Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hónapos fiam és 3 éves lányom minden éjjel többször felébred. Mit tegyek? fórum

15 hónapos fiam és 3 éves lányom minden éjjel többször felébred. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


2009. júl. 8. 08:21
A 9 hónapos kisfiam állandóan felébred éjszaka!!! Már nem szopik, csak néha cicizik rajtam. Próbáltam tisztába tenni olyankor, hátha zavarja a pisike. Itatni, de nem kér, etetni, de az sem kell neki. Ringatni, de feszíti magát. Soha nem szeretett hason feküdni, de úgy egy hónapja rájöttünk, hogy éjszaka szívesen alszik hason. Attól kezdve átaludta az egész éjszakát. De ez csak 2 hétig tartott kb. sajnos. Azóta megint többször felébred, és én már hulla vagyok!!! Szerintetek mi a baj?
2009. febr. 20. 20:27
Nálunk az ikrek 2 hónapos koruk óta átalusszák az éjszakát.Este 7-kor esznek és reggel 7-ig alszanak.Egy szobában vannak még velünk,érzik hogy ott vagyunk,a közelségünket.Szerintem ezt egészen pici korban kell elkezdeni az éjszakai alváshoz szoktatást,később nehéz egy-már berögződött szokásról leszoktatni.
2009. febr. 3. 13:48

Szia!

Átérzem a gondod.Nálunk egy 20 hónapos kislány van, aki már mellettem alszik, mégsem hajlandó egész éjszaka aludni. Rengetegszer felkel. Van amikor elég neki a kakaó és nem sokára alszik is, de van amikor végig hempergi az ágyat és mégsem tud visszaaludni. Akkor felmászik a hasamra és megpróbálok segíteni neki, hogy egy kicsit ringatva talán gyorsabban megy. Doktorokra és védőnőkre ne is számíts, mert vagy azt mondják, hogy nem is fog aludni, vagy, hogy én rontottam el az elején. nem próbáltál homeopátiás bogyókat? Nálunk a fogzásnál bevált. Igaz az alvásnál nem, de nálad hátha...

2009. febr. 1. 16:13

Szia

Tudom ez nem segítség csak javaslat.Bemész hozzájuk megpuszilod átöleled érezze a biztonságot:)

2009. febr. 1. 16:05

egyik ismerősöm küzd ezzel a problémával, ott a kisfiú 6 éves (ő nem ébred fel) a kislánya pedig 4 éves. a kislány minden éjjel többször felébred. az anyuka már több helyen járt, és szinte mindenhol azt mondják, hogy ez normális, míg egyszer az óvoda pszichológusa azt mondta, hogy azért ébred fel a kislány, mert nem elég neki az anyja nappali közelsége....

jaaa, és voltak már az alvásközpontban is, ahol szépen leszerelte őket a doki, ott is azt mondták hogy ez normális.

hááát nem tudom...

3. dus
2009. febr. 1. 16:01

AZ én fiaim is egy szobában vannak a kezdetektől fogva és nincs is ezzel semmi gond. Nálunk is néha felkel a 22 hónapos fiam, de ha nem kapcsolok villanyt, kicsit mellé ülök, simogatom és már alszik is tovább. A nagy 8 éves, de maikor a kicsi megszületett, őt nem zavarta, ha éjjel pelenkázni, szoptatni kellett!

Nálunk a gyerekek november óta egy ágyban alszanak, sokkal nyugodtabb mindkettő.


Éjszakai kelés. Nem lehet, csak félti, aggódik a tesójáért? Az én fiam is, míg külön ágyba aludtak és valamiért felriadt, megnézte a tesóját a babágyba és aludt tovább.

2009. febr. 1. 15:49
Eloszor is kulon szoba! Eggyel azert konnyebb dolgod lenne, szerintem.. a tobbiben nem tudok segiteni, en is minden ejjel kelek a fiammal (18hos mult), de O meg cicizik!
2009. febr. 1. 15:47

15 hónapos fiam és 3 éves lányom minden éjszaka többször felébred. Előfordul, hogy fél óráig vagy akár 1-2 óráig nem is hajlandó visszaaludni! Segítsetek, hogyan szoktassam le őket az éjszakai felkelésről, mert már nagyon fárasztó, hogy a 3 év alatt max. 10 éjszakánk volt, amikor nem kelt fel éjjel a lányom. Egyelőre egy szobában alszanak, s ennek köszönhetően néha egyik felébreszti a másikat az "éjjeli műsorral".


Minden ötletet, segítséget szívesen fogadok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook