Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
383. 099c0bed40 (válaszként erre: 382. - Pannipanna)
2011. febr. 6. 08:42

Szia, akiknek a hormonrendszere érzékenyebb a nagy adag progeszteronra --amit a tabletta tartalmaz--, azoknál kihathat még hónapokkal a bevétel után is a ciklusra.

Ha véreztél tőle ( és nem is egyszer)akkor terhes nagyon nagy valószínűséggel nem lehetsz, de azt tanácsolom, a fogamzásgátlót csak az első normális ideig tartó vérzés után kezdd el szedni.

A helyedben csinálnék egy terhességi tesztet a biztonság kedvéért, és ha az negatív, akkor marad az, hogy kivárni a vérzést, majd ha úgy ítéled meg hogy mennyiségileg annyi mint egy normál menses, elkezdheted a fogamzásgátlót szedni.

Aggódnod nem kell a késés vagy kimaradás miatt, ez nem kóros és nem is káros, ha a teszt negatív ( ami majdnem 100 % hogy úgy lesz) akkor csak annyi van, hogy idő kell a hormonrendszerednek, hogy rendezze a sorait.

Üdv: Eszter

2011. febr. 5. 20:35

sziasztok. sokat olvasgattam itt az utóbbi időben, és lenne 1-2 kérdésem nekem is.

December 16-án történt a "baleset" a barátommal, kiszakadt az óvszer, és pont félidőben jártam.

3 órával az esemény után sikerült bevennem az Escapelle tablettát, és el is aludtam gyorsan, hogy minél gyorsabban teljen az idő. 6 napra rá megjött szerencsére, de csak 2-3 napig tartott, tehát a szokásosnál sokkal gyorsabban lezajlott.

Meglepő módon, január 2-3.-án is megjött, szintén 2-3 napig tartott. Furcsa ez hogy két részletbe jött meg.

Január közepe fele elmentem a nőgyógyászatra, szűrő vizsgálat, ultrahang, vérvétel, és még várom az eredményeket, azonban sikerült feliratnom fogamzásgátlót.

Ma február 5. van, és még mindig nem jött meg ( nem voltam együtt a barátommal védekezés nélkül, és nem élvezett el bennem.

A kérdésem: lehetséges, hogy ennyi késés még az Escapelle tabletta miatt van? ennyire kihatna a hormonháztartásomra? Napok óta fájdogál a hasam és a derekam is fáj, de lehet csak bebeszélem magamnak, nagyon stresszes vagyok alapból is. Úgy várom már, mint a Messiást..

Szerintetek kell aggódnom? :/ köszi előre is

381. Hellcat
2011. febr. 1. 06:46
Amúgy Cuna,nem akarlak megbántani,de stresszelésben meg bemesélésben túl teszel rajtam,pedig én azt mesterfokon nyomom:D:D én akkor nem teszteltem ennyit,amikor a párom teljesen belém ment (vettem be tabit) de valljuk be,akkor azért ezerszer nagyobb esélyem volt terhességre,ráadásul az peteéréskor történt...szóval ha ezen kívül más baki nem volt akkor sztem verd ki a buksidból azt,hogy terhes vagy...mert kizárt...nem is hiszed,hogy a bemesélés mikre képes...nekem volt olyan amikor 45 napra jött meg,akkor csináltam 4 tesztet,mind negatív volt,de ennek ellenére már jöttek a tüneteim,amik mellesleg olyan korai terhességnél nem is jelentkeznek:D szóval,lényeg a lényeg,ha csak emiatt az egy alkalom miatt tartasz akkor felejtsd el a terhesség lehetőségét is...:) nem akartalak megbántani,mert tudom milyen ennyire félni,de a stresszelés talán még rosszabb,mert gondolj bele ha meg esetleg terhes vagy akkor meg az idegeskedéssel mit sem érsz...csak magadnak ártasz:)szóval nyugaloooom
380. Hellcat
2011. febr. 1. 00:16
szerintem se lehetsz terhes attól az alkalomtól...másiktól igen a nem védekeztél vagy nem megfelelően védekeztél.
379. 099c0bed40 (válaszként erre: 378. - Cuna20)
2011. jan. 28. 15:24
Utólag nem lehet megállapítani,( kizárólag mesterséges megtermékenyítés esetén), amit írtam, az kizárólag arra az esetre vonatkozott, amit említettél.
378. Cuna20 (válaszként erre: 377. - 099c0bed40)
2011. jan. 28. 15:19
És azt meg lehet állapítani napra pontosan, hogy mikor történt a fogantatás? Ettől az alkalomtól vagy esetleg másiktól?
377. 099c0bed40 (válaszként erre: 376. - Cuna20)
2011. jan. 28. 08:48

Ne készülj ki!


Visszaolvastam oda ahol leírtad hogy történt, pharmatex-et is használtál, befejezett aktus se volt, és még a tablettát is bevetted, ezek után egész egyszerűen NEM LÉTEZIK hogy teherbe estél volna attól az alkalomtól.


A teszt legkorábban két héttel a megtermékenyülés után mutat valós eredményt, előbb nem is érdemes csinálni.

Nem tudom mennyire halványodott el, mert ennek a megítélése is szubjektív, szerintem várj 3-4 napot, és ha addig se lesz vérzés vagy egyéb tünet, akkor ismételd meg.

De ennyitől ( amit leírtál) szinte kizárt hogy terhes légy, ne stesszeld Magadat, mert a stressz miatt is késhet a vérzésed.

376. Cuna20 (válaszként erre: 375. - 099c0bed40)
2011. jan. 27. 20:58
Eddig én is azt hittem. De ma elvégeztem még egy tesztet, ami határeset volt. A tesztcsík elhalványodott. 2 napja késik. Hogy lehet, hogy a múlt pénteki és a hétfői tesztem negatív lett, ha ez pozitívnak tűnik? Kikészültem...
2011. jan. 27. 07:37

Ha 3 negatív teszted van, akkor az égvilágon semmi okod nincs aggodalomra, csak türelem, meg fog jönni.

Van akinél hosszabb idő kell mire a hormonok helyre rendeződnek, és visszaáll a spontán ciklus.

374. Cuna20 (válaszként erre: 373. - 099c0bed40)
2011. jan. 27. 06:57
Már 3 tesztet csináltam. Mindegyik negatív lett, de még semmi mensi...
373. 099c0bed40 (válaszként erre: 372. - Cuna20)
2011. jan. 26. 20:11

Szia, ha már két hét eltelt, érdemes csinálni terhességi tesztet.

Ha nincs semmi mellékhatás, az még nem jelent semmi rosszat, ne aggódj!

372. Cuna20
2011. jan. 26. 17:11
Sziasztok. Még mindig nagyon izgulok. Tegnap kellett volna megjönnie, de még semmi. Amióta bevettem a 72 órás tabit, nekem semmilyen tünetem nem volt...
371. Hellcat
2011. jan. 17. 22:58
am megértelek h ideges vagy....parázásban én már a mester szintet verem:D de nyugi tuti rendben lesz minden:)
370. Hellcat (válaszként erre: 369. - Bry18)
2011. jan. 17. 22:57
Most akkor terhes vagy?Bocsi de nem értem,lehet én vagyok lemaradva:S de úgy írsz mintha konkrét lenne az hogy terhes vagy
369. bry18
2011. jan. 16. 12:48

Sziasztok!


Köszönöm a válaszotokat. Sajnos olyan ideges vagyok már, hogy sikerült pszichésen lázasnak lennem, gyomorgörcs és most gyengének is érzem magam. Héten megyek orvoshoz e miatt. Hihetetlen,hogy az ember mennyire ki tudja magát idegelni. Most már kezdek lenyugodni és beletörődni a dolgokba. Úgy állok a dolgokkal jöjjön aminek jönnie kell, mert kétségek közt a legrosszabb, hogy mi van. Remélem semmi gond, persze az élet senkinek sem kedvez, de legalább tudom magamról, hogy nem vagyok az a 15 éves csaj aki felelőtlenül csinálja a dolgait. Kár, hogy egy termék hiba miatt most itt szívom a tantuszt... de hát ez van! Még egyszer köszönöm a válaszaitokat :)

368. 099c0bed40 (válaszként erre: 365. - Bry18)
2011. jan. 14. 16:14

Szia, a petefészek-táji szurkálásaid attól is lehetnek, hogy mostanra ürült ki a szervezetedből a gyógyszer által bevitt hormon, és kezd beindulni a spontán tüszőérésed.

A pontos ciklusokat a gyógyszer akár 2-3 hónapra is felboríthatja, úgyhogy ha nem rendszeresen menstruálsz, az ne nyugtalanítson.


Ennek ellenére szerintem sem árt ha megmutatod Magadat nőgyógyásznak, mert egy hüvelyi Uh-gal minden tisztázható, pontosan be lehet mérni a méhed nyálkahártya vastagságát illetve a petefészkeid állapotát is.

Üdv: Eszter

367. 099c0bed40 (válaszként erre: 364. - C989b3654b)
2011. jan. 14. 16:07

Szia, mivel a ciklusod elején voltál, és a gyógyszert is 72 órán belül bevetted, nagyon kicsi annak az esélye, hogy terhes lettél.

Ha a várt időben nem jönne meg, akkor azért csinálj egy terhességi tesztet, de lehet hogy már ezek a szurkálások amikről írsz is a közelgő menses jelei.

366. Iviiiiii (válaszként erre: 365. - Bry18)
2011. jan. 14. 15:44
szia! szerintem ha fáj, az már nem a gyógyszer miatt van. a rendszertelen mensi az igen, nekemis 2-3 hónapot boritott rajta legutóbb,de a fájdalom az szerintem mástól van, gyorsan menj az orvoshoz :(
365. bry18
2011. jan. 14. 15:38

Sziasztok!


Novemberben vettem be escapelle tablettát. Volt egy 16 napos, ezt követően egy 18 napos ciklusom, ami azt jelenti ugyebár, hogy a sok hormon felzavarta a dolgokat. De most úgy állok (péntek), hogy múlt hét csütörtökön meg kellett volna jönnie. Ez előfordulhat a tabletta mellékhatásaként? Érzem egész áldott nap, hogy feszül a pete fészkem, illetve reggelente beszurkál. Van egy úgy nevezett fehér folyásom is, ami ugyebár a pete érést is jelezheti...mindegy ez nem ide tartozik. Mindenképpen megyek nőgyógyászhoz, de előtte szeretném ha véleményeznétek ezt az estet, mert elég nagy kétségek közt állok! (párommal nem voltunk olyan helyzetbe, hogy bármi stikli beeshetett volna azóta...´)


Előre is köszi :)

2011. jan. 14. 11:21
Sziasztok!Nekem speciális problémám van: 7éve vagyunk együtt a párommal,akinek eddig úgy tűnt, nem lehet gyereke, így nem is védekeztünk évekig.De csak eddig tűnt úgy: nov.13.-án átestem egy terhességmegszakításon-sajnos....Azt követően dec. 24.-én kezdődött a legutolsó menstruációm,ami 4-5 napig tartott. Jan.1.-én együtt voltam a párommal,és szerencsétlenségemre elszakadt az óvszer. Ezt követően a 62.órában sikerült bevennem az escapelle-t. Azóta semmilyen különösebb tünet nem jelentkezett, azt olvastam róla,hogy elvileg a menstruációt sem feltétlenül befolyásolja, a rendes időben-az én esetmeben jan.21.-én várhatom(akkorra már gondoskodtam a rendes fogamzásgátlóról, hogy el tudjam kezdeni a szedését). A lehetséges mellékhatások közül ma reggel tapasztaltam késszúrásszerű alhasi fájdalmakat jobb oldalon kb.2-3 órán keresztül,aztán elmúlt. Már semmiben nem vagyok biztos, ezért fordultam hozzátok.Nyugtassatok meg légy szíves,ha lehet :(:( Köszönöm!
363. 099c0bed40 (válaszként erre: 361. - Cuna20)
2011. jan. 13. 09:38
Szia, egyezem az előttem szólóval, ilyen előzmények után kizárt dolog, hogy terhes legyél.
362. Hellcat
2011. jan. 12. 21:40
sztem semmi esély arra hogy terhes legyél:)nyugi
361. Cuna20 (válaszként erre: 360. - 099c0bed40)
2011. jan. 12. 20:23
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Tegnap este 10 körül együtt voltam egy férfival. Pharmatex kúpot használtam, de kb 5 perc után már bennem volt. Nem élvezett el se belém, se egyáltalán, mert befejeztük anélkül. Ma délután 5-kor bevettem a 72 órás tabit. Szerintetek lehetek terhes?
360. 099c0bed40 (válaszként erre: 359. - Pálma99)
2011. jan. 11. 08:19
Nem.
2011. jan. 10. 20:40
Eddig meg sem fordult a fejemben hogy ez gond lehet de most hogy olvasgatom ezeket... én a tabletta bevétele előtt 5 órával alkoholt fogyasztottam (nem is olyan kis mennyiséget) ez befolyásolhatja a tabletta hatását?
358. 099c0bed40 (válaszként erre: 357. - Bubroki)
2011. jan. 8. 17:52
:)
357. bubroki
2011. jan. 8. 17:48
akkor jó. nagyon boldog vagyok most :) köszönöm
356. 099c0bed40 (válaszként erre: 355. - Bubroki)
2011. jan. 7. 23:26
Szia, jól tudod....ha rendes mennyiségű, azaz több napos vérzésed lesz, az azt jelenti, hogy minden rendben van Veled, hatott a gyógyszer.
355. bubroki
2011. jan. 7. 20:13
sziasztok! ma jött meg a menzeszem a gyógyszer bevétele után 8 nappal. viszont elvileg 4 nap múlva kell h beteg legyek. ez normális nem? mert végülis az a lényeg h megjött. vagy rosszul tudom?
2011. jan. 7. 17:43

Örömmel jelentem, hogy ma megjött :)!!!!!

Köszönöm szépen a bíztató szavakat.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook