Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lehet, hogy elvileg telnek a hetek, a doki gépe szerint meg nem? (21 hetes kismama vagyok.) fórum

Mitől lehet, hogy elvileg telnek a hetek, a doki gépe szerint meg nem? (21 hetes kismama vagyok.) (tudásbázis kérdés)


15. nagyreni (válaszként erre: 11. - Pussycatgirl)
2009. febr. 2. 08:49
Nekem attól múlt el a hányingerem, a 20. héten mondta a doki, hogy hagyjam abba, újra hányingerem lett, úgyhogy folytattam, utána még sokáig szedtem. De több ismerősömnek a keményedés miatt kellett szedni, egynek pedig azért, mert beindult a szülés, leállították és utána végig magnéziumot kellett szednie ,a sógornőmnek pedig nehezen tapadt meg a baba, neki azért kellett többet szedni. Ha nincs semmi gondod, szerintem nem szükséges még pluszban szedni is.
14. Danica16 (válaszként erre: 11. - Pussycatgirl)
2009. febr. 2. 08:42
Szerintem nem feltétlenül kell szedni a magnéziumot, nekem azért kellett, mert hamar elkezdett keményedni a hasam és be is véreztem tőle...
2009. febr. 2. 08:14
Nekem egyébként bejött az UH, mert valahogy jutott egy-egy a 35., 36., 37. hetekre, és mindegyik alkalomm 300 grammal többnek mutatta a gép, a 37. héten 3300 gramm volt. És a 38. héten megszületett 3570 grammal, tehát hozta az újabb 300 grammját:-)
2009. febr. 2. 08:13
Mi is havonta jártunk, meg most is havonta járunk, még nem volt két azonos időpont két uh-n :D De tényleg ne aggódj a méretek miatt :)
2009. febr. 2. 08:13
Köszi a hozzászólásokat, a magne B6-ra esetleg tud valaki tapasztalattal szolgálni? Most azon gondolkodok hogy abbahagyom, mert a B6 vitamin állítólag benne van a teljes kiörlésű kenyérben ami mindíg a reggelim és van hogy a vacsim is melegszendvics formájában, amellett eszek sok zöldséget és gyümölcsöt plusz szedem az elevitet 2 naponta. Szerintetek?
10. Danica16 (válaszként erre: 8. - Pussycatgirl)
2009. febr. 2. 08:10
Persze, súlyt csak a vége felé mértek a haskörfogatból :)
2009. febr. 2. 08:09
Mi is havonta jartunk, julius 7-re voltam kiirva mensi alapjan, doki szerint julius 24 volt a datum. A fiamat julius 6-an vettek ki belolem. Az utolso uh szerint 3200g-nak es 55cm-nek kellett volna lennie, szuletett 2500g-mal, 50 cm-rel, a papirom szerint 37. hetre. A mereteit sose figyeltem, csak hogy egeszseges legyen!
8. pussycatgirl (válaszként erre: 5. - Danica16)
2009. febr. 2. 08:09
Nekem még nem is mért méretet, mindíg csak a fej átmérőt nézi, abból tudnak következtetni a megfelelő fejlődésre?
2009. febr. 2. 08:08
Én is négyhetenként jártam dokihoz, a végefelé 3 hetente és minden alkalommal csinált UH-ot, közben pedig beküldött a kórházába is a kötelező UH-okra is. A méretkülönbségek azért vannak, mert a gép a baba méretei alapján számolja ki a heteket, szóval ne ijedj meg. Nálunk is mindig mást mutatott a gép, mint ahol jártunk, a heteket számold az utolsó mensidhez, amihez kiírt az orvos, akkor nem tévedsz el.
6. pussycatgirl (válaszként erre: 3. - Tiduj30)
2009. febr. 2. 08:05
Más a választott orvoshoz nem havonta jár? Én ha megyek akkor ultrahangot is csinál, aminek én egyébként örülök mert elég sokat vártunk a babára és olyan jó látni hogy ott bennem fejlődik az a kis élet.
2009. febr. 2. 08:03

Az ultrahangon felvett méretek attól is függnek, hogy hogyan tudják "befogni" a babát, nálunk a súlymérésnél volt olyan hogy a pár nap eltéréssel készült mérések között majdnem egy kiló különbség volt. Szerintem emiatt nem kell aggódni, az ilyen mérések csak az első párhétben pontosak, mert akkor még nagyjából ugyanúgy fejlődnek a babák :)

És én okt. 7re voltam kiírva a fiammal, az uh-n meg szerepelt novemberi születési dátum is :p ehhez képest okt. 3.án érkezett. Szóval csak nyugi :)

4. pussycatgirl (válaszként erre: 2. - Brigibaba)
2009. febr. 2. 08:02
Ez akkor most az jelenti hogy egyenlőre kisebb mint amekkorának lennie kéne? Amiért még aggaszt a dolog hogy én meg kerekedek szépen és ezért furcsa hogy ő meg nem nő.Az utóbbi két hónapban ittam Magne B6-ot szerintem lehet hogy attól,előtte havi 0,5-1 kg most meg az előző hónapban 3 most két hét alatt kicsit több mint 2, erre is tudsz esetleg tapasztalattal szolgálni? Válaszod köszönöm
2009. febr. 2. 07:58
Szerintem ez miliméterek múlik...egyébként meg trimeszterenként1-szer kell menni uh-ra,szerintem a 4 hetenként az túl sok!
2009. febr. 2. 07:58

Hát ez azért fordulhat elő mert ők a baba mérete alapján nézik a heteket!!

Ne ijedj meg, lesz majd olyan hogy 2 hét alatt 4-et nőttök!

én nekem is így volt a nagyobbik fiammal!! a végén mégis utolértük magunkat!!!

2009. febr. 2. 07:54
Sziasztok. Engem az érdekelne, hogy volt más is úgy hogy elvileg teltek a hetek a doki gépe szerint meg nem. Én most elvileg 21 hetes kismama vagyok, az első ultrahangot a 12 hetest kórházban csinálták a többit a választott orvosom. A kórházi gép szerint csütörtökönként töltöm a heteket,múltkor már előző héten csütörtökön betöltöttem elvileg a 17 hetet a következő héten kedden a doki szerint 16 hét 2 napos voltam, egy hónap múlva akkor pénteken mentem 18. 5-nek mondott nem legalább 4 héttel többnek kellett volna lennem. Kérlek írjatok mert nagyon kíváncsi vagyok. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook