Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? fórum

Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. dec. 7. 23:49

Bevettem az Escapelle tablettát 2 hete, most 7 napja késik. A tesztem negatív.

A tájékoztató ezt írja:


Az Escapelle bevételét követő első menstruáció rendszerint normális és a megszokott napon kezdődik, bár előfordulhat, hogy pár nappal később vagy korábban jelentkezik. Terhességi teszttel kell ellenőrizni, hogy tényleg fennáll-e a terhesség, ha "rendkívüli" vérzés jelentkezik, azaz a vártnál több mint 5 nappal később kezdődik a menstruáció, vagy ha feltételezi, hogy terhes lett.


Ha olvassa ezt valaki, lenne szíves leírni, hogy nála mi lett a végkimenete a dolognak?

772. Eryca76
2021. ápr. 19. 09:26
Az Escapelle bevétele 6 napra elkezdtem vérezni most 2 napja tart.Előtte csináltam tesztet ami negatív lett.Bajt jelent a vérzés? Hány napig tarthat?Ha elmúlik csináljak újbol egy tetsztet?
2020. szept. 12. 17:58
Sziasztok tanácsot szeretnék Kérni nagyon félek. A menstruációm után egy nappal szeretkeztem a barátommal és meg történt a baleset ki szakatt az óvszer de nem hiszem hogy belém élvezett mert a hasamra ment de minden esetre rá 2-3 órára be vettem egy Escapelle gyógyszert utána 1-2 napig semmi bajom nem volt de a 3 napra elkeztem vérezni ez 1 hétig tartott aztan 2 nap szüntettél ujra jelentkezett a verses menses elott a mensim 1 napot késik már. A ciklusom hossza 27 nap. Kérlek segítsetek nagyon félek.
770. Eve4
2020. aug. 22. 15:57

Pont egy hete volt, hogy nálunk elszakadt a gumi, és kb.

3-4 órán belül be is vettem az Escapelle esemény utáni tablettát. Nagyjából semmilyen tünetet nem produkáltam, egyedül a hangulatom ingadozott és talán egy picivel fáradékonyabb voltam. Nagyon féltem, hogy hatni fog-e, mert nem kezdtem vérezni a 3-4. napon sem. Ma van a hetedik napja, hogy bevettem a gyógyszert és ma reggel jött meg a menstruációm. :) Tegnap tesztet is csináltam, az is negatív lett. Szóval szerintem nem kell félni, eddig csak azt olvastam és hallottam, hogy hatott a gyógyszer. :)

769. c-c1988
2020. jan. 20. 13:33

sziasztok!

remélem valaki még tud nekem válaszolni.

ciklusom 20. napján történt az incidens. a nagy hévben gondolkodás és védekezés nélkül történt meg a baj. azonban időben megszakításos módszert használtunk. másnap escapelle-t kaptam az ügyeletes nőgyógyásztól, amit az eset utáni 15. órában sikerült is bevennem.

mellette természetesen fogamzásgátlót is írattam fel, hasonló eset elkerülése érdekében.

a ciklusaim 26-28 naposak szoktak lenni általában. a nagy ijedtségre a 28. napon végeztem egy tesztet (negatív), majd elkezdtem pecsételni, pontosan, ahogyan a menstruációm elején szoktam, így elkezdtem szedni a fogamzásgátlót is aznap. a csavar itt jön. másnap estére teljesen elmúlt a vérzés, azóta se híre se hamva.

ma reggel végeztem egy újabb tesztet (szintén negatív), ma szedem 5. napja a fogamzásgátlót.

párom nyugtatgat, hogy ez biztos a hormonok miatt van, ne féljek. az agyammal én is tudom, hogy kevés az esélye a nem kívánt terhességnek, mindenesetre ma felhívtam az orvost, akitől kaptam a recepteket, hát mit ne mondjak, hozzá sem megyek többet, az is biztos.

valaki tudna néhány tippet adni, hogy mi lehet ez? kezdek egyre tanácstalanabb és idegesebb lenni. várjam meg a 21 nap után a megvonásos vérzést?

768. nella29
2019. okt. 18. 10:10

Elég sokat olvasgattam a fórumot, és csak néhány olyan esettel találkoztam, aki hasonló tüneteket produkált, mint én. A tabletta bevétele után én mást nem éreztem, csak mellfeszülést és hasfájást (mint menstruációkor), kb. 2-3 napon keresztül tartott, utána minden tünetem megszűnt. Majd 5 nappal később ezek a tüneteim újra előjöttek, de rövidebb időre és most megint azt mondanám, hogy nem érzek semmit, a fáradtságon kívül, ami amúgy is sokszor jellemző rám, szóval nem tudom, hogy a tünetek része e.


Mivel a ciklusaim elég hosszúak általában, a teszt még várat magára, de természetesen fogok csinálni, ha sokat késik. Csupán az érdekelne, hogy más is érzett-e hasonlóakat, és utána megjött neki, vagy esetleg terhes maradt a gyógyszer ellenére.

2018. aug. 23. 11:00
12 napja késik, 2 teszt negativ, a mellem jó par napja érzékeny, úgy mintha megjönne de semmi..
2018. aug. 15. 17:08

Azt még hozzátenném, hogy kb 1 óra elteltével vettem be a gyógyszert és rá 12 órára a másik darabot (két darabos volt).

Ami nagyon zavar az az, hogy 4-5én miért volt vérzésem, alapból akkor nem volt peteérés vagy ilyesmi..

2018. aug. 15. 17:00

Sziasztok. Nem tudom lehet e meg választ kapni az itt feltett kérdésekre, de megpróbálom. Szóval, július 16.a volt a menstruációm utolsó napja (ekkor már nem igazán van vérzés), együtt voltam a párommal,nem ment el, viszont a gumin fehéres nyálkás valami volt, kívül, nem tudtuk mi az, én bepánikoltam és bevettem a 72 órás tablettát. Rá 5 napra volt pár napos vérzés, majd egy héttel ezelőtt, azaz 4.e körül megint 2 napig. 11én kelett volna megjöjjön, késik 4 napja...néha érzem hogy fájnak a melleim és a hasam, mintha meg akarna jönni de néha azt érzem hogy semmi jele nincs..

Később nyilván jobban átgondoltam és nem igazán van esély a terhességre mert az a fehér nedv valószínű tőlem volt de mégis félek...

Valaki valami biztatót tudna mondani? Köszönöm.

764. Dory201
2018. máj. 3. 13:06
Mi történt??
763. Dory201
2018. ápr. 25. 21:13

Elvileg meg kell jonni.

Meg nem jott el az az ido sem.hogy rendeden meg kellene jonni,ha h jol ertettem.

De .ha nem jon megse idoben.akkor is el kell menni.es meg akkor is tudnak valami adni.

762. galszukoc (válaszként erre: 761. - Stella0000)
2018. ápr. 24. 07:18
Mi lett végül?
2018. ápr. 4. 23:11
Sziasztok. Most irok ide eloszor mert nagyon felek remelem tudtok segiten. Szoval most voltam eloszor egyutt a barátommal es hat megtortent a baj holott nem igy terveztuk az aktus vegen a baratom eszrevette hogy az ovszer vege leszakadt es nagyon bepanikoltunk mert ugye elment es igazol nem ereztem bent semmi melegseget de kivul viszont olyan voltam gyors kimentem a mosdoba es kitoroltem aztan meg azanap mert hajnalban torten az eset koran reggel elmentunk iratni gyogyszert escapellet es az eset utan 4-5 orara mar bent volt a bogyo aztan aznap ereztem hanyingert e pici faradtsagot most pedig ma ugy erzem hogy feszul a hasam ez az idegtol lehet? mert meg van egy bo het a ciklusomig kerlek nyugtassatok meg hogy nem lehet baj...😭
2017. nov. 25. 15:07

Sziasztok!

November 17-én volt a menstruációm utolsó napja és 19-én együtt voltam a párommal...elszakadt a gumi...előtte elment és amikor ez megtörtént időben észrevettük és nem ment belém. Másnap a biztonság kedvéért bevettem egy eseményutánit (escapelle) kb 12 és fél órával az eset után. 24-én krémes fehér folyásom volt azóta semmi ma 25-e van. Mennyi esély van kisbabára?

759. Sarydan
2017. okt. 5. 23:10

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. vasárnap este történt a baleset, kb 11- fél 12 körül, elszakadt a gumi. Másnap reggel ahogy tudtam hívtam a nőgyógyászom, azonnal mentem hozza és az excapelle esemény utáni tablettát írta fel, délelőtt 10korul sikerült is bevenni, tehát benne vagyok a 12oraban, azonban pont a pete érésem közepén voltam. A nőgyógyász azt mondta hogy 99% hogy nem leszek terhes és pár napot késni fog a mensim. Hétfőn délután szó szerint kiutott a gyógyszer, fáradt voltam, emelyegtem, hasam fajt, másnap szinten rosszul voltam nem is mentem dolgozni, egész napot végig aludtam, fajt a hasam (mensihez hasonló szuro fájdalommal) szédülés emelyges mellfeszülés, azóta mar picit jobban vagyok, de a hasam fajdogal és az arcom mint Mensi elott tele van be gyulladt pattanasokkal. Szeretném a velemenyeteket kérni, hogy terhes lehetek e? Remelem nem 😢 Nem szedek kb 5honapja fogamzasgatlot, tehát az mar tuti kiürült a szervezetembol, azt erzem hogy ez a tabletta nagyon igénybe vette a szervezetem, lehet beteg is leszek. Köszönöm a segítséget előre is!

758. pink habroló (válaszként erre: 757. - Nadinka5)
2017. máj. 29. 20:10

Szinte teljesen kizárt,hogy terhes vagy.Sajnos vagy szerencsére,élethelyzettől függően a terhességet minden teszt kimutatja,lehet,hogy a 2. csík nagyon halvány de akkor is megjlenik.

Erre még jön az escapelle-s eset is,és még a mostani pasik "srácai" sem egy superman-ek.Főleg ha e-coli is tanyázik közöttük ami a férfi meddőség egyik lenagyobb okozója,és évekig rejtve marad.

Manapség nehéz másállapotba kerülni.

Eléggé képben vagyok a témában,egy urulógus, egy nőgyógyász és bőr-és nemigyógyász fődokik magánrendeléseire adom az időpontokat:-)

2017. máj. 25. 14:39

Sziasztok!

Remélem valaki tud valami megnyugató választ adni nekem!

Elmesélem mi történt.

A menstruációm után két nappal történt egy balaeset körülbelül hajnal 3-kor, másnap délben sikerült kiváltanom az esemény utáni tablettát be is vettem, ahogy kell. Kicsit álmatag lettem utána, de nem voltam kifejezetten rosszul. A következő napokban elkezdett görcsölni a hasam fájni a mellem és a tabi után a hatodik napra megjött elég erős volt, de csak háromnapig tartott. Ez eléggé megnyugtatott, de a biztonság kedvéért az esemény után 12nappal csináltam egy tesztet reggeli első vizeletből, amin az egyik csík halvány volt, de egyértelműen ott volt. Az nap este belázasodtam és elég durva torokgyulladásom lett a nyírokcsomóim is bedagadtak nem tudom ennek lehet e köze a halvány csíkhoz, mert 2nappal később ismét reggeli első vizeletből egy tisztán negatív teszt jött ki. Később az eredeti ciklusom idejében nem jött meg így csináltam még egy tesztet bár azt nappal, de az is negatív volt, pár nappal később mikor az eredeti ciklusomnak kb már vége kellett volna hogy legyen még egyet csináltam szintén negatív eredménnyel.Ha a gyógyszertől megjött menstruációmat számolom most kellene megjönnie és ennek vannak is tünetei mint mellfeszülés és hiszti időnként enyhe görcsök, de egyenlőre még nem akart megjönni, így kicsit izgulok, mert tudom ezek a terhesség tünetei is lehetnek, de ennyi negatív teszt után, meg köztes vérzés után én nagyon bízom benne hogy nem, illetve ha a kényszer menist számolom még csak 28nap telt el azóta szóval a napokban még megjöhet. Szerintetek? Vélemények, tapasztalat? A válaszokat előre is köszönöm!

756. sarto93 (válaszként erre: 708. - 099c0bed40)
2017. márc. 19. 19:15

Szia! Új vagyok itt és remélem válaszolsz majd, mert látom hogy már majdnem 3 éves ez a hozzászólásod, de láttam hogy sok mindenkinek segítettél :)

Igazából engem is ez a vérzés dolog érdekelne... múlt hét szombat hajnalban történt a baleset, konkrétabban lecsúszott az óvszer, és mivel nem tudtuk eldönteni, hogy mikor (a fiú szerint valószínűleg csak akkor, mikor kivette, de ugye előtte egyszer már elment..), inkább másnap délután (előbb nem volt sajnos lehetőségem) vettem be esemény utánit. Igazság szerint úgy érzem hogy nagyon pici az esély a terhességre, egyrészt a tabi miatt, másrészt hogy az se volt 100% hogy olyan baj történt, meg olvastam hogy menzesz után pár nappal még kicsi rá az esély, és 2 nappal a menzeszem elmúlása után voltunk együtt...

Na szóval bevettem a tabit, nem éreztem semmi mellékhatást, szerdán volt émelygés, fejfájás, viszont tegnap először barna folyásom volt, aztán rendes vérzés - kevés, de ma is volt még, majdnem ugye egy héttel a gyógyszer bevétele után. Megmondom őszintén, hogy nagyon megijedtem, kb. pánikrohamot kaptam, feljöttem a netre, igy találtam a te hozzászólásodat is - szóval egy héttel utána még normális? Sok helyen olvastam hogy gyakori a vérzés utána, meg a gyógyszerről is elolvastam a tájékoztatót, és elvileg pecsételő vérzés lehet a köv. menzesz előtt tőle... de ez kb meddig tarthat? A következőt 2 hét múlva (ápr. 2.) várom, az csúszhat e miatt a kis vérzés miatt szerinted? :/ Azért ijedtem meg, mert ez a majdnem egy hét nekem kicsit soknak tűnt, mint mellékhatás jelentkezése, bár olyat is olvastam, hogy mivel hormon, több idő kell hogy kifejtse a hatást..

Elég kacifántosan írtam le a gondom, de remélem tudsz nekem valami megnyugtató választ adni :) Előre is köszönöm :)

755. sussy26
2017. jan. 30. 18:20

Sziasztok!

26 éves vagyok.

2015 december végén szültem,3 hónapig szoptattam,május elején jelentkezett a szülés utáni első vérzés. Azóta minden hónapban (1 hét késésekkel), de mindig megjött. Fogamzásgátlót még nem írattam ki,de tervben van. Tavaly november elején Escapelle esemény utáni gyógyszert kellett alkalmaznom,korábban nem volt ilyenre példa.

November 13-án megjött a menzi, december 12-én szintén.

Volt valamelyikőtöknek olyan esete,hogy kimaradt volna egy havi?

Január 20-án negatívat teszteltem, 24-én szintén,tegnap ismét.

Még annyit hozzátennék,hogy párommal megfelelően *óvszerrel* védekezünk, a novemberi eset óta sokkal jobban figyelünk, elővigyázatosabbak vagyunk (mivel a fiúnk elsőre összejött)

Kis tesót még nem tervezünk.

Mit gondoltok,mennyi esélye van, h mégis baba lehet a dologban és amiatt késik?

Köszönöm a válaszokat.

2016. máj. 17. 09:48

Sziasztok,


A segítségetek szeretném kérni.

Nagyon régóta szedtem yasminelle tablettát. Márciusban egy betegség miatt, abba kellett hagynom a 12. tablettánál.

Olyan vírust szedtem össze ami mellett egyrészt nem maradt meg bennem, másrészt mivel volt egy kiváltó fertőzés azzal együtt nem is szedhettem.


Antibiotikumot kaptam, még két szem van belőle. De sajnos azóta, hogy a fogamzásgátlót abbahagytam sem jött meg.


Fáj a mellem, és érzem, hogy a hasam is fájdogál.... de semmi.


Többen a cickafark teát ajánlották....

A véleményetekre lennék kíváncsi?


Előre is köszönöm

2016. márc. 11. 16:01

Sziasztok! Kérlek segítsetek nagyon meg vagyok ijedve..

Tehát az eset múlt hét szombaton történt a parommal..sajnos túl jól éreztük magunkat aznap este, es nem használt gumit.(tudom nagyon ostobák voltunk es felelőtlenek.. :( )De nem élvezett el az egész kb 5 perc volt mert rájöttünk hogy mégsem kellene..

Elotte péntekre vártam a havit..kedden bevettem delutan az escapelle tablettat es meg azóta sem jott meg, szédülés hanyinger van, nem hánytam, a hasam gorcsol de meg mindig semmi pedig mar péntek van..Nagyon ideges, stresszes vagyok..

Csináltam 2 tesztet is de negatív mind a kettő, bár nem első vizelettel..

Mennyi ido mire meg kellene jönnie? Az előző hónapban 4-5 nappal előbb jott a havim, nem tudom ez mennyire befolyásolja, es ha később kellett volna meg jönnie, akkor is előrébb hozza a tabletta vagy csak amikor rendesen esetben kellene jönnie?

752. 5454
2016. febr. 11. 08:31
A két hét eltelt ...elég hosszú volt ..napra pontosan tegnap megjött a menszim ... ugyhogy hatott az escapelle..hál istennek.. jó kis tanulság volt ...
751. 5454
2016. febr. 1. 18:48
múlthéten csütörtökön reggel történt a dolog ,óvatlanul ,felelőtlenül ....délutan éreztem h fáj a hasam az ovulaciót mindig megérzem... basszus ..egyébbként mindig védekezünk ..ez most mas volt .. pénteken délelőtt bevettem az escapellet ...picit fájt a hasam ,görcsölt, nem nagyon..semmi extra egyéb dolog ... ha nem vérzem menszeszig attól még meg kell hogy akadályozza a beágyzodást... az a dolga ..nem secc perc történik meg ...basszus nyugtassatok meg ... 2 hét abba megpusztulok mire a tesztnek ételme van
2016. jan. 25. 06:12
:) Neked is szép napot!
749. Miss Jane (válaszként erre: 748. - 099c0bed40)
2016. jan. 24. 09:16
Köszönöm a kedves szavakat, és a fórumhozzászólásaidat is, mert visszaolvastam, emiatt kerültem "képbe" a témában. Szép napot!
2016. jan. 24. 08:54
Szia, ezek szerint megnyugodhatsz, örülök neki hogy nem lett baj!:)
2016. jan. 24. 08:18

Kedves Eszter és uborka7! Köszönöm szépen a válaszokat!


Én az esemény után 3 órán belül vettem be. Rá 1.5 napja megjött a menstruációm, olyan görcseim is voltak,kezdetben erősebb (darabos), majd gyengébb, a nagyon enyhe vérezgetés még most is tart, így a 7. napon. AVIVA tornáztam is (menstruáció meghozó gyakorlat/pánikgyakorlat), fehérjedús étrend, mozgás (step, ugrálós sportok, ami AVIVA szerint a teherbeesés ellen hat).


Éreztem, hogy teherbe eshettem volna, egyszerűen olyan megérzésem volt, és egy fél pillanatig dilemmában is voltam, hogy megtartsam-e, mert 31 éves vagyok. Ráadásul a partneremnek állítólag problémái is vannak, szóval hihetetlen ez az egész.

746. uborka7
2016. jan. 23. 13:39

Szia,

így van, az idő releváns tényező. Én bevettem mindjárt utána és nekem bevált. De nem kívánnám még1x senkinek azt a 2 hetet, hogy megjön v. nem (én is ciklus közepén voltam). Szörnyű volt. Egyébként mellékhatása nem volt nálam, csak fáradság az első 2 napban - de az nagyon, utána még pár hónapig erősebb és rövidebb vérzés - na meg az a pár álmatlan éjszaka. :)

2016. jan. 23. 07:36

Szia!


80-85 %-ban véd a tabletta, a minél gyorsabb bevétel után--ami megtörtént-- mást nem tehetsz mint erősen reménykedsz abban hogy ebbe a százalékba tartozol és megúszod a nem kívánt terhességet.

Kívánom hogy így legyen, üdv: Eszter

2016. jan. 17. 12:41

Sziasztok!


HELP: ciklus 14. napján történ, 28-30 napos ciklushossz. Szerintetek, esélyek?



Bevettem a tablettát 12 órán belül. Mit tehetnék még a terhesség megakadályozására? Elmegyek hüvelyi UH-ra, vagy egyéb?


PCOS vagyok, de most állt helyre a ciklusom, és mindenféle fogamzást elősegítő táplálékkiegészítőt szedek, hormon normanizálásra.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook