Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tünetei vannak a vetélésnek? fórum

Milyen tünetei vannak a vetélésnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. márc. 18. 00:44
Sziasztok a nővérem most 4 hónapos 24 éves és a terhessége elejétől kezdve nagyon rosszul viseli fáj neki a hasa nagyon a dereka.. rendszeresen jár orvoshoz hallják a baba szívét is minden rendben de multkor valami szövettan vizsgálaton volt ma jött meg az eredmény és az orvos azt mondta fenyegető vetélésnek van indulva jósló fájásai vannak azt tanácsolta pihenjen nagyon sokat . első babája nagyon félünk elmegy tőle vagy beteg lesz . tudtok valami tanácsot adni? köszönöm
45. Dézsa
2010. febr. 15. 13:12
A naplómban részletesebben olvashatsz róla.
44. Dézsa (válaszként erre: 43. - C75565e593)
2010. febr. 15. 13:10

Mi az ami nincs teljesen így?

A vérzés kitisztítja a méhet. Az orvos elmondta, hogy mik lennének a fertőzés tünetei, mikor kellene kórházba mennem. Nem volt semmi aggasztó jel, otthon "szültem" egy embriót, méhlepényt, volt utánna tisztulási vérzésem. Hat hét múlva orvosi ellenőrzés.

Hangsúlyozom: számomra ez volt a humánusabb megoldás, és korai terhesség volt. Azóta a harmadik gyermekem is megszületett.

43. c75565e593 (válaszként erre: 33. - Dézsa)
2010. febr. 15. 12:43
Már bocsi de ez nem teljesen így van....nekem is volt vetélésem de ezt az orvos fejezi be...mivel fenn áll a fertőzés veszélye....hullamérgezés,stb.....ezt nem értem...
2009. nov. 8. 16:07

Nekem 2 vetélésem volt, és most nemrég egy méhenkívülim is:( De szerencsére ezek mellett született 3 egészséges gyermekem:)

Az első vetélésem nekem is a kezemben maradt, és láttam, utána kórházi befejezés volt(10 hetes terhesség volt). A 2.-nál(6 hetes volt) nem kellett kórház, gyógyszeres kezelést kaptam.

A méhenkívülimet meg 7 hetesen vették észre, de akkor már 2 hete szaladgáltam dokikhoz, mert 5 tesztem lett pozitív, de nem találták.

Szeptemberben műtöttek, bal petevezetékkel együtt kivették:(

41. Orsi86
2009. nov. 8. 07:19

Sziasztok!


Nagyon nehéz a várakozás.2hét múlva kell csak dokihoz mennem. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy nektek meddig voltak terhes tüneteitek? Főleg azoktól kérdezném akiknak felszívódott a baba. Szóval nem véreztek és nem is görcsöltek.

2009. nov. 6. 13:56

Sziasztok!

Sajnos én is átéltem egy vetélést. 5-6 hetes terhes lehettem amikor az orvosom azt mondta, hogy nem akkora a magzat amekkorának lennie kell. Megbeszéltünk egy következő vizsgálatot amire már nem került sor. Zuhanyzás közben "kipottyant". Meg se mertem fogni. A kórházban kaparással felyezték be. Tervezett második baba lett volna. Nagyon padlón voltam, de sokat segített az orvosom. Azt mondta, hogy oka van ha egy terhesség nem marad meg. Főleg fejlődési rendellenesség.

Azóta már megszületett a második kisfiam, és boldog kétgyermekes anyuka vagyok.

Mégis, még sok év elteltével is elszomorodok és gombóc lesz a torkomban ha visszagondolok.

39. 81Krisztina (válaszként erre: 33. - Dézsa)
2009. nov. 6. 11:10

Szia,

Hát ez egy borzalmas élmény.. Én is a fürdőszobában éltem meg. Annyira megijedtem, nem is gondoltam, hogy már ekkora..Ott nagyon rosszul lettem, a párom takarította ki a kádat, én oda sem tudtam nézni...


Remélem nem kell még egyszer ezen keresztül mennem, lelkileg nagyon padlóra tudja küldeni az embert..

38. 81Krisztina (válaszként erre: 31. - Orsi86)
2009. nov. 6. 11:02

Szia!

Sajnos nincs még babám, nem valami felhőtlen a kapcsolatom sem, úgyhogy még egyelőre nincs tervben. Bár valahol már nagyon vágyom rá...

37. Orsi86
2009. nov. 6. 10:56
Még nemtudnak semmit az orvosok. Ugyhogy marad a reménykedés... kb 2hét múlva kell visszamennem,ha addig nincs semmi gond.
2009. nov. 5. 14:03
Én is elvetéltem egyszer. Már elég nagy baba volt a 12 hétben jártunk. Pecsételtem, de az orvos mindent rendben talált. De ennek ellenére estére begörcsöltem és éjjel kipottyant belőlem a baba. Én el se tudtam volna képzelni hogy ne menjek be a kórházba, mert ömlött belőlem a vér, olyan volt mintha egyszerre tripla menzeszem lett volna. Műtétileg is be kellett sajna fejezni, annak ellenére hogy egészben kijött a baba. Mi ezután nem vártunk ki csak egy menzeszt és utána már terhes is maradtam a most 1 éves kislányommal.
35. Dézsa (válaszként erre: 34. - Orsi86)
2009. nov. 5. 10:55

Nem.

Az első vizsgálatra már úgy mentem, hogy szerintem ez most nem normális terhesség,(az uh is mutatott valamit, ezért a következő hétre ellenőrzést beszéltünk meg az orvossal) de rá két napra már véreztem is. Aztán már nem volt szívhang és erősödött a vérzés.

34. Orsi86 (válaszként erre: 33. - Dézsa)
2009. nov. 5. 10:31

Szia!


Kaptál valami gyógyszert ami beindította a vetélést? Mert a kaparás szerintem is nagyon dúrva megoldás és 3-6hónap amíg újra lehet próbálkozni.

33. Dézsa (válaszként erre: 27. - 81Krisztina)
2009. nov. 5. 09:29

Szia!


Nekem is volt egy vetélésem, aminek a végén az orvos nem javasolta a műtéti befejezést. Felvilágosított, hogy mi mivel jár, elmondta, hogy mit javasol. Akár dönthettem is volna a kórház mellett, bár olyan meggyőző volt, hogy fel sem merült bennem.

Otthon a fürdőszobában szültem, vetéltem. Kezemben tartottam a maradványokat. Segített a gyászban.

Persze tudtam, hogy valóban csak pár hetes volt a baba, max.8.


Azóta is hiszem, hogy korrekt volt az orvos, amikor ezt javasolta. (persze kell hozzá egy jó orvos beteg viszony is, hisz valóban nem, minden nő igy élne meg egy ilyen helyzetet)

32. 97e35043a4 (válaszként erre: 25. - Orsi86)
2009. nov. 5. 08:42
A hugomnál a 12 hetes UH-n vették észre, hogy már nincs szívhangja a picúrnak. Semmi jele nem volt, nem érzett semmit, nem fájt neki, nem vérzett.
31. Orsi86 (válaszként erre: 30. - 81Krisztina)
2009. nov. 4. 19:59

Hát, elég borzalmas a te történeted is:(

És azóta mi újság? Született már egy kis babád aki betölti az űrt amit a vetélés okozott?

Köszöm! Holnap írok, nagyon remélem ,hogy jó híreket! (De sajnos nagyon kevés az esély, csak kapaszkodom még minden szalmaszálba. )

30. 81Krisztina (válaszként erre: 29. - Orsi86)
2009. nov. 4. 16:59

Szia!

Igen, ezt az érzést "megélés" nélkül nem lehet elképzelni sem. Én ha úgy vesszük megszültem az elhalt embriót, a dokim ezt mondta, és láttam is. Borzalmas látvány volt, nem kívánom senkinek. Utána informálódtam, és úgy tűnik 3-4 hónapos lehetett inkább, mert ha pár hetes vérzésről van szó akkor nem lett volna szabad látnom amit láttam:(

Elég megalázó szituációk vannak, nekem első terhességnél kiderült hogy nem fejlődik a baba, ráírták a papíromra hogy életképtelen, az akkori dokim úgy döntött meg kell szakítani a terhességet. Ha azt vesszük még élt a baba..és én is úgy ahogy te, egy csomó tanulóval körülvéve szenvedtem végig, már amire emlékszem mert elájultam. nem is értem miért kell ilyen megalázó helyzetet átélni, vagy legalább is kérdeznék meg a beteget hogy hozzá járul-e.. stb. így is van ilyenkor elég baja az embernek.

Szorítok neked hogy sikerüljön!:)

Majd azért jelentkezz hogy mi újság.!

29. Orsi86 (válaszként erre: 28. - 81Krisztina)
2009. nov. 4. 16:43

Csak az érti meg a fájdalmadat aki maga is átélte :(

Nekem kaparással fejezték be, mert csak darabos vérzésem volt. Nem kívánom senkinek azt az érzést, igaz,hogy már halott a babád, de amikor fel kell feküdni a székre és oda kötöznek... Voltak kb 6an körülöttem, nem találták el a vénámat, össze-vissza szúrkáltak én meg csak sírtam. Amikor magamhoz tértem a kórteremben, még akkor is potyogtak a könnyeim. Lelkileg viseli meg nagyon az embert. Remélem soha többé nem élem át. Holnap derül ki, hogy él-e a babám.

2009. nov. 4. 15:53
szerintem több volt 8 hetesnél a terhesség, mert amit láttam.... elég szörnyű volt..
2009. nov. 4. 15:52
Sziasztok! Nekem vetélésnél, menstruációs görcseim voltak, mikor kijött aminek kellett akkor pár percen át rendesen tólófájás jellegű tüneteim voltak, és ahogy kijött azonnal meg is szűnt minden fájdalom csak a vérzés volt pár napig, és bővebb is volt a szokásosnál. Az akkorid dokim azt mondta hogy nem kell eü. kaparás, mert kicsi volt a terhesség. kb 8 hetes lehetett. ez 3 éve volt, azóta más az orvosom, ő azt mondta hogy kellett volna a kaparás, de ha lett volna szövődménye a spontán vetélésnek, akkor már kiderült volna. Hihetetlen hogy az ember nem bízhat az orvosában.. sajnos én akkor nem tudtam hogy mi az eljárás. Nem elég hogy lelkileg teljesen padlón voltam, még el sem láttak...
26. Wecuska (válaszként erre: 25. - Orsi86)
2009. nov. 4. 15:07
nekem a terhesség elhalása után rózsaszínes darabos folyás volt.
25. Orsi86
2009. nov. 4. 14:29

Nekem volt már egy vetélésem. 8hetesen elkezdtem vérezni, ami nem fájt az orvos megvizsgált és akkor még volt szívhangja a kicsinek. Aztán 2-3nap múlva erős szülés szerű görcseim voltak. Sajnos valószínűleg ekkor veszítettem el a babámat.

Most ismét terhes vagyok. kb 7hetes ,de nincs szívhangja a babámnak. Az orvosok semmi jóval nem bíztatnak. Hogyha elhal a terhesség, annak van valami jele?

24. Zandyka (válaszként erre: 23. - Ymanie)
2009. febr. 17. 22:51
Na hát akkor ez hogy van?
23. Ymanie (válaszként erre: 22. - 4c35511f0b)
2009. febr. 12. 22:16
na igen.De változott a helyzet.Volt a csajszi ultrahangom,és kiderült,hogy mégse terhes.Én ezt nem értem!Akkor mégse volt hülye az ő orvosa.Holnap jön haza öcsém,majd ő részletesen beszámol az eseményekről,ugyanis elkísérte a csajszit.
22. 4c35511f0b (válaszként erre: 18. - Ymanie)
2009. febr. 5. 16:02
Azért kellett a babához a tesód is nem?:)
21. Yulcsy (válaszként erre: 18. - Ymanie)
2009. febr. 5. 16:01
Hűha, ez keményen hangzik.
20. kattyus (válaszként erre: 18. - Ymanie)
2009. febr. 5. 12:48
Na, ez nem egyszerű .Mit akar a leány? Hát a testvéred?
19. Ymanie
2009. febr. 5. 12:17
Amúgy minden rendben van.ez kimaradt...:)
18. Ymanie (válaszként erre: 16. - Kattyus)
2009. febr. 5. 12:16

Bocsika,de tegnap nem tudtam jönni.

Voltunk a dokinál,és egy kicsit letaglózott a dolog.Ugyanis 14 hetes terhes a csajszikám.Nem tudom,hogy gondolja a dolgokat,mert még épphogy 17 éves és már van egy majdnem 2 éves fia.100 kilóméterre lakik tőlünk,ráadásul az öcsém most készül kimenni Hollandiába dolgozni.A lánynak meg a gyerekének is a lány apja a gyámja.Aki rokkantnyugdíjas,iszik,és még nagyon beteg is.Nem sok van neki hátra.Hogy akar így két gyereket nevelni?

2009. febr. 4. 12:28
görcs, hasfájás, éles szúró fájdalmak és erős vérzés (nálam legalábbis ezek voltak a tünetek)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook