Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2010. okt. 26. 21:14
:) szívesen.
292. nemjuteszembenév (válaszként erre: 291. - 099c0bed40)
2010. okt. 26. 00:17

köszönöm a választ. hát én is remélem.

minden jót!

291. 099c0bed40 (válaszként erre: 290. - Nemjuteszembenév)
2010. okt. 22. 13:04
Szia, ezt így sajnos nem lehet megjósolni, de annyi biztos, hogy nagyon kicsi rá az esélyed hogy terhes légy.
2010. okt. 19. 20:41

Sziasztok!

Kicsit olvasgattam a fórumot és úgy döntöttem regisztrálok,mert én is hasonló cipőben járok.

Én szedek fogamzásgátlót 4 éve,most kaptam egy 500mg-mos antibiotikumot,amin csak ennyit találtam a fogamzásgátlóra gyakorolt hatásáról"ritkán előfordulhat ,hogy az antibiotikumok befolyásolhatják a fog.gát.hatását" 5 napig szedtem az antibiotikumot 4. napon szexeltünk,gumi kiszakadt.

vasárnap este történt. hétfő este hívtam fel a nőgyógyászomat(mert úgy gondoltam nem lehet baj)aztán kedden fél5kor bevettem az escapellét.semmi hatása eddig.a fogamzásgátlóból éppen a 14edik szemet vettem be,tehát pont a legrosszabb időszakban történt ez. szerintetek nagy esély van rá ,hogy mégis terhes leszek?

köszönöm a választ előre is.

2010. okt. 17. 10:07

HURRÁ!!!!! :)))))))))))


Nagyon örülök neki,( kösz hogy megírtad!) és őszinte szívvel kívánom, hogy soha többé ne kelljen ilyen izgalomnak kitenned Magadat!

Szép napot: Eszter

288. Angyalka20 (válaszként erre: 287. - 099c0bed40)
2010. okt. 16. 18:39
Szia!!!Jelentkezem!!megjött ma a menstruációm!:)Remélem így már nem kell többet aggódnom!További szépet!Üdvözöllek:)
2010. okt. 15. 20:06

:))) ugyan, ne viccelj már, nem kell ennyiszer megköszönni, de annak örülnék ha értesítenél mi lett a dolog végkimenetele.

SOK SIKERT!!!!!!!!

E

286. Angyalka20 (válaszként erre: 285. - 099c0bed40)
2010. okt. 15. 16:38
Köszönöm szépen a válaszod:)Majd tájékoztatlak a dolog alakulásáról:)Igazán rendes vagy hogy adtál Tanácsot:)Köszönöm:)Üdvözöllek:Kriszti
2010. okt. 15. 10:53

Szia, mivel nagyon magas a gyógyszer hormontartalma, természetesen befolyásolhatja a ciklust minden irányban, azaz megjöhet tőle hamarabb és késhet is miatta.

Ha egy hét múlva se jelentkezik se vérzés , se semmi arra utaló jel hogy meg akarna jönni, érdemes tesztet csinálni, mert az 3 héttel a történtek után már simán kimutatja mi a helyzet.

Reméljük minden rendben lesz, üdvözöllek: Eszter

2010. okt. 14. 16:02
Sziasztok!Nekem lenne egy kérdésem!Ha valaki tudna segíteni megköszönném.2 hete vettem be egy Escapellét,és ma kellett volna megjönnie...mennyiben befolyásolja ez a menstruációs ciklust?meddig jöhet még meg anélkül hogy tesztet csináljak?Választ várok:)Köszönöm:)
283. buffy85
2010. okt. 11. 20:31

Sziasztok!

Szeretném nektek elmondani saját tapasztalatomat. Én is bevettem az esemény utáni tablettát még január végén (Escapelle-ét)aztán az elmúlt hónapokban több rendellenességet tapasztaltam a menstruációim alatt. Júniusig semmi gond nem volt, rendszeresen megjött, aztán már csak sima vérzésem volt, peteérés, azaz leválás (darabos) nélküli. És sokkal erősebb fájdalom, szédüléssel, hányingerrel. Elmentem orvoshoz, és mindkét petefészkemen van egy bőrréteg, fal, ami megakadályozza a peteérést is. Párommal már 4 hónapja babát tervezünk, de egyenlőre nem jön össze.

Vizsgálatok által kiderült, hogy valami miatt felborult a hormon háztartásom, először hirtelen fogytam (6 kg), aztán az utóbbi hónapokban meg híztam (7 kg). Most gyógyszerek nélkül!!!!! gyógyulok, a természetgyógyászat kezeléseit alkalmazom magamon, tisztításnak fokhagymát eszem (Az aloe vera gélt sem ajánlom, mert az is hozzásegített ehhez az állapothoz)és energetikailag kapok kezelést. Már javul az állapotom. Amint egészséges leszek, és az állítólagos gyógyíthatalan betegségemből kigyógyulok, újra jelentkezni fogok! (Nem szeretnék meddő maradni!!!)Óvatosak legyetek ezekkel az erős gyógyszerekkel!!!! Nem tudhatjuk milyen mellékhatások jelentkeznek! Jó egészséget Mindenkinek!

282. 099c0bed40 (válaszként erre: 281. - Bujamaja)
2010. okt. 5. 17:01
Helyes! :)
281. bujamaja (válaszként erre: 279. - 099c0bed40)
2010. okt. 2. 16:04
igen ,én is ezt választottam..az eset után egy hónap telt el,csináltam reggeli vizeletből tesztet[gabriel 3naposat] és negatív lett,szóval remélem tényleg nincs már gond..egy ideig pedig hormonra sem akarok gondolni:]
2010. szept. 30. 08:41

Sziasztok!

nekem szeptember 20án jött meg a mensim, a párommal 26-án 3X szeretkeztünk, de mivel abbahagytam a fog. gátlót kihúzta. felhívtam a dokit, azt mondta, h szerinte nem estem teherbe, hiszen akkor még nem volt peteérés (elvileg 24-25 napos a ciklusom), de azt mondta, h felírja az escapelle, ha megnyugszom tőle. nekem a semmi mellékhatása sincsen, az jót jelent, nem? tehát elvileg a mensi 7. napján történt a dolog (bár nekem csak 4-5 napig tart), csak nem vgyok terhes. . . vélemények? segítségek?

köszi előre is!

279. 099c0bed40 (válaszként erre: 278. - Bujamaja)
2010. szept. 27. 10:39

Szia, én azt javaslom hogy várd ki türelemmel amíg a szervezetedben beáll az egyensúly és utána úgyis megjön majd magától----az injekció amit adnak, szintén hormont tartalmaz, én biztosan nem kockáztatnám meg.


Attól hogy nem jön meg a vérzésed, az égvilágon semmi károd vagy bajod nem származik, ellenben ha agyon vissza hormonoztatod magadat, abból lehet nem is egy maradandó problémád.

Tudom hogy nehéz türelmesnek lenni és várni, de hidd el, ilyenkor ez a legcélravezetőbb.

2010. szept. 26. 20:03
azt hallottam hogy nagyon sok embernek hónapokig nem jőn meg..szerintetek ilyenkor mit lehet csinálni?olyanról hallottam hogy akkor a doki ad valami injekciót..abban is van hormon?
2010. szept. 25. 21:09
Én nem tudom, hogy híztam-e. Vagyis ha híztam is, nem látványosan, de én legalább egy éve nem álltam mérlegre:) Nem tudom, előfordulhat, de ez már mellékes szerintem, inkább az a lényeg, hogy rendeződjön a ciklusod. Ha mozogsz rendesen, és nem eszel olyat, amitől híznál, én nem hiszem, hogy feltűnően felszednél pár kilót.
2010. szept. 25. 16:35
ja és amúgy szerintetek még hízhatok tőle?Vagy a hízás mikor jelentkezik?egy hónapja hogy bevettem az utolsót is,de 1-2kg-t híztam..mondjuk sportsuliba járok szóval mozgok sokat és nem eszek/ehetek nagyon hízlaló ételeket.szerintetek jelentkezhet még ennél is nagyobb súlynővekedés????:S
2010. szept. 25. 16:25

hát nekem sem jőn meg,és az első eseményutáni tabi után sem jőtt meg,vagyis úgy volt,hogy ha a rendes ciklusomat nézzük,aznap kellett volna megjőnnie,mikor a 2.eseményutánit bevettem..gondolkoztam is hogy nem veszem be a 2.at,de általában addig reggel jőtt meg a menzeszem előtte,és akkor semmi nem jelentkezett így bevettem a 2.eseményutánit[mert gondoltam hogy az 1.-től megkeveredett a vérzésem és nem tudtam mikor van peteérésem vagy mikor jőn meg]:S

de most már a libidóm is 0 meg minden bajom van,pedig 1hónapja vettem be a 2.-at:S

2010. szept. 25. 15:31
Én is vártam pár hónapot vele, de rendszertelen lett a vérzésem, és ezért (is) irattam fel.
2010. szept. 25. 15:13

hüvelygyűrű már van,de úgy dőntőttem nem sokkolom a szervezetem még egyenlőre újra hormonnal,hanem várok pár hónapot hogy kiürüljőn..de kőszi:]

csak azért kérdeztem,mert a szakítást tervezem a barátommal,mivel nem kívánom a szexet vele..előtte sem akartam már nagyon,de most meg pláne semmi kedvem,mintha frigid lennék..és kiváncsi voltam lehet e ilyen mellékhatása is..kőszi

272. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 271. - Bujamaja)
2010. szept. 25. 14:57
Én ezeken a mellékhatásokon nem csodálkoznék, szinte akármi előfordulhat, még az általad leírt hangulatváltozás stb... biztos tudod, milyen erős gyógyszer már egy szem is, egy hónapon belül kettő, az meg hatalmas hormon bomba. Azt szokták mondani, hogy egy ilyen esemény utáni felér egy egész havi adaggal. Nagyon nem tudsz mit tenni, mint hogy türelmes leszel, vagy elmész a dokihoz és kérsz rendes tablettát (én ezt tettem, amikor be kellett vennem)
2010. szept. 25. 13:39

Látom itt is az a téma hogy megjőn-e a tabitól..mint tudjátok nekem kettőt kellett sajna bevenni egy hónapon belül és nekem a másodiktól csak 1vagy max.2napig volt..az szerintetek nem baj?mert az is nagyon kevés volt..de az elsőtől viszont rendesen megjőtt..a második után 2héttel teszteltem akkor még negatív lett..most is fogok majd a napokban..

A másik kérdésem hogy szerintetek ettől a tabitól is lehet olyan hogy hangulatváltozás libidó csőkkenés ,mint a fog.gátlótól??????

270. 099c0bed40 (válaszként erre: 269. - Picuri79)
2010. szept. 20. 07:14
Szia, a segítséget nagyon szívesen,:) a tanácsoddal pedig tökéletesen egyetértek!
269. picuri79 (válaszként erre: 264. - 099c0bed40)
2010. szept. 19. 10:20
Üdv: Köszönöm szépen a bíztatást és a sok segítséget,immár a mai naptól örülhetek,hisz nekem is megjött,és ezekszerint pár nap eltolódással. nagyon remélem sosem fogok még 1* így járni,és mindenkinek azt tanácsonám ha van partnere,akkor szedjen fogamzásgátló tablettát,mert az a legbiztonságosabb,és megkímél az ilyen bajoktól,ha viszont olyan a partnere akiben nem biztosak,a gyógyszer melett is ajánlott az óvszer! Köszönöm még 1*!!!!!!
268. 099c0bed40 (válaszként erre: 267. - Lilflowerke)
2010. szept. 19. 09:53
:) Nincs mit, szívesen.
2010. szept. 18. 09:03
Köszönöm a válaszodat! Remélem tényleg minden rendben lesz! Lil.
266. 099c0bed40 (válaszként erre: 265. - Lilflowerke)
2010. szept. 17. 23:28

szia, szedd be végig az antibiotikumot, mert ha abbahagyod, nagyobb bajt csinálsz vele , ugyanis rezisztens leszel rá, azaz legközelebb nem fog hatni.

Elvileg az escalle ilyenkor is véd, mert nagyon megemeli a progeszteron szintet, amihez az antibiotikumnak semmi köze nincsen.

üdv Eszter

2010. szept. 17. 23:18

Sziasztok, az én kérdésem az lenne, hogy mennyiben befolyásolja az escapelle hatását az antibiotikum (Fromilid uno 500mg- klaritomicin-t szedek már 3 napja (erős megfázásra))? Tudom, hogy az escapelle tájékoztatójában az áll, hogy csökkenti a tabletta hatását, viszont az Fromilid betegtájékoztatójában az áll, hogy a klaritromicin nem befolyásolja a hormonális fogamzásgátló tabletták hatását.

Nem tudom, hogy a maradék három antibiotikum tablettát vegyem-e be...

A választ előre is köszönöm! Lil.

264. 099c0bed40 (válaszként erre: 263. - Picuri79)
2010. szept. 17. 10:21

Szia, a legtöbb teszt már a 10 napos terhességet képes kimutatni, azaz a "balesetet" követő 11-ik napon ha nem is erős, de gyenge pozitív jelnek kellene megjelenni rajta, ha terhes vagy.

A menzeszt a magas hormontartalom ami a gyógyszerben van eltolhatja jóval késöbbre,tehát ne a vérzés megjövetelére várj, hanem ha még egy hétig se jelentkezik semmi, akkor ismételd meg a tesztet.

Ha az is negatív, akkor 99 % hogy NEM vagy terhes még akkor sem ha továbbra se menstruálsz, csak a hormonjaid zavarodtak meg, azaz magas maradt a progeszteron szinted a gyógyszer miatt, és amíg az nem esik le, addig a méhnyálkahártya nem válik le,ezért nincs vérzés.

valószínű hogy Nálad lassabban zajlik a lebomlás, és ez okozza a vérzéshiányt meg a késést, ami amúgy se sok ha még csak 2 napja kellett volna megjönnie.

NE AGGÓDJ AMÍG A TESZT NEGATÍVAT JELEZ, ezek a mostani terhestesztek nagyon érzékenyek és megbízhatóak, hidd el!

Üdv. E

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook