Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen vitamint kéne pótolni a fiamnak (zöldségre, gyümölcsre gondolok, nem gyógyszerre), mert törik nagyon a körme? fórum

Milyen vitamint kéne pótolni a fiamnak (zöldségre, gyümölcsre gondolok, nem gyógyszerre), mert törik nagyon a körme? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 4. 08:00
Tegnapelott maradt egy kis lecso.. imadja a fiam, es itt szines paprika (piros, sarga, zold pritamin) van csak, nincs tv paprika.. utottem ra neki tojast es eszre se vette,hogy mit eszik mindet megette :-)!!!!! Ugy orulok, azt hiszem a tojast igy oldom meg!!!
2009. febr. 3. 07:21

Nagyon szepen koszonom, termeszetesen megkerdezzuk a dokinonket, megyunk ugyis oltatni3 het mulva... vert vesz tole ugy tudja legjobban megnezni, hogy milyen vitamin hianyzik, vagy ranezesre?


Az a baj, hogy amiket elsoroltatok, azoknak a felet nem hajlando megenni, vagy csak nagyon keveset belole.. :-((


A csukamajolajat recept nelkul lehet akkor kapni, ugye?

2009. febr. 2. 20:28
A vitaminra van szükség, amit a csukamájolajjal lehet a legjobban pótolni. Ez nem gyógyszer, ez természetes anyag. Az íze eleinte borzasztó, de én pl egy idő után imádtam. Gyerekként napi egy kávéskanállal kaptam. Azóta gyönyörű egészséges körmeim vannak, jó erősek, nagyon hosszúra is meg tudom növeszteni, sosem törik be. Mindemellett a szemnek is jót tesz.
13. 1e958693ca (válaszként erre: 12. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 2. 19:41

Gyerekorvos könnyebben meg tudná állapítani... A körömtöredezés utalhat cinkhiányra, vashiányra, vagy A-vitamin hiányára is.

Sok cink van: hús, máj,tojás,hüvelyesek (állati forrásból jobban hasznosul)


Sok A-vit. van: belsőségek, tojássárgája, tejtermékek, karotin pedig (ami előanyaga az A-vitaminnak): vörös zöldségekben gyümölcsökben, pl. répa, paradicsom, sütőtök, sárgabarack, valamint a spenótban és kelkáposztában is.


Sok vas: máj, húsok, de a jó felszívódáshoz kell a C-vitamin is.

12. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 11. - Winny)
2009. febr. 2. 17:57
Fozzek vajjal? vagy egyen azt?
11. winny
2009. febr. 2. 17:21

Szia

A vaj nagyon jót tesz.

2009. febr. 2. 17:19
De valamit akkor kitalalunk, mert folyamatosan torik neki :-(
9. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 8. - NMucus)
2009. febr. 2. 17:13
Koszonom szepen!!! nem szereti a halat, majat, tojast :-( a tobbit eszi is pedig..
2009. febr. 2. 17:11

A köröm töredezése az A-vitamin hiányára utalhat elsősorban.

Legjobb A-vitamin forrásaink a belsőségek (tehát a máj, vese, szív), a tojássárgája, a tej és tejtermékek, tengeri halak. Provitaminját tartalmazza nagy mennyiségben a sárgarépa, a paraj, a sütőtök, kajszi- és sárgabarack, sárgadinnye, paprika, általában az erősen sárga, piros, vagy zöld színű zöldségek, gyümölcsök. A paradicsom kivétel.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 2. 17:10
Lehet, nem tudom elég régen vagyok már itt, na jó még talán 1 éve.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Ármin Márk Anyu)
2009. febr. 2. 17:10
Orvos nem ajánlott semmit, mert a haj és köröm problémát a B vitamin hiánya okozza legtöbbször.
2009. febr. 2. 17:08

Szia amugy :-)


nem irtal meg nekem vissza a nagyis gondok miatt ... :-(

2009. febr. 2. 17:08
19 honapos lesz 6-an
2009. febr. 2. 17:06
Mennyi idős a fiad?
2009. febr. 2. 17:00
A kerdes az lenne mire lenne szuksege,hogy ne torjon folyton a korme?? Senki?
2009. febr. 2. 16:56
Milyen vitamint kene potolni a fiamnak (zoldsegre, gyumolcsre gondolok, nem gyogyszerre), mert torik nagyon a korme?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook