Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
743. e849aa69b5 (válaszként erre: 742. - Muciana)
2015. dec. 20. 20:42

ezek mar a kepzelt tunetek hidd el :)

mikor kell most megjojjon? Kisse felboritotta most a hormonhaztartasodat a tabi hidd el..

742. muciana
2015. dec. 20. 19:21
Sziasztok! November 23-án( ciklus 12.napja) együtt voltam egy fiúval, óvszerrel védekeztünk, sőt a 2. alkalommal meg is szakítottuk, szóval nem bennem élvezett el (előtte persze óvszer). Mivel alkalmi dolog volt rámjött az 5 perc és kb 36 órára bevettem egy 72 órás tabit. Rá egy hétre megjött, 5 napig kb. kicsit kevesebb volt és barnább, de görcsöltem is. Aztán dec. 10-én csináltam egy tesztet, negatív. 17-19 is mind negatív ( sőt 19-én kettőt :D ). Viszont eléggé fáradtnak érzem magam ( bár alig alszok éjjel), sűrűn pisilnom kell, görcsöl a hasam, szúr néha a petefészkem, szóval teljesen beparáztam, hogy terhes vagyok! Szerintetek? ( Holnap bemegyek az ambulanciára megnézetni magam...) Nagyon köszi!!
2015. szept. 6. 07:04

Szia, ha meg is jött és a teszt is negatív akkor teljesen megnyugodhatsz!

Hogy mikor jön meg a következő azt nem lehet tudni, teljesen egyéni dolog hogy kinél mikorra áll helyre a hormonegyensúly, de előbb-utóbb megtörténik!

2015. szept. 5. 14:14
Szia! Ma csináltam reggel tesztet, szerencsére negatív! :) Köszönöm a támogatásodat! Amúgy az escapelle bevétele után 1 hétre 4 napra megjött, de csak alig.. Gondolom, ez a mellékhatása. Csak most nem tudom, h mikorra várjam a menstruációm. :)
2015. aug. 29. 07:19
szívesen! :)
2015. aug. 28. 18:49
Nagyon szépen köszönöm! 1 hét múlva írok a teszt eredményéről... És tényleg Örök hálám, hogy ennyit segítettél, a bíztató szavaiddal! Köszönet!!!
2015. aug. 28. 16:54

Szia, kérlek semmiképpen ne úgy értelmezd az előző válaszomat hogy megszóltalak vagy ítélkeztem feletted, távol álljon tőlem mindkettő, nem ilyen tipusú ember vagyok!


Igen, nagyjából 14 nap után már lehet tesztet csinálni mert kimutatja ha ne adj isten baj történt, de erre--ahogy írtam az előző hsz-ben-- véleményem szerint szerencsére elhanyagolhatóan kicsi az esélyed.

2015. aug. 28. 15:12
Szia!Nagyon szépen köszönöm a választ! Igen, tudom, hogy nagyon felelőtlenek voltunk.. Tanultam is a hibámból. Soha többé védekezés nélkül!! Még az a kérdésem lenne, hogy (ez az eset pont 1 hete, pénteken történt), ha várok még 1 hetet, azaz 14 nap után már valós eredményt ad a terhességi teszt? Nagyon félek. Csak azzal tudom magam vígasztalni, hogy nem volt orgazmusa, és escapelle-t is bevettem. Csak nem lesz gond. Mégegyszer köszönöm a válaszodat, és remélem, még erre is válaszolsz! Köszönöm szépen!
2015. aug. 28. 06:06

Szia, azt nem tudom száz százalékra megmondani hogy nem lehetsz-e terhes, de azt igen hogy igen kicsi az esélye.

Azt viszont nem pontosan értem miért játszotok ilyen "orosz rulettet" ha semmiképpen nem szeretnétek még babát, megéri az a pár percnyi élvezet hogy utána végig kelljen izgulni az egész ciklusodat?

Ne vedd ezt a kérdést szemrehányásnak vagy számonkérésnek, csak egy magánjellegű megjegyzés volt, nem Te vagy az első olyan aki ilyenről számol be.

2015. aug. 25. 16:37
Szia Öregnéneőzikéje! Tőled szeretnék elsősorban tanácsot, és egyben egy kis bíztatást kérni! Pénteken együtt voltam a barátommal, nem védekeztünk, de nem is "ment el".. A menstruációm utolsó napján követő 2. napján történt, tehát elvileg amúgy is kicsi lenne az esély a teherbe esésnek! (Azt még hozzá teszem, hogy nem is volt bennem sokáig, és nem volt orgazmus). Az eset után 36 órára bevettem az Escapelle tablettát, biztos, ami biztos. Szerinted nem lehetek terhes? Nagyon nem szeretnék! Várom megnyugtató válaszodat! Köszönettel: Veronika
2015. aug. 15. 19:36

Őszintén sajnálom hogy a tablettát felíró orvos/ asszisztens semmiféle tájékoztatást nem ad, csak a kezetekbe nyomja a receptet és annyi.

Rengeteg a téves információ és alaptalan félelem, ami nem a Ti hibátok!

Egy laikus, kétségbeesett, segítségért jövő embertől nem elvárható hogy gyógyszerkönyvi szinten otthon legyen abban, milyen hatásmechanizmus alapján fejti ki a hatását a gyógyszer, a többség sajnos azt sem tudja mire figyeljen, mik a megnyugtató illetve a gyanús jelek.

4-5 mondatba, maximum egyetlen percébe kerülne a doktornak vagy asszisztensnek hogy elmondja a leglényegesebbeket, igaz erre az illetékesek azt szokták felhozni mentségül hogy a gyógyszerhez csatolva van a betegtájékoztató amin minden le van írva csak venni kéne annyi fáradságot hogy az ember leüljön és elolvassa.

732. Dorall
2015. aug. 15. 14:13
Sziasztok ! 2 hete történt a "baleset" csak 1-2 percig nem használtunk gumit és addig orgazmus sem történt de azért aggódtunk így bevettem (6óra múlva) egy escapelle tablettát ezután tapaszaltam a pecsételő vérzést 3 napig majd 1-2napig semmi aztán az 6. napon megjött (3án és csak 20án kellett volna) a menstruáció 4 napig tartott ami nálam normális most nagyobb az étvágyam mint átlagosan és a bőröm is zsírosan ez általában menstruáció előtt szokott történni . Ugye csak a tabletta kavarta fel a hormonjaimat és nem terhesség miatt van ez ? Normális hogy ennyivel korábban megjött ? Kérlek segítsetek , előre is köszönöm !
2015. aug. 9. 01:02
Sziasztok! A segítségeteket ötleteiteket kérném. Nos Juli 1jen jött meg a menstruációm. 3an 22-23 óra között elszakadt az óvszer. 4-5en nem adott egy korhaz sem esemény utánit. Hétfőn 6an 10 óra körül vettem be az escapellet. A mai napig nem volt semmilyen vérzésem. Juli 28ra vártam a menszeszt de nem jött meg. 31en csináltam terhességi tesztet ami negatív lett (igaz nem reggel...). 4en voltam nőgyógyásznál ő látta a petezsakot benne egy kört. De azt mondta hogy túl kicsi és nem tudja megállapítani hogy a menstruáció megjovetele miatt van vagy azért mert gond van. Rosszul lettem nincsen csak néha fáj a hasam és azt hiszem hogy még fog jönni de aztán meg sem. Szerintetek késik vagy esetleg gond van? :/ A válaszokat előre is köszönöm.
2015. máj. 7. 17:37
Amint elmúlt a vérzés csinálhatod a tesztet, nem kell parázni, biztos vagyok benne hogy nem lesz pozitív!!!!!
729. Melyiknemfoglalt? (válaszként erre: 727. - 099c0bed40)
2015. máj. 7. 15:36

Sziasztok!

Megjött a menstruációm viszont előbb 4 nappal és sokkal kevesebb is. Most a para időszak van. Tesztet fogok venni, viszont nem tudom, hogy mikor csináljam, azon kívül, hogy reggel. Mindenki azt mondja, hogy az elmaradt menzesz után, de nekem nem ez a helyzet. Mit javasoltok?

2015. ápr. 27. 18:39

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat én is ebben reménykedem. A doki hát... akartam tőle kérdezni, hogy hogyan működik ez a gyógyszer...de annyira semmit sem mondott, hogy ideges lettem tőle és nem kérdeztem. A betegtájékoztatóban nagyon sok információt találtam, meg itt néztem egy csomó hozzászólást is. Azzal nyugtatom magam, hogy mivel eleve nagyon alacsony az esélye h teherbe estem volna escapelle nélkül, de időben be is vettem rá a gyógyszert és még pecsételő vérzésem is volt. Ezek elég biztató dolgok, persze mindig van egy két szerencsétlen százalék...

2015. ápr. 27. 13:12

Szia!


Véleményem szerint arra számíts hogy nem estél teherbe ha pecsételő vérzésed jelentkezett. (magánvéleményként még annyit, a gyógyszert felíró doktor egy jó nagy gyökér volt, kötelessége lett volna pár mondatban tájékoztatni arról hogy mire számíthatsz).

2015. ápr. 26. 16:10

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy most 11-én jött meg, tartott rendesen 15-g. 19-én együtt voltam a barátommal és megtörtént a "baj" hajnalban. 20-n reggel elmentem orvoshoz, aki egyébként egyből felírta az escapelle tabit, konkrétan semmiféle kommunikáció nem volt köztünk. Csak h kérem a gyógyszert, ő meg felírta, mindegy. a lényeg, hogy tegnap 25-én pecsételő vérzés kezdődött és még ma is kicsit az van.

Szóval, mit szóltok, mire számítsak?

Minden hozzászólást előre köszönök.

2015. ápr. 16. 14:15
Szia, ha ez van írva a papírra akkor menj és nézed meg magadat nőgyógyászzal,de a negatív teszt is annak a jele hogy nem vagy terhes.
2015. ápr. 15. 21:13

Ma csináltam tesztet pont, habár nem a reggeli vizeletből.... de úgy gondolom 1 hónappal a zesemény után így is, úgy is kimutatná,ha baba lenne.

Viszont azért a tabi papírján az van,h a beszedés utáni 4 héten belül nem jön meg,akkor forduljak dokihoz. És hát az már letelt sajna :\

2015. ápr. 15. 13:26

Szia!


Csinálj reggeli első vizeletből terhességi tesztet, de ha ennyi napon át vérezgettél akkor szinte biztos hogy hatott a gyógyszer.

2015. ápr. 15. 05:29

Sziasztok!

Március 12-én vettem be az escapelle esemény utáni tabit, mely a ciklusom 11. napja volt. Tehát peteérés előtt.Majd rá 1 hétre, 18tól pecsételő vérzésem volt,először barnás kb. egy hétig,majd véres újabb hétig.Összesen kb 15-16 napig tartott. Azóta is várom, hogy megjöjjön rendesen....A gyszert kb. 15 órára az esemény után vettem be,remélem így is fog hatni.

Meg vagyok ijedve,mivel még mindig nem jött meg....kérlek írjatok,mi a véleményetek??

721. 099c0bed40 (válaszként erre: 720. - Rékabéka88)
2015. ápr. 8. 13:56
Neked is száp napot. :)
2015. ápr. 7. 15:19

Köszönöm, ez megnyugtató :)

Mellékhatásként(?) jelentkezett egy kis vérzésem is, de remélem ez nem beágyazódási,mert ahhoz szerintem túl sok...

Hát, igen, szégyellhetné magát a doki. Közölte velem, hogy védekezni kéne. Legszívesebben odatettem volna az asztalra az orra elé a szakadt gumit. :)

Na de a lényeg akkor, hogy megnyugodhatok :) Köszönöm a gyors választ! Szép napot!

719. 099c0bed40 (válaszként erre: 718. - Rékabéka88)
2015. ápr. 7. 14:23

Szia, megnyugtatlak, a ciklus legelején amúgy sem túl nagy a terhesség esélye, de így hogy bevetted a gyógyszert is , majdnem nulla százalék.

ne aggódj, a nőgyógyász meg szégyellheti magát hogy idiótának nézi azt, aki veszi a fáradságot és feliratja a tablettát nem pedig azt várja hogy abortusz avagy nem abortusz.

2015. ápr. 7. 12:41
Sziasztok!Rengeteg fórumot és hozzászólást elolvastam,de eddig itt találtam a legértelmesebbeket :) Velem az történt, hogy a mesntruációm utolsó napján, illetve estéjén (gyakorlatilag már nem volt meg estére) a párommal szeretkeztünk, de sajnos elszakadt a gumióvszer, amit már csak utólag vettünk észre. Mindez éjjel történt, másnap reggel, 7-8 óra elteltével bevettem egy esemény utáni tablettát. Szerintetek nagy a valószínűsége így a terhességnek?? Nagyon aggódok, mert még nem szeretnék kisbabát...a nőgyógyászt pedig inkább nem minősíteném,aki felírta, mert úgy viselkedett velem,mint egy idiótával, ezért inkább nem mertem kérdezni semmit tőle.Segítsetek, vagy nyugtassatok meg, kérlek!! :)
717. 099c0bed40 (válaszként erre: 714. - Verobaba)
2015. febr. 28. 05:47

Szia, csak azért nem nulla esélyt írok mert ez csak arra az esetre biztos ha nem történik szexuális együttlét semmilyen formában.

A vérzésed idejét kitolhatja vagy előbbre hozhatja mivel rendesen odavág a hormonoknak.

2015. febr. 27. 06:23

Szia, ha a neten rákeresel pontosan megtalálod a gyógyszer hatásmechanizmusát, azt meg hogy a Te éppen aktuális hormonjaidat milyen irányban tolta fel vagy le azt senki se fogja tudni megmondani mert egyéni és az se mindegy hogy a ciklusod melyik napján voltál aznap mennyi volt az FSH, LH. DHEA-s ,Tesztoszteron illetve Progeszteron szinted.( ezt csak onnan lehetne tudni ha készült volna egy aktuális mérés).

Nem lehet tudni mást csak azt, nem volt szerencsés a tabletta bevétele után hormonvizsgálatra menni.

Ahhoz hasonlítanám ( laborból kiindulva) mintha valaki jól becsokizik meg cukros üdítővel leöblíti az édességet, majd elmegy vércukrot méretni és at eredmény láttán elcsodálkozik hogy olyan magas az értéke mintha diabétesze lenne.

Nem bántani szerettelek volna a soraimmal, nehogy félreérts, csak magyarázni hogy miért nem lehet a kérdésedet megválaszolni.

715. lencsebetti (válaszként erre: 721. - Öregnéneőzikéje)
2015. febr. 26. 17:11
Erre lennék kíváncsi, hogy hogyan befolyásolja, milyen irányba? Tulajdonképpen azt szeretném elkerülni, hogy téves diagnózist állítsanak fel...mindenhol csak annyit olvasni, hogy hormonbomba, de hogy mire és hogyan hat arról semmi.Egyébként semmiféle mellékhatás nem jelentkezett nálam.
2015. febr. 26. 15:37
Sziasztok! Hétfőn este együtt voltunk a párommal, óvszert használtunk, de aztán levettük, és kézzel "fejeztem be"... Annyira felhevült állapotban voltam, hogy nem emlékszem, hogy utána kezet mostam-e, vagy "olyan" kézzel öltöztem vissza... Félek, hogy belém ment akár 1 csepp is.. Ezért rá 39 órára bevettem egy escapelle tablettát, biztos, ami biztos. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek van-e esély arra, h terhes lettem? Illetve, hogy most mennyire keverte meg a ciklusomat a tabletta? Február 18-án jött meg utoljára, tehát 5 nappal azután voltunk együtt... És március 19-ére várom! Mit gondoltok, nagyon bekevert most a tabletta? Az előző menstruációm is 11 napot késett... Pedig 28 napra meg szokott jönni. Segítsetek, kérlek Benneteket! Köszönöm!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook