Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
533. 962d69768f (válaszként erre: 532. - Andi198712)
2011. okt. 25. 15:51
ma beszéltem dokinőmmel és azt mondta h most ez rendes mensiként tudhato be és nem számit h előtte bárhány héttel volt mert a tabi hatása ez vagy csak pecsételő barna folyás,vagy csak pár csepp , aztá esetleg ha hosszabb lenne a mensi,ugye nekem 6 nap,de ha ettől több akkor keressem fel,aztán h intenziv az normális mert azt jelenti h nincs baba...szval nyugi :)
532. Andi198712 (válaszként erre: 531. - 962d69768f)
2011. okt. 24. 23:37
Lényegében az én problémám is ugyanez,valaki tud rá választ adni? Nekem elég érdekes állagú véres folyással kezdődött,aztán pedig rettentőten intenziv vérzéssé alakult,ami már lassan 4. napja tart
2011. okt. 24. 15:39
Megjött a vérzésem tegnap este,igazábol 2 hete h elmult a havim,és ma egy hete vettem be a esmemény utánni tabit,ez rendes mensi,vagy csak a tabi hatása ez? Ez normális?
2011. okt. 23. 13:19
Sziasztok! Segítségeteket kérném,azaz tanácsot. A helyzet a következő,hétfőn kaptam egy Escapellét,mert ugye szükség volt rá.esemény előtt 4 nappal mult el a menstruációm. A doki hezitált,de aztán azt mondta vegyem be.Szólt hogy ritkán,de van utána 1-2 nappal pecsételő vérzés,de minimális.Na nekem 6 nap elteltével,tegnap ilyen nagyon sűrű,vérzés indult el,és azóta is tart.Bőségesen megállás nélkül vérzek.Fájdalmam az nincs. De hát ugyye 1 bő hete menstruáltam,és ez sokkal bőségesebb mint az.Ha holnapra nem mulik el,keressek fel nőgyogyászt,vagy ez természetes???
529. 099c0bed40 (válaszként erre: 528. - Hellcat)
2011. okt. 19. 20:44

Szia, bocs, akkor félreértettem amit előzőleg írtál.

A fog. gátló hatását gyengíti illetve elnyomja az Escapelle-ben lévő nagy adag hormon, emiatt lehet a rózsaszín folyás.

528. Hellcat
2011. okt. 19. 19:14
Koszonom a valaszokat.Nekem meg nem kesik,majd csak szombaton veszem be az utolsot es jovo het kedden kell megjonnie.A baj csak az h mar most van rozsaszines folyasom ugy hogy szedem a bogyot.
527. 962d69768f (válaszként erre: 524. - 099c0bed40)
2011. okt. 19. 16:57

szia



vérzésem kb egy hete mult el ,nem gondolnám h megint megjönne ....azért köszi a tanácsaid

526. Iviiiiii (válaszként erre: 523. - Hellcat)
2011. okt. 19. 09:08
biztos,hogy nincsen baj! de csak akkor fog megjönni,ha megnyugszol. szerintem vegyél egy tesztet, csináld meg, negatív lesz megnyugszol és meg fog jönni :)
525. 099c0bed40 (válaszként erre: 523. - Hellcat)
2011. okt. 19. 08:32

Szia, az antibiotikumok és egyéb szerek--no meg a betegség, hasmenés--valóban gyengíthetik a fog. gátló hatását, de ha mindezt figyelembe véve védekeztetek, akkor szerintem nem lehet baj.

A vérzésed sok minden miatt késhet, betegség, gyógyszerek, sőt még a mostani stresszed (miért nem jön már meg) is befolyásolhatja.


Véleményem szerint nem ártana felhívni a nőgyógyászodat, és megkérdezni, Ő mit mond, el lehet-e kezdeni a következő levél szedését akkor is, ha nem zajlott le rendben a mostani vérzésed.

Az is lehet, mire ezeket a sorokat írom, már meg is oldódott a problémád....így legyen.


Üdv: Eszter

524. 099c0bed40 (válaszként erre: 522. - 962d69768f)
2011. okt. 19. 08:24

Szia, az esemény utáni tabletta a mellékelt tájékoztató szerint az esetek 85 %-ban hatásos ha 72 órán belül beveszik, ezért nem lehet biztonsággal kijelenteni, hogy nem vagy terhes.


Ha 2-3 hét elteltével sem jön meg a vérzésed csinálj egy terhességi tesztet, abból már lehet következtetni hogy hatott-e a gyógyszer.

Ha negatív, és vérzés ennek ellenére sincs, érdemes egy hét múlva kontrollt csinálni, ha az is negatív, akkor meg lehet nyugodni.


Ha pozitív, akkor valóban meggondolandó az abortusz, de ehhez úgyis el kell menni orvoshoz, aki bővebben el tudja mondani a választási lehetőségeket.


Reméljük, Te a szerencsés 85 %-hoz fogsz tartozni, így legyen, üdv: E

523. Hellcat
2011. okt. 18. 18:21
Sziasztok.Azert irok ide mert elegge ketsegbe vagyok esve.Igaz nem baleset tortent.Fogamzasgatlot szedek 10 honapja.Semmi gondom nem volt.Most 2hete voltam influenzas,neocitrant ittam.Elmult.Most 1 hete meg elkapott valami hasmeneses virus,bogyo bevetele utan 1 oraval volt hasmenesem,nagyon.Aztan minden nap,bar jo 6-7 oraval miutan bevettem.Bolust szedtem ra.Plusz a fülem is begyulladt arra kaptam cseppet.Nos a bajom az,hogy szombaton volt egy kis folyasom ami olyan volt mint amikor kezd megjönni.Aztan semmi.Erre ma is volt kis mensi jellegü,de csak ha pisilek.Amugy semmi.Amiota hasmenesem van vigyazunk a parommal de felek hogy mi lehet ez.Vajon nem ved a bogyo?Vagy a gyogyszerek miatt van ez?Amugy szombaton hagyom abba a bogyot es kedden szokott megjönni.Kerem aki tud segitsen:(
2011. okt. 17. 15:54

sziasztok


szombat este történt a ,,baleset,, nem volt szándékos de mégis megtörtént,ezért nem kötöm fel magam...ma reggel kaptam meg az Escapelle-t.. mensim kb 40-50 napok közönként szokott jönni doki látta mondta fogyjak és majd jön...aztán tényleg lement pár kg és most kb másfél havonta jön meg,azelőt meg fél évet késett...kérdésem az lenne mennyire biztos a tabletta? Nem e maradhatok e mégis terhes és ugye abortusz is meggondolandó ha mégse jó a tabi...kérlek segitsetek,félek h nem fog hatni a tabi

521. 099c0bed40 (válaszként erre: 520. - Garakriszta)
2011. okt. 16. 09:21
Szia, igen, elképzelhető hogy a Te szervezetednek ennyire hosszú időbe tellett a visszarendeződés.
2011. okt. 15. 10:18
Ismét tanácsot szeretnék kérni: a múltkor már leírtam, hogy augusztus 16-án bevettem egy Escapelle tablettát, mindössze kb. 20 órával az esemény után. Előtte augusztus 10-én volt utoljára menstruáció. Azóta nem jött meg, idestova 2 hónapja. Közben szeptember 9-én jártam nőgyógyásznál általános vizsgálaton, és rákszűrésen, és kb. 2 héttel ezelőtt csináltam egy terhességi tesztet is, ami negatív lett. Most kb. 2 napja érzem a mellfeszülést, és egy kis hasfájást. Elképzelhető, hogy 2 hónap után megérkezik a menstruációm?
2011. okt. 9. 10:59
Szia, igen lehet, ha egy hét múlva se jön meg, csinálj terhességi tesztet.
2011. okt. 1. 18:29
:) okés, az a lényeg hogy megnyugodtál.
517. tuccci (válaszként erre: 510. - 099c0bed40)
2011. szept. 26. 21:11
okeksa megnyugodtam mar .. mert cisanltam tesztet is .. es nem avgyok az .. es koszonom h meg hallgatatok :) orultem neki :)
2011. szept. 20. 18:14
Igazán nincs mit, kívánom Neked hogy menjen minden a legnagyobb rendben.
515. zaboscsibe (válaszként erre: 514. - 099c0bed40)
2011. szept. 20. 17:57
Okés,nagyon szépen köszönöm!
514. 099c0bed40 (válaszként erre: 513. - Zaboscsibe)
2011. szept. 20. 17:53

Szia, a spirál árára és feltételére gondolsz?


Sajnos pontos árat nem tudok, mert sok fajtája van és eszerint ( meg a patikák árrései szerint) változik.

Nőgyógyász tudja felírni előzetes vizsgálat illetve érvényes citológia ( egy éven belüli eredmény) birtokában, maga a felhelyezés pedig mindössze pár percet vesz igénybe.

513. zaboscsibe (válaszként erre: 512. - 099c0bed40)
2011. szept. 20. 17:36

Nem is csináltam tesztet,hiszen ahogy írtad,ez még korai lenne.Biztos sem vagyok benne,csak úgy érzem,és ugyan úgy érzem magam,mint az első terhességem első hetében,ráadásul,nem jött meg a havim sem,szóval,egyáltalán nem lehetetlen.

És az nem tudod,hogy kb mennyibe kerülne,ill hogy mennyi időt vesz igénybe?

Köszönöm a tanácsot.:)

512. 099c0bed40 (válaszként erre: 511. - Zaboscsibe)
2011. szept. 20. 16:32

Szia, előre is elnézést, mert lehet hogy csak nem jól értelmeztem az általad írottakat, de valamit nem értek: honnan gondolod mindössze öt nappal az aktus után, hogy bizonyosan teherbe estél?( nincs olyan érzékeny teszt, ami kimutatná, hisz az esetlegesen megtermékenyült zigóta kb. ennyi idő alatt ér el a méhbe, de még csak ezután kezd majd beágyazódni, és HCG hormont termelni, a teszt pedig ez alapján működik)


Egyébként elvileg lehetőség van még most is egy "mentő megoldásra", igaz ehhez villámgyorsan kellene cselekedni: ha legkésöbb a holnapi napon el tudod intézni azt, hogy egy spirált felhelyezzenek a méhedbe ( nem kell hormonosnak lennie, jó a hagyományos is), azzal még sikerülhet az esetlegesen megtermékenyült petesejt beágyazódását megakadályozni, és ezzel elkerülhető egy esetleges abortusz.

Üdv: Eszter

2011. szept. 20. 15:15

Sziasztok.Akadt némi "problémám".Szerettünk volna a kisfiunk mellé még egy babát,azonban úgytűnik ez nem megoldható,mert mint kiderült a hétvégén,nem állunk úgy anyagilag,jó,ha a kisfiunkat eltudjuk majd tartani...Azonban ezt csak azután tudtam meg,h ismét próbálkoztunk,és úgynéz ki,sikerrel.Olvasgattam,hogy ált 72 órán belül van lehetőség utólagos fogamzásgátlásra,viszont ezt lecsúsztam,mert mult hét csütörtökön volt az aktus,ma meg kedd van...Maradt az abortusz,aminek egyáltalán nem örülök...A kérdésem pedig az lenne,tudja e valaki,hogy Egerben mennyibe kerül egy terhesség megszakítás?

Előre is köszönöm a segítséget.

2011. szept. 20. 08:05
Szia, ha már kétszer is megjött a vérzésed a tabletta óta, akkor teljességgel ki van csukva hogy ennek ellenére terhes kegyél, úgyhogy ne csinálj tesztet, hanem inkább nyugodj meg, oké?
509. tuccci (válaszként erre: 508. - 099c0bed40)
2011. szept. 19. 17:29
Bocsika csak ideges voltam es ugy irtam.. hat megjott mar a "baleset" utan a menzesem 2x is.. de most ugy jott meg hogy megijedtem h nem e lehetek az.. mert igy meg soha eletbee nem vlt igy meg olyan halvanyan.. :/ es meg etsztet nem csinaltam . mert biztos voltam abban h nem vagyok az.. d emost mar ketelkedek benne.. :/ es meg azt akarok kerdezni h a menzes ha elmulik utana rogton lehet csinalni etsztet?? de mostmar amugy rendesen ugy meg meg a menzeszem ahogy ezelott szokott..
508. 099c0bed40 (válaszként erre: 507. - Tuccci)
2011. szept. 17. 12:43
Szia, bocs, de ez nem egészen érthető számomra ez a mondat, leírnád még egyszer?
507. tuccci (válaszként erre: 502. - 099c0bed40)
2011. szept. 16. 22:45
hat de meg etstzuet nem cisanltam es most ugy vagyok h meg azthiszem h az lennek mert a menzesem ugy jon meg h kitudja hjogy :/
2011. aug. 29. 06:29
Szia, örülök neki hogy minden rendben van. :)
505. pkatuuus (válaszként erre: 504. - 099c0bed40)
2011. aug. 28. 21:05

Köszönöm a tanácsot. :)

Vettem is tesztet, megcsináltam és persze negatív lett..ugyanis másnap reggel megjött :)

Murphy-törvény :)

szóval megnyugodhatok, köszönöm még egyszer!

504. 099c0bed40 (válaszként erre: 503. - Pkatuuus)
2011. aug. 24. 06:54

Szia, ha jól veszem ki a soraidból, akkor a 3 hét már bőven eltelt, ami azt jelenti, a terhességi teszt kimutatja, ha netán terhes vagy.

Vegyél egyet, és reggeli első vizeletből csináld meg.

Remélhetőleg negatív lesz, ha igen, viszont továbbra se tapasztalsz vérzést, a tesztet egy hét elteltével nem ért megkontrollálni.

Ha a második is negatív, fel lehet lélegezni.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook