Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falvédőt tennék gyerekszobába - hogyan rögzítsem, hogy ne legyen balesetveszélyes? fórum

Falvédőt tennék gyerekszobába - hogyan rögzítsem, hogy ne legyen balesetveszélyes? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 27. 08:06
én a gyerekszobába vagyis mindenütt tűzőgéppel tettem fel a falvédőt nyomot sem hagy és nem szúr!!!
2009. máj. 26. 21:59

Mi egy kissé hagyományostól eltérő falvédőt raktunk fel a gyerekszoba falára.


Vettünk jónéhány csomag nagyméretű szivacsos puzzle-t, azt összeraktuk a padlón és a hátoldalát össze-vissza-keresztbe végigragasztottuk széles szigszalaggal. Majd ezt felraktuk a falra és tipli/csavarral rögzítettük. Már több, mint 1 éve teljesen jól bírja, meg sem moccan.


Ez talán kevésbé allergizál, mint egy szőnyeg.



(nem mondom volt egy kis harc a gyerekekkel, mire megtanulták, hogy ne szedjék ki az apró puzzle darabokat, de végül megszokták, hogy nem nyúlnak hozzá)

15. 3a0842d373 (válaszként erre: 14. - Smumika)
2009. febr. 24. 20:13
nálunk egy kicsit szigetelnie is kéne, ezért gondoltam szőnyegre. Azt meg sajnálom átfúrni :(
2009. febr. 24. 18:13
Nekem nem szőnyeg van feltéve hanem gyerekmintás anyag nem tul vastag mert poratka allergiánk van de falvédő meg kell és egy lécre rárögzitettem az anyagot majd a férjem 2 csavarral teljesen becsavarta a falba és szuper jól mutat és a lényeg nem tudják leszakitani a helyéről nem akadnak bele.
2009. febr. 24. 15:48
egyébként most nálunk olyan falvédő van, h lehet boltban kapni (barkácsüzletekben) natur szinü de mi lefestettük olyan szinüre mint a bútor... és ez a fadarab van fölfurva az ágy mellé,pont oylan hosszu mint az ágy....ez mondjuk nem meleg ha hozzáér a gyerek,de ez biztos h nem esik le.
2009. febr. 24. 15:45
nálunk is faléc volt a falra szerelve abba szögeket vert apa és karikákkal rögzitettük ezekre a falvédőt.
11. Biga
2009. febr. 24. 15:07

A legdivatosabb falvédő rögzítés a tépőzáras megoldás. Egy fa lécet kell tiplivel és csavarral a falvédő alá rögzíteni. Erre ragasztva, szögelve kell rögzíteni a tépőzár egyik felét. A másik fele hozzá van varrva a falvédőhöz.

A karikás könyebben lejön, ha nem csak alszanak az ágyon a gyerkőcök.

Az atombiztos megoldás a fülekkel való rögzítés. Ennél bebújtatod a füleket a fa lécbe és ezt a tépőzáras rögzítéshez hasonlóan a falhoz csavarozod (vagy apa:)

10. 3a0842d373 (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2009. febr. 3. 10:51

Dóra, ne fog vissza magad :)

Hogyan gondoltad a tépőzáras megoldást?

Hátha .....

2009. febr. 3. 10:50

valami gyerekmintás szőnyegre gondoltam. Amit padlóra is használhatunk. A szöges-karikás megoldás nem jött be sajnos.


A szőnyeget fára szöggel,aztán ugyanezt a fát fúrjuk fel a falra? Jól értem?


Köszi mindenkinek az eszmefuttatást!

2009. febr. 3. 09:32

Én tépőzárral oldanám meg, de mivel szőnyegről van szó, ami nehéz, marad a tiplis megoldás.

Anno nekünk is volt falvédő a gyerekek ágya mellett, de nem okozott problémát, pedig a szokásos szöges, karikás megoldással volt rögzítve.

2009. febr. 3. 09:24
Milyen falvédöre gondolsz?
6. ce91523917 (válaszként erre: 4. - Sirga)
2009. febr. 3. 09:12
Az én falvédóm is így volt rögzítve gyerekkoromba, semmi bajom nem esett. A szőnyeget a fára söggel rögzítették és hatalmas vastag gombokkal takarták el, hogy a szöget ne tudjam lefejelni, ha ülök-ugrálok az ágyon
5. dus (válaszként erre: 4. - Sirga)
2009. febr. 3. 09:06
Nálunk is ilyen megoldással van rögzítve/felrakva! Nagyon biztonságos!! Nem szedhető le, csak csavarhúzóval.
2009. febr. 3. 09:00
A párom tiplit rakott a falba, ebbe csavarozta a faliszőnyeg falécét. Csak ő tudta leszedni, csvarhúzóval, tehát biztonságos. :)
2009. febr. 3. 09:00
Nálunk egy vékony léccel van felfogatva a falvédő.
2009. febr. 3. 08:56

Sziasztok,

ha van ötletetek, hogyan tehetnék a falra falvédőt kampók, rudak, horgok és egyéb, gyerek számára balesetveszélyes eszközök nélkül, kérlek osszátok meg velem. A kiindulási alap kb. mint a normál szőnyeg.

Köszönöm mindenkinek :)

2009. febr. 3. 08:53
Falvédőt tennék gyerekszobába - hogyan rögzítsem, hogy ne legyen balesetveszélyes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook