálunk nemsokára lesz tetőcsere, mi éppen Hortobágy hullámos cserepet néztünk ki (Creaton). Akkor ezek szerint nem javasoljátok?

Van még egy másik fajta, amire nagyon kacsintgatunk, Tatai hornyolt natúr(Tondach), van erről tapasztalatotok, véleményetek? Előre is köszönöm, ha válaszoltok.

2009. febr. 3. 15:45

Tudod ebben az a vicces, hogy az iker-szomszédunk mondjuk 10évvel ezelőtt másfajta cseréppel, ugyanúgy megjárta, mint ahogy mi fogjuk most sajna. :(


És a gyártók iszonyúan nem törődnek azzal mennyi pénz idegeskedést okoznak a vevőnek...

Gondolom azzt nézi mennyi új ház épül, abból bejön a profit, a családiházasok meg dögöljenek...


Nem tudom megmondani a férjem hányszor mászik fel a tetőre megnézni mi lehet a baj.

Kijöttek a tetőfedők, vakargatták a fejüket, máshol nem találkoztak ilyen gonddal, hogy vizes a cserép túloldala.

No akkor lehet pára, jöjjön a szelpztető cserép.

Nem volt elég, akkor vágjuk ki a fóliát.

nem volt elég, most vágjunk kört a fóliára.

Az egészet ez a vízpróba tetőzte meg!

17. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 16. - 81002da781)
2009. febr. 3. 15:38
Csináltak már olyat is hogy az egyébként kék agyagból készített cserepet nem szabad levegőn hanem meleg levegővel szárították ami miatt a cserépben hajszálrepedések keletkeztek amik az égetés után is megmaradtak.
2009. febr. 3. 15:07
Ha komolyan bebizonyosodik, hogy a cserép a hibás, én olyan hadjáratot indítok a cserépgyártócég irámt a neten, hogy nem teszik zsebre!!!
2009. febr. 3. 15:06
És kifizeti ki az idegeskedést, tetőre feljárkálás és egyébb összeveszési idegeskedési dijat novembertől????
14. 81002da781 (válaszként erre: 13. - 64669b9c48)
2009. febr. 3. 15:05

Nagyon bocsi, hogy et fogom írni, kérlek ne sértődj meg!!!

De nagyon vicces!! >:[[[


2 év kálvária után tavaly augusztusban találtunk egy nem lehúzós tetőfedő csapatot, ingünk gatyánk ráment, most ázik a 110 éves gerendázat (ami még lehet hogy ennyit kibírt volna ha nem nyúlunk hozzá), és még most újra gyűjtsek tetőfedőre GYED mllett...


Azt hiszem idén bevonulok a vigyorgóba!!!!

2009. febr. 3. 14:59

Valóban a bontási és újra rakási költséget a gyár nem állja.

A szállítólevélre vagy a garancia levélre szükség lesz, amin rajta van a dátum. Egyébként pedig, ha sikerül elérned, hogy kiszállítsák a hibás cserép mennyiségének megfelelő cserepet, akkor legalább azt nem kell megvenned. Hiszen akkor már nemcsak a bontási és újrarakási költséggel kell számolnod, hanem a plusz cseréppel is. Ha már megvan, letakarod és kezdhetsz gyűjteni a kivitelezői költségre.

12. wanda8
2009. febr. 3. 14:58
A gyártóval beszélj mindenképp,és legyél határozott!
2009. febr. 3. 14:55

Nagyon gügye vagyok, de hogy fogja látni mennyi cserép ázik, ha fólia van a cserép alatt?


Egyébként nem tudom átázik-e a cserép, csak annyit tudok, hogy 1 éjszakára vizet tettünk a cserépre (lyukas vödör szigetelve), és másnapra átengedte a vizet. :(

10. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 5. - 81002da781)
2009. febr. 3. 14:54
Cserepet csak kék agyagból készítenek mert tömör és nem szívja be a vízet. A sárga és zöld agyagból csinálnak téglát.
9. 81002da781 (válaszként erre: 8. - 64669b9c48)
2009. febr. 3. 14:53

Köszi az infót.

Kicsit féélünk, hogy a gyártó odavág nekünk x db cserepet, és azt majd rakathatjuk fel újra valakivel x ezer pénzért...

2009. febr. 3. 14:49

Apu bádogos-tetőfedő megkérdeztem, és azt mondta, hogy hívd ki a gyártó cég műszaki ellenőrét. Amennyiben a felület 30 %-a eléri ill. meghaladja a nem megfelelő minőséget, akkor garanciában le kell cserélnie a gyárnak az adott felületre való mennyiséget.

Remélem tudtam segíteni.

2009. febr. 3. 14:49

biztosan nem repedt és azért ázik át?? mert akkor ki kell cserélni

egyébként meg keresd meg az eladót/gyártót, ahol vetted és ott érdeklődj a garanciáról - nekik kellene tudniuk pontosan, hogy mi a teendő ilyen esetben

2009. febr. 3. 14:47
most néztem, égetett kerámia...
2009. febr. 3. 14:45
Mit jelent az, hogy kék agyag?
2009. febr. 3. 14:44

nem tudom márkát mondhatok-e, Lentiből származó sima kerámia cserép

hortobágy fantázia névvel

2009. febr. 3. 14:42
De milyen tetőcserép ázik át? A kék agyagból égetett piros kerámia cserép nem ázhat át! A betoncserép porózus, az átázhat.
2009. febr. 3. 14:36
Ha van tapasztalatok ebben az ügyben tudnátok abban segíteni hogy kellene a garaciát érvényesíteni?
2009. febr. 3. 14:35
Hallottatok már arról, hogy a tetőcserép átázik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook