Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan dobd fel a szobát színekkel? fórum

Hogyan dobd fel a szobát színekkel? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan dobd fel a szobát színekkel?

2009. júl. 10. 12:07

én sem szeretem a túl sokszínű lakást ill falakat.

olyan mintha nem tudná az ember ill a tulajdonos mit akar vagy nem találja önmagát..


miénkben a bútorok cseresznye fa színűek ill fenyő fa kiegészítők vannak - asztal, polc,stb -

a háló még berendezés alatt van mert a régi szekrényt majd le kéne cserélni.de itt is cseresznye a szekrény amúgy.


a falak világosak - halvány krém sárga -


a függönyökkel lehet még csodát művelni.

én saját magam varrom ég a sötétítőt is úgy választom ki hogy variálható legyen és abból készítek ágytakarót, díszpárna huzatot stb..

a sötétítőm közepes bútorszövet és két árnyalatban van...terrakotta és szalma színe van..jól megy a cseresznye fenyő kombinációhoz.

ugyan az a mintha csak két árnyalatban van és a sötétítőket is két színből varrtam össze..

14. tamo87
2009. júl. 10. 11:58

Mi ha minden jól megy most költözünk majd az új lakásunkba. Én is sárga párti vagyok. A háló narancs lesz, és az ablakok környéke és a választó csík lesz világosabb sárga. A nappaliban fordítva, ott a falak lesznek világosabb sárgák. A bútorok sötétbarna és fekete kombinációi lesznek. A konyhát még nem döntöttem el :(

Ott van egy nagyon halvány sárga konyha szekrény és meleg világosbarna fa ülőgarnitúra asztallal.

Ha valakinek van ötlete, örömmel várom a javaslatokat :)

2008. júl. 23. 15:41
Minnél egy szinübb annál elegánsabb a sok tarkaság elveszti az egyéniségünket, nem azt mondom minden legyen egy szinü de mardjunk meg a butorok, szönyegek,kárpitok, függönyök hangulathoz.Legyen öszhang.
12. rexona
2008. júl. 16. 10:34
függönnyel is csodaszép dolgokat lehet csinálni. nagyon feldobja a lakást egy szép függöny. én pont láttam most a napokban egyet ami gyönyörűszép volt, csak sajna most nemtudom megvenni. túl drága. :-(
2008. júl. 16. 10:32
Van egy ismerösöm, náluk minden fal más-más színq.Szerintem nagyon jól néz ki.A fürdQszoba és a konyha egyszinq csak.
2008. júl. 13. 10:03

nàlam a nappali narancssàrga,(fal)

és minden màs fehér(az ülögarnitura is narancs,de eltér a fal szinétöl9

nagyon meleg hatàst kelt.mindenki megcsodàlta eddig.

én imàdom

2007. dec. 18. 08:21
Nálunk tavaszra lesz felójítás és én is tervezem a színek bevitelét, mert most minden szoba (kiv.fürdő-rózsaszin) FEHÉR, a nappaliban sötétbarna csíkkal fent, és engem ez teljesen lehangol. Szívem szerint a nappali napsárga lenne,mert meleg is és jókedvre derit, de azt mondják, nem illene a fotelekhez, mert azokon bordós minta van. Másrészt meg egy térben van a nappali-ebédlő-konyha, akkor hogy lehet elválasztani a szineket?
2007. dec. 17. 20:03
Az én szobámban a meleg színek uralkodnak. Bordó (szőnyeg), rózsaszín, ennek halványabbik kivitele is (falszínek), valamint világosbarna(szék, fotel, szekrényes varrógép. És maga a fehér (szekrénysor, pelenkázó, fogas).
2007. jún. 7. 16:24

Néha elkap a hév, mert jön egy ötlet, de aztán meg meggondolom magam, és vissza az egész. Pl múltkor így jártam egy sötétítőfüggönnyel. Fekete bársony a hálószobában oldalt elkötve, amúgy a függöny is gyönyörű maga, és úgy gondoltam, hogy egyfajta rokokó hatást kölcsönöz.

De egy adott pillanatban leszedtem, mert úgy találtam kifejezetten halotti szertartás hangulata van.

2007. jún. 1. 12:59

Szia tneksz


Bocsi az előző üzit neked szántam nem Hoxának

5. 279430c980 (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2007. jún. 1. 12:58

Szia!

Nem tudom, hogy te merre laksz, de amikor én lakást újítottam akkor az interneten elkezdtem eladó lakások között böngészni, ahol képek is vannak és ott nagyon sok olyan lakást találtam mint az enyém és ott a képekből merítettem ötleteket.

Bár én tudtam konkrétan, hogy olyan típusu panelok mint az enyém zuglóban és csepelen vannak.

Én beírtam a keresőbe, hogy mutassson eladó panelt, 56nm legyen és egy plusz 2 fél szobás. Csak fényképeseket mutasson.

És ekkor sok képet láttam olyan lakásokról mint az enyim.

Hát neked is sok sikert.

3. Hoxa
2006. jún. 13. 13:38

Szia tneksz!


Ha babát is szeretnétek, akkor akármilyen kicsi is fér be, de a kádat javaslom.

Mekkora a fürdőszoba? Gondolom nem nagy...


Mi úgy oldottuk meg, hogy a mosógép a konyhába került, mert ha azt is a fürdőbe tesszük, akkor csak egy ember férne be, lapjával. :)

A kád alól kihozattuk a fűtést és a kád fölé, a falra tetettünk egy törölközőszárító jellegű fűtőtestet. Szerintem sokkal jobban befűti a fürdőt és még praktikus és szép is.


Egyébként a zuhanyon mi is gondolkodtunk, de helyben sem jöttünk volna ki jobban, mert ugyebár a zuhanyból is ki kell képni valahová, szóval kb akkora hely kellett volna neki, mint a fürdőkádnak. Most, hogy majd a gyerkőc is fog ott fürödni, praktikusabb lesz a kád.


Van egy ismerősünk, aki az egész fürdőszobát zuhannyá alakította. A talaj az egyik sarok felé lejt, ott van a lefolyó, a falra szereltek egy zuhanyrózsát. Plusz egy mosdó van a fürdőben. Tágas, bár így sem lehet pl mosógépet betenni, mert megrozsdásodik.


Egyébként szerintem a fürdőszoba kulcsa is a csempék színe. Akkor lesz szép és kedves hely, ha jó színeket sikerül kiválasztani.

Nekünk kék és narancs, közte színes díszcsíkkal. Nagyon tetszik, nem hiszem, hogy valaha is megunnám. Ma már lehet mindenféle szépséget kapni, és nem is olyan drágák a színes csempék sem.


Hoxa

2006. jún. 11. 17:04

Kedves HOXA!A segítségedet kérném.Én is 49m2-es panellekásban lakom,fürdőszobát szeretnénk újítani(új kád esetleg zuhany) de nagyon kicsi a helyem igazából magam se tudom hogy lenne e legjobb,legpraktikusabb.Gyermek még nincs de hamarosan szeretnénk, ezt is figyelembe véve talán a kád jobb lenne.(Te mint babás,mi a tapasztalat?)

Szóval a lényeg hogy kerestem már egy csomó oldalt panelfürdőkre,de konkrétan az én állású fürdőmre nem igazán találtam megoldást,fotót,ötletet.Hol találnék ötleteket és oldalakat.Ha tudsz kérlek segíts,ha nem elnézést a zavarásért.

Köszönettel:Tóthné Kocsis Szilvia (tneksz)

1. Hoxa
2005. okt. 27. 16:33
A nappalink sokáig natúr vajszínű volt. Alig vártam a felújítás idején, hogy végre dekorálhassak, de mire oda jutottam, rá kellett jönnöm, ez a panelban nem olyan egyszerű. Nehéz fúrni, ottmarad a csúnya lyuk és miegymás.
Hetekig rágódtam, merjem-ne merjem megvalósítani a csíkokat, amiket kigondoltam.
Végül mertem.

Ugrás a teljes írásra: Hogyan dobd fel a szobát színekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook