Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
473. 099c0bed40 (válaszként erre: 471. - Pkatuuus)
2011. aug. 7. 07:27

Szia, a tabletta utáni pecsételő vérzés sokaknál előfordul, semmi rosszat nem jelent és nem menstruáció szokott lenni.

Nem kell megrémülni akkor sem, ha a következő számított vérzés nem napra pontosan jelentkezik, a gyógyszernek magas a hormontartalma, csak akkor válik le a nyálkahártya, ha a hormonszint már kellően lecsökkent.


Másik kérdésre a válasz : igen, ha valaki a ciklusa első napjától szedi a fog. gátlót, az már abban a ciklusban biztos védelmet nyújt.


üdvözlettel: Eszter

472. 099c0bed40 (válaszként erre: 469. - Miss Piggy)
2011. aug. 7. 07:24

Szia, érdemes megnézni a neten a fog. gátlással foglalkozó oldalakat, nagyon széles ugyanis a választék még akkor is, ha nem szeretnél tablettát szedni.

Sok sikert a választáshoz: E

2011. aug. 6. 17:39

Sziasztok!

Az én kérdésem is az Escapelle tablettával kapcsolatos. aug 1-jén vettem be, kb 42 órával az aktus után. ma, aug. 6-án pecsételő vérzés jelentkezett, de a menstruációmnak csak 18-án kellene megjönnie. tehát ez még nem lehet az, ugye?

a másik kérdésem az lenne, hogy a nőgyógyásszal egyúttal írattam fel fogamzásgátlót is, és azt mondja, ha megjön a menstruációm, az első nap kezdjem el szedni.(Symicia nevűt)az tényleg helytálló, hogy már az első naptól véd a fogamzásgátló? (legalábbis ez a fajta)

előre is köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 11. 07:56
És minden segítséget! A többieknek kitartást, együtt érzek Veletek!!!!
2011. júl. 11. 07:55

Kedves Öregnéneőzikéje,

Nagyon szépen köszönöm a bíztató szavakat!

Nagyon örülök, h segített az Escapelle. Szeretnék továbbra is óvatos lenni, gyógyszert viszont nem akarok többet szedni. Mit tudok még tenni fogamzásgátlás ügyben, h nagyobb biztonságban legyek, de gyógyszerrel ne mérdezzem magam? Próbálok óvszert patikában venni mert ott figyelnek a hőmérs. ingadozás ne legyen meg állandó páratartalom stb. így elvileg nem romlik a minősége...

468. Katalin333 (válaszként erre: 467. - 099c0bed40)
2011. júl. 9. 22:06
Igen.Valószínű,hogy azt akarta felírni.Még isteni szerencse,hogy időben felismertem a hibát,mi lett volna ha teherbe is esek azt gondolván,hogy védve vagyok.Majd írok a fejleményekről.
2011. júl. 9. 15:44

Szia, szerintem Depo-Proverát akart volna írni, nem pedig ezt.....minél hamarabb menj vissza hozzá, mert nagyon nem mindegy hogy szteroid vagy progeszteron lett beadva, az a helyzet hogy nem tudom mit lehet ilyenkor tenni.

Remélem Ő tudni fogja, kérlek írd meg hogy mit mondott/csinált.

2011. júl. 9. 11:13

Segítsetek!

Tegnap nőgyógyásznál voltam. Megkértem ,hogy váltsunk tablettáról injekciós fogamzásgátlásra.Felírt nekem egy DEPO-MEDROL nevű injekciót amit csak az 5-ik gyógyszertárban tudtam kiváltani(már itt gyanús volt a történet.)Elvittem,beadta.Itthon megnéztem a

neten ezt a szert és kiderült,hogy izületi gyulladásra való szteroid.Szó nincs a leírásban fogamzásgátlásról de ezer mellékhatása lehet.Mit tegyek.

465. 099c0bed40 (válaszként erre: 461. - Miss Piggy)
2011. júl. 9. 07:49
Egy hónapon belül kiürül, de akinek előtte se volt rendszeres a vérzése, annál lehet ennél hosszabb idő is míg a ciklusok helyreállnak.
464. 099c0bed40 (válaszként erre: 460. - Miss Piggy)
2011. júl. 9. 07:49

Szia, ha megjött, nem érdemes tesztet csinálni.

Örülök neki hogy rendben vagy. :)

463. encsike01 (válaszként erre: 461. - Miss Piggy)
2011. júl. 4. 20:51
Állítólag hosszabb idő.Több hónapot olvastam itt korábban, de egyénenként változó. Cickafark teával szeretnék én is tenni ez ellen, de még nem tudom mi a megfelelő adag.
462. encsike01 (válaszként erre: 460. - Miss Piggy)
2011. júl. 4. 20:49
Kívánom Neked, hogy úgy legyen, és elmúljon a hangyásság. :)
2011. júl. 4. 09:07

Még egy kérdésem lenne, ha minden rendben van...mennyi idő alatt ürül ki az escapelle a szervezetből?

Köszönöm,

2011. júl. 4. 08:52

Kedves Öregnéneőzikéje,

Azt hiszem rendben vagyok vasárnap este, megjött így csak 1 napot késett. Intenzitása más mint a megszokott gyengébb. Érdemes azért kontroll tesztet csinálni még szerdán vagy ez már paranoia?

Köszönöm,

Encsike, igen kicsit mer kezdtem hangyás lenni, reméljük most ez is elmúlik :)

459. encsike01 (válaszként erre: 445. - 099c0bed40)
2011. júl. 3. 10:22
Kedves Öregnéneőzikéje! Szerdán reggel teszteltem egyet, ami negatív lett.Csütörtökön megjött a menstruációm. Ma vasárnap van és még tart valamennyire. Sztem rendben vagyok. Még egy uh-t majd vállalok a nőgyógyásznál. Nekem az a tuti. Legalább megnézi, hogy a ciszta sem látogatott meg újra és azt is kizárjuk.Tapasztalat, mely a többieknek szól: Tényleg csak a türelem segít. Ha nagyon belefeszülök és ezen agyalok, akkor bolondulásig tudja az ember tuningolni magát.Nekem ha eszembe jutott, csak arra gondoltam: NEM VAGYOK TERHES! Hozzáteszem, hogy elméletileg 2 nappal a peteérésem előtt voltam. Reménytelennek tünt a gyógyszer! A tünetek, melyek végigkísértek totál többértelműek( éhes voltam, 2 hét alatt 2 kg-ot híztam, feszült és növekedett a hasam és a mellem is majd kidurrant, pici folyamatos szurkálás a hasban). Együttérzek és gondolok mindenkire, aki ilyen balesetbe esett. Köszönök mindent! Még visszanézek!
2011. júl. 1. 15:31

Szia, az érzékeny tesztek már vasárnap is jelezhetik ha baj van, de véleményem szerint inkább várj még a jövő hét közepéig.

Nem kell akkor sem a legrosszabbra gondolni ha hétfőn nem jön meg, mert az escapelle sok nőnél eltolja a vérzés kezdetének időpontját.

2011. júl. 1. 10:35

Kedves öregnéneőzikéje,

Azt szretném kérdezni,ha múlt héten kedd este történt a "baleset" akkor vasárnap már tudok tesztet csinálni és érdemese - e pár nep múlva megismételni? Most a napokban meg kéne már jönnie, vasárnapi lehet normál késés, aztán már biztos nem sima késés..csagy az escapelle vagy nem is merem leírni

456. 099c0bed40 (válaszként erre: 453. - Nemjó)
2011. júl. 1. 07:26
Szia, ezek a rövid vérzések szinte biztos hogy a gyógyszer miatt vannak, és egyértelműen arra utaló jelek hogy nem vagy terhes, hisz vérzések alkalmával leválik a méhnyálkahártya egy része.
455. 099c0bed40 (válaszként erre: 454. - Miss Piggy)
2011. júl. 1. 07:23
Szia, igazán nincs mit, örülök ha egy kicsit sikerült megnyugtatnom azzal amit írtam. :)
2011. jún. 30. 11:02

Kedves Öregnéneőzikéje!

Nagyon szépen köszönöm, segített amit írtál! Gyógyszertárban is kérdeztem azóta mondták, h vasárnap már csinálhatok egy tesztet...meg a gyógyszerész is azt mondta szerinte nem lesz baj..

Nagyon remélem!!!És még egyszer nagyon, nagyon köszönöm!!!

453. Nemjó
2011. jún. 30. 10:10

szia öregnéneőzikéje.


Megint hozzád fordulok nem bírom már idegekkel úgye Írtam múltkor vérzésem volt Vasárnap estétől Hétfő reggelig és mondtad ne aggódjak minden rendben lesz de szerda késő este megint megjött és csütörtök reggelig és ez még kevesebb volt mind a Vasárnapi mitől lehet ez nagyon félek:'(

452. 099c0bed40 (válaszként erre: 452. - Judie)
2011. jún. 30. 06:16
:)
451. 099c0bed40 (válaszként erre: 453. - Miss Piggy)
2011. jún. 30. 06:15

Szia, ha a tablettát ennyire időben bevetted, akkor nagyon jó esélyed van arra, hogy használt, azaz nem vagy terhes. ( az altató szedés miatt ne aggódj, nem befolyásolja a hatását, csak azért van feltüntetve, mert a legapróbb dolgot is kötelesek ráírni a betegtájékoztatóra).


Hogy az orvosod mire mondta 5 nappal az eset után hogy az UH szerint semmit nem lát....ha ne adj isten meg is termékenyült a petesejt, 6-7 napba telik csak az, amíg eljut a méhben addig a pontig, ahol szép lassan beágyazódik.

3-4 hetes terhességet lehet Uh alapján diagnosztizálni, úgy tudom ennél korábbi stádiumban nem is nagyon szoktak Uh-ot csinálni.


Tesztelni viszont hamarabb lehet, az érzékenyebbek már a két hetes terhességnél jeleznek.


Én azt tudom mondani hogy ne izgulj és próbálj meg aludni, hisz ami Tőled tellett azt megtetted annak érdekében hogy elkerüld a terhességet---a többi már nem Rajtad múlik.

2011. jún. 28. 15:05

Kedves öregnéneőzikéje!

Elsősörban hozzád fordulok, mert ahogy olvasgattam az oldalt elég sokakba öntöttél lelket s adtál biztatást.

Sajnos tegnap előtt velem is megesett a "kis baleset". Fogamzásgátlót szedet,de kimaradt egy tabletta szombaton, amit elfelejtettem bevenni, aztán meg pótolni. A következő adagot (ami egyébként is be kellett venni) vasárnap vettem be. Ám aznap este a párommal együtt voltam. Ma voltam nőgyógyásznál elmeséltem a történteket, majd felírta az Escapelle tablettát.Ezt be is vettem.( az eset és a gyógyszertár között 36 óra telt el.) Viszont a nagy izgalomtól nem tudom(nem emlékszem),hogy a maradék (8 db) fogamzásgátló tabit folytathatom-e? Bízom abban,hogy nem vagy terhes.

2011. jún. 27. 22:51

szia, szívesen, ne félj, mert nagyon kicsi az esély arra hogy baj történt.

Fel a fejjel, minden rendben lesz, majd meglátod!

448. Nemjó
2011. jún. 27. 20:16

Köszönöm szépen ! remélem nem lesz probléma mert elronthatná az egész életemet.nagyon félek:(

még egyszer köszönöm szépen a választ :)

447. 099c0bed40 (válaszként erre: 446. - Nemjó)
2011. jún. 27. 19:47

Szia, mivel csak 85 %-os a tabletta által ígért védelem, természetesen nincs arra 100% garancia hogy nem vagy terhes.

Ennek ellentmondani látszik az a tény, hogy a bevétele után véreztél egy keveset, ez annak a jele, hogy a nyálkahártya szerkezete átalakult, megbomlott, azaz ha netán meg is termékenyültél, a petesejt valószínűleg nem tudott beágyazódni.


Azt javaslom hogy kb. két hét múlva csinálj egy terhestesztet, ha terhes vagy, az érzékenyebbek már kimutatják.

Remélhetőleg nem lesz probléma, így legyen!

446. Nemjó
2011. jún. 27. 12:51

Sziasztok. jún.25-én együtt voltunk a barátommal, bennem élvezett el, de csak utána vettük észre hogy kiszakadt a gumi. Elmentünk fel íratni a tablettát, kiváltottuk és be is vettem rögtön.Másnap este megjött, de reggelre már el is múlt és elég gyenge vérzés volt. Nagyon félünk hogy hátha terhes vagyok.

Terhes lehetek?:(

2011. jún. 25. 07:07
Szívesen, majd írd meg hogy mi lett az eredmény.
444. encsike01 (válaszként erre: 442. - 099c0bed40)
2011. jún. 24. 17:55
Köszönöm szépen. Én is ebben bízom. Max. 2 hét és minden kiderül. Jövő pénteket már teszttel indítom.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook