Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi a veszélyesen magas vércukor érték a terhesség elején? fórum

Mennyi a veszélyesen magas vércukor érték a terhesség elején? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. Mezenga (válaszként erre: 45. - Miniszter)
2019. dec. 7. 21:42
A metforminnak a lényege kiégeti a cukrot a szervezetből. Nem engedi továbbiakban lerakódni.Nem veszélyes gyógyszer..
52. Mezenga (válaszként erre: 51. - Ildio56)
2019. dec. 7. 21:37
Az nagyon magas ..étkezés után sem mehetne feljebb mint 8...9..környéke.
2016. máj. 16. 21:47
Étkezés után többnek vagy kevesebbnek kell lenni a cukornak ? Férjemnek étkezés utáni érték 21,6
2010. márc. 27. 00:19

Kedves miniszter!


Én nem vonom kétségbe, hogy (sajnos) széles körűek a tapasztalataid a témában, de kérlek, biztos tudás hiányában inkább ne adj tanácsokat! Ezt egáltalán nem kötözködésből írom, csak nem szeretném ha félrevezetnél másokat.

Pl. a cukorbeteg anyuka babája NEM LESZ CUKORBETEG (!!!!), attól, hogy az anyuka nincs megfelelően beállítva! Ilyen esetben valóban a baba hasnyálmirigye kell, hogy melózzon, ami viszont azt eredményezheti, hoy születés után a baba hasnyálm-e továbbra is túlműködik, ami hipoglikémiához vezethet, ami nagyon veszélyes lehet egy újszülöttnél, de megfelelő hozzáértéssel bármilyen következmény nélkül orvosolható. Ami nagyobb probléma, az a különböző fejlődési rendellenességek kialatulása (kezdve a tüneti macrosomiatól a komolyabb szervi elváltozásokig). Ezért minden lehetőt meg kell tenni a cukoregyensúly eléréséhez! Azoknál az értékeknél, amikről ti beszéltek (10 alatt), még nem kell pánikolni, stresszelni, és ostorozni magatokat, mert ez többet árt, mint maga a probléma! Egy tanulmány szerint valódi problémát a tartósan 16 feletti értékek jelenthetnek, ez persze nem azt jelenti, hogy a csekélyebb elváltozásokat ne kéne azonnal(!) orvosolni, hiszen ki reszkírozná meg a kisbabája egészségét;)?

Jómagam 6éves korom óta vagyok cukorbeteg (16 éve), és egy egészséges kisfiú boldog anyukája vagyok:D. Édesanyám gyerekorvos, így a lehető legmélyrehatóbban rágtuk át a témát.

Sajnos a nagy figyelem ellenére is voltak néha magasabb cukraim (8-10), sőt egyetlen alkalommal egy 14,5 is:(. Mégis minden rendben zajlott. Szóval tényleg, ne ijedjetek meg, csak tegyetek a probléma ellen, amint lehet;).

49. kostyi79 (válaszként erre: 48. - Krizsanevi)
2009. márc. 26. 16:51
Igen, sajnos ez a cukros viz adas Magyarorszagon bevett szokas terhessegi cukorbeteg kismamik babainal. Pedig bizonyitott, hogy a gyakori mellretetel es az elso orakban a borkontaktus stabilizalja leggyorsabban a baba vercukorszintjet. En a masodikkal ezt csinaltam, es sokkal gyorsabban stabil volt a vercukra, mint a fiamnak, akit magyar korhazban betapiztak, nehogy leesen a vercukra.:(
2009. márc. 26. 16:16
Sziasztok! Nekem 120 perces cukorterhelést csináltak. 75 g szőlőcukor+2 dl víz. 10,4 lett az érték. 180 grammos diétán voltam, szépen beállt. Minden nap mértem a cukrom, nem volt semmi gond. Egészséges kislányom született. Annyi volt, hogy első nap kicsit alacsony volt a cukorszintje, egy kis cukros vizet adtak neki és helyreállt.
2009. márc. 26. 15:42

Az tortent, amire szamitottam. Mivel az altalam rendszeresen mert ertekek rendben vannak, az orvos ragaszkodik a glukoz tolerancia teszthez. Kerdeztem tole, hogy mi az oka, amire azt valaszolta, hogy nem tud diagnozist felallitani, mivel nincs cukor a vizeletemben es a mert ertekek teljesen rendben vannak.

Csak azt nem ertem, ha eddig tartottam a dietat akkor nem fog a terheles hamis eredmenyt adni? Mert ugy tudom, hogy nem szabad elotte dietazni.

A masik amit nem ertek, hogy ha mar 2 terhessegemnel diagnosztizaltak, akkor miert kell ujra felnyomni a cukromat pusztan egy diagnozis kedveert? Mi a velemenyetek? Komolyan gondolkodom rajta, hogy nem egyezek bele a vizsgalatba.

46. Kolibri (válaszként erre: 45. - Miniszter)
2009. márc. 25. 18:33

Persze, hogy tudom, de mivel itt csak maganba jarok (Kuvait), azt mondta a doki, nem csinal az en zsebemre tobb vizsgalatot,(pl. az inz.reziszt.-t) bizzak benne, hogy ez a gyogyszer segiteni fog. Biztam is:). Azota a fiam 20 honapos. Most a masodik baba metformin nelkul jott ossze, ezert nagyon paraztam az elejen, igyekeztem tenyleg okosan etkezni. Ha megszulok, szeretnem ujra szedni a metf-t, csak hat legyen, aki felirja, ha mar akkor magyaro.-on leszunk.

Ja, olvasom a privit!

45. miniszter (válaszként erre: 44. - Kolibri)
2009. márc. 25. 17:40

:) Hali!

Te figyi! Azt tudtad, hogy a metformint eredetileg cukoranyagcserezevarra találták ki? :) És épp azért kezelik vele a PCO-s nőket, mert az inzulinrezisztencia része a PCOS-nek.

Nekem is csak az egy órás cukrom ugrik fel, alapban mindig okés, de állítólag -nekem ezt mondták a dokik- ez a kezdődő cukorbetegség.

Aztán ki is derült, hogy írtó magas az inzulinszintem -tehát a szervezetem egyelőre még viszonylag jól szinten tartja a cukromat -de sajnos ez már csak úgy megy neki, hogy extra adag inzulint termel.... :(

No, inkább írok Neked egy privit, mert a részleteket nem akarom így nyilvánosan.

44. Kolibri (válaszként erre: 42. - Miniszter)
2009. márc. 25. 13:36

Hulye kerdes, de pontosan ezt az inzulin rezisztenciat, milyen vizsgalattal csinaljak?

Nekem csak hormonokat meg UH-t neztek a PCOS-hez. Ezen kivul "csak" az 1 oras cukor ugrik ilyen magasra.

43. Kolibri (válaszként erre: 42. - Miniszter)
2009. márc. 25. 13:34
En csak nogyogyihoz jarok, o talalta a PCOS-t, es o adta ra a gyogyszert anno. Nem ertem, miert nem mond semmit a cukorra. Itt nincs vedono sem, az egesz orszag egeszsegugye katasztrofalis, kiveve persze a magan korhazakat. 26hetesen megyek haza, akkor keresem fel a vedonot, meg gondolom otthon lesz a terheleses vizsgalat is. Addig meg akkor csak dietazgatok. Az nem baj. Igazsag szerint nem vagyok ollllyan nagyetku, inkabb az a baj, hoigy rikan eszem, akkor viszont hirtelen normal adagot.
2009. márc. 24. 22:16

Kolibri! Ja még annyit, hogy ha nem tévedek, a PCOS-szel sajnos mindig együtt jár az inzulinrezisztencia. Része is a tünetegyüttesnek, ha jól tudom.

Tehát Neked, mint inzulinrezisztens csajszinak, különösen fontos, hogy ne legyenek rendszeresen 9 körüli cukraid, ugyanis: ilyenkor a hasnyálmirigyedet akár 10-szeres mennyiségű inzulin termelésére is készteted, s ennek egyenes következménye pár éven belül a súlyos 2-es típusú cukorbetegség! És akkor már az éhgyomrid is magas lesz, amit csak inzulinkezeléssel tudnak orvosolni.

Az inzulinrezisztencia az előszobája a 2-es cukinak. :(

41. miniszter (válaszként erre: 40. - Kolibri)
2009. márc. 24. 22:07

Kolibri, milyen orvossal beszéltél? Nőgyógyásszal? Háziorvossal? Érdekes, az én mostani nőgyógyászom (meg az előző is), biztosan elküldene ilyen értékekkel a diabetológiára. A védőnőmről nem is beszélve. Nem kell pánikolni, Nálad még nem olyan vészes a helyzet, DE: nem okoskodni és dirigálni akarok, ne érts félre, de szerintem a saját és a babód érdekében jobban tennéd, ha benéznél a diabetológiára. A témában csakis arra adj, amit egy diabetológus mond!Kismamákat soron kívül fogadnak. Ott beállítják szépen a diétádat, és így elkerülheted, hogy a későbbiekben inzulinozni kelljen! És nehogy azt hidd, hogy a diéta akkora nagy szenvedés, persze kell egy kis akaraterő, de azt hiszem, egy kisbaba eléggé motiválja az embert. :) Nem? No meg néha azért lehet bűnözni is egy kicsit... ;) Ha csak minden 5 étkezésből négynél betartod a diétát, már rengeteget teszel magatokért!

Az baba agyfejlődése és hasnyálmirigye miatt nagyon fontos, hogy ne legyenek nagy ingadozások napközben a cukiértékedben. :)

Milyen ételekre megy fel a cukid? Nagyevő vagy? Vagy madárétkű? -ez sem mindegy. Mert ha két harapásnyi zsemle viszi fel 8-ig, az nem olyan jó...

40. Kolibri (válaszként erre: 18. - Miniszter)
2009. márc. 24. 20:19

Ez am a szep osszefoglalas! De nekem ezt a doki, miert nem mondta??? Nalam siman az 1 oras cukor 8korul vagy felette van atlagosan. Es ezt a dokinak is mondtam. Kicsit huzta a szajat, de hat aztan "megnyugodott", vegul azt mondta, hogy az meg belefer. De ezek szerint nem is.:(

Jo tudni, legalabb akkor toled. Koszi, hogy leirtad!

39. bc0fbb4d94 (válaszként erre: 38. - Miniszter)
2009. márc. 24. 18:59
oké fönök)))))))))))))))értem))sajna én ilyen kicsit nehézkes felfogásu vagyok és nem szereném ha bármi baja lenne miattam az én kis hercegnőmnek))))mivel 7évet vártam /unk rá------
38. miniszter (válaszként erre: 35. - Bc0fbb4d94)
2009. márc. 24. 18:36

Nika!

A terheléses cukor és az étkezés utáni érték két külön fogalom!

Te mikor eszel meg hajnali hétkor 3 zsemlét??? :) :) :) Na erről van szó!

Igaz, hogy egy zsemle 30g szénhidrát, és 3*30=90g a glukozszirup viszont csak 75g glukoz, viszont egészen máshogy szívódik fel a kettő.

(Ezért nem lehet pl. a zsemle+tej tesztet a glükózossal összevetni!)

37. bc0fbb4d94 (válaszként erre: 36. - Kostyi79)
2009. márc. 24. 17:43
nekem csak étgyomor volt meg utánna a 120perces glükozos szirupos
36. kostyi79 (válaszként erre: 35. - Bc0fbb4d94)
2009. márc. 24. 17:02
Neked jo a cukrod. A cukorterheles utani eredmenyed jo volt, nincs miert aggodni. V. neztek etkezes utan is?
35. bc0fbb4d94 (válaszként erre: 27. - Kostyi79)
2009. márc. 24. 16:38
akkor most már nem értem((étketés után 7 alatti legyen???akkor nekem mégse jo a cukrom:(??
34. miniszter (válaszként erre: 31. - Kostyi79)
2009. márc. 24. 16:31
így van, azzal nem veszítesz semmit, ha óvatos vagy!
33. miniszter (válaszként erre: 30. - Mókicaaaa)
2009. márc. 24. 16:29

Jé! Engem 180 grammos diétára fogtak -ez nem olyan vészes.

Amúgy ha étkezés után túl magas a cuki, az már eleve azt sugallhatja, hogy az illető inzulinrezisztens (mint én).

Nekem inzulinszintet is néztek -és az eredmény igazolta az inzulinrezisztenciát, azaz, hogy a viszonylag jó / nem túl vészes értékeket a szervezetem úgy éri el, hogy extra adag inzulint termel. Aminek az lesz majd a következménye, hogy pár év múlva elfárad a hasnyálmirigy, bedobja a rörölközőt, aztán itt is lesz a 2-es típusú cukorbetegség.

No végül is ezért kell diétáznom, hogy kíméljem a hasnyálmirigyem, és megelőzzem a még nagyobb bajt.

És a többi cukros kismaminak is ezért kell(ene) odafigyelnie a szénhidrátokra. Hogy ne legyen nagyobb baj.

2009. márc. 24. 16:28
Ja, es most nem engedtem, hogy megcsinaljak a terhelest, hiszen szerintem felesleges felnyomni a cukromat, tartom a dietat es nezem a vercukrom. Viszont igy most nincs diagnozisuk.
2009. márc. 24. 16:24

Igen, a szuleszno is ezt mondta, hogy ha nem mondom neki, hogy az elso terhessegemnel ez volt, akkor soha nem derul ki. De azert en azt gondolom, hogy az ember inkabb legyen feleslegesen ovatos.

Egyebkent mind a ket gyerekem normal sullyal szuletett es nagyon hamar stabil lett a vercukruk. Szoval ami a lenyeg, a vegen minden rendben volt.:)

30. Mókicaaaa (válaszként erre: 27. - Kostyi79)
2009. márc. 24. 16:14
Hát nem tudom, érdekes... akkor ezekszerint nekem sem volt terheségi cukrom, mert az éhgyomri mindig 4 körüli érték volt. Itthon 1 órával kell étkezés után mérni és bizony 8 feletti értéknél már inzulinozni akartak, de nem engettem!!!Csináltam a kemény 150-es diétát és ennyi...
29. miniszter (válaszként erre: 27. - Kostyi79)
2009. márc. 24. 16:10
Amúgy nekem sem volt soha cukor a vizeletemben.
28. miniszter (válaszként erre: 27. - Kostyi79)
2009. márc. 24. 16:10

Nocsak!!!! Ez érdekes! :)

Akkor itt most hol az igazság???

Az étkezés előttiek meg az éhgyomriak nekem is mindig 4-4,5 körüliek. A HbA1c értékem, ami állítólag az előző 3 hónap átlagát adja meg, diéta nélkül is 5,4 volt, ami szintén tökéletesnek számít.

Étkezés után egy órával -nagyon ritkán, amikor egy kicsit bűnözök - 8 körüli az egy órás érték. De ez tényleg nagyon ritka, bár míg nem diétáztam, sosem mértem étkezés után egy órával, lehet akkor magasabb volt.

Na de engem akkor miért riogatnak? Vagy csak azért, mert jobb félni, mint megijedni? Ki tudja...

27. kostyi79 (válaszként erre: 18. - Miniszter)
2009. márc. 24. 15:47

Rendszeresen jarok diabetologiara, nekem ott mondtak, hogy etkezes utan 2 oraval nezzem, es akkor 7 alatti ertek legyen. (Ezt meg az elozo terhessegemnel mondtak.)

Tovabb megyek, Angliaban elek, itt nem csinalnak glukoz tolerancia tesztet, csak akkor, ha a vizeletben talalnak cukrot. Nekem pl. soha nem volt cukor a vizeletemben, ha anno az elso terhessegemnel Magyarorszagon nem csinalnak terheleses vizsgalatot, soha nem derul ki, hogy terhessegi cukorbetegsegem van.

Most a harmadik terhessegemnel szinten a diabetologian azt az utasitast kaptam, hogy ebredes utani, reggeli, ebed es vacsi elotti ertekeket kell neznem. Hiaba mondtam, hogy hiszen az mindig rendben volt, az orvos kozolte, hogy etkezes utan mindenkinek magas a cukra, neki tobb informaciot adnak az etkezes elottti ertekek.

Csutortokon megyek legkozelebb, kivancsi vagyok, most mit mondanak.

26. miniszter (válaszként erre: 21. - 2001)
2009. márc. 24. 15:04
Bólogatok, bólogatok, egyetértek, egyetértek! :)
25. bc0fbb4d94 (válaszként erre: 23. - 2001)
2009. márc. 24. 14:50
nem mondták azt hogy 7.23 ra meg kellene ismételni bár ha nagyon muszáj lenne(((megiszom ujra azt a szirupot ha ezen mulik...de én is ezt olvastam valamelyik diabétesz honlapon feketén fehéren hogy a zsöle tejes változat max 7.oo mol és a glükozos változat 7.8mol max határ ami még belefér
24. bc0fbb4d94 (válaszként erre: 21. - 2001)
2009. márc. 24. 14:47
sziiaaa!neked is köszi a gyors választ!!szerintem is ugy vvan néha kicsit eltúlozzák a dolgokat a kismamákkal szmeben((én megértem az orvosokat is de s dokim még azt is mondta hogy ha egyszer 7.8 mol a határérték akkor ha valakinek közelit az ö eredménye az értékhez pl 7-6mol akkor az sem mondhato még terhességi cukorbetegségnem csak mert közelit az ö eredménye a határhoz!!!akkor annyi erövel egy vérvizsgálat alapján minden mért értéket igy kellene néznünk akkor sokan betegek lennének!!mert van ugy hogy más adatok is éppcsak beleférnek a határ értékbe de attol még bent vannak mégha közelébe is és nincs a laborparir szanaszét csillagozva
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook