Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


83. b643145122 (válaszként erre: 78. - Hellcat)
2010. febr. 14. 10:24
Köszi a bíztatást! Egy kicsit nyugodtabb lettem!
2010. febr. 13. 23:13
Persze, hogy az:s és nem is tesz jót de sajna van h nincs más választás:s amúgy nekem utána sokáig volt hangulat ingadozásom...úgy értem elég ingerlékeny voltam meg sokszor elsírtam magam...persze ezlehet h nem a gyógyszertől volt, hanem akor jött ki rajtam az izgulás:D
2010. febr. 13. 21:04
Ebben teljesen egyetértek veled! Nem is ellenzem, ha kell, hát kell...csak egy iszonyatos lórúgás...
2010. febr. 13. 21:01
Nekem 1-2 napos késéssel jött meg, miután bevettem.Teljesen normáis lefolyású volt, utána már a következő is rendesen jött meg.Persze van akinek bekavar, de sztem még mindig jobb, mint egy abortusz:S:S
2010. febr. 13. 20:59
Az escapelle és társai után normálisnak mondható, hogy a mensi össze-vissza jön meg. Egy olyan hatalmas lórúgást kap a szervezet hormonból, hogy csoda, hogy csak ennyi a hatása. A nagyobb baj, hogy sajnos se az orvosok, se a patikusok nem mondják el, hogy a lehetö legveszélyesebb alkalmazás. (tisztelet a kivételnek). Kb még az után 2-3 hónap, mire helyrekódul a szervezet...
78. Hellcat (válaszként erre: 77. - B643145122)
2010. febr. 13. 20:56
Hát szerintem nem lesz baj, de ha nagyon félsz csinálj mjd egy tesztet vagy menj el nőgyógyászhoz.És akkor megnyugszol:) Lehet, hogy a gyógyszertől vannak ezek a tünetek, de lehet, hogy csak pszichés.De ha az első napon be is vetted, sztem nem lesz baj:)csak ne parázz feleslegesen, mert a végén Neked is késni fog:s és is így voltam és totál kikészítettem magam mire megjött.És persze feleslegesen izgultam annyit:)
77. b643145122 (válaszként erre: 75. - Hellcat)
2010. febr. 13. 14:29

Szia!

Én 13 órával az aktus után vettem be. 24-én kellene megjönnie a mensesnek. A mellem fáj, és a hasam is szúrkál. Nyugodt lehetek?

76. 099c0bed40 (válaszként erre: 74. - Ashita)
2010. febr. 11. 08:10

Szia, a negyedik napon terhességi tüneteket nem érezhetsz, az kizárt!


Amiket felsorolsz, az inkább a gyógyszer mellékhatása illetve pszichés eredetű lehet.

Ha időben bevetted, akkor igen nagy eséllyel véd is, azaz nincs okod nyugtalankodni.

75. Hellcat (válaszként erre: 74. - Ashita)
2010. febr. 10. 23:46
Szia.Nekem semmilyen mellékhatása nem volt. Mennyi idő után sikerült bevenned?Mikor kell megjönnie?Ha időben bevetted szerintem kicsi az esély a terheségre.Nyugi:)
74. Ashita
2010. febr. 10. 11:22

Sziasztok!


Feldobnám újra a témát, mert nagyon szükségem lenne tapasztalatokra! Sajnos nekem is szükségem volt escapelle tablettára. Bevétele után már másnap elkezdett fájni a hasam, ami azóta csak ritkán múlik. Most, a bevétel utáni negyedik napon tartok és iszonyatosan émelygek és mellérzékenység is jelentkezik! Vajon ezek a mellékhatások vagy már a terhesség első jelei?Nagyon izgulok, bár tudom, hogy mindenkinél máshogy zajlanak a folyamatok, de jó lenne ha valaki írna, hogy neki is voltak ilyen tünetei és nem lett terhes!Köszönöm

73. 099c0bed40 (válaszként erre: 72. - Hellcat)
2009. okt. 29. 18:32
Na jól van, örülök hogy így lett, egyébként meg szívesen....:)
2009. okt. 29. 15:05
Ma reggel megjött:):):)nagyon örülök neki:D végre megnyugodhatok:)nagyon köszönöm a segítséget:)
71. 099c0bed40 (válaszként erre: 70. - Hellcat)
2009. okt. 27. 18:34
Meg kell várni amíg a gyógyszerben lévő "progeszteron bomba" kiürül a szervezetedből, és utána meg fog jönni, nyugodj meg!
2009. okt. 27. 09:37
Sajnos tudom:S próbálok nyugodt maradni:) igazából még nem nevezném késésnek se azt,hogy nem jött meg, mivel 28 napot számoltam, amikor bevettem a gyógyszert,de a ciklusom az esetek 99%-ában 33-36 napra tehető.és most vagyok a 31. napon.
69. 099c0bed40 (válaszként erre: 68. - Hellcat)
2009. okt. 27. 06:50
Biztosan meg fog jönni, ám ha nagyon stresszeled Magad akkor lehet, hogy pont attól késik pár napot.
2009. okt. 26. 15:52
Köszönöm a választ:)remélem tényleg nem lesz gond...kicsit görcsölget a hasam, és bízom benne,hogy nem csak a gyógyszer miatt vagy mert annyira akarom hogy megjöjjön:S
67. 099c0bed40 (válaszként erre: 66. - Hellcat)
2009. okt. 25. 18:05

Szia, szinte 0 % az esélye annak hogy teherbe estél, de lehet hogy a vérzésed nem fog a szokott időben jönni, hanem csak pár nap ( vagy egy hét) eltolódással.

Ne aggódj, rendben lesz minden!

2009. okt. 25. 15:21
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni.Tegnap 4 órakor együtt voltam a barátommal,és aznap kellett volna megjönnie..és sajnos kiszakadt az óvszer:S abban a pillanatban elmentünk orvoshoz, felirattam a gyógyszert,és 5kor be is vettem.A kérdésem az,hogy mekkora az esélye annak,hogy mégis terhes vagyok?És hogy a mensimnek meg kell jönnie most?vagy pedig már csak a következőnek?Nagyon félek:S:(
65. 099c0bed40 (válaszként erre: 62. - Lola1990)
2009. okt. 11. 08:49

Szia, csak ezen a topikon vagy ezerszer le van írva az, hogy ez a gyógyszer okozhat vérzészavart és soron kívüli vérzést is, nem beszélve arról hogy a gyógyszer tájékoztató elolvasása se lenne teljesen haszontalan dolog, ha az ember bevesz egy olyan gyógyszert amit még nem ismer.

Nem bántani akarlak, félre ne érts, csak ez már a sokadik utáni ugyanilyen kérdés, s most pont Neked jutott ez a válasz. Bocs.

64. gigi1029 (válaszként erre: 62. - Lola1990)
2009. okt. 10. 19:27

Szia, a tabi nagyon bezavarhat,szerintem ha megjött utána 5 napra, akkor nincs gond, persze csak ha azóta nem volt ujjabb "baleset".Nekem azt mondták több hónapra is összezavarhatja a menzeszt.

Amúgy nekem a boróka tea segített hogy megjöjjön, görcsölgettem napokig, de csak nem akart megjönni, aztán ugyanitt, a hoxa-n, egy másik escapelles fórumon olvastam hogy a boróka tea jó lehet, mert méhösszehúzó hatása van, próbáld meg, nálam is bevált.

2009. okt. 10. 17:17
Válaszokat előre is köszönöm !
2009. okt. 10. 17:16
Sziasztok! Lenne egy kis problémám, történt egy "baleset" vettem be escapelle tablettát. Rá 5 napra volt vérzésem öt napid tartott. Most pedig már 1 hetet késik a mensesem. Még lehet nagyobb baj, vagy ez csak a tabletta miatt van?
61. 099c0bed40 (válaszként erre: 60. - Lilflowerke)
2009. szept. 18. 06:00
Szia, mivel a vérzés azt jelenti hogy a szerben lévő lórúgásnyi progeszteron leválasztotta a méhnyálkahártyát, nagyon nagy valószínűséggel kijelenthető hogy nem vagy terhes.
2009. szept. 17. 22:40

Kedves öregnéneőzikéje!

Ma vérzésem volt,ez mitől van? Ugye akkor biztos, hogy nem vagyok terhes?

válaszod előre is köszönöm!

puszi

2009. szept. 16. 19:17
Szia, ez éppen Győrben van, de nem tudom mennyire szabályos vény nélkül kiadni ilyen gyógyszert, és azt sem tudom, van-e az országban még olyan patika, ahol kiadják.
58. fancsol (válaszként erre: 46. - 099c0bed40)
2009. szept. 16. 17:56
Ez a gyógyszertár hol van pontosan?
57. 099c0bed40 (válaszként erre: 56. - Lilflowerke)
2009. szept. 16. 06:45

Szia Lil, nagyon szívesen. :)


Azért vagyok egy kicsit jártasabb mint az átlag, mert rengeteg nőgyógy. problémám volt, és ezért 10-15 éve elkezdtem gyűjteni az erről szóló szakirodalmat.

Mindent kiolvasok, ami csak boltban vagy könyvtárban beszerezhető, meg a neten is nézegetem az erről szóló híreket, érdekel a téma nagyon.

Szép napot!

2009. szept. 15. 20:34

Köszönöm öregnéneőzikéje :D

egyébként egyelőre jól vagyok,pici ideg néha belémjön,de TUDOM,hogy nem lesz semmi,hisz nem is lehet semmi baj...

Amúgy hh ilyen jártas vagy ebben a témában ?:) Örülök, hogy van 1 ilyen ember ezen a fórumon aki mindenkinek tanácsot ad,jólesik

KÖSZÖNÖM

puszi

2009. szept. 14. 09:05

Szia, az érzékenyebb tesztek már 3 hetes terhességet képesek kimutatni, akkor érdemes egyet csinálni.

Hogy miért kell visszamenni azt nem tudom, lehet hogy hüvelyi UH-ot csinálnak szintén egy esetleges terhesség kimutatására.

2009. szept. 13. 22:58

Köszönöm a válaszodat öregnéneőzikéje,picit megnyugodtan,de attól még nagyon félek...Most 1hónapot még várhatok kb a mensimre,de azt mondta az ambulancián a nővér,hogyha 2héten belül nem jelentkezik vérzés akkor vissza kell mennem, ez miért van?

Mikor érdemes tesztet csinálnom,hogy teljesen megnyugodjak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook