Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Orvosok - ápolók egymás közti viszonya (Vajon lenézi az orvos a nővér munkáját?) fórum

Orvosok - ápolók egymás közti viszonya (Vajon lenézi az orvos a nővér munkáját?) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
101. Dodi44
2015. jún. 13. 05:39
Emberektol es munkaktol fugghet...
2015. jún. 12. 23:52
Orvosként sokat tanultam a nővérektől,amiért a mai napig hálás vagyok Nekik!Nélkülük nem lenne lehetséges a gyógyító munka.
2015. jún. 10. 12:28
Nem!
2015. jún. 10. 12:22
Egyáltalán nem. Nagyon nagy segítség a nővér a betegellátás tekintetében.
2015. jún. 9. 14:30

Miért néznék le?!


A jobb kezük, nélkülük nem tudnának dolgozni és érvényesülni.

Sok esetben a nővérek végzik a munka dandárját. Oroszlánrészük van az egész gyógyító munkában IS.

2015. jún. 9. 10:50

Szerintem nem nézik le az orvosok az ápolókat. A mi kórházunkban, a mi osztályunkon nem, legalább is. Inkább jó fejeknek nevezném őket; bár mindegyik vérmérséklete és neveltetése szerint. Valamelyik gentleman, valamelyik haverkodós, valamelyik gátlásosabb -de kifejezett rosszindulatot még nem tapasztaltam. Néha okoskodnak, meg elnézően csóválják a fejüket, de attól még tudják, hogy az ápoló személyzet nélkül nem nagyon menne az egész "szekér". Három hónapja dolgozom egy kórházban, de a maximum "lenézés" az annyi volt, hogy az egyk doktornő "morgott" egy kicsit, mert rengeteg papírmunkája volt és még mi is nyaggattuk valamivel. Csúnya eset nem volt.

***

Még azt is megkockáztatom ,hogy a dokiknak tetszenek a nővérek. (Néha).

95. agota (válaszként erre: 94. - Agota)
2012. ápr. 30. 11:31

Mégvalami:

Egy főorvos még gyakorlat alatt engem kért meg a sebészeti osztályunkon, hogy asszisztáljak és viziteljek vele a 2 hét alatt...

Tehát Ő valóban látta bennem a lelkesedést és tudta jól, hogy bár Ő az orvos, akkor is kellenek az ÁPOLÓK!!!!

94. agota
2012. ápr. 30. 11:29

Kedves Mindenki!


Igen vannak olyanok, akik lenézik, de vannak kivételek és volt szerencsém annno a gyakorlaton és később is olyanokkal dolgoznom, akik nem így gondolták.

Nélkülünk is tudnak döntést hozni természetesem, de a kompetencián belül, mi ápolók tesszük a dolgunkat.

Ez egy se veled-se nélküled munkakapcsolat!

2010. okt. 25. 09:26

Sajnos igen!

Ezért le a kalappal a nővérek előtt, akik kibírják azt a sok megalázó szituációt kevés pénzért!

Történt ugyanis, hogy egy szakorvosnál jártam, aki miután megállapította a diagnosist, hátradőlt a székbe, és elkezdte diktálni a nővérnek a szöveget, aki szorgosan írta. Mindkettejük előtt volt 1-1 monitor, amin az orvos is látta, mit ír a nővér, amikor hibát ejtett, kijavította neki, majd megint hátradőlt és tovább diktált, de olyan fennhangon, mintha ő lenne az isten. Szívesen szájon vágtam volna!

92. csjuli
2010. ápr. 22. 12:57

Régi fórum, de azért leírom.

Lenézi az orvos a nővér munkáját ??? Hiszen sokszor a nővér az orvos munkáját végzi, a branül bekötés, telefonálások, intézkedések, vénás szuri is mind az orvos munkája, nem?

Persze, nem kötelező megcsinálni, de akkor el lehet menni a pszichiátriai elfekvőbe gerincsérvet szerezni.

2009. febr. 3. 19:58

fogalmam sincs, hogy ki és kit néz le munka szempontjából, amikor egymás nélkül létezni sem tudnak - 2 összefüggő munkakör - és aki jól végzi a rá kiszabott feladatokat, a munkaszintje a maximumon van, azt nem hiszem, hogy le lehet nézni!!


persze, biztosan vannak olyan emberek (mint minden más munkahelyen), akik többnek gondolják magukat, mint amik valójában, de ez elég relatív, hiszen egy beskatulyázandó mérce valójában nem létezik, vagyis mindenkié eléggé egyedi és a saját kicsi agyában hordja :))


ráadásul itt is vannak szép számban olyanok, akik többre tartják magukat másoknál, pedig .... , a portál mégis létezik napról napra :) tehát mondhatnánk, hogy valahol az élet rendjéhez hozzá tartozik, mégha nem is éppen a legszebb emberi erény

90. 707655fba1 (válaszként erre: 88. - Elliza)
2009. febr. 3. 17:03

Aranyos sztorik velem is előfordultak! Az egyik, amin még ma is mosolygok, ha eszembe jut:

Belosztályon dolgoztam, egyik nap felvételre került egy idős bácsi, nagyon aranyos volt, olyan IGAZI nagypapa típus.

A délelőtt folyamán többször észrevettem, hogy figyel engem. Egy idő után megszólított:

"Nővérke! Amikor megláttam, azt hittem, hogy az unokaöcsém lánya. Az is pont így néz ki, mint maga, csak az nem ilyen kövér!"

Dőlt az egész kórterem a nevetéstől, én is.

Olyan egyszerű őszintességgel adta elő, hogy nem lehetett rá haragudni. Meg ami igaz, az igaz, nem vagyok a sovány kategória.

89. elliza (válaszként erre: 87. - Zarahell)
2009. febr. 3. 13:48
Nagyon jó fej volt, remélem most is épp és egészséges és boldog!
88. elliza
2009. febr. 3. 13:42

:-) Igen kkelly az a főnővér egy boszorka volt, sőt még úgy is nézett ki! :-)

Nagyon aranyos történeteim vannak, sokat dolgoztam addiktológián és az alkohol elvonási tünetek széles skálán mozognak a viccestől a veszélyesig és dolgoztam idős emberekkel is ahol az agyi funkciók már nem annyira élesek ... aranyosak voltak! :-)

87. Zarahell (válaszként erre: 85. - Elliza)
2009. febr. 3. 12:37

De jófej!!! :)

:)

86. 5fe333ca04 (válaszként erre: 85. - Elliza)
2009. febr. 3. 12:36

Ez egy szép történet, sok ilyet szeretnék még itt olvasni.

Megjegyzem ez nem volt szép attól a főnővértől!

Szerintem is ezzel éreztetni akarta veled, hogy túlzásba vitted az együttérzésedet.

Csúnya boszorka a főnővér.

85. elliza
2009. febr. 3. 12:32

Volt egy kellemes emlékem még tanuló koromból. Volt egy fiú aki szegény balesetet szenvedett és össze-vissza volt törve, a szemét sem tudta kinyitni. Sokat sürgölődtem körülötte, törölgettem a száját , megfogtam a kezét...stb. Nagyon hálás volt. A főnővér ezt látva gyorsan rámbízott egy gépen levő kómás ember légutainak folyamatos leszívogatását, ami nagyon durva volt, mert amíg a szonda az orrábban volt nem kapott levegőt és ott vonaglott lilán szegény. Szerintem ezt azért csinálta, hogy nehogymár olyan jól érezzem magam. Mindegy.

A fiú felépült és megkeresett :-) Az egyik lábán és az egyik kezén még gipsz volt, mikor elbuszozott hozzám. :-)

84. Zarahell (válaszként erre: 81. - Elliza)
2009. febr. 3. 12:22

De nagyon jó volt, hogy ott voltak, mert beszélgettek velünk, meg együtt nevettünk, mikor csináltak egy EKG-t nekem, és összevissza firkálta a gép a papírt. Meg is tartottam emlékbe. :)

Vannak helyek, ahol nagyon jó morált csinálnak az ápolók, ápolónők. :)

83. 5fe333ca04 (válaszként erre: 81. - Elliza)
2009. febr. 3. 12:20
Sajnos ez nem csak az egészségügyi szakmákban fordul elő. Minden más szakmában vannak olyanok akik a tanoncokkal végeztetik el azt a munkát amivel igazán nem is a szakmát tanulja ki.
82. Klimpírozi (válaszként erre: 80. - 5fe333ca04)
2009. febr. 3. 12:18
a munkályát azt nézd le alaposan, de az áldozatos munkáját becsüld meg!!!!!!
81. elliza
2009. febr. 3. 12:15
Igen, voltak érdekes (és értelmetlennek látszó) feladataink :-). Aláírom, hogy ezeket is meg kell valakinek csinálni, de ha csupán ilyen dolgokat bíznak a tanulókra, kötve hiszem, hogy fájdalommentesen ad majd szurikat, vagy szakszerűen helyez fel egy nyomókötést, vagy észreveszi, hogy parament az ifuzió.
80. 5fe333ca04 (válaszként erre: 75. - 707655fba1)
2009. febr. 3. 12:13
Nekem ez még eszembe sem jutott, nem hogy még lenézzem az ápolók munkályát.
79. 5fe333ca04 (válaszként erre: 74. - Elliza)
2009. febr. 3. 12:12

Szerintem sem mindegy életünk nagy részét milyen munkaköri légkörben telik el. Hiszen a teljesítményünk is sokkal aktívabb és hatékonyabb lesz ha mind kijövünk egymással a munkahelyen.

Köszönöm hozzászólásodat.

78. Zarahell (válaszként erre: 76. - Elliza)
2009. febr. 3. 12:07
Ismerős.. egyszer vagy 5 nővérke-tanonc volt az osztályon, ahol feküdtem, és mikor a főnővér megmutatta nekik a betegeket (minket), akkor mondta az 5 tanulónak, hogy igazítsák meg az ágyneműmet. Borzasztó kellemetlen volt, hogy öten igazították a takarómat.. Próbáltam is elviccelődni, hogy "wellness fíling, hogy ennyien foglalkoznak velem", talán ettől nekik sem volt olyan idióta a helyzet..
77. Zarahell (válaszként erre: 75. - 707655fba1)
2009. febr. 3. 12:03

Szerintem mindenhol vannak olyanok, hogy valaki lenézi a másikat, nem csak az egészségügyben (ezt láthatjuk is). Vannak szuperbunkó orvosok, és azok nem csak az ápolónőket nézik le, hanem az összes beteget, aki hozzá mer szólni. De az igazi dokik, akik szívből végzik a munkájukat, nem néznek le senkit, mert az a céljuk, hogy minél jobb legyen a betegnek.


Egyébként az egyik kórházban, ahol feküdtem, a doki nekem panaszkodott, hogy a főnővér állandóan cseszteti mindenféle hülyeség miatt. :D

76. elliza
2009. febr. 3. 12:01

Ez is igaz, ezzel én is találkoztam, sőt , tanuló koromban a végzett nővérek amit műveltek velünk , azt már nem is részletezem. Ahelyett, hogy a hivatás csínját-bínját átadták volna, ágytálakat, gumikesztyűket , szondákat, mostunk, fertőtlenítettünk, hintőporoztunk és más ilyesmi "nővéri" munkát osztottak ránk.

Egyedül az ált.seb. főnővére volt az aki igazából tanított minket, a többi helyen takarító személyzetként kezeltek.

75. 707655fba1 (válaszként erre: 74. - Elliza)
2009. febr. 3. 11:52

Igen! Ez igaz!

De az esetek 99 %-ában nem az orvos, hanem a hozzátartozó nézi le az ápolót!


Legalábbis ÉN ezzel a jelenséggel találkoztam!

74. elliza
2009. febr. 3. 11:49

Sziasztok!

Sajnálom, hogy ilyen vita kerekedett itt ebből a témából, pedig szerintem azoknak akik ebben érintettek, főleg a nővérekre gondolok,fontos lehet. Nagyon nem mindegy, hogy milyen bánásmódban részesül az ápolónő egy 12 órás műszak alatt.

Nem kellemes olyan légkörben dolgozni, ahol netán lenézik a nővért és a munkáját és úgy is beszélnek vele, hogy ezt érezze. Netán piszkálják, megdorgálják apróság miatt.... Ebben az esetben a nővér lelkiállapota nem olyan, hogy kedvesen, türelmesen tudna a beteghez fordulni. Fontos, hogy jó legyen a hangulat a munkatársak között, mert ennek kihatásai lehetnek a betegekre nézve is. (Szerintem)

Nekem személy szerint az orvosok nagy részével nem volt problémám 1 pszichológust leszámítva, de ő kicsit nehéz természet volt :-) , így kellett elfogadni. :-)

Voltak olyan orvosok is akik nem szégyelltek szépen kérni dolgokat, pl. kössem be legyek szíves a vért...stb, ez jó volt és nem maradt el a köszönet sem.

Mindenkinek szép napot és harmónikus munkahelyet kívánok!

2009. febr. 3. 11:33
Szerintem azért használja annyit a "ly"-t mert előkelőbbnek tartja és úgy véli jobban illik a magasabb pozíciójához.
72. Ancika (válaszként erre: 66. - 5fe333ca04)
2009. febr. 3. 11:24
ez visszafelé is elsülhet! :))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook