Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Escapelle tablettával esemény utáni fogamzásgátlás után nem jön meg a vérzésem. Meddig várhatok, mi történhet?

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Párkapcsolat, szerelem

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

759. Sarydan2017-10-05 23:10
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. vasárnap este történt a baleset, kb 11- fél 12 körül, elszakadt a gumi. Másnap reggel ahogy tudtam hívtam a nőgyógyászom, azonnal mentem hozza és az excapelle esemény utáni tablettát írta fel, délelőtt 10korul sikerült is bevenni, tehát benne vagyok a 12oraban, azonban pont a pete érésem közepén voltam. A nőgyógyász azt mondta hogy 99% hogy nem leszek terhes és pár napot késni fog a mensim. Hétfőn délután szó szerint kiutott a gyógyszer, fáradt voltam, emelyegtem, hasam fajt, másnap szinten rosszul voltam nem is mentem dolgozni, egész napot végig aludtam, fajt a hasam (mensihez hasonló szuro fájdalommal) szédülés emelyges mellfeszülés, azóta mar picit jobban vagyok, de a hasam fajdogal és az arcom mint Mensi elott tele van be gyulladt pattanasokkal. Szeretném a velemenyeteket kérni, hogy terhes lehetek e? Remelem nem 😢 Nem szedek kb 5honapja fogamzasgatlot, tehát az mar tuti kiürült a szervezetembol, azt erzem hogy ez a tabletta nagyon igénybe vette a szervezetem, lehet beteg is leszek. Köszönöm a segítséget előre is!

758. pink habroló2017-05-29 20:10
Szinte teljesen kizárt,hogy terhes vagy.Sajnos vagy szerencsére,élethelyzettől függően a terhességet minden teszt kimutatja,lehet,hogy a 2. csík nagyon halvány de akkor is megjlenik.
Erre még jön az escapelle-s eset is,és még a mostani pasik "srácai" sem egy superman-ek.Főleg ha e-coli is tanyázik közöttük ami a férfi meddőség egyik lenagyobb okozója,és évekig rejtve marad.
Manapség nehéz másállapotba kerülni.
Eléggé képben vagyok a témában,egy urulógus, egy nőgyógyász és bőr-és nemigyógyász fődokik magánrendeléseire adom az időpontokat:-)
(válasz Nadinka5 757. hozzászólására)

757. Nadinka52017-05-25 14:39
Sziasztok!
Remélem valaki tud valami megnyugató választ adni nekem!
Elmesélem mi történt.
A menstruációm után két nappal történt egy balaeset körülbelül hajnal 3-kor, másnap délben sikerült kiváltanom az esemény utáni tablettát be is vettem, ahogy kell. Kicsit álmatag lettem utána, de nem voltam kifejezetten rosszul. A következő napokban elkezdett görcsölni a hasam fájni a mellem és a tabi után a hatodik napra megjött elég erős volt, de csak háromnapig tartott. Ez eléggé megnyugtatott, de a biztonság kedvéért az esemény után 12nappal csináltam egy tesztet reggeli első vizeletből, amin az egyik csík halvány volt, de egyértelműen ott volt. Az nap este belázasodtam és elég durva torokgyulladásom lett a nyírokcsomóim is bedagadtak nem tudom ennek lehet e köze a halvány csíkhoz, mert 2nappal később ismét reggeli első vizeletből egy tisztán negatív teszt jött ki. Később az eredeti ciklusom idejében nem jött meg így csináltam még egy tesztet bár azt nappal, de az is negatív volt, pár nappal később mikor az eredeti ciklusomnak kb már vége kellett volna hogy legyen még egyet csináltam szintén negatív eredménnyel.Ha a gyógyszertől megjött menstruációmat számolom most kellene megjönnie és ennek vannak is tünetei mint mellfeszülés és hiszti időnként enyhe görcsök, de egyenlőre még nem akart megjönni, így kicsit izgulok, mert tudom ezek a terhesség tünetei is lehetnek, de ennyi negatív teszt után, meg köztes vérzés után én nagyon bízom benne hogy nem, illetve ha a kényszer menist számolom még csak 28nap telt el azóta szóval a napokban még megjöhet. Szerintetek? Vélemények, tapasztalat? A válaszokat előre is köszönöm!

756. sarto932017-03-19 19:15
Szia! Új vagyok itt és remélem válaszolsz majd, mert látom hogy már majdnem 3 éves ez a hozzászólásod, de láttam hogy sok mindenkinek segítettél :)
Igazából engem is ez a vérzés dolog érdekelne... múlt hét szombat hajnalban történt a baleset, konkrétabban lecsúszott az óvszer, és mivel nem tudtuk eldönteni, hogy mikor (a fiú szerint valószínűleg csak akkor, mikor kivette, de ugye előtte egyszer már elment..), inkább másnap délután (előbb nem volt sajnos lehetőségem) vettem be esemény utánit. Igazság szerint úgy érzem hogy nagyon pici az esély a terhességre, egyrészt a tabi miatt, másrészt hogy az se volt 100% hogy olyan baj történt, meg olvastam hogy menzesz után pár nappal még kicsi rá az esély, és 2 nappal a menzeszem elmúlása után voltunk együtt...
Na szóval bevettem a tabit, nem éreztem semmi mellékhatást, szerdán volt émelygés, fejfájás, viszont tegnap először barna folyásom volt, aztán rendes vérzés - kevés, de ma is volt még, majdnem ugye egy héttel a gyógyszer bevétele után. Megmondom őszintén, hogy nagyon megijedtem, kb. pánikrohamot kaptam, feljöttem a netre, igy találtam a te hozzászólásodat is - szóval egy héttel utána még normális? Sok helyen olvastam hogy gyakori a vérzés utána, meg a gyógyszerről is elolvastam a tájékoztatót, és elvileg pecsételő vérzés lehet a köv. menzesz előtt tőle... de ez kb meddig tarthat? A következőt 2 hét múlva (ápr. 2.) várom, az csúszhat e miatt a kis vérzés miatt szerinted? :/ Azért ijedtem meg, mert ez a majdnem egy hét nekem kicsit soknak tűnt, mint mellékhatás jelentkezése, bár olyat is olvastam, hogy mivel hormon, több idő kell hogy kifejtse a hatást..
Elég kacifántosan írtam le a gondom, de remélem tudsz nekem valami megnyugtató választ adni :) Előre is köszönöm :)
(válasz öregnéneőzikéje 708. hozzászólására)

755. sussy262017-01-30 18:20
Sziasztok!
26 éves vagyok.
2015 december végén szültem,3 hónapig szoptattam,május elején jelentkezett a szülés utáni első vérzés. Azóta minden hónapban (1 hét késésekkel), de mindig megjött. Fogamzásgátlót még nem írattam ki,de tervben van. Tavaly november elején Escapelle esemény utáni gyógyszert kellett alkalmaznom,korábban nem volt ilyenre példa.
November 13-án megjött a menzi, december 12-én szintén.
Volt valamelyikőtöknek olyan esete,hogy kimaradt volna egy havi?
Január 20-án negatívat teszteltem, 24-én szintén,tegnap ismét.
Még annyit hozzátennék,hogy párommal megfelelően *óvszerrel* védekezünk, a novemberi eset óta sokkal jobban figyelünk, elővigyázatosabbak vagyunk (mivel a fiúnk elsőre összejött)
Kis tesót még nem tervezünk.
Mit gondoltok,mennyi esélye van, h mégis baba lehet a dologban és amiatt késik?
Köszönöm a válaszokat.

754. Blondee852016-05-17 09:48
Sziasztok,

A segítségetek szeretném kérni.
Nagyon régóta szedtem yasminelle tablettát. Márciusban egy betegség miatt, abba kellett hagynom a 12. tablettánál.
Olyan vírust szedtem össze ami mellett egyrészt nem maradt meg bennem, másrészt mivel volt egy kiváltó fertőzés azzal együtt nem is szedhettem.

Antibiotikumot kaptam, még két szem van belőle. De sajnos azóta, hogy a fogamzásgátlót abbahagytam sem jött meg.

Fáj a mellem, és érzem, hogy a hasam is fájdogál.... de semmi.

Többen a cickafark teát ajánlották....
A véleményetekre lennék kíváncsi?

Előre is köszönöm

753. Kismilla222016-03-11 16:01
Sziasztok! Kérlek segítsetek nagyon meg vagyok ijedve..
Tehát az eset múlt hét szombaton történt a parommal..sajnos túl jól éreztük magunkat aznap este, es nem használt gumit.(tudom nagyon ostobák voltunk es felelőtlenek.. :( )De nem élvezett el az egész kb 5 perc volt mert rájöttünk hogy mégsem kellene..
Elotte péntekre vártam a havit..kedden bevettem delutan az escapelle tablettat es meg azóta sem jott meg, szédülés hanyinger van, nem hánytam, a hasam gorcsol de meg mindig semmi pedig mar péntek van..Nagyon ideges, stresszes vagyok..
Csináltam 2 tesztet is de negatív mind a kettő, bár nem első vizelettel..
Mennyi ido mire meg kellene jönnie? Az előző hónapban 4-5 nappal előbb jott a havim, nem tudom ez mennyire befolyásolja, es ha később kellett volna meg jönnie, akkor is előrébb hozza a tabletta vagy csak amikor rendesen esetben kellene jönnie?

752. 54542016-02-11 08:31
A két hét eltelt ...elég hosszú volt ..napra pontosan tegnap megjött a menszim ... ugyhogy hatott az escapelle..hál istennek.. jó kis tanulság volt ...

751. 54542016-02-01 18:48
múlthéten csütörtökön reggel történt a dolog ,óvatlanul ,felelőtlenül ....délutan éreztem h fáj a hasam az ovulaciót mindig megérzem... basszus ..egyébbként mindig védekezünk ..ez most mas volt .. pénteken délelőtt bevettem az escapellet ...picit fájt a hasam ,görcsölt, nem nagyon..semmi extra egyéb dolog ... ha nem vérzem menszeszig attól még meg kell hogy akadályozza a beágyzodást... az a dolga ..nem secc perc történik meg ...basszus nyugtassatok meg ... 2 hét abba megpusztulok mire a tesztnek ételme van

750. öregnéneőzikéje2016-01-25 06:12
:) Neked is szép napot!

749. Miss Jane2016-01-24 09:16
Köszönöm a kedves szavakat, és a fórumhozzászólásaidat is, mert visszaolvastam, emiatt kerültem "képbe" a témában. Szép napot!
(válasz öregnéneőzikéje 748. hozzászólására)

748. öregnéneőzikéje2016-01-24 08:54
Szia, ezek szerint megnyugodhatsz, örülök neki hogy nem lett baj!:)

747. Miss Jane2016-01-24 08:18
Kedves Eszter és uborka7! Köszönöm szépen a válaszokat!

Én az esemény után 3 órán belül vettem be. Rá 1.5 napja megjött a menstruációm, olyan görcseim is voltak,kezdetben erősebb (darabos), majd gyengébb, a nagyon enyhe vérezgetés még most is tart, így a 7. napon. AVIVA tornáztam is (menstruáció meghozó gyakorlat/pánikgyakorlat), fehérjedús étrend, mozgás (step, ugrálós sportok, ami AVIVA szerint a teherbeesés ellen hat).

Éreztem, hogy teherbe eshettem volna, egyszerűen olyan megérzésem volt, és egy fél pillanatig dilemmában is voltam, hogy megtartsam-e, mert 31 éves vagyok. Ráadásul a partneremnek állítólag problémái is vannak, szóval hihetetlen ez az egész.

746. uborka72016-01-23 13:39
Szia,
így van, az idő releváns tényező. Én bevettem mindjárt utána és nekem bevált. De nem kívánnám még1x senkinek azt a 2 hetet, hogy megjön v. nem (én is ciklus közepén voltam). Szörnyű volt. Egyébként mellékhatása nem volt nálam, csak fáradság az első 2 napban - de az nagyon, utána még pár hónapig erősebb és rövidebb vérzés - na meg az a pár álmatlan éjszaka. :)

745. öregnéneőzikéje2016-01-23 07:36
Szia!

80-85 %-ban véd a tabletta, a minél gyorsabb bevétel után--ami megtörtént-- mást nem tehetsz mint erősen reménykedsz abban hogy ebbe a százalékba tartozol és megúszod a nem kívánt terhességet.
Kívánom hogy így legyen, üdv: Eszter

744. Miss Jane2016-01-17 12:41
Sziasztok!

HELP: ciklus 14. napján történ, 28-30 napos ciklushossz. Szerintetek, esélyek?

Bevettem a tablettát 12 órán belül. Mit tehetnék még a terhesség megakadályozására? Elmegyek hüvelyi UH-ra, vagy egyéb?

PCOS vagyok, de most állt helyre a ciklusom, és mindenféle fogamzást elősegítő táplálékkiegészítőt szedek, hormon normanizálásra.

743. bobby952015-12-20 20:42
ezek mar a kepzelt tunetek hidd el :)
mikor kell most megjojjon? Kisse felboritotta most a hormonhaztartasodat a tabi hidd el..
(válasz muciana 742. hozzászólására)

742. muciana2015-12-20 19:21
Sziasztok! November 23-án( ciklus 12.napja) együtt voltam egy fiúval, óvszerrel védekeztünk, sőt a 2. alkalommal meg is szakítottuk, szóval nem bennem élvezett el (előtte persze óvszer). Mivel alkalmi dolog volt rámjött az 5 perc és kb 36 órára bevettem egy 72 órás tabit. Rá egy hétre megjött, 5 napig kb. kicsit kevesebb volt és barnább, de görcsöltem is. Aztán dec. 10-én csináltam egy tesztet, negatív. 17-19 is mind negatív ( sőt 19-én kettőt :D ). Viszont eléggé fáradtnak érzem magam ( bár alig alszok éjjel), sűrűn pisilnom kell, görcsöl a hasam, szúr néha a petefészkem, szóval teljesen beparáztam, hogy terhes vagyok! Szerintetek? ( Holnap bemegyek az ambulanciára megnézetni magam...) Nagyon köszi!!

741. öregnéneőzikéje2015-09-06 07:04
Szia, ha meg is jött és a teszt is negatív akkor teljesen megnyugodhatsz!
Hogy mikor jön meg a következő azt nem lehet tudni, teljesen egyéni dolog hogy kinél mikorra áll helyre a hormonegyensúly, de előbb-utóbb megtörténik!

740. Verobaba2015-09-05 14:14
Szia! Ma csináltam reggel tesztet, szerencsére negatív! :) Köszönöm a támogatásodat! Amúgy az escapelle bevétele után 1 hétre 4 napra megjött, de csak alig.. Gondolom, ez a mellékhatása. Csak most nem tudom, h mikorra várjam a menstruációm. :)

739. öregnéneőzikéje2015-08-29 07:19
szívesen! :)

738. Verobaba2015-08-28 18:49
Nagyon szépen köszönöm! 1 hét múlva írok a teszt eredményéről... És tényleg Örök hálám, hogy ennyit segítettél, a bíztató szavaiddal! Köszönet!!!

737. öregnéneőzikéje2015-08-28 16:54
Szia, kérlek semmiképpen ne úgy értelmezd az előző válaszomat hogy megszóltalak vagy ítélkeztem feletted, távol álljon tőlem mindkettő, nem ilyen tipusú ember vagyok!

Igen, nagyjából 14 nap után már lehet tesztet csinálni mert kimutatja ha ne adj isten baj történt, de erre--ahogy írtam az előző hsz-ben-- véleményem szerint szerencsére elhanyagolhatóan kicsi az esélyed.

736. Verobaba2015-08-28 15:12
Szia!Nagyon szépen köszönöm a választ! Igen, tudom, hogy nagyon felelőtlenek voltunk.. Tanultam is a hibámból. Soha többé védekezés nélkül!! Még az a kérdésem lenne, hogy (ez az eset pont 1 hete, pénteken történt), ha várok még 1 hetet, azaz 14 nap után már valós eredményt ad a terhességi teszt? Nagyon félek. Csak azzal tudom magam vígasztalni, hogy nem volt orgazmusa, és escapelle-t is bevettem. Csak nem lesz gond. Mégegyszer köszönöm a válaszodat, és remélem, még erre is válaszolsz! Köszönöm szépen!

735. öregnéneőzikéje2015-08-28 06:06
Szia, azt nem tudom száz százalékra megmondani hogy nem lehetsz-e terhes, de azt igen hogy igen kicsi az esélye.
Azt viszont nem pontosan értem miért játszotok ilyen "orosz rulettet" ha semmiképpen nem szeretnétek még babát, megéri az a pár percnyi élvezet hogy utána végig kelljen izgulni az egész ciklusodat?
Ne vedd ezt a kérdést szemrehányásnak vagy számonkérésnek, csak egy magánjellegű megjegyzés volt, nem Te vagy az első olyan aki ilyenről számol be.

734. Verobaba2015-08-25 16:37
Szia Öregnéneőzikéje! Tőled szeretnék elsősorban tanácsot, és egyben egy kis bíztatást kérni! Pénteken együtt voltam a barátommal, nem védekeztünk, de nem is "ment el".. A menstruációm utolsó napján követő 2. napján történt, tehát elvileg amúgy is kicsi lenne az esély a teherbe esésnek! (Azt még hozzá teszem, hogy nem is volt bennem sokáig, és nem volt orgazmus). Az eset után 36 órára bevettem az Escapelle tablettát, biztos, ami biztos. Szerinted nem lehetek terhes? Nagyon nem szeretnék! Várom megnyugtató válaszodat! Köszönettel: Veronika

733. öregnéneőzikéje2015-08-15 19:36
Őszintén sajnálom hogy a tablettát felíró orvos/ asszisztens semmiféle tájékoztatást nem ad, csak a kezetekbe nyomja a receptet és annyi.
Rengeteg a téves információ és alaptalan félelem, ami nem a Ti hibátok!
Egy laikus, kétségbeesett, segítségért jövő embertől nem elvárható hogy gyógyszerkönyvi szinten otthon legyen abban, milyen hatásmechanizmus alapján fejti ki a hatását a gyógyszer, a többség sajnos azt sem tudja mire figyeljen, mik a megnyugtató illetve a gyanús jelek.
4-5 mondatba, maximum egyetlen percébe kerülne a doktornak vagy asszisztensnek hogy elmondja a leglényegesebbeket, igaz erre az illetékesek azt szokták felhozni mentségül hogy a gyógyszerhez csatolva van a betegtájékoztató amin minden le van írva csak venni kéne annyi fáradságot hogy az ember leüljön és elolvassa.

732. Dorall2015-08-15 14:13
Sziasztok ! 2 hete történt a "baleset" csak 1-2 percig nem használtunk gumit és addig orgazmus sem történt de azért aggódtunk így bevettem (6óra múlva) egy escapelle tablettát ezután tapaszaltam a pecsételő vérzést 3 napig majd 1-2napig semmi aztán az 6. napon megjött (3án és csak 20án kellett volna) a menstruáció 4 napig tartott ami nálam normális most nagyobb az étvágyam mint átlagosan és a bőröm is zsírosan ez általában menstruáció előtt szokott történni . Ugye csak a tabletta kavarta fel a hormonjaimat és nem terhesség miatt van ez ? Normális hogy ennyivel korábban megjött ? Kérlek segítsetek , előre is köszönöm !

731. katalin93932015-08-09 01:02
Sziasztok! A segítségeteket ötleteiteket kérném. Nos Juli 1jen jött meg a menstruációm. 3an 22-23 óra között elszakadt az óvszer. 4-5en nem adott egy korhaz sem esemény utánit. Hétfőn 6an 10 óra körül vettem be az escapellet. A mai napig nem volt semmilyen vérzésem. Juli 28ra vártam a menszeszt de nem jött meg. 31en csináltam terhességi tesztet ami negatív lett (igaz nem reggel...). 4en voltam nőgyógyásznál ő látta a petezsakot benne egy kört. De azt mondta hogy túl kicsi és nem tudja megállapítani hogy a menstruáció megjovetele miatt van vagy azért mert gond van. Rosszul lettem nincsen csak néha fáj a hasam és azt hiszem hogy még fog jönni de aztán meg sem. Szerintetek késik vagy esetleg gond van? :/ A válaszokat előre is köszönöm.

730. öregnéneőzikéje2015-05-07 17:37
Amint elmúlt a vérzés csinálhatod a tesztet, nem kell parázni, biztos vagyok benne hogy nem lesz pozitív!!!!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26