Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha nem vagyok, megelégedve a házi orvosommal mit tehetek? fórum

Ha nem vagyok, megelégedve a házi orvosommal mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Anyagi
2010. nov. 2. 06:33
Keress egy szimpatikus dokit, kérdezd meg, hogy befogad -e, aztán a legtöbb esetben ő maga intézi a kikérést az előző dokitól.
2010. nov. 2. 06:05
Nálunk többet ér az aszinsztes mint az orvos!!!!!!!!!!!
2010. aug. 4. 20:27
Szabad háziorvos választás van, tehát, ha nem vagy vele megelégedve, akár indoklás nélkül is kikérheted a kartonodat, és átviheted máshova,ahol szimpatikusabb a doki.
2009. febr. 2. 15:45
keress másikat
2009. febr. 2. 15:38
Bocs a 17. hozzászóláshoz akartam írni
32. bea0824 (válaszként erre: 27. - 47034eaf81)
2009. febr. 2. 15:37
Az csak az egyik baj, hogy nem tudja a gyógyszeradagolást, de a másik gyerekemet, aki beteg meg sem vizsgálta! Jött egy nő a hátsó bejáraton, amikor bent voltunk, ő fogta magát és se szó se beszéd elment, ráadásul flegma és borzasztóan lekezelő. Az asszisztensével együtt. Amikor elmentem hozzá, hogy ide költöztünk és kérje át a papírokat, kérdezte nincs e v.mi betegségünk. Mondtam neki, hogy a férjemnek tavaly áprilisban volt egy infarktusa, majd szeptemberben kicserélték az érhálót egy erősebbre, mire ordító hangon közölte, hogy meg kell műteni! Vita nincs. Annak ellenére, hogy jól van és az összes lelete nagyon jó. Nos? Ma hallottam h egy vírus fertőzése nőt is elküldött azzal h vakbele begyulladt. Ott meg kiröhögték, hogy ki küldte ide.
2009. febr. 2. 13:54
Egyébként bemész a másik orvoshoz, akihez szeretnél a továbbiakban járni, és megbeszéled vele, hogy szeretnél oda járni. A többit elintézi ő. Átkéri a papírjaidat...stb.
2009. febr. 2. 13:50
Én azt nem értem, hogy ha nem mondja el a gyógyszeradagolást, és ha nem írja rá a vényre, akkor hogy adod nekik? Mert ok. hogy van betegtájékoztató benne, de van olyan gyógyszer aminél testtömeg szerint számolják ki az adagolást. Miért nem kérdezel vissza inkább még 1x? Vagy íratod le egy papírra vele? A mi gyerekorvosunk elmondja szóban, ráírják a vényre, és még egy sima papírra is felírja, pedig nem kértem egyszer sem. Ha más panasz nem volt rá eddig, akkor miért váltanál? És ha a másik rosszabb? kérd meg hogy mondja el mégegyszer, vagy egyszerűen kérdezz rá a adagolásra. Persze vannak orvosok akik elsiklanak dolgok felett, én is találkoztam már ilyennel. De hogy gondolhat olyat valaki, hogy egy lázat nem tud megmérni egy orvos? Miért tanult, ha azt se tudja? Egyébként nekem is van itthon 2 digitális lázmérő, az egyik ennyit mutat, a másik annyit. Legtöbbször a hagyományos lázmérőt használom éppen ezért.
2009. febr. 2. 13:35

Nálunk a folyosóra rohant ki az orvos és elkezdett ordítani hogy mindenki húzzon haza senkit nem fog ma már megvizsgálni, mert fél óra múlva vége a rendelésének és ő nem fog tovább maradni. Többen már órák óta vártunk ott ekkor, én is lázasan ültem ott 2 és fél órája, telefonon egyeztetve előzetesen hogy fogad. Nem tudtam mit csinálni megvártam a délután négy órát és elmentem az ügyeletre 39 fokos lázzal, 180-as vérnyomással el sem engedtem amíg lejjebb nem vitték. Onnan aztán fel is hívták és nagy balhé lett belőle.

Orvosoknak is vannak rossz napjaik, ők is emberek, de ha valaki nem tud bízni az orvosában akkor lépni kell tovább.

28. NOA (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2009. febr. 2. 13:32

Biztos igazad van de most nem erről van szó.

Attól tartok, hogy egy félreértés miatt új orvost választ és abban fog nagyott csalódni.Biztos, hogy én még várnék és kérdeznék, hogy értem a gyógyszeradagolást stb.stb.-ha süket fülekre lelnék lelépnék mivel ez elég jó ok arra, hogy nem tájékoztatja a hozzátartózót kérésre sem.

27. 47034eaf81 (válaszként erre: 12. - Hajnalfény73)
2009. febr. 2. 13:25
Nem tudom van e ilyen rendelet. Én simán beszéltem egy orvossal akit az ügyeleten ajánlottak hogy még nincs sok betege, mert új orvos a városban és telefonáltam a régi orvosomnak hogy ez és ez fogad áthoznám a papírjaim hozzá. Mind a két fél részéről biztosítottak hogy nekem semmit sem kell tennem, ők ezt elintézik egymás között .. és így is történt.
26. emagdi (válaszként erre: 25. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 2. 13:23

mi jogos? :) mentem a körzeti dokkerhez, aki elküldött, hogy semmi bajom. ezek után csak a saját kétkedésem vitt rá arra, hogy azért még beugorjak a gégészetre is (ha már egyszer úgyis ott vagyok a rendelőben), hátha szerintük mégsem a fogam fáj.

ha a körzeti orvoson múlik, akkor még tovább szenvedhettem volna a mandulámmal, merthogy hiába érzem én hogy fáj, és hiába nem tudok nyelni, ő látta, hogy semmi bajom:))

25. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2009. febr. 2. 13:19

"ott letoltak, hogy miért nem jöttem hamarabb, iszonyat ronda gennyes a mandulám, totál fel van duzzadva, és ráadásul fertőz is"


Jogos ha csak egy emeletet kell a gégészetig menni. Nekem legalább 4km-t

24. emagdi (válaszként erre: 23. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 2. 13:18

hát ezt mondom én is:)

csak kérdezted alább, hogy egy mezei páciens milyen alapon tudja felülbírálni az orvos szaktudását.

csak erre próbáltam mondani egy példát, hogy sok olyan eset van, amikor ez egyértelmű:)

23. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2009. febr. 2. 13:07
Az orvosok miért volnának kivételek bármilyen szakmától ? Ugyanolyan szórás van a tudásukban mint bármelyik foglalkozásban.Én is láttam olyan orvost aki alkalmatlan volt sőt olyant is akinek adjunktusi fokozata volt.
22. emagdi (válaszként erre: 19. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 2. 13:00

én például onnan, hogy a körzeti orvos egy sima mandulagyulladást nem képes diagnosztizálni.

példa: elmentem, mondtam fáj a mandulám, és szerintem meg is van duzzadva. megtapogatta, benézett a torkomba, mondta hogy sem megduzzadva nincs, és nem is piros a torkom, nekem nem a mandulám, hanem a fogam fáj, menjek fogorvoshoz. mondtam, hogy de nem a fogam fáj. mondta, hogy pedig az.

nem nyugodtam, átmentem egy emelettel feljebb a gégészetre. ott letoltak, hogy miért nem jöttem hamarabb, iszonyat ronda gennyes a mandulám, totál fel van duzzadva, és ráadásul fertőz is.

na. és ez csak egy dolog a sok közül, volt durvább is, de azt nem akarom leírni. mindenesetre az a körzeti orvos, aki egy mandulagyulladást sem képes diagnosztizálni (úgy hogy mondom, hogy nekem a mandulám fáj) az azért elég gáz.

ezek után simán feltételezem, hogy van több is ilyen.

21. emagdi (válaszként erre: 18. - NOA)
2009. febr. 2. 12:57

hidd el, van olyan körzeti orvos, akinél teljesen felesleges bármi, interaktív kommunikációra képtelen, és különben is hülyének nézi a betegeit.

az enyém is ilyen, ha nem tapasztaltam volna több ízben, akkor én sem hinném el, hogy ilyen tényleg van. teljesen felesleges báminemű kommunikációt kezdeményezni vele.

20. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 16. - NOA)
2009. febr. 2. 12:53
Azért azt se felejtsük el hogy a körzetére az orvosnak ellátási kötelezettsége van míg a nem hozzá tartozó lakcímre nem.
19. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 16. - NOA)
2009. febr. 2. 12:35
Én arra lennék kíváncsi honnan tudja hogy az az orvos semmihez nem ért. A lázméréses dolog eléggé bizonyíték nélküli nem az orvos mér hanem a műszer. A lázmérők eléggé szemetek nekem van kettő az egyik 35,3-at mutatott a másik 36,2-öt akkor mi van.Elvittem a vérnyomásmérőmet az orvoshoz én 135-öt mértem övé 140-et mutatott csakhogy egymásután mért vérnyomás soha nem lehet egyforma azt tudom.
18. NOA (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2009. febr. 2. 12:35

Lázat nem egyszerű mérni , hol fül, hol popsi hol máshol tehát tévedési lehetőség lehet.

Gyógyszeradagolásra viszont rá lehet kérdezni mindig elmagyaráznak mindent.

Ezeket megkérdezhette volna ettől méb nem borul ki a bili.

17. emagdi (válaszként erre: 16. - NOA)
2009. febr. 2. 12:26

hát, az azért elég gáz, ha az ember elkezdi részletezni a körzeti orvosának, hogy miben nem volt igaza. valószínűleg az le sem áll vele "vitatkozni", és nem fogja elismerni, ha igaza van. másrészt ezek után már így is, úgy is kell másik dokit keresnie, mert legközelebb már úgy fog hozzáállni, hogy "na, itt van ez a kötözködős nő már megint".

tudom, mert az én körzeti orvosom is egy "ritka példány", meg tudom érteni szegény topiktársunkat...

16. NOA (válaszként erre: 4. - Bea0824)
2009. febr. 2. 12:24

Légy gerinces menj vissza az orvoshoz és mond a szemébe, hogy mennyi mindenhez nem ért még egy lázat sem tud megmérni.-szerinted a gyógyszeradagoláshoz meg pláne nem ért mert te igy-és igy gondolod.Beszéljétek meg, hogy miben vétett.

Aztán ha valóban ő a vétkes keress mást, főleg ha nem szimpatikus.

Nehéz eldönteni, hogy kinek van igaza én az orvost is meghallgatnám.

Sajnos a másik körzetben sem lesz jobb talán ott még ennyiben sem vesznek.Szerintem latolgass mielött lépsz.

15. hajnalfény73 (válaszként erre: 13. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 2. 12:13
Na ja, persze nyilván a mi városunk elég nagy, sok körzet van. De ez az orvosi rendelő három orvos rendelője. Az orvosi rendelőtől kb. 2-3 km-re laknak a betegek. Csak el van osztva ez is körzetekre. Úgyhogy itt nincs szó olyanról, hogy egy távoli körzetbe szerettem volna tartozni.
14. emagdi (válaszként erre: 13. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 2. 11:59
igazad van. viszont az orvos azt el tudja dönteni a beteg címe alapján, hogy hajlandó-e arra a címre kimenni szükség esetén vagy sem.
13. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 12. - Hajnalfény73)
2009. febr. 2. 11:40
Azért azt se felejtsük el hogy nem véletlen egy városben körzetesíteni. Miért legyen egy orvosi rendelő 10km-re a lakástól? Az mire jó? És az hogyan néz ki hogy egy orvos több fekvőbetegéhez kimegy és több tíz km-t kellene autózni mert össze vissza a város távoleső pontjain vannak a betegek?
2009. febr. 2. 11:30
Akkor ezekszerint nincs is ilyen rendelet?????? Mert nekem erre hivatkoztak, meg még nagyon sok betegnek. Mindenkit szépen át tettek oda, ahová körzetileg tartozik...viszont ha nincs is ilyen rendelet, akkor nekem sértették a jogaimat azzal, hogy nem maradhattam ott a választott orvosomnál.
2009. febr. 2. 11:22
Mindenképpen keresek egy másikat és megkérdezem. köszönöm.
10. 47034eaf81 (válaszként erre: 8. - Hajnalfény73)
2009. febr. 2. 11:21
Ez nálunk csak az sztk-s fogászati szakrendelőkben működik így.
9. 47034eaf81 (válaszként erre: 6. - Bea0824)
2009. febr. 2. 11:20
Nincs lakcímhez kötve. Ahol fogadnak oda mehetsz. Lényeg hogy legyen orvos aki fogad. Ha nincs, akkor neked a kezedbe nem fogják kiadni a papírjaidat, hogy majd egyszer csak találsz egy másik orvost. Fogadó orvos mindenképp kell.
2009. febr. 2. 11:19

Nem tudom biztosra, de itt nálunk engem épp nemrég adott át az orvosom másik orvosnak, akihez körzetileg tartozom, mert állítólag a TB nem fizet utánam, csak akkor ha a körzeti orvosomhoz járok.

Ki vannak téve az utcanevek és ki kihez tartozik a rendelőbe. Össze vissza tették most a betegeket:(

Én személy szerint nagyon ki voltam bukva, mert nagyon régóta ehhez a dokinőhöz jártam és nagyon kedveltem, alapos, normális, erre most át küldött a másik dokinőhöz. De hála Istennek Ő is nagyon alapos, rendes..bár sok rossz véleményt hallottam róla, de nekem nagyon szimpi, úgyhogy végül meg nyugodtam.

De nekem ezt mondták, hogy ezért kell át mennem, mert a TB nem fizetne utánam....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook