Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hódmezővásárhelyi anyukák fórum

Hódmezővásárhelyi anyukák (beszélgetős fórum)


2009. febr. 18. 08:50

Szia! :D

Nagyon szerencsés vagy akkor, ha nem változott a súlyod; nekem vagy 5 kg biztos fent van azóta, de mindegy, amíg szopizunk, addig így is lesz, majd utána ráérünk fogyózni! :D

28. zizi79
2009. febr. 17. 20:46

Itt szerencsére sok helyről lehet hordani ebédet. Szerintem olcsóbb mint mindíg főzőcskézni. Nameg változatos is.

Nekem szerencsére nincs gondom a kilókkal. Nem változott a súlyom 1 kg-ot sem szülés óta.

2009. febr. 17. 18:39

Szia! Bocsi kicsit le kellett lépnem, mert Tomi nagyon nyűgi volt, de a jó levegő neki is meghozta a sikert és aludt végre egy nagyot!! :D

Iszom folyamatosan a teát, pöndültem is tőle jócskán mire áttértem az édesítőre :); sajnos csak ennyire tudtam visszahozni a tejcsikét, de ennek is örülünk már. Még bolti főzit nem vettem neki, mindig én főzöm neki, sokkal nagyobb adagokat megeszik, mint egy üveg, nem bírnám anyagilag szerintem. :)

A hónak örültem is meg nem is! Nem szeretem söpreni, de egyébként olyan szép!!!

Én főzök minden nap itthon, de sokszor nem egyszerű (pl. ma, hogy nyűgi volt). Jó lenne hordani, de az nem jó megoldás, ami itt lenne. Egyelőre ennyi, még vagyok egy kicsit, ha gondolod!

26. zizi79
2009. febr. 17. 12:19

Egyébként most értünk haza a sétából, elmentünk az ebédért, mert nem szoktam főzni csak hétvégén.

Jó nagy pelyhekben esett a hó :P

De Botond észre sem vette, mert elaludt. Legalább durmol kicsit a jó levegőn, ilyenkor kint szoktam hagyni :)

25. zizi79
2009. febr. 17. 12:17

Mi szinte még csak anyatejet mert szerencsére elég neki.

Nem próbáltad a Laktoherb teát? Nekem attól jött vissza a tejcsi, mert már volt, hogy alig volt elég neki ha mindkettőből is szopizott... De ennek is megvolt az oka, műtöttek kétszer is altatásban. Szerencsére csak egy-egy nap volt az egész távollétem, de idő kellett, hogy újra elég legyen neki a tejcsi egy ciciből is.

Mi csak kóstolgatni szoktuk a kajcsikat. Üveges bébiételeket kapott már, mindegyik ízlett neki eddig. Egyszerre csak 4-5 evőkanállal kap. Max. kétszer egy nap. De neki az csak nasi :D

A paradicsomos burgonya meg a zsenge sárgarépa főzi a sláger. :)

Ha meglátja a kanalát már nyitja a száját :D

2009. febr. 17. 10:50

Nálunk is a tejcsi van előtérben, csak a főzi mellé kap délután egy kis itókát. A tomi gyomrát nem igen szoktatja szerintem, mert az kb. 2 csapp, amit hajlandó meginni belőle. :D

Azért kellett bevezetni a főzit is, mert kevesebb lett a tejcsike és nem volt elég éjszakára; így most egy szopi kimarad és a vacsi bőséges a szentemnek. Próbáltuk fagyasztott anyatejjel, meg tápszerrel is, de nem itta azt sem, így maradt ez a megoldás. :( Majd meglátjuk, egyszer csak ráérez!! Bár venni akarok neki tanuló poharat, hátha azzal jobban megbarátkozik majd!

Ti miket esztek már?

23. zizi79
2009. febr. 17. 10:08

Szia. Jó reggelt :)

Nálunk is még csak előkészületben vannak a fogacskák.

Nekünk a kamilla teát nem javasolták, mert azt akkor kellene adni ha valamilyen gyomorbántalom van. Ha azt kapja rendszeresen akkor hozzászokik és amikor kellene már nem lesz olyan hatása.

Botond is azt itta eleinte amikor fájt a pocija.

Aztán vettem HIPP gyerekteát. Igaz, hogy attól is romolhat a fog, de csak akkor ha állandóan a szájában lóg a cumisüveg a teával. Max. kétszer adok neki egy nap. Inkább anyatejcit szopizik.

22. hofferke (válaszként erre: 20. - Zizi79)
2009. febr. 17. 07:51
Nem, még csak előkészületben vannak a fogak, de olvastam és tanultuk is anno, hogy a fogcsírákra ugyanolyan veszélyes a cukor, mint a már kint lévő fogakra. Sőt még rosszabb, mert ilyenkor még nem védjük őket semmivel.
2009. febr. 17. 07:49
Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek!
20. zizi79
2009. febr. 16. 21:07
Már vannak fogacskái?
2009. febr. 16. 19:06

Köszönöm a gratulációt! Én is néztem a te képeidet, Boti is egy igazi kis gézengúz lehet :) !

Mindig csak étkezéshez kötve kap üveget, mert azt nem szeretném, hogy állandóan a szájába lógjon (az olyan csúny szerintem). Volt, hogy egy órát sírtunk Tomival, mert nem volt hajlandó üvegezni, de tejcsi meg nem volt elég. Mindegy neki, hogy evés elején, közepén, végén kínálom nem kell neki és punktum!! :(

Csak kamillateát kap, azt is ízesítés nélül, féltem a fogait, cukorral biztos jobban menne, de az nem ér annyit, akkor inkább kap egy kis cicit szomjoltónak. Egyelőre nagyon nagy elképzelések vannak, de majd meglátjuk, hogy alakít a legényem! :D

Mára ennyi, megyek fürdetni!

Legyetek jók, jó éjszakát!!

18. zizi79
2009. febr. 16. 17:50

Nagyon szép Tomi :) Gratulálok hozzá. Akkor csak 1 hónap van a fiaink közt :)

Olyankor próbáltad itatni cumisüvegből amikor éhes volt?

Mert ha nem éhes/szomjas biztos, hogy csak játszani fog vele.

A vizet lehet, hogy nem szereti egyébként.

Milyen teát adsz neki?

2009. febr. 16. 17:35
Tomi szinte egyáltalán nem akar a cumisüvegből, vagy a pohárból inni. Már próbáltuk másik cumival, vízzel, teával, anyatejjel, de semmit se hajlandó elfogadni; csak játszik vele, meg köpi kifele. Szerintetek mivel próbálkozzam még, mert attól tartok, ha véletlen tápszerezni kellene nem inná azt sem (ahogy a tejet sem)? Bármit hajlandó vagyok megpróbálni! :)
2009. febr. 16. 16:28
Most szaladok és megcsinálom a kajcsiját, mert már nagyon éhenkórász :D !
2009. febr. 16. 16:27
Sziasztok! Szótfogadtam és tettem fel képeket! :) Egyébként Tomi is 22-én lesz 5 hónapos, de egyre több nyűgije van szegénynek :(, remélem ez hamarosan beáll majd!
14. zizi79
2009. febr. 16. 13:04

Szia.

Örülök, hogy csatlakoztál :)

Majd rakjál fel képet a picúrról. Biztosan aranyos. Nekem most lesz 6 hónapos a kisfiam 21-én :)

2009. febr. 16. 12:07

Sziasztok!


Kedves fórumtársak, most regisztráltam direkt miattatok; Mártélyről vagyok, de amíg férjhez nem mentem vásárhelyi voltam. Így eggyel többen vagyunk! :D

12. zizi79
2009. febr. 16. 11:09
Látom nemigen vannak itt Hmvhelyről :(
11. zizi79
2009. febr. 11. 18:04

Eszméletlen, hogy mik vannak. Ma találkoztunk a védőnőnkkel és tőle hallottam, hogy egy anyuka "hamisította" az anyatejet. Pontosabban anyatej helyett kecsketejet adott el. Persze a gyanútlan anyuka odaadta a picinek és nem tudta, hogy miért sír, miért fáj a pocija a babának... :(((

Már megindították ellene a bírósági eljárást.

Remélem megkapja a kellő büntetést...

10. zizi79 (válaszként erre: 9. - Dus)
2009. febr. 5. 13:49

Köszike :)

A párodat lehet, hogy ismerem akkor :)

Nővérem kislánya is most elsős a szlovákban :) Szigeti Gréta.

Legelső munkahelyem Orosházán volt egy Kft-nél, ott munka és tb ügyintéző meg minden más voltam, Dunaújvárosban egy japán cégnél voltam minőségellenőr, Bcsabán meg a Budapest Bank operációs központjában behajtó voltam/vagyok...

Nyilván már nem fogok oda visszamenni :P

9. dus (válaszként erre: 7. - Zizi79)
2009. febr. 5. 13:23

Jajj, de aranyos a kisfiad!

Tündéri mosolygós baba! :))


Nem lehetek neked ismerős, mert én nem komlósi vagyok, ide jöttem férjhez! De a párom biztosan ismer téged.

Egyébként mi itt lakunk a szlovák sulitól nem messze. Oda jár a fiam, most elsős.

Jó sokat költöztél! Hol dolgoztál?

8. zizi79 (válaszként erre: 6. - Dus)
2009. febr. 5. 12:33
A Dózsa utcán laktam, a pékséggel szemben. Anyuék még ott laknak most is :)
7. zizi79 (válaszként erre: 6. - Dus)
2009. febr. 5. 12:32

22 éves koromig Tkomlóson laktam. Utánna kb. 6 évig Dunaújvárosban. Végül vissza költöztem, de nem sokáig, mert Bcsabán dolgoztam és Oriról könnyebben be tudtam járni. Ott is csak 5 hónapot voltam, mert mikor már nem doliztam ide költöztem a páromhoz :)

A szlovák suliba jártam, bizti azért nem vagy ismerős nekem :)

Utána már rájöttem, hogy az adatlapod mindent elárul a gyerkőcökkel kapcsolatban :)

Mindjárt teszek fel képet Botondról is :)

Igen, ő még csak most kezd próbálkozni a mászással. A forgás az már nagyon megy neki :)

6. dus (válaszként erre: 5. - Zizi79)
2009. febr. 5. 12:19

Szióka!


Itt laktál? Merre? Mikor költöztél el?

Nekem két kisfiam van, a nagy Balázs nyáron lesz 8, a kicsi: Bálint áprilisban lesz 2 éves.

Gratulálok a kis Botondhoz! Tegyél képet róla! Akkor Ő még kicsi, karon ülő, babaágyban fekvő. Vagy tévedek? Nyugis baba? Vagy állandó anyaközelséget igénylő? Az én fiaim jó le vannak egymással, bár néha összevesznek, de annyi kell.

A nagy már szalad, mászik, beszél és néha önállóbb, mint kéne! :))

Megyek ebédelünk, de majd benézek.

2009. febr. 5. 09:54
Neked fiad/lányod mennyi idős? :)
2009. febr. 5. 09:54

Én is Tótkomlóson laktam :)))

Nekem most lesz 6 hónapos a kisfiam 21-én. Botondnak hívják.

Természetesen itthon vagyok vele :)

3. dus
2009. febr. 4. 16:51

Szia!


Én Tótkomlóson élek! Nem vagyunk messze egymástól!

Neked mekkora a gyerkőcöd? Hogy hívják? Otthon vagy, vagy dolgozol?

2009. febr. 4. 16:47
Várok minden Hódmezővásárhely és környékén élő anyukát :)Osszuk meg tapasztalatainkat/segítsünk egymásnak ha kell :)
2009. febr. 3. 11:09

Sziasztok :)

Jó lenne ha megtudnánk itt osztani a tapasztalatainkat vagy csak beszélgetnénk amikor épp van egy kis időnk. Várok mindenkit szeretettel :)

Zita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook