Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan szó, amit a családod használ, de suliban, munkahelyen nem értették, hogy miről beszélsz? fórum

Van olyan szó, amit a családod használ, de suliban, munkahelyen nem értették, hogy miről beszélsz? (beszélgetős fórum)

1 2 3
88. ina87
2013. nov. 6. 19:07
Anyosod emleget-csuklás
87. grizus
2013. nov. 6. 18:56
Van egy szó, amit Kormos István A Pincérfrakk utcai cicák című mesekönyvéből vettem, és használom, a kalamol. Jelentése: lábatlankodik, helytelenkedik, kódorog. Eredete szerintem a calamity angol szó.
2013. nov. 6. 18:54

mennybelépő-cipő

kummantani-aludni

pruszlik-mellény

viganó-bugyi

pusztujjka-légy

85. grizus
2013. nov. 6. 18:49
Mi a távirányítót kijelzõnek hívjuk. Anyám nagy szókitaláló és én is az vagyok.
2013. nov. 6. 17:49
Én barátaimtól hallottam sokat...pl furik- talicska, vagy felmegy a padra...
2012. júl. 13. 14:08

Párom borsodi:

púp = köldök

felestem = elestem

csepp = kicsi-, kis-


Ő meg még nem hallotta, csak tőlem, hogy valakit elgyúrt az autó = elütötte az autó.

csak röhögött rajtam :D

Eklendezik.....ezt is csak én használom...olyan mint a gyüszmékel, lábatlankodik, csak úgy van...

82. late
2012. júl. 13. 13:45

kaszroly --- kissebb edény /lábos /

pampuska ---- fánk

herőce ----- forgács fánk

Nagyszüleim dél - borsodban éltek ott használták ezeket a kifejezéseket, és még sok mást ami most nem jut eszembe .

2010. febr. 27. 17:15
kammogni=aludni
2010. febr. 27. 17:13

A gyerekeim, amikor kicsik voltak, és az unokáim is imádják a pápit....

tejbegrízt.

2009. szept. 26. 12:17
Nagymamámék nem kikapcsolják a TV-t, hanem leoltják, a villanyt meg nem fel-és lekapcsolják, hanem ki.és bekapcsolják :)
2009. szept. 26. 12:13

Egy időben Tatabánya mellett laktunk és ott mondták az aprópénzre, hogy CSICSEDLI. :-)


Először csak néztem, hogy miii...?


Ha a lányukról beszéltek, akkor mindig mindenki leányom-ot mondott.


De a legviccesebbek egyes öreg nénik voltak, akik úgy beszélgettek egymással, hogy elkezdték magyarul, aztán német(sváb) és szlovák szavakat/kifejezéseket kevertek a mondókájukba. Na, arra aztán tényleg csak lestem.

77. 546185aeac (válaszként erre: 46. - Vizike)
2009. aug. 27. 09:27
sztapacska ? a legjobb kaja !!!! :DDDD
76. 546185aeac (válaszként erre: 69. - Era06)
2009. aug. 27. 09:23
Szia. Szerintem Te akkor SZ-SZ-B megyei voltál ... :) Párom is az, és mintha most őt olvastam volna :)
75. 00346cf747 (válaszként erre: 63. - Huanita87)
2009. júl. 31. 09:47
Nagymamám ezt még tovább bonyolította, szokott sütni egy kelt tésztát, aminek cukros-diós hab volt a tetején (kelt pite néven találtam meg a neten), ő ezt kőtt málénak hívta :))
74. era06
2009. júl. 28. 17:19

Bicska nyílik a zsebembe amikor meghallom a "puja" szót. Felénk csak a kisebbségnek volt pujája. Mi "rongy kölykök" voltunk. Akkor fel sem tünt, hogy ez sem szebb kifejezés.

Melegem van, egész nap rücsölöm a vizet.

2009. júl. 28. 09:30
Dévaványán dolgoztam kezdő védőnőként, és első látogatáskor több helyen mondták, hogy nagyon szodé a gyerek. Én persze bólogattam nagy okosan, miközben el se tudtam képzelni, mi a fene az... Aztán a tanácsadóban megkérdeztem az odavalósi kolléganőmet, és csodálkozott, hogy én nem ismerem a szót. Jelentése: mohó.
72. reni79
2009. júl. 28. 08:51
A főnökömnek folyton mondom hogy kéne egy kis fizetésemelés de sajnos nem érti:-)
71. 00346cf747 (válaszként erre: 40. - NMucus)
2009. júl. 28. 08:40

Páromék felé FELOLTJÁK a villanyt :)

Csak lestem, ilyenkor fel kell kapcsolni, vagy le??

2009. júl. 28. 08:34
Borsod felé simán kérnek úgy, hogy "add már ide!", és udvariasnak számít, felénk (nyugaton) ilyent akkor mondanak, ha már előzőleg kétszer hiába szóltak. :)
69. era06
2009. júl. 28. 08:18

Ezeknek a szavaknak a többségét én is ismertem, de mára elfelejtettem, illetve nem használom őket.

A lányokat kistafírozták, volt közte eszcájg is. Kiültünk a lócára és magoztunk, vagy főt tengerit ettünk. A cérna végére görcsöt kötöttem amikor varrtam. A kerteben volt paszuly és pöszméte bokor. Amikor cidri hideg volt, nagyapám felvette a cvettert és a bekecset, esőben pedig kalucsnit húzott a cipőjére. Mikor megunta a nagyi hákliját, kiment a kamrába a priccsre pihenni. Nagyi azt mondta, legyen slusszba bővebb a szoknya, hogy jövőre is jó legyen. Recepteket egy írkába írta. Sokan hozentrágert hordtak, hogy le ne essen a nadrágjuk. Szoktam sütni tésztát a lerben. A stukatort kipucolták a koromtól.

A spájzban a telázsin sorakoztak a befőttek. Amikor anyámék látogatóba jönnek, útközben megalszanak valahol.

A munkahelyeteken pedig ne pepecseljetek, gyüszmékeljetek, piszmogjatok hanem dolgozzatok. Csuporból pedig nyugodtan igyátok meg a kávét.

2009. júl. 28. 06:27
Köcöréket írtam. :) figyelek ám nagyon....
2009. júl. 28. 06:26

Inas=ipari tanuló. Nekem ez jut eszembe.

Köcörék= alkatrész/gép.

Buherálni=szerelni nem hozzá értéssel.

2009. júl. 27. 13:49
inas=gyerek,a párom használja de nem értik rajtam kivűl.
2009. júl. 27. 13:47
- herke-berke / ha valamit megpróbálunk megcsinálni, de nem hozzáértő munkával - erre szoktuk használni a "megekecselte" kifejezést is :)
2009. júl. 27. 13:46

Salabugyi :))

Nagyikám mondta a hülyére... Mi is használjuk, az ismerősök nem értik :))

2009. júl. 27. 13:35
nekem párom nem értette mikor azt mondtam csikis vagyok,a keltrétest kőt rétesnek mondjuk otthon amit a munkahelyen nem értettek,más most nem jut eszembe de van még egy pár
2009. márc. 4. 13:52
Monstrum = (nagy) gép, köcörék = valamilyen műszaki szerkentyű. Én szoktam használni, amikor nem tudom a nevét... vagy nem jut eszembe a neve pedig tudom...
61. nMucus
2009. febr. 27. 13:41
én a kapucnira a tutyi mellett még a süsüt is ismerem :)
2009. febr. 27. 07:35

Párom nem öklendezik, hanem ököl, és nem csiklandoz, hanem csikol :)

Ha jut még eszembe, akkor írom, de már annyira megszoktam, h csak akkor tűnik fel, ha élesben mondja. Amúgy el is van felejtve :)

59. duck (válaszként erre: 57. - 546185aeac)
2009. febr. 26. 20:36

A macska igen is csikarhat,

Az ember nem is tudja, hogy mennyi tájszót használ, beszéljük a köznyelvet, de amellett mindenki használja a tájszavait, ahol épp él, az adott település, régió kifejezéseit.

Szegeden egy előadás alatt, megkérdezte az egyik előadó, mi jelent a tutyi, mindenki , aki bent volt a teremben belenújos papucsot vagy mit mondott, mamuszféle, én ezt így hívom.

Én ezt szoktam mondani a fiamnak:

Vedd fel a tutyit a fejedre, mert megfázol, na ugye ez nem a papucs, hanem a kapucni. A kapucnit is használjuk, de mi tutyizunk.

Meg tutyi-mutyizunk, bár az mást jelent...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook