Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foginygyulladásra mit lehet alkalmazni?Milyen "szer" hatásos? fórum

Foginygyulladásra mit lehet alkalmazni?Milyen "szer" hatásos? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2011. nov. 19. 16:13
Ezüstkolloid bármiféle gyulladásra, vagy másik tipp, de ezt nem próbáltam: telített sóoldatos gargalizálás: [link]
2011. nov. 19. 16:12

Na hogy mi okozza azt nem tudom pontosan....vagyis Nálad a körülményeket, nekem azt mondták legyengült immunrendszer....


Jó a nagyobb mennyiségű C vitamin, vagy ha kamillás vízzel öblögeted. Ha nagyon gáz a szájsebészetet ajánlom.

2011. nov. 19. 16:12
Esetleg C vitamin hiány.Napi 4-5 ezer mg C vitamin bevitelét próbáld ki.
2011. nov. 19. 16:09
Mi okozhat foginygyulladást? Tudna valaki valami természetes gyogymodot ajánlani?
2011. szept. 26. 16:31
Meridol fogkrém, esetleg szájvíz is!
2011. szept. 26. 16:21
Cserszömörcés szájvíz,foginygyulladásra kimondottan alkalmas!
2011. szept. 26. 14:22
Teljesen el lennék keseredve most mert akármit is kipróbáltam semmi sem használt. Az első két fogam kiesett.Szörnyű! De a megfelelő fogmosás és higénia következtében további fogromlás nem látható, csak erősödés. Hiába , ebben a korban a foglazulás nem olyan mint fiatalon.Nincs visszaút! Csak az a felemelő az egészben, hogy szerelmes lettem.....most, vén fejjel, és boldog vagyok. Inplantánium beépítése várható!
2011. szept. 14. 19:59

Sziasztok?

Nekem is ugyan ez volt a problémám és az amway-es fogkrém meg a fogkefe és szájvíz segített.

Csilla

2011. szept. 14. 17:03
Paradontax-szal rendes fogmosás vagy csak átkenni az ínyt?
69. bióember (válaszként erre: 65. - F587bda976)
2011. jan. 14. 19:34
Valóban hasznos lehet az ajánlott természetes alapú száj öblögetőszer. Azonban a "rengeteggel" csak vigyázzunk, mert a jóból is megárt a sok. A C vitamint, vagyis az aszkorbinsavat a friss gyümölcsök, zöldség és főzelékfélék is tartalmazzák, és nem feltétlenül a tabletta az egyetlen ilyen lehetőség. Viszont lehet, hogy nem véletlen, hogy nálam a fogproblémák jellemzően november-decemberben kezdödnek, amikor már kifogyoban a paprika, paradicsom, a legtöbbet fogyasztott c-vitamindús nyers zöldségféle.
68. 4c07880d46 (válaszként erre: 63. - Dobronyitimi)
2011. jan. 14. 19:24
Nekem is!
67. bióember (válaszként erre: 66. - 470f6cae11)
2011. jan. 14. 19:12

Mivel bió kertem van, így nem használok vegyszert. Ez az ok nálam kipipálható!

De rendkivül érdekes, hogy a legerősebb, a rágó fog mozdult meg. Mert nálam az elülsőkből egyik legkisebb fog mozog, amit harapásra, "széttépésre" használok, használtam. A "nem gyógyítható" hozzászólást pedig megkérdőjelezem...úgy szintén a "mind kiesik"-t is.Nálam valami pozítiv változás lépett fel, hogy most jobban odafigyelek a fogaimra /is/. Remélhetőleg ezt hamarosan le is tudom majd írni...

66. 470f6cae11 (válaszként erre: 50. - Bióember)
2011. jan. 14. 16:08

A férjemnek ugyanez a gondja.

Tökéletes ,egészséges fogsor.Alsó fogsor, hátul megmozdult fog: A doki szerint valamilyen permetszer (?) okozza az alsó inygyulladást.. Hosszú távon mind kiesik. Nem gyógyitható.

Megoldás: lecsiszolva patkolja, koronát tesz rá.

Hétfőn kezdik.

Utána , ha kell megírom, mit csináltak vele...

2011. jan. 14. 12:01
Cserszömörcés szájvíz és rengeteg C vitamin .
64. h.wiki
2011. jan. 13. 15:44
Meridol fogkrém és szájvíz!(nekem ezt ajánlotta a fogorvos)
2011. jan. 13. 14:07
nekem a cserszömörcsés szájvíz tette rendbe az inyemet!!
62. csandi1973 (válaszként erre: 61. - Bióember)
2011. jan. 12. 21:01
Igen, tulajdonképpen ez VOLT az én problémám is, ami szépen ki lett kezelve, most már rendesen rátapad az ínyem a fogamra, és nem csak a gyökér közelében. A "lifegés" alatt pedig azt értettem, hogy az ínyem és a fogam közé lazán befért pl. egy rizsszem is:)
61. bióember (válaszként erre: 59. - Csandi1973)
2011. jan. 12. 19:52
Ez az "inylefegés" szó nagyon tetszik, azonban számomra ismeretlen...Nézzük meg akkor mi az inysorvadás, szerintem...Az a természetes ha a fogat iny veszi körül, mert ez a fognak a tartója. Ha nem lenne foginy, akkor a fog billegne, hiszen csak a gyökerével kapcsolodna. Nálam az a probléma, hogy az alsó első három fogamnál az iny nagysága negyede, mint a többi fogamnál. Erre mondom én, hogy elsorvadt az inyem. Ezért mozog, mert nincs tartója. Ahol a legnagyobb a sorvadás , az a fogam mozog. Ha nem vigyáznék, akkor egy rossz harapásnál akár ki is "törhetne". Na ezt kell nekem helyrehozni...és bizakodó vagyok.
60. bióember (válaszként erre: 58. - Serry)
2011. jan. 12. 19:13
A gyulladást "érezni" lehet. Nálam nincs látható lob, nincs fájdalom.
59. csandi1973 (válaszként erre: 55. - Bióember)
2011. jan. 12. 07:23
Nekem kb. 2 hónap alatt volt érezhető jelentős javulás, megszűnt az "ínylifegés", nem fájt az egész fogsorom. Sőt, van egy félrenőtt fogam felül, ami picit feljebb van/volt, mint a többi, helyszűkével küzdött, mikor kinőtt, és most, hogy az ínyem rendben van, szépen visszaállt a sorba.
58. Serry
2011. jan. 10. 20:36
A fogínysorvadás lényegében gyulladásos folyamat.
57. bióember (válaszként erre: 56. - Perzsi5051)
2011. jan. 10. 20:23
Ez a szer duzzanatra való!Nincs nálam gyulladás, csak sorvadás...De te most tapasztalatból mondod vagy csak úgy...
2011. jan. 10. 09:31
Homeopátiás szer: apis mellifica. A 15 ch-ból napi 4*5 bogyó
55. bióember (válaszként erre: 54. - Csandi1973)
2011. jan. 8. 20:21
Végre valami pozitív válasz, akkor mégis gyógyítható az inysorvadás!Azonban az emlitett öblögetőszer elszineződést okozhat a fogakon, valamint azt írja ,hogy 1 hónapig kell alkalmazni. Amit én használok annak nincs időkorlátja!/mégegyszer nem akarom reklámozni/.És az ízérzete is sokkal jobb.De ha nem válik be akkor a javasoltat fogom alkalmazni.Ha megmondanád kb. mennyit kellett várni ahhoz, hogy a fogmozgás csillapodjon...1, 2, 3, 4,....hónap?
54. csandi1973 (válaszként erre: 50. - Bióember)
2011. jan. 6. 16:56
Lehet gyógyítani. Bár én Pesten lakom, itt van egy nagyon jó doki, aki ultrahangos mélytisztítással már szinte teljesen helyrehozta az ínyemet. Rendszeresen kell járnom negyedévente, az otthoni fogápolásra pedig a következőt ajánlotta: minden fogmosás után fogköztisztító kefével alaposan átdörzsölni a fogközöket, utána Corsodiles öblögetés. Az alsó fogsorom szinte egyben mozgott tavaly tavasszal, most már szépen "visszaépült" az ínyem, nincs fogínyvérzésem, és a fogkő is minimálisra csökkent.
2011. jan. 6. 16:53
Kamillateás öblögetés, Curasept, Corsodil öblögetők.
2011. jan. 6. 16:51
én propolisszal szoktam kenegetni..de csodát azért ettol sem lehet várni
51. Serry
2011. jan. 4. 22:30
Ha már mozog igen előfordulhat.
2011. jan. 4. 20:21
Mégegyszer:fogínysorvadást lehet gyógyítani? Végigolvastam az eddigi hozzászólásokat és még mindig nem tudom a választ!Mivel vidéki vagyok, nem tudok "ágyra" járni. A fogorvosom azt mondta, hogy ki fognak hullani a fogaim...majd. Én ebbe nem megyek bele! Meg azt is mondta, hogy egészségesek a fogaim!-de egy /tudtommal a jobb metszőnek nevezetest/ az alsó jobb középső, mozog...meg a mellette lévő is mozgott. Most már az nem mozog, csak az az egy.Leszedte róla a fogkövet, meg az összesről.Naponta 5 ször tisztítom a fogaimat. Három fogmosás és 2 szer öblögetés/Listerine/.Ezért csak naponta 3 szor étkezek, és semmi több nassolás.Öröm nézni, hogy milyen szép fehér és egészségesek a fogaim. Csak az az egy mozog és nem tudok vele harapni.Most még megpróbálom azt a vérkeringésserkentő masszírozást.Ha maszírozunk valamit akkor ott nő a vérkeringés is.Tényleg ki fognak hullani a fogaim?
2010. aug. 12. 09:26
Cserszömörce
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook