Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Westie gazdik, beszélgessünk fórum

Westie gazdik, beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
133. dorciy (válaszként erre: 132. - Ancika)
2011. máj. 10. 21:32

Örülök, hogy jól van :)

Ès hogyan jött rendbe neki? ez a tünet sztem màr nem fog tobbet elojonni. max. az 1. veszettseg elleni utan....de az csak viszketni fog neki, es nem fog begyulladni. ( kb. 1 ejszakaig)

132. Ancika (válaszként erre: 126. - Dorciy)
2011. máj. 10. 21:17

már sokkal jobban köszönöm :)

teljesen rendbe jött a szeme. mindenesetre felkészülök legközelebb ha oltást kap :/

131. Brad (válaszként erre: 130. - Dorciy)
2011. máj. 10. 18:40
aham :D
130. dorciy
2011. máj. 10. 14:24

Nem muszàj ám mindenhova odaìrnod h: értd?, Látom nem èrted.

nem vok hülye...fel tudom fogni!!!!!

129. Brad (válaszként erre: 128. - Dorciy)
2011. máj. 9. 17:02

1. Először is részvétem a keresztanyud miatt! Nagyon sajnálom!

2. Attól, hogy drága valami, nem biztos, hogy jó! :) Ez így elég vicces, ahogy kijelentetted...

3. Attól, hogy ráírják valamire, hogy a "tenyésztők is ezt ajánlják" nem biztos, hogy valóban így van. Sok naiv ember van, aki ezt elhiszi. Ez szimpla reklámfogás... Ennyi erővel a kínai piacon vásárolt pólóra ráhímzek egy adidas feliratot, felviszem az árát annyira, mint egy igazi adidas pólóé, akkor elhiszed, hogy az? Hiába van szar szabása, megveszed, mert drága és adidas? Nem tudom érted-e amit magyarázok???

Amúgy sok tenyésztő azért veszi pl. a royal canin-t, mert tenyésztői áron tudják beszerezni, vagyis baromi olcsón. Vagy szerződésük van a céggel, ezáltal olcsóbban megkapják a tápot, cserébe ők minden új kutyatulajdonosnak, és egyéb másnak ezt ajánlgatják... EZÉRT veszik a tenyésztők és nagy ívben kakkantanak a kiskutyákra, aki royallal és egyéb társával eteti...

3. Ami fontos:

- elolvasni hogy mit tartalmaz a kutyatáp!

- miből mennyit tartalmaz a kutyatáp!

- fontos a fajtának, kornak, betegségnek megfelelőt venni!

- lehetőleg száraz táppal etessük az ebet!

- mindig legyen neki friss vize!

...stb. De ha a keresztanyukád 22 évig tenyészett westieket, akkor nyilvánvalóan TE is tudod mindezeket...


4. fontos dolgok:

-azért kell elolvasni, hogy mit tartalmaz, mert fontos, hogy ne legyen tele mindenféle adalékkal, tartósítószerrel, színezékkel, ízfokozóval. Mindez ártalmas hosszútávon! És ugye, minden jó gazdi azt szeretné, ha kutyája szép hosszú életet élne!

- azért kell megnézni, hogy miből mennyit tartalmaz, mert fontos hogy a táp megfelelő fehérjeforrás legyen a kutya számára. Hisz, nyilván TE is tudod, mivel a keresztanyukád 22 évig tenyésztett westieket, hogy a kutyák húsevő állatok, tehát minél több húst tartalmaz a táp, annál jobb! (A mondandóm végén írtam két fajta kutyatápot, nézd meg, hogy ezekben mennyi a fehérje, aztán vesd össze a royal caninnal! Meg fogsz lepődni!)

- azért fontos a fajtának, kornak, betegségnek megfelelőt venni, mert:

- van ugye kistestű, nagytestű, közepes méretű, mozgékony, lusta, stb. kutya. NYilván a mozgékony kutyusnak nem fogsz lusta kutyának való tápot venni, hisz más energiaszükséglet kell számukra... Remélem érted, hogy mit magyarázok és nem feleslegesen pötyögök...

- Kornak megfelelő azért kell, mert pl. egy kiskutyának több kálciumra és vitaminra van szüksége a megfelelő növekedés érdekében, mint az öreg kutyának. Az öreg kutyusnak a porcképzés fontos.

- A betegségnek megfelelő pl.: ha allergiás a kutya mondjuk a csirkére (ahogy a westiek legtöbbje az agyontenyészettség miatt) akkor csirkementes, más húst tartalmazót, esetleg hypoallergén tápot veszel neki...



Rengeteg féle kutyakefe létezik.. pl.: aljszőrtávolító kefe, trimmelő fésű (ebből kés is van), bontó kefe... stb.


De hát Te mindezt biztos tudod, hisz a keresztanyukád 22 évig tenyésztett westieket.... ez is olyan dolog... már ne is haragudj, de ez a kijelentésed, meglehetősen nevetséges... Megmagyarázom miért: az én apám villanyszerelő. Ezek szerint én most értek a villanyszereléshez?? :))

Érted amit mondok???



Ami jó kutyatáp: Bozita vagy az Eminent.

Googlezd meg őket! Olvass és tanulj, hogy etesd a kutyádat! :) Ha meg fésűt ajánlasz egy új gazdinak, nevezd nevén a fésűt, mert nem mindegy, hogy egy westinek vagy egy Collienak milyet veszel...

128. dorciy
2011. máj. 9. 13:05

Hát ezt a neten írták, mert a tenyésztők is ezt használják. Arra viszont kíváncsi lennék, ha a royal canin szar táp, akkor a kiskutyákat miért azzal etetik rögtön azzal, amikor leszoknak a szopásról.....Az enyém sem azt eszik még a tenyésztőénél kapott azt, de a royal canin valóban jó táp. (és ezt nem csak a neten lehet olvasni). Azért is jó táp, 1. drága (mert jó) 2. a tv-ben a reklámban a royal canin-t látod reklámozni??? Mint pl. a DARLING-ot?? Mert annak csak a reklám nevét kell megfizetni, nem azt, hogy mennyit tud. :S

Ha viszont nem az a neve, hogy drótkefe, akkor minek volt ráírva a dobozára az enyémnek??? Pedig nem olyan rossz fésű ám....

És azt honnan tudod, hogy én nem tudok sokat a westiekről? És nem csak neten találom ezeket a "hülyeségeket" róluk. A keresztanyám 22 évig tenyésztett westieket.....Sajna már nem :(


Na mind1, minden westies úgy is azt adja nekik amit ők akarnak.

127. Brad (válaszként erre: 126. - Brad)
2011. máj. 9. 12:49

... és máris okosnak képzelik magukat. :(


Lásd. Royal Canin ajánlatod. Mondom, hogy nem jó táp! TE viszont azt állítod, mert a NET azt írta. Valószínűleg a kutyád is azt eszi... megeszi, mert tele van pl. ízfokozóval, amitől finom neki. Viszont a kis testének nem tesz jót... :( HA valamire meg rá van írva, hogy szőr fehérítő... hát el sem akarom képzelni, hogy mit tartalmazhat... :((

126. Brad (válaszként erre: 124. - Dorciy)
2011. máj. 9. 12:46

értem én. De TE drótkefét írtál. Azoknak nem az a neve. :) Mind1. Úgy látom nem érted. :))


:)) Nincs műanyag kutyám. És sajnos TE sem tudsz sokat a westiekről... Gondolom sok mindent olvastál a NET-en... :( ez annyira nem jó információforrás, mint azt sokan gondolják...

125. Ancika (válaszként erre: 114. - Dorciy)
2011. máj. 6. 18:52
nagyon köszönöm :)
124. dorciy
2011. máj. 6. 17:30

Inkább fésülgesd a műanyag kutyádat a műanyag keféjével, mert a westiekről nem sokat tudsz...

És ha bemész egy állatboltba, akkor megmutatják az olyan drótkefét, aminek vasból van a foga, de sűrün...ezt hívják drótkefének, nem az igazi drótkefét.....Én se fésülném IGAZI drótkefével a kutyát, hiszen akkor a bőrét szedném le, nem az elhúlt szőrszálakat......

123. Brad (válaszként erre: 122. - Dorciy)
2011. máj. 6. 16:02

jajaja


ha műanyag lenne a szőre, akkor meg műanyag kefével kefélnéd? :)))


A royal canin szar táp! Tele van adalékkal! A kutya jó hogy megeszi! Mintha a gyerekedet minden nap "mekibe" járatnád ebédelni! Az is megeszi! Ach...

122. dorciy (válaszként erre: 121. - Brad)
2011. máj. 5. 17:10
hát igen DRÓTTKEFÉVEL, mert a westieknek (a normálisaknak) drót tapintású szőre van. És van olyan royal canin amitől javulhat a kutya szőre....Bármilyen westies lapot elolvasol, ez van rajta....
121. Brad (válaszként erre: 118. - Dorciy)
2011. máj. 4. 17:46

Drótkefével??? Szegény kutya...

Royal Canin szőrfehérítő táp?? Kimondani is rossz...


Inkább írjon egy kutyafodrásznak, hogy ő mit ajánl, és nehogy Royal Caninnal és társaival etesse azt a szegény kutyát!

120. dorciy (válaszként erre: 22. - 05650f67aa)
2011. máj. 2. 13:44
Sok szerencsét a picikéhez!!! Nagyon édes lehet. Az enyém meg már 1 éves múlt ápr.20-án....pedig milyen édi volt 7 hetesen, sosem felejtem el.:)
119. dorciy
2011. máj. 2. 13:41
Ja és genetikai gondjai is lehetnek....de biztos cukiiii :)
118. dorciy (válaszként erre: 87. - 2a6f4a9fb0)
2011. máj. 2. 13:40

Szia!!

A szürke szőrnek 2 oka lehet:

1. nem fajtiszta

2. lehet, hogy valamiben megfetrengett.

Alaposan fésüld át, drótkefével minden nap, és etesd ROYAL CANIN szőrfehérítő táppal, ettől jobb lesz a szőre.

117. dorciy (válaszként erre: 1. - Monizsofi1982)
2011. máj. 2. 13:37
Ha hányik néha meg hasmenése van az nem baj, hiszen ettől kitisztul a szervezete, de ha folyton az baj...próbálj meg neki más kaját adni, de addig csak tápot, ajánlatos a ROYAL CANIN....a westieknek pedig vannak ízületi gondjaik..sajnos :(
116. dorciy (válaszként erre: 103. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 2. 13:32

Itt van pár, remélem tetszik: Kefír, Füge, Szotyi, Happy (ezeket tudnám neki elképzelni)...Ha az enyém fiú lenne biztos, hogy a GYAPJAS nevet adtam volna neki :D


Van már neki neve???

115. dorciy (válaszként erre: 106. - Szmajlii)
2011. máj. 2. 13:27

Vidd el állatorvoshoz, mert egy normális westie-nek min. 10 hetesen feláll a füle, max. 3 hónap...Az állatorvos be fogja neki kötni, úgy mint a schnauzernek, hogy a porc a fülében összeforrjon.


És mi van vele??? Már fel állt neki?

114. dorciy (válaszként erre: 112. - Ancika)
2011. máj. 2. 13:23

Szia!!!


Ez így van rendjén...az enyémnek is ez volt a baja, de ez csak a kombinált oltás után van. Azt hittük, hogy allergiás, de szerencsére nem.


Kamillázd neki, reggel-este, ha nem múlik el 2 héten bellül, akkor valószínüleg tényleg allergiás az oltásokra.

113. Ancika (válaszként erre: 112. - Ancika)
2011. máj. 2. 08:18

persze azon kívül, hogy vigyem orvoshoz.. (mert megteszem ha pár napon belül nem jön rendbe)

volt már valakinél ilyen?

112. Ancika
2011. máj. 2. 08:17

hahó!


tud valaki segíteni?

múlt héten kapta meg a kutyusom a veszettség elleni kombinált oltást, azóta be van gyulladva a szeme, szerintem kötőhártya gyulladás.. tudtok tanácsolni valamit?

2011. jan. 29. 14:51
kár,de biztos így is aranyos...
110. szmajlii (válaszként erre: 109. - Monizsofi1982)
2011. jan. 27. 18:33
Hogy már nem érdemes fel álítatni:S 11Hónapos el múlt ha nem ált fel eddig nem is fog :/
2011. jan. 20. 11:01
Na,mi újság a fülecskékkel?Mit mondott a doki?
2011. jan. 17. 17:06
Köszönöm szépen :)
107. monizsofi1982 (válaszként erre: 106. - Szmajlii)
2011. jan. 15. 18:23

Szia!


Sztem nyugodtan vidd el a dokihoz.Nem is tudom, az én kutyusomnak mikor állt fel a két füle,de szerencsére magától történt a dolog.

2011. jan. 10. 16:30

Sziasztok!

A segítséegetek kérem!

Én egy 15 éves lány vagyok.Van egy Westie kis kutyám aki most lesz 23-án 11 hónapos és még nem áll a füle vigyem orvoshoz és álítssam fel neki?vagy fel fog még állni?vagy már nem? Kérem szépen irjatok vissza minél elöbb vagy ide vagy az e-mail címemre:gummicukoj@citromail.hu

Köszön szépen elöre is .(:

2010. szept. 16. 20:49

Sziasztok!

Westie kan kiskutyust keresek, max olyan 60-70 ezer ft-ig. Megbízható tenyésztőktől, nem kell, hogy kiállítás minőségű kutyus legyen, mert tudom azok 120-150 ezer ft körül mozognak.

Aki tud vkit, légyszi szóljon priviben, vagy itt.

Lehetőleg Budapest vonala legyen a választó, mert a Dunántúl túl messze van nekem

2010. márc. 6. 19:23

Keresd meg google-n a kutyanaptárat,én is abból választottam :D

Sok sikert!

Ha legközelebb lesz kutyám,és fiú,tuti Killer lesz a neve,hihi...

Bár szerencsére a kis Westie kutyusom él és virul,és még nagyon sokáig ezt teszi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook