Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell csinálni a mignonra a mázat? fórum

Hogyan kell csinálni a mignonra a mázat? (tudásbázis kérdés)


16. Setna (válaszként erre: 12. - Szanád)
2009. febr. 3. 14:44

A Görgey úton asszem, meg az Ipartelepi úton a Római parton (mármint Budapesten)

De ha nem akar az ember ide-oda bóklászni a fondanosvödörrel, akkor persze rendelni sem rossz - a Bakemark meg a Békás kft. elég hamar kicuccolja, a BAKO-val viszont lefutottam pár kört, mikor otthon voltam Magyarországon. Szóval azóta inkább a hajós rendeléssel kérek egy kis pluszt, és mikor hazaérünk, elviszi a család...

15. Forever Love (válaszként erre: 14. - Szanád)
2009. febr. 3. 14:32

Megyeget, köszönöm. :) Azt hittem sosem fogok belejönni, nem az én világom stb. de most már megszerettem. Szerintem érdemes megkedveltetni magunkkal a munkát, hiszen életünk jelentős része és fontos, hogy jól érezzük magunkat közben. Vagy legalább semleges legyen.. Én ezt elértem, valószinűleg szerepe volt a vevők türelmének is benne és a rendes munkatársaknak, megértő fönőknek. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :)

Bocsi az offért!

14. szanád (válaszként erre: 13. - Forever Love)
2009. febr. 3. 14:02

... )))

hogy megy egyébként a munka ?

13. Forever Love (válaszként erre: 10. - Szanád)
2009. febr. 3. 13:49

:O Ez meglepett, miután a pénztárban annyira otthon voltál hogy tudtál nekem segíteni :)

Hasznos is több lábon állni, az biztos. Kiskoromban én is cukrásznak készültem, de mivel igy is édesség-függő vagyok nem tett volna jót egy életen át sütögetni. Talán ki is rugtak volna ha felzabálom munkám gyümölcsét ;)

12. szanád (válaszként erre: 11. - Setna)
2009. febr. 3. 13:39
hol van ilyen cukrász-szakbolt ?
11. Setna
2009. febr. 3. 13:33

Cukrász-szakboltokban viszont lehet kapni kész fondant - persze először én is magam táblázgattam márványon, "Cukrász vagyok, mi az nekem" felkiáltással, de elmegy vele az ember fél élete (meg az életkedve is)...

Itt felénk például van vödrös meg kartondobozos kiszerelés is, bár ha nem csinálsz igen sűrűn mignont, franciakrémest, Esterházy-t, nagyon lassan fog elfogyni - vagy rád rohad...

10. szanád (válaszként erre: 9. - Forever Love)
2009. febr. 3. 12:25
én ?.....igen... )))
2009. febr. 3. 12:21
Cukrász vagy esetleg??
8. Forever Love (válaszként erre: 5. - Pierot)
2009. febr. 3. 12:20
Nem csak 3 féle ízben van. Van például citromos is hogy a többiről ne is beszéljek! :) Nagyon szeretem őket!
2009. febr. 3. 12:12

az igazi mignonmázat a következő képpen készítik : először is kell főzni egy megfelelő sűrűségű cukorszirupot, majd ezt "táblázni " kell....vagy gépen vagy márványasztalon....

ezért írtam hogy inkább hagyd...

a lentebb írt máz nagyon jó és finom, de viszont gyorsan kell vele dolgozni...

6. szanád (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2009. febr. 3. 12:08
ez a drotkeres.....ami nagyon jó... de nem sokra elég....
2009. febr. 3. 12:07

vedd meg a boltban, nagyon finom és egyszerű. van 3 féle ízben, puncs,/rózsaszín6 csoki,/barna/ és marcipán/fehér/

ha akarod ételfestékkel tovább szinezheted

4. 2577cdcc12 (válaszként erre: 2. - Vikó 26)
2009. febr. 3. 12:06
Lehet a boltban ilyen port kapni, csak vízzel kell keverni. Egyébként porcukorból, tojásfehérjéből, és aromából is tudsz csinálni.
2009. febr. 3. 12:05

otthon inkább hagyd...

egyébként erről már beszéltünk egy másik fórumon....

2009. febr. 3. 12:04
Puncsos mázat szeretnék,valami hasonlót mint ami a puncs szeleten van!
2009. febr. 3. 12:03
Tudja valaki hogyan kell csinálni a mignonra a mázat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook