Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
2010. aug. 11. 14:13
igen..ez természetesen így van..csak nekem a gyógyszerész mondta,hogy ha 5napon belül nem jőn meg akkor valószínűleg baj van..itt pedig látom írtátok páran hogy 7-8 vagy esetleg 20nap után jőtt meg..akkor most nem tudom mi az igazság:S
232. 099c0bed40 (válaszként erre: 231. - Bujamaja)
2010. aug. 11. 14:02

Szia, nem gond ha a gyógyszer bevétele után 4-5-6-7 vagy akárhány napig nincs vérzés, ez nem azt jelenti hogy terhes vagy, csak azt hogy megkeveredtek a hormonjaid egy kicsit.( főleg hogy előtte meg antibébit szedtél)

A ciszta is olyannyira egyéni, igen, van akinek ettől is lesz, van aki semmit se szed és mégis nő neki, van akinek meg egész életében nincsen se ettől se attól se semmitől.

Értsétek meg, egyéni minden egyes szervezet reakciója MINDEN SZERRE, főként a hormonokra.

Itt nincs "aranyszabály" mint pl. az inzulinnál, hogy beadom magamnak és tudom hogy fél órán belül 4,8 lesz a cukrom ( csak egy példa).

Itt az van hogy EGYÉNI ki milyen szerre hogyan, vagy hogyan nem reagál.


De ezt már legalább egymilliószor leírtam itt is meg más helyeken is, nem szeretném folyton ezt ragozni, nyilván mindenkinek a maga baja a legnagyobb és legégetőbb és ilyenkor nem arra gondol, hogy Ő most így vagy úgy reagál, hanem arra , hogy ne legyen baj.

Én ezt is megértem és elfogadom, de higgyétek el, nincs az a jós vagy isten, aki előre meg tudja mondani bármilyen gyógyszertári készítményről hogy na Te így reagálsz majd rá, Te meg amúgy.

Ez csak és kizárólag a használat után dől el, bármennyire is sajnálatos.

2010. aug. 11. 12:20
most már72órája vettem be és semmi mellékhatás és vérzés sem..a gyógyszerész azt mondta,ha 5napon belül nem jelentkezik vérzés menjek orvoshoz..akkor terhes lehetek???mert másfél hónapja hagytam abba a fog.gátlót,múlt héten volt barnás vérzésem[mondjuk annak nem nevezném]és elmúlt csütőrtőkőn,az eset pedig vasárnap reggel tőrtént,este vettem be az escapellet:S
230. ed8fa9b781 (válaszként erre: 229. - Bujamaja)
2010. aug. 11. 11:56
Az nem baj. Az viszont baj ha örökre elmúlik és ciszta nő helyette.
2010. aug. 10. 14:11
ajjajj..egyre rosszabbakat hallok róla.. de legalább nem lettél terhes..tőbb mint egy hónapja hagytam abba a fog.gátlót és mondjuk nekem rendes időben meg jőtt barnás valami,de most hogy bevettem ezután ezt a bogyót félek hogy még rosszabb lesz,talán nuvaring hüvely gyűrű helyre tesz majd ha elkezdem szedni..amúgy baj ha nem jőn meg a vérzés az escapelletől?mert 48órája bevettem és szó szerint nem érzek semmit
2010. aug. 10. 14:04
Sziasztok! Az én tapasztalatom nagyon nem jó volt az Escapellével. Teljesen rendszeres vérzésem volt egészen addig amíg egyszer be nem kellett vennem, viszont a gyógyszer bevétele után nem jött meg 3 hónapig. Hormonokkal hozták meg, de azóta van egy ciszta a petefészkemben ami folyamataosan bezavar. Hamarosan mennem kell dokihoz miatta.
2010. aug. 10. 12:34
kőszőnőm a válaszod..most jutott eszembe hogy előző ciklusomban[azután miután abbahagytam a fog.gátló szedését]2x szexeltünk,egyszer ellenőriztük amikor levettük a gumit hogy nem volt e lyukas,de nem.másodszor csak aktus kőzben ellenőriztük hogy nem szakadt e el,a végén viszont nem,de akkor sem élvezett belém.azóta ugyebár megjőtt az a barnás valami ,de mondjuk piros is volt de csak reggel egy kicsit meg este..remélem nem attól van:S
2010. aug. 10. 11:54

A vérzésed korántsem biztos hogy pár napon belül meg fog jönni, sőt lehetséges hogy a következő esedékes mensid is kimarad, vagy időn kívül jön, de ez nem jelenti azt hogy baj lenne.

Tesztelni kell, az érzékenyebbek két héttel az aktus után már bejeleznek ha gond lenne...de ne legyen, és ahogy olvasom az előzményeidet, én majdhogynem kizártnak is tartom.

ne idegeskedj, a psziché is nagyon befolyásolja ezeket a vérzési/nem vérzési dolgokat!

2010. aug. 10. 11:05
Az escapelle tablettát már majdnem 48órája vettem be de semmit nem érzek,a vérzésem sem jőtt meg..amúgy a vérzés biztos meg fog jőnni,vagy mit kell tenni ha nem????:S
224. 099c0bed40 (válaszként erre: 223. - Bujamaja)
2010. aug. 9. 21:28

Na erről beszéltem.

A fog. gátlótól például rengeteget híztam anno, és hiába próbáltam ki többfélét, akkor is, egy idő után be kellett látnom hogy abba kell hagynom.

A barátnőm meg frankón lefogyott ugyanattól a szertől amitől én megdagadtam, pedig kettőnk közül Ő volt a ducibb.( akkoriban)

2010. aug. 9. 21:03
igen igazad van..pl én fog.gátló tabitól egy kilót sem híztam mások pedig sokat..sok barátnőm még jobban kívánta tőle a szexet én pedig undorodtam tőle..
222. 099c0bed40 (válaszként erre: 221. - Bujamaja)
2010. aug. 9. 20:30

Szia, az emberek sok mindent mondanak, nekem egy ismerősöm pl. azt panaszolta hogy konkrétan ettől a szertől 15 kilót FOGYOTT egy hónap alatt, mert addig egyvégtében émelygett és idegeskedett, mire kiment a szervezetéből a sok progeszteron.

Ahány ember, annyi reakció, hidd el hogy egy-két véleményre alapozva nem lehet kijelenteni hogy Téged mondjuk éppen hizlal.

2010. aug. 9. 08:32
hát nekem mondták hogy van aki 5-10-15kg-ot is hízott,a benne lévő hormonoktól,pedig nem evett sokat stb.Nagyon remélem hogy nem így van...:]
220. 099c0bed40 (válaszként erre: 219. - Bujamaja)
2010. aug. 9. 00:10

Szia, nem lehet megmondani hogy mikorra jön meg, mert mindenkinél máshogy hat az escapelle.

Hízni egy tablettától nem lehet, csak ha nem diétázol, vagy elengeded magadat kajailag.

2010. aug. 8. 20:18

Sziasztok

Ma lefeküdtem a barátommal,de kiszakadt a gumi mielőtt elélvezett volna..

3évig szedtem fogamzásgátlót,1hónapja abbahagytam,múlt héten kellett volna megjőnnie de csak barnás pirosos izé volt..most kellett volna elmúlania rendszerint,de a barnás izé is elmúlt csütőrtőkőn.Ma ami után kiszakadt elmentünk venni Escapellet,be is vettem.Kb. mikor kéne megjőnnie vagy mire számítsak?pláne hogy nekem most sem jőtt meg rendszerint,mert abba hagytam a gyógyszert.Olvastam hogy sokan híztak tőle..ez igaz????? egy szemtől ennyit lehet hízni,még ha sportolok is és nem eszek sokat???????:S

2010. aug. 4. 21:46

ohh,'hál Isten megjött.:-) Szóval most boldogság van,bár az orvos azt mondta,hogy a menzeszem után azért biztonság kedvéért csináljak egy tesztet,de csak nem...

öregnéneőzikéje több ilyen ember kéne mint Te!Köszönöm.

217. 099c0bed40 (válaszként erre: 216. - Butterfly_222)
2010. aug. 4. 19:37

Szia, igen, nem igazán nyerő ez a stresszelés hogy megjön-e és mikor és hogyan, ha rendszeres nemi életet élsz, akkor sokkal kisebb rossz a napi tabletta és a nyugi, mint ez az állapot.

Üdv: E

2010. aug. 4. 15:09

Szia!

Köszönöm a válaszod! Mondjuk ma már csak egy kicsit fáj a derekam,meg a hasam,de remélem ez inkább a közelgő menstruációmnak tudható be.

Csak legyek ezen túl..pedig még azt sem mondhatom,hogy nem védekeztünk,mert igen óvszerrel,de hát ez van...

Az biztos,hogy utána elkezdek gyógyszert szedni,mert ez egy rémálom.

2010. aug. 4. 00:43

Szia, ez is olyan dolog mint a többi: abszolút egyéni.

Van aki nem érez semmit, van aki görcsöl, van aki azonnal vérzik, van aki hónapokig nem....a magas progeszteron szint ami a tablettában van mindenkinek máshogy hat a szervezetére.

Szerintem nyugodj meg, ha 2 hét múlva se jelentkezik vérzés, csinálj tesztet---egyébként csak az van hogy türelem, és minél kevésbé figyeld magadat.

Üdv: E

2010. aug. 3. 20:58

Sziasztok!

Nos sajnos nekem is "szerencsém" volt az escapelléhez,pénteken vettem be,időben. Első nap semmi mellékhatás.Talán még szombaton se..most néha alhasi fájdalom,fáradtság,derekam fáj stb...Csak hogy ma kedd van,a betegtájékoztató meg azt írja,hogy a tünetek 24 órán belül elmúlnak. Amúgy a ciklus végén voltam,pénteken kéne megjönnie,remélem a mellékhatások csak a gyógyszer miatt vannak...Kinek mikor múltak el a mellékhatásai?

213. 099c0bed40 (válaszként erre: 211. - Wiwikeh)
2010. júl. 26. 08:22

Ha az aktus után 72 órán belül bevetted akkor nincs mit tanácsolni, csak várnod kell, hogy hasson.


Ami fontosabb, szerintem sürgősen beszélned kéne a barátoddal valamilyen folyamatos fogamzásgátlási módszerről, mert ez így nem a leghatásosabb módja a védekezésnek, nem beszélve arról hogy az esemény utáni tablettát nem lehet folyamatosan szedni.

212. 099c0bed40 (válaszként erre: 210. - Timmmm)
2010. júl. 26. 08:17
Szia, olyan nincs hogy "legjobb gyógyszer", ugyanis mindenkinek más az ami jó, ezért is van ennyi fajta orális fogamzásgátló a piacon.
211. wiwikeh
2010. júl. 25. 23:14

Sziasztok,

jul.22-én lefeküdtem brátommal.Nem védekeztünk mivel ez csak ugy jött,vagy nem tudom xD.

Keztem ideges mivel ő azt mondta h nem engette belém,de én éreztem valamit:/.Azt is mondta hogy nála van elöfolyas nem kevés, na még jobban elkeztem aggódni.Melletem állt és vet nekem egy escapelle tabletát amit 43 ora utn be is vettem reggel 10 körül vettem be utána nem éreztem semmi furcsát már csak déluán kb.3-4 ora felé hányingert.Majd 7 ora felé fáradékonyságot de azt nagyon,meg a derekam is fajr kicsit.Már jobban vagyok de még aggodom:s reméelm semi baj nem lesz :/


Tanácsaitokat várom! köszi szépen :)

210. timmmm
2010. júl. 19. 11:16

Sziasztok,

úgy döntöttem, hogy nem megyek vissza.

Remélem nem lesz semmi gond. Mára elmúlt. És már szedem a régi gyógyszert újra.

Nem tudjátok véletlenül, hogy melyek a legjobb gyógyszerek (nem okoznak hízást)?? Mert ha lenne jobb, akkor váltanék.

Köszi!

Szép napot!

209. 099c0bed40 (válaszként erre: 207. - Timmmm)
2010. júl. 16. 20:03

Szia, én biztosan nem mennék vissza, mert terhes tuti nem vagy ha ennyire vérzel, és azzal meg semmit se csinálna a doki, csak annyit mondana hogy a gyógyszer mellékhatása, és nyugi.

De ez természetesen szigorúan csak az én magánvéleményem.

208. hellokittyke (válaszként erre: 207. - Timmmm)
2010. júl. 16. 16:10

hát én nem nagyon értek a dolgokhoz, de sztem menj el ha szakrendelésre futja akkor arra, mindegy de nem árt ha megnézeted magad az biztos.legalabb megnyugszol, nem?

amúgy aza bizonyos időközi vérzés nektek volt?

207. timmmm
2010. júl. 16. 15:20

Sziasztok!

13-án jött meg, ma visszamentem a dokihoz, de azt mondta ne az ambulanciára menjek, hanem szakrendelésre, pedig múltkor azt mondta menjek vissza két hét múlva. Szerintetek menjek szakrendelésre? Vagy felesleges. Még mindig nem múlt el, és 4.napon vagyok, de még mindig nagyon megvan. Szerintetek lehetek terhes? Megmondom őszintén nem szívesen mennék vissza szakrendelésre, most meg magánrendelésre nem igazán van pénzem.

Vélemény???

206. timmmm (válaszként erre: 205. - Hellokittyke)
2010. júl. 14. 06:29

Szia hellokittyke,

Teljesen természetes hogy fáj a fejed, és görcsöl a hasad, ezt mind a gyógyszer teszi, hisz hatalmas hormon mennyiség van benne. Onnan tudod, hogy megjön-e a menstruációd, de ne ijed meg lehet előbb jön, lehet később a várnál.

Kitartás, sokunknak használt!!!

:)

2010. júl. 14. 00:06

sziasztok!

velem is megtörtént a baleset és eléggé félek. sose volt még iylen mindig normálisan védekeztem. erre tessék...

elvok keseredve meg izgulok nagyon.a baj hétfo hajnalba tortént meg és már ma kedden kora délutan bevettem a gyogyszert. előbb sajnos nem foglalkoztak velem.nem jutottam olyan helyre ahol tették volna.

érdkees modon nem lettem rosszul.néha belenyilalt a fejembe meg néha görcsöl a hasam de tulajdonképpen semmi. ez jelent vmit? mikortól lehet tudni h megúsztam-e vagy sem?

nagyon remélem h igen. azért írtam ide mert látom itt mennyire kedves, és egymást biztató emberek vannak.

előre is köszönöm a segítséget

2010. júl. 12. 14:26
:) Örülök hogy megnyugodtál!
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook