Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Westie gazdik, beszélgessünk fórum

Westie gazdik, beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
73. Brad (válaszként erre: 72. - Rexona)
2009. aug. 2. 09:58

Szia!

Köszönöm a segítséged, de már 2 hete, hogy meg van a kutyus. :)


Imádjuk!A mi kis szemünkfénye!


Mégegyszer köszi!

72. rexona (válaszként erre: 44. - Brad)
2009. aug. 1. 23:15

Szia!

Én és még sokan mások is tapasztalatból mondjuk, hogy érdemes jó tenyésztőtől venni kutyát, mert ők garantálják, hogy egészséges kutyát viszel haza. Bármikor bármilyen kérdéssel fordulhatsz hozzájuk a későbbiekben is!


Remélem nem haragszanak meg mások, hogy ennyire támogatom a tenyésztőket (nem a szaporítókat!), de megvan rá az okom, hogy miért.

Érdemes várni, és összegyűjteni a pénzt, minthogy ha szerencsétlen vagy és beteg kutyust kapsz, akkor az állatorvoshoz kell rohangálni. Amit otthagysz pénzt, azon már lehet venni jó helyről kutyát is.


Ha kell tenyésztő, tudok ajánlani.

71. rexona (válaszként erre: 66. - Brad)
2009. aug. 1. 23:08

Ajánlom a Pet.site oldalt westh highland wheit terrier fórumot. A legtöbb mindent megtudhattok a westikről.

Az én kutyusom mestertenyésztőtől van. Szóval jártas vagyok az efféle dolgokban.


Igen! A westie szőre drótszőrű. Amit hivatalosan trimmelni kell.

Ha hobbykutya lesz, vagyis nem jártok kiállításokra akkor lehet nyírni is a szőrét, bár ezzel veszti el pont a drótszőrűségét.


Egy westinek kell, hogy legyen kemény fedőszőre, meg aljszőrzete is (szoknya), aminek már más a tapintása, mint a hátszőrnek.


Sajnos a túlszaporítás miatt, vagy genetikai hiba miatt létezik "pehelyszőrű" westie is, aminek sosem lesz kemény fedőszőre.

2009. aug. 1. 21:56
Ja,és én is imádom,el nem cserélném semmire.
69. monizsofi1982 (válaszként erre: 68. - Deniza)
2009. aug. 1. 21:56

Félig-meddig mintha magamat hallanám.

Igen,egyéniség.De nálunk az új dolgokat eddig nem piszkálta,az elején meg lett neki mutatva,hogy ezt nem szabad bántani.Persze néha bepróbálkozik...De hiába.

Evés téren a miénk is firnyák.Valamikor 2 napig ott van előtte a táp,mire méltóztatik megenni...És még sorolhatnám ... :)

68. deniza
2009. aug. 1. 21:12

sziasztok:)


nekem is van egy 8 hónapos westiem. fiú kutyus. mielőtt megjött volna a kis kutyi,sokat olvastam rola..évek óta szerettem volna,készültem rá majd milyen lesz. tudtam,hogy akaratos,makacs egy kutya a westie:) na azthittem ez csak ilyen szóbeszéd..hiszen egy fehér hógolyó az egész.ráadásul kicsi..hát enyém is iszonyatosan akaratos,ha nem az van amit ő akar..megy a hiszti,vagy bedurcizik és akkor szó szerint leül,de háttal, még a nevére sem reagál. evés téren is nagyon kis kényeske..sokáig tápot meg konzervet adtam neki,mondván "én ugyan nem adok házikosztot"- egszer adtam neki,,pillanatok alatt befalta:) na azóta meg válogatos. amikor elmegyek itthonrol akkor a kapu előtt ugrál és sír,vonyít..és órákig csinálja.meg sorolhatnám még miket csinál..de sosem kéne másik kutya:)imádom ezt a kis mókamestert.mert egy egyéniség ez a kutya,de rengeted örömet és nevetést ad a családnak. viszont..miénk azt csinálta,hogy mikor idekerült megszokta a terepet..1hónap alatt.aztán anyuék uj dolgokat tettek ki a kertbe..na azokkal nem barátkozott meg XD vicces módra reggelre minden az udvar közepén volt:) a kerti lámpák.a 60. lábtörlő kb. a virágcserép...felborítva a nagy leanderes cserép(még énis nehezen emelem meg) ...reggel is állandóan 6óra tájban mint az ébresztő óra vinnyog:) na akkor kikell menni hozzá,de ha csak rászolok bentről..tehát hallja a hangom akkor van,hogy elhallgat:)érdekes dolgok ezek. viszont nevelni kell a kutyát nagyon! nem szabad hanyagolni mert kialakít magának egy életformát ahol ő az úr.és akkor átveszi az irányítást,na az a legroszabb:) tehát csak keményen.ha rossz igenis meg lehet ütni az orrát,és megtanulja.tapasztalat..és leszokik a hisztiről is:)

67. monizsofi1982 (válaszként erre: 66. - Brad)
2009. júl. 16. 20:36

Őszintén megmondom konkrétan én sem tudom.Amikor hozzánk került,úgy emlékszem selymes szőre volt.Olyan,mint amikor egy plüss kutyust érintesz meg.Néhány nyírás után vettük észre,hogy elkezdett drótos szőrű /mi prűd szőrűnek nevezzük/ lenni.

Egyébként mivel nem mi választottuk nem tudom,hogy a tesóihoz képest mennyi szőre volt.

De érdekes,itt nálunk a lakótelepen elég sok Westie van,főleg fiú,és sokan mondták, /állatorvos is/,hogy nagyon szép a szőre,meg úgy amúgy is.Kiállásra...

Meg van egy Westie lány,őneki például göndörödik a szőre,olyan,mint egy kis bárány.A gazdija szerint lehet,hogy nem is Westie :) Pedig az ám,de mindig nevetünk rajta.

Szerintem ha majd párszor elviszed kozmetikába,utána kiderül,milyen szőrű is lesz...

66. Brad
2009. júl. 16. 20:28

Szeretnék vmit kérdezni!

Amikor kiválasztottam a kutyust, ketten voltak. A másik kiskutya nagyon édi volt.NAgyon dús volt a szőre. Csak félénk volt.Azt mondta akitől vettem, hogy ő inkább az anyjára ütött.

Amelyiket pedig kiválasztottam, hát, neki nincs annyi szőre, viszont drótos, kemény. Azt mondta a tenyésztő, hogy ő igazi westi szőrű kutyus lesz. Meg, hogy be fog neki is sűrűsödni, csak ő az apjára ütött.


Igaz az, hogy drótos szőrű westi, az igazi? Vagy hogy van ez?

65. monizsofi1982 (válaszként erre: 60. - Brad)
2009. júl. 16. 20:26
Igen.Főleg,ha szépen meg vannak nyírva.Bár az én kozmetikusom "egyedi" módon nyírja őket,többen mondták,hogy viszonyleg túl rövidre.De én kértem így,ilyen melegben ne szenvedjenek.Az első nyírással vártunk majdnem fél éves koráig,tél volt,nagyon nem nyírta meg,csak egy picit,nehogy megfázzon.Na,aztán tavasszal,mikor bejött a jóidő...
2009. júl. 16. 20:22
Kuplung,Nokedli,meg egyebek :D
63. Brad (válaszként erre: 61. - Monizsofi1982)
2009. júl. 16. 20:22

Köszi!


Igen, már nézelődtem és szakadtam a röhögéstől! :D

2009. júl. 16. 20:21
De készülj fel,lesznek olyan nevek,hogy sírni fogtok a nevetéstől :D
2009. júl. 16. 20:20

Ja,és tényleg nem Pannis. A neten leht neveket nézegetni,van kutyanév naptár.

Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt,talán segít dönteni :)

[link]

60. Brad (válaszként erre: 59. - Monizsofi1982)
2009. júl. 16. 20:18
:) De nagyon szép! Annyira aranyos, értelmes fejük van!
2009. júl. 16. 20:17

Olyan cuki,de olyan hamar megnőnek :(

Mintha mi is most kaptuk volna,aztán a hétvégén volt 1 éves...

58. Brad
2009. júl. 16. 20:15

Kislány!

Neve még nincs. Vasárnap jön haza a barátom és kérte várjam meg vele. Akitől vettem Panninak hívta, de szerintem nem Pannis :D

2009. júl. 16. 20:12

Nagyon édi,kis kajlafülű még :) Mintha csak az enyémet látnám...

Kisfiú vagy kislány? És mi lett a neve?

56. Brad
2009. júl. 16. 20:08

Tettem fel róla képet!

A másik kutytus a pulim. :D Ő vidéken van anyuéknál. Nagyon szeretem. Ő is nagyon bolond, de úgy tud bújni... olyan, mintha értené mit mondasz neki :)

2009. júl. 16. 20:05
Az biztos.Néha olyan lüke tud lenni...De imádom,el sem tudnám képzelni nélküle az életemet.Persze néha nagyon haragszok rá,de akkor is.Olyan,mint egy gyerek :)
54. Brad (válaszként erre: 51. - 43d4d69400)
2009. júl. 16. 19:25
:) Remélem Ő is örök kölyök marad..
53. Brad (válaszként erre: 50. - Rexona)
2009. júl. 16. 19:23

Már meg is van!


Köszönöm Neked is!

52. Brad (válaszként erre: 49. - Monizsofi1982)
2009. júl. 16. 19:22

igen kell a türelem! Már most próbára tesz! :D


Köszönöm!

2009. júl. 16. 19:16
Jajj amikor az én kis tündérkémet megkaptam mekkora volt az öröm... Nos ő már négy éves. De még mindig olyan mintha kölyök lenne......:)
50. rexona
2009. júl. 16. 19:14

Szia.

Én egy nagyon lelkes westie gazdi vagyok!

Ajánlok egy fórumot még ezügyben: Pet.site

49. monizsofi1982 (válaszként erre: 48. - Brad)
2009. júl. 16. 19:09
Sok sikert,és türelmet hozzá :)
48. Brad
2009. júl. 16. 15:31
:) Meg van a kuytus. Most kicsit elfáradt és alszik :D NAgyon édes. ÉS pajkos!
47. monizsofi1982 (válaszként erre: 45. - Brad)
2009. júl. 14. 14:58

1. A kozmetikai árak változóak.Nekünk szerencsénk van,egy barátnőmnek ez a szakmája.Az ár függ attól is,hogy csak nyírják a kutyát+fürdetik,illetve levágják a körmét is,kiszedik a szőrt a füléből,nehogy begyulladjon,és kinyomják a bűzmirigyét.Ez kb.3000-5000Ft között reális.Szerintem.

2. Ajánlanak mindenféle tápot,sajnos a Junior tápok szárnyashúst tartalmaznak.A Westik nagy százaléka allergiás rá.Érdemes kikérni az állatorvos tanácsát. A mi kutyánk kakijában volt egy piros csík,magyarán véreset kakilt.Ijesztő,de innen tudtuk,hogy szárnyas tápot nem kaphat. De adhattok neki rizst,zöldséget,májat,disznó-bárány,-marha húst.Szigorúan fűszer mentesen főzve.

3.Ha mgvan a kutya,kaptok hozzá oltási könyvet.Kell,hogy kapjatok!!!!Mikor hazavizitek,azonnal vigyétek el az általatok választott dokihoz egy általános vizsgálatra.Ő mondani fogja,hogy mikor kell vinni oltásra.Az oltások ára is orvosonként változik.Erre nem írok árat.

4.A Westie is hullajtja a szőrét.Szerintem mindig,de télen a legfeltünőbb,mert akkor mi nem nagyon nyíratjuk meg,nehogy megfázzon.

5. Úgy tudom,hogyha a korának megfelelő táppal etetitek,akkor nem kell semmiféle vitamin,mert azok tartalmazzák.De ebben is az orvos a mérvadó.

6. Mint írtam, a mi kutyánk szárnyashús allergiás. Bárányos-rizses tápot kap,vagy az orvos által előírt diiétás tápot.Kilója nálunk 2000Ft.

7. Mi úgy kaptuk a kutyát,de a sógornőm az alapján választott,hogy mikor bement a kennelbe,odament hozzá a kutyus,és elkezdett vele bohóckodni.Amúgy ő volt az egyetlen fiú kutya,ha esetleg nem így lett volna,el sem hozza.

8. A mi kutyánk próbálkozott szétszedni a lakást,az ülőgarnitúránkat rágta meg,de mindenképp kicseréltük volna,azért csak rákoppintottunk az orrára.A műanyag flakonokat szereti,mert zörög.De adtunk neki lyukas zoknit összegombócolva,meg rossz papucsot,hogy az az övé. Az elején nem hagytunk elő semmi ruhát,meg cipőt,de most már igen,nem is bántja őket.A többi nevelés kérdése.

Ja,mint írtam fiú kutyánk van.Nálunk a lakótelepen a fajtársai kivételével az összes fiú kutyának neki akar menni. Nem tudom,a többi Westie fiú is ilyen -e?!

Remélem azért segítettem.Lehet,hogy más gazdi a fejét fogja az irományomtól,de mint előzőleg írtam,minden kutya más.Külön egyéniség.A miénk meg pláne :)

46. monizsofi1982 (válaszként erre: 44. - Brad)
2009. júl. 14. 14:37

Kedves Brad.

Leírom az én véleményemet,mint Wesie gazdi.De kihangsúlyozom,mint minden ember,úgy minden kutya más:

1.Nem érdemes a legolcsóbb kiskutyust megvenni,bár nem garancia,az ár,mert a legdrágább kutyus is lehet "silány".Azt javaslom,kérdezzetek rá,hogy az anya kutya hányszor ellett előtte.Mert minél többet,annál silányabb főleg,ha egy évben kétszer elletik.Azt mondják,a kutyáknál a nyári születésűek minőségibbek.

2. A mi kutyánk muszáj volt,hogy kibírja több órán keresztül is,mert 12 órás munkarendben dolgoztunk.Persze amíg napi 4-zer kapott enni,megkértünk egy ismerőst,hogy menjen fel,és adjon neki kaját.Amíg nem szobatiszta,biztos valahol otthagyja a nyomait.Sajnos sokat sírt is,d egy idő után abbahagyta.Az a fontos,hogy minél előbb szobatiszta legyen.Mi egy kicsit elcsesztük,mert alig vittük le.Ha kell,akár óránként vigyétek le a ház elé,hogy szokja,hogy ott kell végezni a dolgát,ne a lakásban,és dícsérjétek meg.A Fresh Napf-ban lehet kapni mini nasicsontokat,abból lehet neki adni,mert olyan apró. És igen,lakásban lehet tartani,ami lakásunk is kb. ugyan ekkora.

A mi kutyánk nem nagyon szeret utazni,sokat nyüszög,nem tudjuk miért.Konkrét baja nincs,tehát nem hányik be a kocsiba.Lehet,hogy a tiétek nem ilyen lesz :) Kis testű kutyaként nagy a mozgás igénye.Erre készüljetek fel!

Mre felnő.megtudjátok az igényeit,erre én nem írok semmit.

45. Brad
2009. júl. 14. 10:07

-jah, meg ha viszitek kutyakozmetikushoz, mennyit költötök rá (nem tudom mennyi lehet egy kozmetikázás) és milyen időközönként viszitek?

-milyen táppal etetitek?

-mikor kell oltásokra vinni?

-milyen időközönként hullajtja a szőrét?

-vitaminokkal szoktátok-e etetni?

-milyen betegségei lehetnek?

-mire kell odafigyelni a megvételekor?

-szétszedi-e a lakást, ha nem vagyunk itthon? (habár ez inkább attól függhet, hogy ki a falkavezér. Ő vagy mi.)


Nah, mégis eszembe jutottak a kérdések :)

44. Brad
2009. júl. 14. 10:00

Kedves Westi gazdik!


Nagyon szeretnénk a barátommal egy kis kutytust. Közös megegyezés alapján a Westinél állapodtunk meg.

A tanácsotokat szeretném kérni!


1. Hol vegyük meg a kiskutyát?

Mert nézelődtem a neten, kutyatenyésztők, és egyéb más apróhirdetések között. A legkülönfélébb árak voltak (mert persze az ár se mindegy!) A 130.000-20.000 ft-ig voltak kölykök. Nem szeretnék egy beltenyészetet kifogni, szép, egészséges, jó idegzetű kuytust szeretnénk!


2. Milyen igényei vannak egy westi kutyusnak kölyökként és felnőtt kutyusként?

-igaz-e az, hogy nem lehet őket 4-5 óránál tovább magukra hagyni? (én jelenleg munkanélküli vagyok, de szeptembertől már nem.)

-lakásban lehet tartani? (55 2m-es lakásban lakunk, nagy park előttünk, mögöttünk, sok kutyussal)

-ha nyaralni megyünk, vinnénk magunkkal. Mennyire bírja az utazást? Más kutyusokkal jól kijön?


stb.. most hirtelen ennyi jutott eszembe a kérdések közül. De ha van más is, kérlek írjátok le! Nem szeretnék csak úgy, vakvágtában kutyust, ha neki nem jó!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook