Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
263. picuri79 (válaszként erre: 262. - 099c0bed40)
2010. szept. 16. 12:36
Üdv:E Sajna még mindig ugyan ott tartok,hogy még semmi,ma elvégeztem egy tesztet ami negatív lett,de már késik két napot majdnem,és már foggalmam sincs mit tegyek,a teszt akkor mutatja ki,ha nem jön meg 3 nap eltelte után,vagy az aktus követően 1 hét,ebben nem vagyok biztos teljesen,azt írja hogy a beágyazódás után 3 nap,azaz 72 óra +3 nap ugye? az már letelt elméletileg,sőt meg is kellett volna jönnie:(
262. 099c0bed40 (válaszként erre: 261. - Picuri79)
2010. szept. 13. 20:04

Szia, a hányinger lehet a pszichés izgalomtól, illetve a gyógyszerben lévő magas progeszteron szinttől egyaránt.....ne nyugtalankodj, hisz nagy esélyed van rá hogy minden rendben lesz!

Üdv: E

261. picuri79 (válaszként erre: 260. - 099c0bed40)
2010. szept. 13. 07:51
Remélem az isten beszél belőled,hisz nem bírnám felválalni a második gyereket,hisz van egy,és egyedül nevelem. De bízom benne semmi problémám nem lesz,hisz még most sem jött meg,de hányingerem folyamatosan van:S
260. 099c0bed40 (válaszként erre: 259. - Dinka1979)
2010. szept. 12. 09:56

Szia, nem kell kétségbe esni ha nem jön meg, ha kicsit visszaolvasol, éppen nemrégiben járt így valaki, akinek a gyógyszer után semmi vérzése nem volt, a menzesze viszont rendben megjött.....sokféleképpen reagálunk a gyógyszerben lévő nagy adag progeszteron lebontására, van aki vérzik tőle, van aki nem, de ettől függetlenül nem sokan lesznek terhesek , főleg ha ilyen gyorsan sikerült bevenni a gyógyszert.

Ne izgulj, a pszichés idegesség is tolhatja a vérzést késöbbre, rendben lesz minden, jó szerek ezek, nem nagy a hibarátájuk!

2010. szept. 11. 18:27
sziasztok olyan problémám lenne,ami számomra nem megszokott,volt egy srác akivel megtörtént a dolog,de sajna az óvszer nem bírta,így elszaladtunk orvoshoz és 3 órán belül be is vettem a gyógyszert.Kérdésem az hogy hatásos lehet e az,mivelhogy sokan írják pár napra rá meg is jött nekik,nekem viszont nem még pár napot kellene várnom,hogy megjöjjön,de a para miatt is lehet hányingerem,vagy legyek optimistább és bízzak abban hogy minden rendben lessz! Már 30 elmúltam,de így még nem jártam soha,ezért kérnék mindenkit aki ért ilyenhez legyalább egy pár jótanács kellene! Köszönöm..
258. 099c0bed40 (válaszként erre: 254. - Butterfly91)
2010. szept. 11. 18:18

A kérdésedre a válasz sajnos megválaszolhatatlan, mert a vérzés megjötte teljes mértékben attól függ, mikorra állnak vissza a hormonjaid normál szintre.

Ez pedig egyénileg változó, van akinek elég egy ciklus, van kinek 3-4 is kell hozzá.

Reméljük Nálad az előző jön be, mármint az hogy nem nagyon zavart be.

Minden jót: Eszter

257. 099c0bed40 (válaszként erre: 254. - Butterfly91)
2010. szept. 11. 18:15
Szia, nagyon szívesen....
256. 108f0209e1 (válaszként erre: 255. - Bujamaja)
2010. szept. 11. 10:19

Hát ennyi hormon után ne lepődj meg semmin, szerintem jelenleg a szervezeted sem tudja mi van. Én a helyedben ugyan nem aggódnék, de ezekkel a kérdésekkel szerintem fordulj orvoshoz, ő már biztos, hogy találkozott ilyennel és majd mindent szépen elmagyaráz!

Minden jót!

2010. szept. 10. 12:40

sziasztok

nyílván itt a legtőbben már ismeritek a problémámat,hogy egy hónapon belül,3hét eltéréssel vettem be 2eseményutánit..az elsőtől 5nap után megjőtt,4-5napig tartott..most amikro ezt bevettem,rá 6napra jőtt meg,és csak gy napig tartott,max 2ig..ez baj?????[vagy tán azért lehet,mert a rendes vérzésemnek elvileg aznap kellett volna megjőnne mikor bevettem a 2.eseményutánit?bár szerintem az 1.aéapból bekeverte]szerintetek?

2010. szept. 10. 12:17

Ma reggel megjött, és nagyon boldog vagyok! :) Mostmár énis azok táborába tartozom, akiknek hatott a tabletta! :) Még egy kérdésem lenne! Említettem, hogy kb. egy hét múlva kellene, hogy megjöjjön normálisan a menstruációm! Akkor is meg fog mégegyszer jönni, vagy mostmár ehhez a naphoz számítsam a következő menstruációm?

U.i.: Köszönöm Eszter a kedves válaszodat, sokat segített, mert valaki legalább megnyugtatott! :))

253. 099c0bed40 (válaszként erre: 252. - Butterfly91)
2010. szept. 8. 14:08

Szia, nyugodj meg, nem kell feltétlenül megjönnie 5 napon belül semmilyen vérzésnek , bár a tájékoztató valóban ezt írja.( nem tudom miért)

Nincs semmi baj ha nem jelentkezik vérzés, sőt a következő menses ideje is eltolódhat, azért úgy 2 hét elteltével érdemes venni egy terhességi tesztet , mert ha baj van, az már kimutatja.

De ha ilyen gyorsan bevetted a gyógyszert, nagyon kicsi az esélye annak hogy baj legyen.

Üdv, és ne nyugtalankodj: Eszter

2010. szept. 7. 23:16
Sziasztok! Nálunk is megtörtént a “baleset”, pénteken voltam együtt a párommal, és elszakadt az óvszer! Ilyen még nem történt, ezért nagyon megijedtünk! Egy, másfél órára rá meg is vettük a tablettát az egyik gyógyszertárban, vény nélkül elkaptam. Postinort kértem, mivel olyat már vettem be egyszer, de azt mondták, az Escapelle-nek is ugyanazok az összetevői, csak egy tablettás. Így be is vettem, habár elég bizonytalanul, mivel Szerbiában élek, és hiába tudok szerbül, a szakszavakat, meg sok részt nem értettem a betegtájékoztatón. Ezért is fordultam hozzátok, mert láttam, hogy nagyon kedvesen válaszoltok, és segitetek mindenkinek! Az lenne a kérdésem, hogy az igaz, hogy állítólag 5 napon belül meg kell, hogy jöjjön a menstruáció a tabletta bevétele után? De mindenféleképp? (mikor a Postinort bevettem, nem jött meg, de a nővérem szerint azért, mert nem lettem volna terhes normális esetben, és a menstruációm szokásos időben jött meg.) Ez az Escapelle esetében is így van? Vagy mindenféleképp meg kell, hogy jöjjön 5 nap után? Holnap (vagyis szerdán) lesz a bizonyos 5. napom a tabletta bevétele óta. A menstruációm viszont csak a jövő csütörtökön esedékes. Ha megjönne, akkor normális vérzésre számíthatok, vagy csak pecsételő vérzésre? És ez kihatással van a jövő csütörtöki menstruációmra? Édesanyám nem tud az esetről, a szüleim elég konzervatívak, így nem sok emberhez tudok fordulni ez ügyben, ezért kicsit aggódok!:( Légyszi segítsetek minél hamarabb! Előre is nagyon szépen köszönöm! puszi
2010. szept. 7. 08:12
okés, értettem, fátylat rá.
2010. szept. 6. 20:25
Nem vettem sértésnek, félre ne érts csak vannak fórumon olyanok akik imádják kioktatni a fiatalabbakat.Én úgy gondolom hogy helyesen jártam el és nem vagyok felelőtlen nincs sok tizenéves akik felelőtlenül szexelnek és nem vállalják a következményeit a következményeivel teljesen tisztában vagyok én sem örömömben vettem be.Bocsi a félre értésért.
2010. szept. 6. 08:21

Én nem haragszom, és írtam az előzőben azt is hogy mindenki azt csinál a szervezete hormonjaival amit csak akar vagy tud.

Ne légy rám dühös, mert nem megszóltalak vagy kioktattalak, mindössze szerettelek volna figyelmeztetni hogy ez a nagy mennyiségű hormonnal teli tabletta nem használható ilyen sűrűn.

Elnézést ha felzaklattalak, többet egy szót sem szólok ha mindezt személyes sértésnek vetted.

2010. szept. 5. 11:26
hát mrá ne is haragudj,3évig szedtem fogamzásgátló tablettát,mivel erős vérzéssel kerültem kórházba,majdnem méhkaparást kellett végezni..4féle fogamzásgátlót szedtem,amelyektől rendszerint hangulat változásaim voltak,a libidóm pedig -100alatt volt..úgyhogy elegem lett belőle,leálltam velük..akartam negyed év hormon mentes időszakot,csak sajnos nem így jőtt őssze..de most megjőtt tőle a vérzésem és megvárok még 1-2vérzést[ha egyáltalán megjőn] és akkor kezdem el használni a hüvelygyűrűt..én sem jókedvemből vettem be ezeket..egy gyerek meg véletlenül sem hiányzik..
247. 099c0bed40 (válaszként erre: 246. - Bujamaja)
2010. szept. 5. 09:59

Ez bizonyosan így van, csak az esemény utáni tablettát sem arra találták ki, hogy 3 hetente használja valaki.

Ha rendszeres szexuális életet élsz, akkor millió féle fog. gátló módszer van, ami kevésbé terheli meg a szervezetet és hormonrendszert, mint ez a hormondömping .

Talán inkább azokat kéne átgondolni és egy doktorral megkonzultálni, hogy melyik lenne számodra a legideálisabb---félre ne érts én nem vitázom hisz a Te szervezeted és a Te életedről van szó, azt teszel vele amit csak akarsz, jogod van hozzá.

2010. szept. 4. 23:11
szerintem nagyobb felelőtlenség lenne abortuszra menni,és elvetetni egy életet..
245. 099c0bed40 (válaszként erre: 244. - Bujamaja)
2010. szept. 4. 15:34

Szia, bocsánat hogy ezt kell írjam, de irtó nagy felelőtlenség az aminek most kitetted a hormonrendszeredet ezzel a 3 héten belül bevett második tablettával.


Ezek után nincs ember a földön aki meg tudja mondani hogy mikor és hogyan és merre és meddig lesz vagy nem lesz meg a vérzésed----egy baleset előfordulhat bárkivel, sajnos ilyen megesik, na de ez, amit írsz hogy 3 héten belül még egy.....

Meg ne sértődj, inkább nem is írom tovább az ezirányú gondolataimat.

2010. szept. 4. 07:51
ja még egy kérdés:szóval elvileg ha 3héttel ezelőtt nem vettem volna be a másik eseményutánit,aznap kellett volna megjőnnie,mikor bevettem ezt az eseményutánit..de nem jőtt meg...akkor ez is kimaradt vérzésnek számít????és a kővetkező ciklusomra várjam ettől a tabitól a vérzést?vagy hogy van ez?:S
2010. szept. 4. 07:22

Hellcat,te a ciklusod háynadik napján vetted be a tabit,mert szerintem ettől is függ...de remélem nem lehetek terhes,mivel 27órával az aktus után vettem be a tabit és mikor kiszakadt a gumi nem volt benne semmi,csak előnedv,de biztosra akartunk menni[nem hiányzik egy baba így fősuli kezdésekor]..

inkább a szervezetemre való hatásától félek..hogy cisztám lesz tőle,vagy hízok,a megkavarodott hormonrendszeremről nem is beszélve..bár a doki néni szerint,amit felírt hüvelygyűrűt,feltehetem akkor ha megjőn a vérzés a tabitól,és az helyre billenti a hormonjaim..

2010. szept. 4. 07:17

sziasztok

az előző eseményutánit 3héttel ezelőtt vettem be,de most sajnos kénytelen voltam újra bevenni egyet..ennek milyen kővetkezményei lehetnek?

Amikor bevettem akkor kellett volna megjőnni ciklus szerint a menzeszemnek,de az előző esemény utáni nyilván megkavarta..most már 5napja vettem be ezt az eseményutánit és nem jelentkezik semmi..gyógyszerész szerint ha 5napon belül nem jőn meg akkor baj van,az orvos szerint 2hét...VOLT MÁR VALAKI ÍGY,HOGY NEM JŐTT MEG NEKI A TABITÓL 5NAPON BELÜL,DE NEM VOLT TERHES???

241. Hellcat
2010. aug. 12. 17:50
nembaj..én se vagyok túlságosan benne ebben,csak azt mondtam amit tapasztaltam:)
2010. aug. 12. 09:29
igen kőszőnőm most már értem..akkor a gyógyszerész mondta rosszul vagy én értettem ennyire félre..nem vagyok gyakorlott ezekben,mert 3évig fog.gátlót szedtem:D
239. Hellcat
2010. aug. 12. 06:27
Jah és az esemény utáni tablettától nem lehet hízni...tudtommal
238. Hellcat
2010. aug. 12. 06:26
nekem már kétszer volt "szerencsém" ehhez a gyógyszerhez,de egyszer sem jött meg 5 napon belül mivel ez nem hozza meg...majd elvileg rendes időben.És nekem még a doki se mondta ezt.Nem tudom másoknál hogy volt,csak saját tapasztalat alapján tudom mondani.És őszintén én a betegtájékoztatón ilyet nem látok.Ha miután elműlt az a barnás pirosas valamid,és utána kellett,akkor elvileg majd csak a következő mensid fog megjönni.Plusz amúgyis meg lehet kavarodva,mivel abbahagytad a gyógyszertmplusz bevetted rá ezt...
2010. aug. 11. 19:26
ez érdekes..nekem a gyógyszerész mondta és azt hiszem a beteg tájékoztatón is rajt van hogy ha 5napon belül nem jőn meg forduljak orvoshoz,mert akkor valószínűleg baj van.ma beszéltem egy csajszival és mondta hogy neki sem jőtt meg 3hónapig..és nem volt terhes..az én menzeszemnek most kellett volna hogy vége legyen vasárnap[de ugye csak barnás pirosas valami volt a fogamzásgátló abbahagyása miatt]..tehát akkor nem muszáj 5-7napon belül megjőnnie..hmm..hát mindenki mást mond:S
236. Hellcat
2010. aug. 11. 16:38
Amúgy nekem mind a kétszer késett 1 hetet és utána pedig bekavarta hónapokon át.Nem a gyógszer bevétele után kell megjönnie.Hanem elvileg rendes időben.Persze van akinél előbb,van akinél később.Egyénfüggő de a stressz az nem tesz jót.Persze mondani könnyű,hogy ne stresszelj,mert tudom magamról,hogy ez nem így megy,de azért kicsit próbáljmeg nem ezen agyalni.Hiszen ha izgulsz akkor sem tudsz változtatni a tényeken:S sajna
235. Hellcat
2010. aug. 11. 16:36
a vörösbor is meghozza:D egyébként meg nekem egyszer az segített,amikor késett,hogy relaxáltam és gyengéden masszíroztam a hasamnál (petefészkeknél) lefele a hüvely fele...
2010. aug. 11. 14:19
egyébként valamelyikőtők próbálta már az aviva tornát,amitől elvileg megjőn?én most azon agyalok hogy kipróbálom,hátha lesz eredménye:D
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook