Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki, vagy mi mozgatja a forintot? Átlépte a kritikus, lélektani határt, ha így folytatódik, mi lesz a végkimenetele? fórum

Ki, vagy mi mozgatja a forintot? Átlépte a kritikus, lélektani határt, ha így folytatódik, mi lesz a végkimenetele? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2012. jan. 5. 10:20
Ti hogy látjátok a mostani helyzetet? Lesz államcsőd? Mit tehetünk mi ilyenkor?
2009. nov. 11. 09:43
Azok az undoritó bankárok üzletemberek,brókerek, tözsdézők stb,kormányok főleg az amerikai üzletemberek,hogy pusztulnának el amit a világgal csináltak.Mind bele fogunk rokkanni.
2009. febr. 9. 15:44
na látjátok:)most meg is állt kicsit,olyan 290 körül...
115. emagdi (válaszként erre: 114. - Júlia*)
2009. febr. 4. 15:37

igen, tényleg nagy kár:)))


bár ha belegondolok, nem biztos hogy szeretnék most a helyükben lenni..

114. Júlia* (válaszként erre: 112. - Emagdi)
2009. febr. 4. 15:35

de kár

DDDD

113. Júlia* (válaszként erre: 109. - Emagdi)
2009. febr. 4. 15:34

Most olyan a Ft kamat, hogy fedezi az össz. tartozást,

és az enyém marad a tőke.


Ha kifizetem,

ugrott a tőke a hozammal együtt.

112. emagdi (válaszként erre: 106. - Júlia*)
2009. febr. 4. 15:33

mibe avassalak be?:)

ha azt szeretnéd, hogy most bemondom, hogy mikor és mit fog tenni az mnb, akkor el kell hogy szomorítsalak, mert nem ülök ott a monetáris tanácsban. de még egy nyamvadt üveggömböm sincs:))

111. emagdi (válaszként erre: 107. - 6c4fb2f974)
2009. febr. 4. 15:32
hát, én a magam részéről most csak a kiskockázatban bízom, én október elején szerencsére még pont időben kiugrottam mindenből és most lesem, hogy mi hogy alakul:) az én idegrendszeremnek ez már most sok lenne:))
110. dancingqueen (válaszként erre: 108. - Júlia*)
2009. febr. 4. 15:30

bebillen?milyen csőd?elveszted a melódat?

bank nem fog becsődölni magyarországon (max ha nyugati leányvállalat bepurcan,de az mire ide elér,addigra lesz időd kivenni)

109. emagdi (válaszként erre: 104. - Júlia*)
2009. febr. 4. 15:29
persze ha magasabb hozammal be tudod fektetni a forintod mint amennyibe a hitel kerül, akkor hajrá, akkor nem érdemes visszafizetned a hitelt. egyébként meg igen.
108. Júlia* (válaszként erre: 105. - Dancingqueen)
2009. febr. 4. 15:28
és ha bebillen egy csőd?
107. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 101. - Emagdi)
2009. febr. 4. 15:27

Ok, értem. Azért volt furi, mert utoljára csecsszopogató babuci koromban volt bankbetétben a pénzem, és igazából ha befektetésről van szó, már ez a forma nem mindig ugrik be:)))

Ha van ingatlanos ismerősöd sztem érdeklődj nála...

Ne szidjon senki, ez az életrevaló magatartás.

106. Júlia* (válaszként erre: 102. - Emagdi)
2009. febr. 4. 15:27
beavatsz?
105. dancingqueen (válaszként erre: 104. - Júlia*)
2009. febr. 4. 15:26
kamatból törleszteném a hitelt
104. Júlia*
2009. febr. 4. 15:26

Ha lenne lakáshiteletek,

és lenne ua. megtakarított forintotok,

kifizetnétek a lakást,

vagy továbbra is a kamatból törlesztenétek a hitelt?

103. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 100. - Dancingqueen)
2009. febr. 4. 15:22

igen, és azt sem fogják szétkürtölni, hogy :"na, holnap interveniálunk".Egyszerűen nézed a chartot, és nini, erősödik a FT...

Ha nem az RTL-en mondták, az már egy fokkal jobb, mint a Blikk, ha a Portfólión fenn lesz az már hihető is, bár akkor már semmire nem megyünk vele:).

102. emagdi (válaszként erre: 98. - Júlia*)
2009. febr. 4. 15:19

azon azért lehetne keresni, ha valaki biztosra tudná, mi az mnb fájdalomküszöbe:))

de az tuti, hogy nem a rádióban fogják bemondani.

ahány elemző, annyifélét mond (annyifélében reménykedik:)).

101. emagdi (válaszként erre: 97. - 6c4fb2f974)
2009. febr. 4. 15:16

miért jó nekem a kamatemelés? hát azért, mert akkor a betéti kamatok is emelkednek, tehát a bankbetétek után több pénzt zsákolhatnék.

másrészt magas kamatok mellett sokan eladnák a nemrég vásárolt szuper lakásukat, olcsóért, én meg jól meg tudnám venni. (na itt érzem, hogy potyognak rám a szitkok az olvasóktól)

100. dancingqueen (válaszként erre: 98. - Júlia*)
2009. febr. 4. 15:12
hát,ez a 330 forint ez olyan dolog,h csak tippelik az elemzők,hogy mi az MNB "fájdalom-küszöbe" mert ugye azt még soha nem árulták el:S
99. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 98. - Júlia*)
2009. febr. 4. 15:11
Az ott már jó. 255 körüli átlagon van euróm:)))
98. Júlia* (válaszként erre: 94. - 6c4fb2f974)
2009. febr. 4. 15:10

Bele nyúlnak, mert bele kell nyúlniuk.

Éppen az éjszaka hallgattam a TV-ben, hogy 330 FT-nál nem engedhető tovább, ha elérné az árfolyam, akkor lépni kell.

97. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 96. - Emagdi)
2009. febr. 4. 15:08

már az előbb is olvastam, hogy Neked jó lenne a kamatemelés, de nem igazán vágom, hogy miért?


Ha kívánod, ha nem már borulnak a hitelek, azt meg, hogy ezt aki tudja kihasználja, nem kell szégyellni:)

96. emagdi (válaszként erre: 94. - 6c4fb2f974)
2009. febr. 4. 15:01

én személy szerint annak örülnék, ha jól megemelnék az alapkamatot:)

tulajdonképpen nekem személy szerint az is jó lenne, ha sokan bedőlnének a lakáshitellel, mert akkor olcsóbban tudnék lakást venni (arra készülök már jó ideje).


de azért nem kívánom ezt senkinek, még ha nekem olyan baromi jó is lenne.

95. dancingqueen (válaszként erre: 94. - 6c4fb2f974)
2009. febr. 4. 15:00
no,hát én is ezt írtam,hogy az MNB-nek lenne lehetősége(a kormánynak nem!),de hogy annak a kimenetele is kétséges sok szempontból. Az exportőröknek csak egy ideig jó,mivel ha nincs külföldi piac,aki felvehetné az árudat(márpedig az is szűkül) akkor bizony kitörölhetik a popójukat a 400 forintos euróval,mert nem lesz aki megvegye az árujukat. Szóval,ezért írtam,hogy globális ez a probléma(kereslet,kínálat,export,import,árfolyamok,hitelek,munkanélküliség,gazdasági növekedés,infláció, stb) minden mindennel összefügg,tehát nem olyan egyszerű ám,hogy "meg kell oldaniuk,mert meg tudják oldani" oszt kész.
94. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 91. - Dancingqueen)
2009. febr. 4. 14:56

Az MNB csak ne nyúljon semmibe!:) Tőlem mehet még az ajró 400-ig is:)Ez az exportőröknek is jó, meg a hazai alapanyagból termelőknek, meg a FT-shortosoknak:).

Viszont a kamatvágásnak vagy lenne hatása v nem. Tavaly is hiába volt asszem 8,5 az alapkamat mégis emelni kellett 300bp-t, mert a piaci hozamok már azon a szinten voltak.Meghát spexeztek ellenünk, mivel az ingatagot könnyebb bedönteni, mint az erőset.(gyengék vagyunk, lári-fári, ekkora böszmeséget ne mondjon itt senki, Pannon PUma :))))

93. emagdi (válaszként erre: 92. - 64669b9c48)
2009. febr. 4. 14:50

ez szomorú:((

de még mindig jobb, ha csak az autó ugrik, mintha mondjuk a lakásból kellene kiköltözni. (persze értem én, hogy ez ilyenkor sovány vigasz, de mégis..)

2009. febr. 4. 14:48
A hugom kocsiját most vitték el :(
91. dancingqueen (válaszként erre: 90. - Emagdi)
2009. febr. 4. 14:39

hát...azt hiszem, abban egyet értünk,hogy a legkisebb rosszat kellene kitalálniuk...:)

ugyanakkor még mindig úgy vélem,hogy több kára származna az országnak abból,ha belenyúlna az MNB,mint ha hagyják hogy a piac begyógyítsa saját sebeit. Ahogy elnézem,egyelőre ők is így gondolják,mert többször is közölték,hogy nem fognak belenyőlni egyelőre,bár szerintem azért fél-1 százalékos kamattal érdemes lenne próbálkozniuk(lefelé),hátha...de persze,nem én ülök ott:):P

90. emagdi (válaszként erre: 89. - Dancingqueen)
2009. febr. 4. 14:36

persze, mindenfajta beavatkozásnak megvan a következménye, és az ára. pont erről szól az egész, hogy mérlegelniük kell az eszközeiket és azok alkalmazásának lehetséges hatásait.

ezért ül ott annyi elemző, hogy legyártsák a számításokat, aztán az okosok kiválasszák a lehető legkisebb rosszat:))

89. dancingqueen (válaszként erre: 75. - Emagdi)
2009. febr. 4. 14:34

forint felvásárlás:

– akkor pont az lenne a baj,mint az IMF hitel előtt,azaz,hogy igen kicsi lesz az ország deviza tartalék állománya


Kamat emelés:

- mint irtam,máshol,a régióban kisebb a kamat,mint nálunk,mégis romlik a fizetőeszköztük,tehát nem a kamatszint miatt mennek el,vagy jönnek a befektetők,hanem mert menekítik ki a kockázatos piacokról a pénzüket


Kötvényaukció:

– kiárusít akciósan,de aki most venne is kötvényt,annak ugye"kamatostól" kell visszafizetnie az államnak,és akkor megint csak feltenném a kérdést,hogy mégis miből?


Nyilatkozás:

– na igen,az a baj,hogy mostmár hiába jelent be bármit Gyurcsány,nem fog változni semmi,ugyananakkor Orbán is rásegített,hogy a Financial Times-ban fikázta magyarországot. Hát így bizony nem fog több kedvet csinálni a befektetőknek,hogy ide jöjjenek.:(((

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook