Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fehér foltosak maradnak az edények a mosogatógépemben. Mit tegyek? fórum

Fehér foltosak maradnak az edények a mosogatógépemben. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 2. 20:25
a multitab bekapcsolásával kikapcsolódik az öblítő és sóadagolás. most olvastam el. Ha meg kikapcsolom a multitab funkciót akkor nem baj ha tablettát teszek a mosogatópor helyére?
25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Juditkecskemet)
2009. febr. 2. 19:59
én is azt használom legtöbbször, de nekem mindig van a gépben öblítő
2009. febr. 2. 19:56
nem használok öblítőszert, mert 5in1-ben calgonitot vettem és azt írta a használati útmutató, hogy akkor felesleges. Most megvettem a sót, és ki fogom holnap próbálni. A Lidliset nekem is dícsérték már. Köszi az ötleteket.
23. micimacko72 (válaszként erre: 18. - Pné Veronika)
2009. febr. 2. 17:28
Én a Lidliset használom mindből, nekem tökéletes. :-)))
22. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Juditkecskemet)
2009. febr. 2. 17:14
nem fényesítő folyadék az, hanem öblítő!
2009. febr. 2. 17:13

használsz öblítőszert?

ha nem használsz, akkor szerintem az lehet a baj.

2009. febr. 2. 16:41

köszi köszi mindenkinek!

Próbálgatni fogok. Kezdem a sóval. Elolvasom, hogy hogyan kapcsolhatom be, hogy adagolja is.

Aztán ha nem válik be akkor folytatom a többi ötlettel.


Még egyszer köszönöm a segítséget!

2009. febr. 2. 16:26

bocsi a kifejezésért de ezek a multitabok sztem ugy szarok ahogy vannak. én mindent külön használok, ill nálunk só nem kell mert van egy vízlágyitó beredezésünk és minden csapból lágy víz jön (mosógépnél is hasznos), de külön sima mosogató tab, és külön öblítő. ha kemény a vized, lehet attól is foltos, a vízkő is ilyen foltokat tud hagyni. Vannak helyek ahol annyira kemény a víz hogy nincs is olyan beállítás a mosogató gépen, hogy annyi sót adagoljon.

de igen, az öblítő is lehet a hibás. nincs mese, próbálgatni kell a lehetőségeket és majd valamelyiknél megjavul :)

18. Pné Veronika (válaszként erre: 14. - Juditkecskemet)
2009. febr. 2. 16:25

Nekem az ajtóban van egy tartály, oda kell beleönteni. Egy tekerhető kupakos rész.

Egyébként én a Somatra "esküszöm".

A gép aljába a Somat extra power sót rakom, a somat perfect (kék-piros tabletta sárga pöttyel) tablettát és a somat extra power shine folyadékot használom. Szuperek az edények. Remélem, tudtam segíteni.

17. micimacko72 (válaszként erre: 14. - Juditkecskemet)
2009. febr. 2. 16:25
a gép ajtaján van egy nyilás, ahová a tablettát teszed. Én oda teszek öblitő folyadékot. És sót is használok, a tabletta mellett én is.
16. juditkecskemet (válaszként erre: 15. - Rózi70)
2009. febr. 2. 16:24

Nagyon köszi!

Akkor ma veszek is.:-)

Majd beszámolok, hogy használt -e.

15. rózi70 (válaszként erre: 9. - Juditkecskemet)
2009. febr. 2. 16:20
Ne foglalkozz vele,kell bele. A férjem háztartási gépszerelő, tőle tudom, én is így használom. Az ismerőseidnek meg szóljál, hogy ha öblítőt nem is, de sót mindenképpen használjanak.A só a műgyantához kell, ami lágyítja a vizet...stb, nem írom le, én sem értem, de kell bele, mert tönkre megy a gép majd.
14. juditkecskemet (válaszként erre: 12. - Pné Veronika)
2009. febr. 2. 16:19

A fényesítő folyadékot hová kell önteni?

köszönöm a segítséged!

13. juditkecskemet (válaszként erre: 10. - Forever Love)
2009. febr. 2. 16:18
Miért untam meg hamar? Két gyerek és főiskola mellett minden perc számít. És szeretnék időt spórolni.
12. Pné Veronika (válaszként erre: 7. - Juditkecskemet)
2009. febr. 2. 16:17

Ne törődj a kötekedőkkel. A "kézzel mosogatok míg világ a világ" táborhoz tartoztam én is, de mióta kiszámoltuk, hogy mennyivel gazdaságosabb a gép, nem foglalkozom az ilyenekkel én sem.

A géphez pedig a vízlágyító só mindenképp kell, a fényesítő folyadék pedig szerintem ajánlatos, így a poharak és evőeszközök gyönyörűen csillogóak lesznek.

2009. febr. 2. 16:17

Ja és pár ismerősöm nem használ sót és öblítőt csak többfunkciós tablettát és nekik nem foltos :-((

Lehet, hogy a szervízet fel kellene hívnom?

10. Forever Love (válaszként erre: 7. - Juditkecskemet)
2009. febr. 2. 16:17

Hamar meguntad, már bocs.

Nem ironiának szántam, próbáltam én is géppel, de nekem a kézi vált be. Ennyi.

9. juditkecskemet (válaszként erre: 8. - Rózi70)
2009. febr. 2. 16:16

Köszi!

Megpróbálom, bár tényleg az van ráírva, hogy a multitab funkciónál nem üzemel a sóadagolás...

8. rózi70 (válaszként erre: 3. - Juditkecskemet)
2009. febr. 2. 16:14

Szia!

Öblítőt tegyél bele és sót is! Mindegy, hogy 5 vagy akárhány az egyben tablettát használsz! Sót használ a gép, ez egy nagy baromság! Kell neki, különben tönkre fog menni hosszú távon!

7. juditkecskemet (válaszként erre: 6. - Forever Love)
2009. febr. 2. 16:11
Eddig kézzel mosogattam. Elég volt. Segítséget kértem, nem pedig irónikus megjegyzést!
2009. febr. 2. 16:08
kézzel mosogass! Hihetetlen de nekem bevált! :)
2009. febr. 2. 16:07
fényesítő folyadékról még nem is hallottam.
4. juditkecskemet (válaszként erre: 2. - Pné Veronika)
2009. febr. 2. 16:07
megnézem. nem rémlik ilyesmi.
2009. febr. 2. 16:06
5in1-ben tablettát használok az Aeg Electrolux mosogatógépemben és a kezdetektől fehér foltosak maradnak az edények. Az van írva az útmutatóban, hogy a tabletták használata mellett nem kell só, sőt mivel tablettákra (multitab) van programozva, nem is használna a gép sót, még ha tennék is bele. Mitévő legyek?
2009. febr. 2. 16:06
Szia. Nem lehet, hogy sok a fényesítő folyadék benne? Van a tartály kupakjánál egy számskála, a gyári beállítás a 4-es. Nekem azon van és nem foltosak.
2009. febr. 2. 16:04
Fehér foltosak maradnak az edények a mosogatógépemben. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook