Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hódmezővásárhelyi anyukák fórum

Hódmezővásárhelyi anyukák (beszélgetős fórum)


149. zizi79 (válaszként erre: 147. - Krisztina3)
2009. márc. 11. 18:48

Az ebédért szoktunk menni a Kenguruba, kb. 1 óra oda-vissza sétálva. Meg ha van valami dolgunk a városban akkor oda is. Innen kb. fél óra séta az is. Nameg a tatájához szoktunk menni. Ő sem lakik közel :)

Többnyire gyalog közlekedünk mindenhova :)

Ti merre szoktatok?

148. hofferke (válaszként erre: 145. - Krisztina3)
2009. márc. 11. 13:57
Lehet, lassan megint ki kell majd próbálni! ;)
147. Krisztina3 (válaszként erre: 146. - Zizi79)
2009. márc. 11. 13:51
Ha süt a nap a mi kedvünk is jobb.Ti merre szoktatok sétálni?
146. zizi79 (válaszként erre: 143. - Krisztina3)
2009. márc. 11. 13:44

Már kijárt szegénykémnek egy kis fájdalommentes időszak. :)

Most az időjárástól is lehet nyűgös. Lehetne már végre jó idő :P

145. Krisztina3 (válaszként erre: 144. - Hofferke)
2009. márc. 11. 13:42
Össze kellene rakni őket,lehet hogy semmi bajuk se lenne.
144. hofferke (válaszként erre: 143. - Krisztina3)
2009. márc. 11. 13:32
Tomi sem különb!! Nem véletlen férj és feleség!!! :D
143. Krisztina3 (válaszként erre: 142. - Zizi79)
2009. márc. 11. 13:29
Irigyellek érte!Ma iszonyat nyűgős a kisasszony!
142. zizi79
2009. márc. 11. 13:12
Szerencsére a vasárnapi kinlódás után már kutya baja Botondnak. Mostmár a Dentinox sem kell :)
2009. márc. 11. 12:31
Fogzási problémák nálunk is vannak,hirtelen nevetésből ordítás lesz minden előzmény nélkül.Dentinoxot vettem én is de még nem próbáltam,de akkor nem fűzök hozzá nagy reményt.Fogat még nem láttok de az egész ínye duzzadt.
140. adel07
2009. márc. 11. 12:16

Sziasztok!

Nálunk is ajánlotta a védönő a fájdalomcsillapítót

(panadol szirup)de szerencsére csak ritkán kellett.De ha nem akarjátok nagyon gyógyszerezni van homeopátiás is,mi azt nem próbáltuk.

139. hofferke (válaszként erre: 138. - Zizi79)
2009. márc. 11. 10:34
Hálisten azért annyira nem rossz még a helyzet, csak nem lehet tőle szinte semmit se csinálni, mert még ha nincs is a kezemben, de ott kell, hogy legyek mellette. Sajnálom nagyon, de nem tudom átvenni tőle a fájdalmat. :(
138. zizi79
2009. márc. 11. 10:15
A Dentinox nekünk is csak 5-10 percre enyhitette a fájdalmat. Viszont állitólag puhitja az inyt és könnyebben kibújik a fogacska. Amikor nagyon fájt már szegénykének akkor adtunk neki fájdalomcsillapitó szirupot (Nurofen), általában csak este kellett, hogy el tudjon aludni. Addig meg pátyolgatni kellett.
2009. márc. 11. 08:28

Sziasztok!

Bocsi, de néha nem tudok eddig eljutni; azért próbálkozom! :D

Fogunk még nekünk sincs, de már nagyon érzik a dudorka a kis szájában! Időnként kenni is kell neki. Nektek mennyire hatásos a dentinox? én úgy érzem, hogy csak 5-10 perc és ordít megint. :( Lehet, hogy én vagyok türelmetlen? De nagyon sajnálom, mert fáj neki és ilyenkor nagyon igényli, hogy vele legyek, fogjam (házimunka majd megvársz :D !).

136. zizi79
2009. márc. 10. 14:59
Majdcsak lesz fogacska :) Botondnak már 2 hónapos kora óta folyik a nyála és csak most bújt ki neki egymás után 2 :)
135. Krisztina3 (válaszként erre: 134. - Zizi79)
2009. márc. 10. 14:54
Itt a hoxán Rebekával egyidös babás anyukákkal csevegek.Nekünk még nincs fogunk de a kezét örökké eszi,folyik a nyála.
134. zizi79 (válaszként erre: 132. - Krisztina3)
2009. márc. 10. 14:42
Hova szoktál még járni?
133. zizi79 (válaszként erre: 132. - Krisztina3)
2009. márc. 10. 14:41

Köszi jól vagyunk.

Igaz Botond megkínlódott vasárnap a fogacskája miatt. A második bújt már ki szegénykémnek és hányt, de csak egyszer szerencsére.

132. Krisztina3 (válaszként erre: 131. - Zizi79)
2009. márc. 10. 14:00
Épp ezt akartam én is kérdezni.Én más fórumokon beszélgettem.Mizujs veletek?
131. zizi79
2009. márc. 10. 13:28

Sziasztok :)

Hol vagytok elveszve?

130. zizi79
2009. márc. 6. 13:02

Sziasztok :)

Mi nem járunk klubba. Ilyen jó időben nagyokat szoktunk sétálni :)

2009. márc. 6. 10:57

Sziasztok!

Igen Kriszti mi járunk itt a faluba, de nem sok minden jön ki belőle (anyukák beszélgtnek, a gyerekek játszanak). :D Mennék kifele csavarogni, d sajna az ebéd nem fő meg magától! :( :D

2009. márc. 6. 06:22
Jó reggelt!Vásárhelyi anyukák ti jártok baba-mama klubba?Mit csináltok ebben a szupi időben?
127. hofferke (válaszként erre: 126. - Zizi79)
2009. márc. 4. 10:37

Szia!

Tanítóként a só-liszt gyurmát használtuk, azt is gyönyörűen ki lehet sütni! :D

126. zizi79 (válaszként erre: 125. - Hofferke)
2009. márc. 3. 21:27
Köszi :) Te próbáltad valamelyiket?
125. hofferke (válaszként erre: 123. - Zizi79)
2009. márc. 3. 16:50

Próbáld só-liszt gyurmával, azt utána ki is tudod sütni a sütőben.

Sógyurma


Otthonra alkalmas alapmennyiség elkészítéséhez szükséges:


30 dkg só, 20 dkg liszt, 1,2 dl víz, kb. fél evőkanál olaj (vagy egy kiskanálnyi tapétaragasztó).


A víz pontos mennyisége a só és liszt minőségétől függ, ezért óvatosan, kisebb adagokban adagoljuk, mert ha túl sok vizet teszünk bele, ragadni fog és nem tudunk majd formázni vele.


Az alapmasszát aztán kisebb darabokra osztva színezhetjük is. Erre alkalmas lehet az ételfesték (szintén óvatosan, mert mindent megfog), a vízfesték vagy tempera, de bármilyen fűszer is (pirospaprika, kávépor, kakaó, kurkuma, curry, stb.). Ha kicsi gyerekekkel dolgozunk, akik még mindent megkóstolnak, érdemes a természetes alapanyagokat választani, de ennél a masszánál a só mennyisége valószínűleg garantálja, hogy ne akarjanak sokat "enni" belőle.


A kész tárgyakat alacsony hőfokon sütőben is kiszáríthatjuk, de pár nap alatt szobahőmérsékleten is megszilárdulnak. A maradék sógyurma hűtőszekrényben tárolható, egy nylonzacskóba téve friss marad.


Só-liszt gyurma


A legismertebb és legegyszerűbb otthon készíthető alap-massza, de ügyes kezekbe kerülve hihetetlen szép tárgyak készülhetnek belőle. Amire szükségünk lesz hozzá: sóra és lisztre egy az egyhez arányban (otthoni mennyiségnek vagy 1-1 pohárral vagy kb. 20-20 dekagramot szoktunk javasolni). Ezeket összekeverjük, és annyi vízzel gyúrjuk össze, hogy jól formálható legyen az állaga. Kevés étolajat hozzákeverve kellemes tapintású anyagot kaphatunk.

(Színezésére, szárítására, tárolására ugyanazok igazak-érvényesek, amiket a sógyurmánál elmondtunk.)


Főzött gyurma 1.


Hozzávalók: 0,5 kg liszt, 6 dl víz, 4 evőkanál só, 3 evőkanál olaj


Ezeket a hozzávalókat érdemes eleve abban a lábosban összekeverni, amelyben majd főzni is tudjuk. Közepes lángon, állandó keverés mellett kb. 15-20 percig hevítsük, amíg össze nem áll. A tűzről levéve hűtsük langyosra, szedjük adagokra és színezzük ezeket kedvünk szerint.


Főzött gyurma 2.


Hozzávalók: 20 dkg liszt, 10 dkg só, 3 kávéskanál étolaj, 3 dl víz, 2 kávéskanál citromsav


Ugyanúgy készítjük, mint az előző változatot: fazékban alaposan összekeverve tűre tesszük. Ezt azonban már takarék lángon kell folyamatosan kevergetni, mert az előzőnél "váratlanabbul" sűrűsödik. Sima felületre kaparva rugalmasra gyúrjuk a tésztát (vigyázzunk, a belsejével se égessük meg a kezünket). Ha műanyag zacskóban tároljuk, nagyon sokáig használható marad, csak a lábost lesz kicsit nehéz kimosni (áztassuk be mielőbb).



Égethető gyurma


Hozzávalók: 20 dkg finomliszt, 20 dkg só, 1 evőkanál glicerin, 1 dl hideg víz


A lisztet és a sót elkeverjük a glicerinnel, majd hozzádogozzuk a vizet. Óvatosan adagoljuk, mert ha túl nedves, ez is ragadós, vagyis használhatatlan lesz. Amikor már szilárd, formázható tésztát kapunk, lisztes gyúródeszkán elkészíthetjük a formákat (fél centinél vékonyabbra ne nyújtsuk a tésztát, mert elég). Ezeket aztán tegyük egy tepsire, amíg nem sütjük, takarjuk le egy papírral. Előmelegített sütőben, lisztezett sütőlapon sütjük (100 °C-on kb. fél órát), majd 150 °C-on még két órát szárítjuk. A kész tárgyakat érdemes két rétegben lakkozni.


Természetesen ezt a fajtát is színezhetjük, ahogy szeretnénk (de kifesthetjük sütés után is), ha pedig több darabból álló remeket szeretnénk készíteni, a tésztát kicsit megnedvesítve összeragaszthatjuk a darabokat.

124. hofferke (válaszként erre: 122. - Zizi79)
2009. márc. 3. 16:47
Nem tudom, lehet, de mintha így lett volna írva. :D
123. zizi79
2009. márc. 3. 16:21
Valahol olvastam olyan házilag készíthető "gyurmáról" amivel meglehet örökíteni a gyerkőcök pici kéz és láblenyomatát. Ti tudjátok a "receptet"?
122. zizi79
2009. márc. 3. 16:19
Nem Teddy Bear? Egyébként nem hallottam...
2009. márc. 3. 11:49
Sziaszto! Ti hallottatok már a beddy bear illatos alvós állatkáról? Minden vélemény érdekelne!
120. zizi79
2009. márc. 2. 15:38
Van néhány Pampers pelusra beváltható kuponom amit március 31-ig lehet levásárolni a Tesco, Cora vagy Rossmannban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook